Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Po vsem prebranem na forumu sem montiral Qualifier RR in bil z držanjem ceste zelo zadovoljen, edino na zalivkah in talnih označbah :( je kdaj zmaknilo zadnjo gumo.

Po cca. 2000km sta gumi po robovih še ok, sprednja je po sredini na koncu, zadnja po sredini (oz. po levi strani nekoliko bolj) skoraj brez profila. Ti gumi sem montiral tudi zaradi psihe, saj sem še svetlobno leto stran od tačke :cry:

Rad bi montiral gume, ki bi mi zdržale sprejemljivo kilometrino (bistveno več kot 2k km) in s katerimi bi lahko brez nevarnosti počasi polagal do tačke, brez raznih popuščanj. Največ predlogov sem slišal za Qualifier 2 (jih je do sedaj kdo kaj bolj konkretno stestiral?) in Battlax BT016. Prosim za nasvete.

:worship: hvala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi jasen kako se vi voste.

Jst mam zdej okol 3k na supercorsi, pa je bla vmes na grobniku pa enkrat na marofu, pa so še za mal pelat, kak marof bodo še dale. Ni mi jasen kako nardite s rr 2k na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dolenc™: meni tudi ne :( Če je pač prilika izkoristim konje (drugače bi kupil kaj drugega)

Pozabil-uporaba: vožnja predvsem po cesti (od bolj žive v stilu Kačjih rid do turistične), kdaj tudi avtocesta in redko pista (Raceland ali Marof, Grobnik verjetno ne več).

lp

Popravljeno . Popravil GT4turb0
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.

Po cca. 2000km sta gumi po robovih še ok, sprednja je po sredini na koncu, zadnja po sredini (oz. po levi strani nekoliko bolj) skoraj brez profila. Ti gumi sem montiral tudi zaradi psihe, saj sem še svetlobno leto stran od tačke :cry:

:worship: hvala :worship:

Kako pa voziš,da je prva po sredini hin???Kaj sam zaviraš in gas nabijaš?
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem prebranem na forumu sem montiral Qualifier RR in bil z držanjem ceste zelo zadovoljen, edino na zalivkah in talnih označbah :( je kdaj zmaknilo zadnjo gumo.

Po cca. 2000km sta gumi po robovih še ok, sprednja je po sredini na koncu, zadnja po sredini (oz. po levi strani nekoliko bolj) skoraj brez profila. Ti gumi sem montiral tudi zaradi psihe, saj sem še svetlobno leto stran od tačke :cry:

Rad bi montiral gume, ki bi mi zdržale sprejemljivo kilometrino (bistveno več kot 2k km) in s katerimi bi lahko brez nevarnosti počasi polagal do tačke, brez raznih popuščanj. Največ predlogov sem slišal za Qualifier 2 (jih je do sedaj kdo kaj bolj konkretno stestiral?) in Battlax BT016. Prosim za nasvete.

:worship: hvala :worship:

Jaz že drugi par vozim Battlax,najprej BT014,zdej pa mam 015,pa morm pohvalt,še ni blo presenečenj,dobr držijo tud če ga mal bolj žgačkaš,sam so pr men ku mam mal težji moped kmal hin(max.4000) po celi površin.

To da si svoje po sredini spalu je lahk posledica kake dolge fure po avtocest ipd(moje mnenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pobje....mal si bote morali razčisti pojem "turistična vožnja" :P

Nobene mi še ni pobralo po sredini po 2k, pa nisem med počasnimi :P Mal manj nažiganja po ravninah in bolj "mehke" štarte pa bo kilometrina drastično narasla hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa bo kilometrina drastično narasla hehe

Eh,brezveze...ko pa je tako lepo čakat in vohat pri vulkanizerju...na vsake 3 tedne... :naughty: :fredy: :lol1:

...še prepočas' se nucajo!

...bo treba gume za 'superpole' kupovat :lol1:

Popravljeno . Popravil krava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po vsem prebranem na forumu sem montiral Qualifier RR in bil z držanjem ceste zelo zadovoljen, edino na zalivkah in talnih označbah :( je kdaj zmaknilo zadnjo gumo.

Po cca. 2000km sta gumi po robovih še ok, sprednja je po sredini na koncu, zadnja po sredini (oz. po levi strani nekoliko bolj) skoraj brez profila. Ti gumi sem montiral tudi zaradi psihe, saj sem še svetlobno leto stran od tačke :cry:

Rad bi montiral gume, ki bi mi zdržale sprejemljivo kilometrino (bistveno več kot 2k km) in s katerimi bi lahko brez nevarnosti počasi polagal do tačke, brez raznih popuščanj. Največ predlogov sem slišal za Qualifier 2 (jih je do sedaj kdo kaj bolj konkretno stestiral?) in Battlax BT016. Prosim za nasvete.

:worship: hvala :worship:

Ej ne razumem.. Moje so bile po 6k po robovih fuč, po sredini pa še legalne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to mi ni jasno, kako lahko u tolk mal km sredino fentaš.. Jaz tudi velikokrat odprem na polno in spustim 150km na podlago, pa nič prekomerno ne pobira.. Ne nažigam sicer ob vsakem speljevanju na polno, ampak šparam pa tut ne.. :hmm:

Pa tudi pri tej GP Racer, ki sem jo imel zdaj gor, je bilo ziher 1000km na AC, ker sem hodil na faks z motorjem.. Pa je tudi naredila 6k in je bila sredina še vedno v boljšem stranju kot stranski pas..

Rob fentat še štekam, ampak za sredino v tolk malo km moraš pa pomoje res nažigat kot zmešan v 1., pa tiščat 200 + po možnosti s premalo tlaka na AC.. Ne vem no, al sem pa jaz imel srečo, pa dobil ravno gume iz bolj trpežnih serij.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej to mi ni jasno, kako lahko u tolk mal km sredino fentaš.. Jaz tudi velikokrat odprem na polno in spustim 150km na podlago, pa nič prekomerno ne pobira.. Ne nažigam sicer ob vsakem speljevanju na polno, ampak šparam pa tut ne.. :hmm:

Pa tudi pri tej GP Racer, ki sem jo imel zdaj gor, je bilo ziher 1000km na AC, ker sem hodil na faks z motorjem.. Pa je tudi naredila 6k in je bila sredina še vedno v boljšem stranju kot stranski pas..

Rob fentat še štekam, ampak za sredino v tolk malo km moraš pa pomoje res nažigat kot zmešan v 1., pa tiščat 200 + po možnosti s premalo tlaka na AC.. Ne vem no, al sem pa jaz imel srečo, pa dobil ravno gume iz bolj trpežnih serij.. :)

kolk km si maredil z njo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q RR - 6000, levi rob fertik, sredina še dober mm profila

GP Racer medium - 6000 km, pas med levim robom in sredino fertik, sredina še dober mm profila

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp.. Nujno morš kupit superkorso, ker drugač se sploh ne da pelat, ker Dunlop nč ne drži in gre skoz počez.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako. heeh Ne, saj tud z dunlop se da verjetno lepo peljat, ampak meni in še precej motoristom, ki jih poznam, le-te ustrezajo precej manj kot pa kakšne continentalke, metzeler ali pirelli, tudi sam bom verjetno še ta mesec z ninje, ki sem jo kupil v petek dol vrgel dunlopke(Q RR), ker pač v te gume nimam niti najmanjšega zaupanja. Dunlopk osebno nikoli in nikdar, če pa komu ugajajo, pa super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa poslušam ravno kontra kritike od motoristov in sicer da so Q RR precej boljše kot M3 ali Continental Road Attack.. Tako da jaz sem se že davno nehal ozirat na to kaj govori folk, ker vsak goni svojo, poleg tega pa nekateri enostavno govorijo bedarije. Meni osebno še nobena SS guma, ki sem jo vozil ni bila zanič, vse so bile solidne. Ko pa poslušam nekatere Rossije, ki komentirajo recimo Q RR ali kakšne Michelin PP, češ kako je to en največji šit od gume, pa resnično ne vem kakšni kriteriji so tu v igri.. Jaz sem namreč naredil kar nekaj km na enih in drugih, znucal precej kolenčnikov na enih in drugih, pa nikoli niso premalo držale..

Skratka zdi se mi, da je pri 90% folka samo to, ker kolegi furajo razne superkorse, pa bt002pro, pa raceattack pa nevem kaj in so oh in sploh kul in potem tudi ti ostali enostavno sami sebe prepričajo, da imajo gor gume za en drek, ki nič ne držijo in so preslabe in nevem kaj vse.. Potem se pa tak junak na supercorsah pro pride na ride pokazat, se pa na mojih drek Q RR ali GP Racer skoraj z eno roko peljem za njim, brez da bi guma trznila.. Lepo prosim :)

Saj ne rečem, razlike med gumami zagotovo so.. Ampak tudi za divjanje precej čez mejo legale in normalne vožnje so načeloma ok čisto vse športne gume današnjega časa :)

Kot sem rekel že 100x, če je komu recimo ena Q RR za po cesti premalo, naj resno razmisli o tem, če je primeren za v promet. Pa ne mislim s tem tega, da bi mogla ta guma vsem ustrezat, različne gume se različno peljelo, pri katerih drugim motor drugače pada v zavoj, ipd, nekomu mogoče pri Q RR ne ustreza. To čisto lahko razumem.. Ampak da je pa grip preslab.. Ta je pa skorajda malce preveč lovska, če le nisi kamikaza.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Conti SportAttack boljša od Dunlop Qrr ali Qualifier II?

Pomoje prav z nobeno od teh ne boš ustrelil mimo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda je ok grip in vse, morda bi tudi imel na "določenem odseku boljši čas od točke a do točke b" proti vsem drugim gumam, vendar meni ne ugajajo in motorja z njimi ne upam nagnit tako kot z konkretno supercorso oz ne uspem tako hitro menjavat zaporednih ovinkov, skratka nimam pravega občutka, kaj se dogaja z motorjem, "ne čutim podlage".

Popravljeno . Popravil EAST
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jure a ni tko da SportAttack konkurira Q RR in ne RoadAttack?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsaka guma je dobra guma! Vsaka za svoj namen!

recimo za marof; 1.18.xx se pelja metzeler z6 brez reskiranja padca, nekateri na gumah za superpole ne naredijo 1.20. itd..

...nedokončana zgodba...PIKA! ADIJO! :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!