Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Q RR težko 8k km.. 6 ni problema, če malo paziš, ampak za 8 bi se moral pa res po jajcih vozit.. Se mi zdi da je kilometrina pri Q RR tam tam s PP. Če ne tiščiš po kolenih, bi bile verjetno Dunlop Roadsmart uredu izbira, te pa bi mogle naredit 8k.. Namreč pri željeni kilometrini nad 6k se je potrebno počasi ozirat že v sport touring razred, ker SS gume so pač bolj mehke in se prej obrabijo..

Poleg Dunlop Roadsmart imaš pa v ST razredu še Metzeler Z6, Continental road attack, Michelin Pilot road 2, ipd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu bom kupoval novo zadnjo gumo za yzf r 125. Zanima me katero gumo mi priporočate in katera guma naj bi bila najboljša v 125 ccm razredu. Zdaj imam michelin pilot sporty pa nisem ravno najbolj zadovoljen z njo ker ob večjih nagibih rada zdrsne. Torej bi rad tako gumo ki res drži.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj ima kdo izkušnje s Pirelli Diablo Rosso?

Trenutno uporabljam Diablo Corsa 3 (motor je zadnja Ninja 636) in z njimi sem izredno zadovoljen, kar se vsega tiče, le obraba se mi zdi ogromna (in cena seveda). Zadnja zdrži cca. 4000 Km.

Razmišljam, da bi kot naslednji komplet dal gor Diablo Rosso. Kaj pravite?

Vožnja je le po cesti in nikoli na pisti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na svoji hornetki 07 letnik imam Michelin pilot power in prevoženih 5900 km. Guma je potrebna menjave. Kaj mi priporočate (sem srednje dober motorist , se pa veliko vozim po zavitih cestah ampak ne pretiravam.) V mislih sem imel Dunlop Sportmax Qualifier RR. Je to boljša izbira kot pilot power in če zdrži dlje saj bi rad kupil gumo ki vzdrži cca 8000 km. LP

vsako pnevmatiko se da v 3.000 znucat brez pretiravanja..

samo zbereš si neke ovinke in mal "potreniraš"..

isto pnevmatiko lahko imaš tudi 8.000 km..

ja, tudi Q RR je taka..

vse je odvisno od tvoje roke in tvojih želja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil prvih 400km z novima gumama qualifer 2. Guma je odlična. handling, zdrsava ne sploh, uglavnm čist druga pesem kot predhodnica!

Narejena tud za zlo intenzivno vožnjo... vsaj prvi občutki so taki...

Uglavnm priporočam vsem, ki se znate hitr pelat.

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredil prvih 400km z novima gumama qualifer 2. Guma je odlična. handling, zdrsava ne sploh, uglavnm čist druga pesem kot predhodnica!

Narejena tud za zlo intenzivno vožnjo... vsaj prvi občutki so taki...

Uglavnm priporočam vsem, ki se znate hitr pelat.

LP, Rok

a pol nej svojo D211 zamenjam za Q2?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od kar sem kupil motor sem imel gor skozi Qrr, z vsakim parom sem naredil nekaj 100km manj ( govorim o meji do legalnosti ), sedaj sem dal gor GP racer M, in po prvih 1600km zgleda kot da bo zdržala okoli 4000km, je pa res da veliko vozim po ovinkih, velikokrat letim tudi na morje po cesti Dvor - Kočevje. Sem pa bil z vsemi pari zadovoljen saj so gume vedno držale kot so morale ( tok tok ), tako da me kilometrina niti toliko ne skrbi.

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi tisto kera se ti zdi "bolj ok". Z nobeno ne boš fulal. Probaj najprej eno, potem pa drugo :P

-hvala fantje,Z6 ima nekako "traktorski" profil,roadsmart je bolj "cestna",bom videl,Širnik,kolk slišim,bolj navija za Metzeler... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hvala fantje,Z6 ima nekako "traktorski" profil,roadsmart je bolj "cestna",bom videl,Širnik,kolk slišim,bolj navija za Metzeler... :whistle:

oprosti ampak jaz bi raje poslušal nekoga ki gumo uporablja kot tistega ki jo prodaja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi tisto kera se ti zdi "bolj ok". Z nobeno ne boš fulal. Probaj najprej eno, potem pa drugo :P

In mora biti SS! :)

Vprašanje čist tako by the mimo, na jesen sem menjal gume, vzel Roadsmart ze zaradi hladnejšega vremena. Zdaj pa počasi gruntam, da je sprednja guma po robovih pobrana, hmm kako bi se izrazil.... v U jo vleče po robovih, sredina je vredu. Zadnja guma, se trudim, da jo pobira enakomerno od roba do roba.

Prlepi kako sliko? Mogoče je vzmetenje.

Hmm, se nekako držim zlatega pravila, da v nagibu ne uporabljam sprednje zavore, če pa že je pa to redko kdaj. :unsure:

Kako pravilo? :) Vedno zaviram do temena ovinka in gume ne sme pobirati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-opazil sem,da Z6 nima profila pa sredini,kako potem veš kdaj je guma na koncu,če jo obrabljaš bolj po sredini?

-potemtakem je policaju težje ocenit stanje gume!? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hvala fantje,Z6 ima nekako "traktorski" profil,roadsmart je bolj "cestna",bom videl,Širnik,kolk slišim,bolj navija za Metzeler... :whistle:

hehe ko sm jo dobil, sm mislu de so se zmotli. men se zdi kot guma za enduro! profil ma ful globok!! mesa ma ful in sumim da tud zato se s to gumo nardi dost km. ju3 gre na motor, pol bom pa kmalu vidu, a sm falil, al ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oprosti ampak jaz bi raje poslušal nekoga ki gumo uporablja kot tistega ki jo prodaja..

Mogoče pa je prodajalec tudi voznik motorja z dolgoletnim stažem? :krneki:

Mogoče pa je vse res? :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje noben ne dvomi v to, da omenjeni prodajalec ne bi bil kvalificiran, za dajanje nasvetov glede gum in verjetno še marsičesa ostalega. Dvom se verjetno poraja zato, ker je pač trgovec in vsak trgovec ponavadi hvali svojo robo, ker čene ne bi bil dober in uspešen trgovec. V tem primeru so njegova roba tiste gume, ki jih prodaja, oziroma tiste, ki jih ima večjo količino na lagarju in ne sme dopustit, da se mu postarajo. To je nekaj čisto samoumevnega. Zato je fajn, da poleg mnenja trgovca, kateremu znanja in izkušenosti ne oporekamo, vsak pred nakupom vseeno sliši še kakšno nepristransko mnenje. Zgolj zato, da je potem bolj prepričan v pravilno odločitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q RR težko 8k km.. 6 ni problema, če malo paziš, ampak za 8 bi se moral pa res po jajcih vozit.. Se mi zdi da je kilometrina pri Q RR tam tam s PP. Če ne tiščiš po kolenih, bi bile verjetno Dunlop Roadsmart uredu izbira, te pa bi mogle naredit 8k.. Namreč pri željeni kilometrini nad 6k se je potrebno počasi ozirat že v sport touring razred, ker SS gume so pač bolj mehke in se prej obrabijo..

Poleg Dunlop Roadsmart imaš pa v ST razredu še Metzeler Z6, Continental road attack, Michelin Pilot road 2, ipd...

no men je ratal z qrr nardit 7k pa še par metru več, sta bla 2x marof v igri + 2x raceland. Pa tud na tistih ridah pa rakitni pa jezerskem pa nevekje sm mel še vesele kolenčkat, tak da na izi ni bla glih vožna :). Sm bil pa tud sam presenečen z kilometrino, tak da se :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem.. Meni je naredila slabih 6k km do meje legalnosti po levem robu. Od tega en Raceland, en Marof, drugo po normalna vožnja z vložki Rid in Rakitne. Je bilo pa to prvih 6k km na Gixxerju, tako da sem se še malo privajal motorja in sta bila tudi tisti Raceland pa Marof bolj kruzanje..

Torej po mojih izkušnjah več kot 6k km zelo težko, če voziš dinamično :) Si pa lahko imel srečo in dobil malo bolj trpežno zmes.. :) Pa seveda je odvino kaj pojmujemo pod izrazom obrabljena guma :)

Sedaj na GP Racerju (medium) imam 6k km, ampak je pred kratkim dosegla mejo legalnosti, tako da moram zamenajt. Dinamična vožnja, občasno Ride in Rakitna, pa en Raceland. Guma je fuč na levi strani, ne čisto po robu ampak napasu med robom in sredino. Bi pa naredila ziher še 500 ali celo 1000km, če bi jo vozil tako "do konca" kakor to počnejo nekateri. Pri meni je zaenkrat še ves profil viden, razen na omenjenem levem pasu med robom in sredino, jepočasi že zabrisan, tako da gre pomoje jutri dol.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa dejte se nehat okol te kilometrine in dinamičnosti vrtet. Hiter si lahko tudi brez "nažiganja",pa še guma zdrži veliko več.

Je pa res, da je potem dovolj tudi ST guma :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se nimam za hitrega. Pa tudi nažigem ne ravno, zato pa delam s SS gumami po 6k km kljub kakšnemu vložku piste vmes :)

Samo povem tudi svojo izkušnjo, da ne bo kdo šel kupit Q RR v pričakovanju da se bo lahko z njo vozil na Marofu pa Racelandu in jo tiščal, ter naredil ob tem nevem kolk km.

Skratja 6 jurjev se mi zdi za eno športno gumo čist super kilometrina :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej mi kdo pove kulk je treba na Marofu napumpat gume Gp racer medium, to bo čista amaterska liga, predvsem spoznavanje piste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pumpal "kasično", 1.9 zadaj, 2.1 spredaj, pa se mi je zdelo ok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam se nimam za hitrega. Pa tudi nažigem ne ravno, zato pa delam s SS gumami po 6k km kljub kakšnemu vložku piste vmes :)

Ejga, sej ni letelo nate. Letel je na vse kvazi hude rejserje, ki jih je videt na cestah :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ejga, sej ni letelo nate. Letel je na vse kvazi hude rejserje, ki jih je videt na cestah :evilgrin:

... in ki na motosvetu modrujejo o gumah in klikih za nastavitve vzmetenja, vsake tolk pa še o oktanih in o motulu 300V ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!