Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

če se zaflika od znotraj, s fliko v obliki črke T potem je pomojem to dost sigurno.

To sem jaz imel, je pa res da mi guma ni tko fuuul puščala. V par dneh in nočeh je bla prazna. In potem sem jo zvozil kolikor sem imel motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm dal injekcijo not..

pa je čist držal..tut pri 250km/h

res pa da je bla bt014 in sem jo po 200km od popravila samo zakuril in novo gor..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se z flikanjem ne bi špilal na motorju, je pa odvisno kolk maš sebe rad :). V prevodu to pomen, da le poslušaj vulkanizerja, kajti zastonj ti ni zamahnu z roko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se z flikanjem ne bi špilal na motorju, je pa odvisno kolk maš sebe rad :). V prevodu to pomen, da le poslušaj vulkanizerja, kajti zastonj ti ni zamahnu z roko.

Seveda ni zastonj, še plačal mu bo (novo gumo) ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda ni zastonj, še plačal mu bo (novo gumo) ;)

Ni nujno, da pr tem, ker je jezen nanj :), je pa res, da je nabolje kupit novo, če le maš kaj sebe rad. Gume pa bremze morjo bit ziher!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom pa res nekaj pametnega vprasal:)), mene pa zanima katere so najbolj varne pnevmatike za amaterskega voznika CBR1000rr (06). cestne relacije, morje, izleti itd.

hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom pa res nekaj pametnega vprasal:)), mene pa zanima katere so najbolj varne pnevmatike za amaterskega voznika CBR1000rr (06). cestne relacije, morje, izleti itd.

hvala :)

Jp pametno vprašanje....odvisno od desnega zapestja....guma nikol ni razlog za padec, ampak voznik...

Popravljeno . Popravil kuntakinte
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojga bo treba preobut počas, uč sm vrgla na Pirelli Diablo Rosso, a je kdo zadevščno že vozil? V bistvu izbiram med to in Pirelli Supercorso, ki je sedaj gor, ampak je po švoh 4000km požrta, Rosso naj bi zdržala več, zato se bolj nagibam k tej varianti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-berem,berem in ne vem več kaj naj izberem :headbang:

-zdajšnja M3,ki je bila gor,ko sem kupil motor,gre proti koncu

-ker nisem ekstremist,je šla po sredini,ampak tu pa tam probam polagat,pa ne upam preveč

-kaj naj zdaj,kupim raje roadsmart ali Z6... (pa še dlje zdržijo),ali naj iščem novo SS gumo za mojo suzo SV 650S?

Popravljeno . Popravil motofil
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej bom pa res nekaj pametnega vprasal:)), mene pa zanima katere so najbolj varne pnevmatike za amaterskega voznika CBR1000rr (06). cestne relacije, morje, izleti itd.

hvala :)

Pirelli Diablo Corsa III.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-berem,berem in ne vem več kaj naj izberem :headbang:

-zdajšnja M3,ki je bila gor,ko sem kupil motor,gre proti koncu

-ker nisem ekstremist,je šla po sredini,ampak tu pa tam probam polagat,pa ne upam preveč

-kaj naj zdaj,kupim raje roadsmart ali Z6... (pa še dlje zdržijo),ali naj iščem novo SS gumo za mojo suzo SV 650S?

Roadsmart držijo dosti za opisano vožnjo. Koleno držijo OK, ne zdej po ušesih, samo tko, pri recimo 100km/h se mi je zdela zelo OK. Verjetno ti bo že Z6 dobro držala, čeprav izkušenj nimam z Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi tisto kera se ti zdi "bolj ok". Z nobeno ne boš fulal. Probaj najprej eno, potem pa drugo :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje čist tako by the mimo, na jesen sem menjal gume, vzel Roadsmart ze zaradi hladnejšega vremena. Zdaj pa počasi gruntam, da je sprednja guma po robovih pobrana, hmm kako bi se izrazil.... v U jo vleče po robovih, sredina je vredu. Zadnja guma, se trudim, da jo pobira enakomerno od roba do roba.

Zaenkrat če je kdo v dvomih glede Roadsmart, meni zelo solidno služijo, maljonkrat bolje kot Quallifier, ki so bile v originalu gor.

Lep dan še naprej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da se guma za moje pojme obrablja nekoliko čudno, me zanima ali je ta pojav normalnen, ali je kaj narobe?

Hvala Frips za opozorilo;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče preveč v ovinek bremzaš in ti jo je pobralo. Podobno se je meni dogajalo z prvo vgradnjo...D225 al kaj je že bla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala no sedaj sem se odlocil za Pirelli diablo gumo, mene pa zanima samo mnenje, ce je guma nova a je letnik 2006, ce je ta kaj narobe, ce ima slabse vozne lastnosti?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala no sedaj sem se odlocil za Pirelli diablo gumo, mene pa zanima samo mnenje, ce je guma nova a je letnik 2006, ce je ta kaj narobe, ce ima slabse vozne lastnosti?

hvala

če to jemlješ pri prodajalcu gum ti mora dat fajn popust..vsaj 40%

drugače vzemi novo letnik vsaj proti koncu 08

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če to jemlješ pri prodajalcu gum ti mora dat fajn popust..vsaj 40%

drugače vzemi novo letnik vsaj proti koncu 08

Ja sej je full ugodno komplet 150€. sam me zanima pac ce zarad tega guma kej manj drzi.:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej je full ugodno komplet 150€. sam me zanima pac ce zarad tega guma kej manj drzi.:)

če je čisto nova ne bi smelo biti problema saj je pnevmatika zaščitena s tisto drsečo zadevo zaradi katere moraš prvih par kilometrov peljat bolj "na izi"

je pa tako, da so pnevmatike v zadnjih 2-3 letih zelo napredovale in so dosti boljše kot ta stare..

ampak za v izi se vozit bojo tudi une..pa ene 60-70 evrov prišparaš..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je čisto nova ne bi smelo biti problema saj je pnevmatika zaščitena s tisto drsečo zadevo zaradi katere moraš prvih par kilometrov peljat bolj "na izi"

je pa tako, da so pnevmatike v zadnjih 2-3 letih zelo napredovale in so dosti boljše kot ta stare..

ampak za v izi se vozit bojo tudi une..pa ene 60-70 evrov prišparaš..

A ni tko da guma če je starejša (v tem primeru 06) postane trda/trša kot nova(recimo 08 letnik)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tko da guma če je starejša (v tem primeru 06) postane trda/trša kot nova(recimo 08 letnik)?

ne, če je nova-nikoli vožena in seveda pravilno skladiščena

zuni na dežju in soncu ni pravilno skladiščenje za pnevmatike

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, če je nova-nikoli vožena in seveda pravilno skladiščena

zuni na dežju in soncu ni pravilno skladiščenje za pnevmatike

Ne bom nč pametn ker se ne spoznam ravno na gume, sam k sm kupvov gumo sm meu isti primer in so mi to odsvetovali, ker menda je guma že sama po sebi tak material da pač z leti, ni več to kar bi mogla bit, pol sm pa raj kr 08 lentik uzeu, pa sm dau raj mal več, pa da vem da bo držal(sej tko k je en npisu, vrjetn je tut kej v naši psihi), tko d se zdej bl varno počutm :OK::OK::whistle: seveda pa vsak ve koliko je pripravljen odšteti, ter kaj mu nabol ustreza :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče preveč v ovinek bremzaš in ti jo je pobralo. Podobno se je meni dogajalo z prvo vgradnjo...D225 al kaj je že bla.

Hmm, se nekako držim zlatega pravila, da v nagibu ne uporabljam sprednje zavore, če pa že je pa to redko kdaj. :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji hornetki 07 letnik imam Michelin pilot power in prevoženih 5900 km. Guma je potrebna menjave. Kaj mi priporočate (sem srednje dober motorist , se pa veliko vozim po zavitih cestah ampak ne pretiravam.) V mislih sem imel Dunlop Sportmax Qualifier RR. Je to boljša izbira kot pilot power in če zdrži dlje saj bi rad kupil gumo ki vzdrži cca 8000 km. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!