Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Imaš prau.Jebi ga, bo treba vzdignit 240eur pa it za vikend do Materije po nove Q RR....za mirno dušo če ne drugega :lol:

Q RR set se dobi pri Širniku ali Vulkanizerstvu F1 za 210€ set, samo v vednost :)

Opazam da je Michelin naredil novo gumo - Power One Street, ki naj bi bila namenjena 80% uporabi na cesti in 20% uporabi na progi, imela naj bi bistveno krajsi cas ogrevanja kot Power Race in bolje naj bi se obnesla v hladnem vremenu. Zanima me, ce ima kdo kakrsnekoli prakticne izkusnje s to gumo ter kako je to kaj cenovno pri nas?

lp

Špan jih drži, poglej na njihovo stran, imajo spletno trgovino s cenami.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Q RR set se dobi pri Širniku ali Vulkanizerstvu F1 za 210€ set, samo v vednost :)

Špan jih drži, poglej na njihovo stran, imajo spletno trgovino s cenami.

Kje se nahajajo ta vulkanizerstva?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerstvo F1

Širnik

Oba pošljeta tudi po pošti

Ugodne cene zna imet pa tudi SM Motocenter iz Solkana.. Pa ko sem bil nazadnje tam (sicer je tega že tri leta) je bila tudi montaža zastojn :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vulkanizerstvo F1

Širnik

Oba pošljeta tudi po pošti

Ugodne cene zna imet pa tudi SM Motocenter iz Solkana.. Pa ko sem bil nazadnje tam (sicer je tega že tri leta) je bila tudi montaža zastojn :)

Hvala!Ma bo padu kar T&P cars u Materiji(Kozina)...mi je skoraj pred nosom v ceno pa je vključena tudi montaža.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glavno da boš zadovoljen :)

Drugače pa sem sedaj nekaj brskal po Dunlopovih straneh in očitno bo Dunlop lansiral še eno novo športno gumo..

Dunlop Sportmax Q2:

post-1190-1245882452_thumb.jpg

Prišla naj bi ven to poletje v USA.

Po imenu je zelo podobna tanovi Qualifierci, ki je označena Dunlop Sportmax Qualifier 2. Ampak profil je čisto nekaj drugega

post-1190-1245882551_thumb.jpg

Tale tanova Sportmax Q2 zelo sliči po profilu na dirkalne 211GP. Naj bi bila pa cestna športna guma. In Sportmax Q2 je očitno čisto nekaj drugega kot Sportmax Qualifier 2..

Poleg tega pa američani poznajo tudi Dunlop GP A, ki je očitno nekaj takega kot naša D209 GP

Dunlop GP A: post-1190-1245882848_thumb.jpg

Ajde, saj razumem da so nekateri modeli gum delani samo za določene trge.. Ampak Dunlop je pa prav glup s temi oznakami..Za ameriške trge imajo vedno neke čudne drugačne gume, ki imajo skoraj ista imena kot nekatere naše, oziroma druga skrajnost, imajo iste gume kot mi, samo pod popolnoma drugim imenom. Medtem ko na velikem števili "naših" Dunlopk itak piše made in USA. :headbang:

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še primer čisto navadne Qualifierce

Dunlop Sportmax Qualifier.. V nekaterih katalogih tudi kot D 209 (brez ostalih oznak)

Za USA prva:

post-1190-1245883896_thumb.jpg

Za nas prva:

post-1190-1245883925_thumb.jpg

Zadnja je pa za USA in nas enaka, razlika samo v prvi

Čeprav sem videl z isto oznako, tudi zadnjo že drugačno kot prva vgradnja.. Torej pod identično oznako Dunlop Sportmax Qualifier obstajajo trije različni profili. Pa ni 2x za rečt, da so vse narejene v ZDA :)

Bedarija! Sicer itak nima veze, ampak me jezi, ker hočeš po netu najt kakšne informacije in si pol cel zmeden, ker ti vrže ven en kup modelov in podatkov in ne veš kam kaj dat, ker se vse razlikuje.. Pri ostalih proizvajalcih se mi vseeno zdi, da je malo večja skladnost, kar se tiče modelov in označb..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Medtem ko na velikem števili "naših" Dunlopk itak piše made in USA. :headbang:

na enem kompletu piše made in france na drugem pa england..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Navadne Qualifierce, ki sem jih imel na cometu in zadnja Q RR(prva Francija) na suzukiju so bile made in USA. Za Gp Racer pa nisem pogledal..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

No da ne bom odperal nove teme bi kar uprašal

kakšno gumo mi priporočate za supremoto 50.

Zdaj jo imam 130/70/17

Pa a bi se dal dat go 140 brez humologacije.

Prosim za par nasvetov

Tomi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, zanima me katero gumo mi priporočate za daljše izlete ( dolomiti, tirolska, dalmacija ). Te izlete imam namen opraviti poleti. Sedaj imam na motorju Gp racer, vendar bodo čez kak mesec pri koncu, Gp racer pa za takšne izlete ni namenjena saj je preveč športna guma in po mojem mnenju metanje denarja vstran za takšne daljše poti. Zanima me če bi bila dobra izdira roadsmart, ali priporočate kaj drugega. Še vedno pa naj bo to takšna guma, ki ima kljub daljši življenski dobi dokaj dober oprijem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa a bi se dal dat go 140 brez humologacije.

Poglej v homologacijski karton. Če je med dimenzijami pnevmatik omenjena tudi dimenzija 140, potem gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poglej v homologacijski karton. Če je med dimenzijami pnevmatik omenjena tudi dimenzija 140, potem gre.

Ja katero gumo mi pa predlagate da dam gor(SAVA..) In kje nej jo dobim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še kdo, ki je sprobal te nove dunlop Qualifier2 gume ? Naj napiše kako se obnesejo, mogoče kakšna primerjava z kako drugo gumo.

Mogoče še kakšen test,poleg tistega, ki je nekdo dal link par strani nazaj.

Nekdo je napisal, da so slabe, na tistem testu se kar dobro obnesejo, predvsem obraba ni pretirana, hmhm.... , ta guma je zame nekak v ožjem izboru,težka odločitev bo :unsure:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.q2 so božje gume! :fredy:

Predvidevam da si s tem mislil, da so zanič gume, je tako?

Tak odgovor mi nič ne koristi oz tudi kirmu drugemu ne. Vse preveč je takšnih in drugačnih "praznih" postov, se ti ne zdi?

Božje gume, zakaj ??

Si jih sprobal oz imel,da jih tako kritiziraš, zakaj so tako slabe,mogoče kakšna primerjava z drugo gumo ki si jo imel, malo utemelji, saj zato je forum, da se kaj izve,pomaga, da se izmenjajo mnenja, itd..

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja, zdej vidim, da si par strani nazaj napisal:

" Kolega je na johaci 600 spalu dunlop Q2 gumo po ca.1500km Zanič guma! "

Da greš spalit gumo pri 1500km in to takšno gumo, ki je po sredini trša in se da z njo "baje" kar lepo km naredit glede na tist test, ki je nekaj strani nazaj objavljen (link), pol mislim da ne rabim več od tebe kakšnega odgovora, po 1500km spalit gumo, moreš bit res bedak. Govoriva za cestno uporabo, da ne bo pomote,saj ta guma tako ali tako nekak ni najbolj namenjena za dirkališče. ( če je slučajno tvoj kolega tam skuril to gumo). Tudi če jo je, potem kakšno supercorso po tvoje skuriš pri 500km, pa je zato zanič?

Lp

Popravljeno . Popravil renyy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da greš spalit gumo pri 1500km in to takšno gumo, ki je po sredini trša in se da z njo "baje" kar lepo km naredit glede na tist test, ki je nekaj strani nazaj objavljen (link), pol mislim da ne rabim več od tebe kakšnega odgovora, po 1500km spalit gumo, moreš bit res bedak. Govoriva za cestno uporabo, da ne bo pomote,saj ta guma tako ali tako nekak ni najbolj namenjena za dirkališče. ( če je slučajno tvoj kolega tam skuril to gumo). Tudi če jo je, potem kakšno supercorso po tvoje skuriš pri 500km, pa je zato zanič?

Ma to so psihopati, ki pridelajo na leto po eno orenk bolnišnico pa po eno razbitino povprečno, sanjajo pa, da bi jim iz tovarne čez noč sveže gume po naročilu vlivali :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@renyy, samo tak izraz lahko naredim :D:D:lol1:

kaj toliko debat okoli gum? D q2, M m3, P rosso, itd?!?

Vsaka guma je pač samo 'guma'. Če voziš po cesti ne glej rr gum pač pa vzemi kaj trajnejšega,da je ne spališ po 7dneh.

Po cesti se da z roadsmartko peljat hitreje kot nekdo na superiorni superkorsi! peverjeno iz prve roke! Sledji pa bo imel že 3 obiske vulkanizerja medtem ko jaz 1 obisk. Štekaš?

Vsaka guma je dobra guma! Celo d q2,ki sem jo tudi že vozil če te zanima.Pa P superbike, & M pp, itd... :kva1:

Jup, gumarska konkurenca je res prehuda,potem pa 'nora raja' ne ve kaj izbrat?!

lp :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako poceni zamenjaš mopet ? Prešaltaš iz ST gum na SS gume in to je to. Čisto drug mopet za "mal" dnara :worship::worship::worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!