Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Če lajik bere tole temo si lahko misli da so na tem forumu sami rossiji, ker več al manj noben ne vozi manj kot Q RR rang koles. Se grem stavt da vas večina nima pojma zakaj imate take kolesa gor!

LP Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se grem stavt da vas večina nima pojma zakaj imate take kolesa gor!

60% jih ma gor zato, ker je drugih 40% reklo da so d best :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prvi vtisi po prevoženih cca. 1000 km z Dunlop qualifier II - vožnja v dvoje - z cca. 30 kg prtljage.

pa še slikca po cca. 500 km od tega skoraj 100km jadranske magistrale....kilometrina mislim da ne bo ravno visoka

Glede da imaš še roba in se voziš v dvoje z en kup prtljage bi mogoče lahko proval tudi Michelin Road2 ali Dunlop Roadsmartke (če nisi že). Jaz imam Road2, ker se v 98% vozim vedno v dvoje, se jo da komot do roba položit, v dežju sem hitrejši od večine avtomobilistov pa še 30% profila imam po 10.000km. :whistle:

Popravljeno . Popravil tombgo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko pa se tudi to zgodi :whistle:

sam dvomim da so sam gume krive

Tukaj je prevec plin odprl. Prletu je z velikih obratih noter in takoj ko je prisel malo iz ovinka ven gas do fula. Redko kera guma bi to zdrzala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier po dezju bljak - kar nese! grem kuj nazaj na ST gumo. I da probamo slavno Z6

Probaj qulifier 2 gumo - menda da je v dežju nepreimerno boljša od predhodnice. Sam jih imam sicer gor vendar sem do sedaj z njimi

naredil slabih 20km.

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, v reklamah za Qualifier 2 skoraj povsod prikazuje vožnjo po dežju. V eni reklami so celo rekli, da jo priporočajo kot intermediet gumo za na pisto, tako naj bi se fajn obnesla po mokrem :)

Sicer reklamam no vedno za verjet, ampak če toliko pompa delajo okoli tega dežja, ravno zanič verjetno ni..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je ta dunlop Qualifier 2 tudi trša po sredini in mehkejša po robih, tako kot npr roadsmart ?

Lp

ja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha super, torej mislim da bo to kr moja naslednja guma.

Me res zanima katera se bolje obnese ta nova dunlop Qualifier 2 ali Qualifier RR ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer Q2 nisem probal, sam sodeč po testih in opisih se Q2 bolj obnese za "normalno" uporabo, kjer je prisoten tudi dež, za tiščanje gor pa dol po ridah, mariji reki, rakitni, ipd, pa verjetno Q RR nudi malo več gripa.. Čeprav vprašanje koliko mi navadni smrtniki dejansko čutimo re razlike, je verjetno bolj psiha tisti faktor na poglagi katerega se nam gume zdijo tako bistveno različne :)

Vsekakor je za probat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, v reklamah za Qualifier 2 skoraj povsod prikazuje vožnjo po dežju. V eni reklami so celo rekli, da jo priporočajo kot intermediet gumo za na pisto, tako naj bi se fajn obnesla po mokrem :)

Dala gor na gigserja, kake hude razlike s prejšno Q v tistih 200km nisem opazila, ma pa več profila (bi blo fajn če bo kj dlje zdržala). V dežju še nisem probala, ampak grabne ma tolk široke, da verjetno res težje pride do "vodnega klina"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

, je verjetno bolj psiha tisti faktor na poglagi katerega se nam gume zdijo tako bistveno različne :)

Res je, tudi psiha je VELIK faktor pri vsem tem kako drži guma, pa vseeno, nekaj moram napisat!

Evo, končno sem zamenjal Bridgestone BT 015 in si kupil Dragon Supercorso. Danes naredil z njimi prvih 180 kilometrov. Z mopedom brez težav v ovinku na fusraster, guma DRŽI kot pribita v ovinku do roba, segreta takoj.... Zaenkrat SAME pohvale!!! Po tej prvi furi mi je vlila OGROMNO mero zaupanja! Je res, da prvih par ovinkov sem vzel bolj na easy, ker še vedno nekak nisem upal, potem pa sem sam sebi enostavno rekel, če vsem prijateljem ki jo vozijo drži ta guma, potem bo tudi meni in sem ga enostavno pokno v ovinku dol!!! Zelo stabilna v počasnih zaprtih ovinkih, še bolj stabilna v hitrih ovinkih!! Mislim, da sem našel gumo, ki jo bom nadalje vozil!! :grupni:

Je pa res, zadnjo sem dal gor višine 55, original je bila 50. Moped je okretnejši, lepše pade v ovinek, lepše ga dvigneš :worship: !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

potem pa sem sam sebi enostavno rekel, če vsem prijateljem ki jo vozijo drži ta guma, potem bo tudi meni in sem ga enostavno pokno v ovinku dol!!!

Zelo neumno razmišljanje. :wacko: Ko boš pa rožice nabiral se pa ne boš več mogel zgovarjati na prijatelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo neumno razmišljanje. :wacko: Ko boš pa rožice nabiral se pa ne boš več mogel zgovarjati na prijatelje.

Hja, kakor za koga. Tudi sam sem nekako moral premagati psiho in je funkcioniralo.. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ne na tak način. Za preizkušanje meja greš na pisto. Potem pa lahko brezskrbno, dinamično voziš z rezervo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede da imaš še roba in se voziš v dvoje z en kup prtljage bi mogoče lahko proval tudi Michelin Road2 ali Dunlop Roadsmartke (če nisi že). Jaz imam Road2, ker se v 98% vozim vedno v dvoje, se jo da komot do roba položit, v dežju sem hitrejši od večine avtomobilistov pa še 30% profila imam po 10.000km. :whistle:

Večinoma res vozim v dvoje, sicer samo z zadnjim kovčkom - tole je bilo bolj izjemoma, da sem bil polno naložen :). Kolega mi je kao odsvetoval roadsmart, ima jih na CBR 1100 XX, pa pravi da nima tapravega občutka z njimi, seveda je to odvisno od človeka do človeka ampak...

in tako sem se glede na prebrano in teste (vem da so tako - tako, ker je guma le nova... ) odločil za Dunlop Q2. Tu pa tam se rad tudi sam zapeljem bolj "športno", tako da tudi rob ne bo večno "nedolžen" ;)...

Lp,

Z

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimiv test!

Jaz sem imel pred q2 gor conti Sport in moram rec t da bi ju ocenil enako kt so ju na testu... tam tam so skor isto sam da je dunlop cenejši.

Obe gumi sta odlicni za "normalno" voznjo. (Roadsmart sem dal na vfr-o in moram rect da ne zaostaja dosti za q2 - ko se segreje daje celo boljsi obcutek)

Naslednji par definitivno spet RR kot sem imel prej vedno na SS motorju. In ni vse v glavi dejansko je razlika in lahko jo opazi tudi tisti ki nimapojma.press :krneki:

Popravljeno . Popravil perimund
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V eni reklami so celo rekli, da jo priporočajo kot intermediet gumo za na pisto, tako naj bi se fajn obnesla po mokrem

.... vsem rossijem tukaj je seveda jasno o kaksnem temperaturnem razponu delovanja gum na cesti govorimo...... in kolikokrat so sposobni dosecti optimalno obratovalno temperaturo teh opevanih kvalifajerc V DEZJU.

fanjte ne si smeha delat. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne štekam čisto..

Fora je ravno v tem, da naj bi ta nova qualifierca delovala zelo dobro tudi "hladna", zato naj bi v kombinaciji z malo širšimi žlebovi bila dobra izbira za mokro cesto, ko je poleg tega, da je sama zmes primerna za mokro podlago važno tudi to, da ima ta zmes pravilne lastnosti pri nižjih temperaturah, ker po dežju so gume praktično hladne.. Na pisti naj bi se obnesla pa še toliko bolje, ker se jo pač vseeno bolj ogreje.

Sicer pa jaz samo povem kaj reklamirajo, probal jo nisem, zato ne vem iz lastnih izkušenj ali se, ali se ne obnese..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!