Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

kadarkoli prešaltaš na nove gume...pa ni važno ker razred daš gor..se motor lepš pelje, saj imajo nove gume še lepo parabolo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zamenjal in zmontiral in scentiral novo zadnjo gumo, je bil že skrajni čas, je bila že daleč nelegalna :)

GP Racer Medium - vožena po cesti pa eno dopoldne na Racelandu. Taka je po nekaj čez 6k prevoženih km in 3 krogih burnouta:

post-1190-1246285573_thumb.jpgpost-1190-1246285564_thumb.jpg

Do slabih 6k km je bila pa še čisto legalna. Sedaj je šla gor enaka, bom videli če bo kilometrina podobna..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, glavno da boš zadovoljen :)

Drugače pa sem sedaj nekaj brskal po Dunlopovih straneh in očitno bo Dunlop lansiral še eno novo športno gumo..

Dunlop Sportmax Q2:

post-1190-1245882452_thumb.jpg

Prišla naj bi ven to poletje v USA.

Po imenu je zelo podobna tanovi Qualifierci, ki je označena Dunlop Sportmax Qualifier 2. Ampak profil je čisto nekaj drugega

post-1190-1245882551_thumb.jpg

Tale tanova Sportmax Q2 zelo sliči po profilu na dirkalne 211GP. Naj bi bila pa cestna športna guma. In Sportmax Q2 je očitno čisto nekaj drugega kot Sportmax Qualifier 2..

No tukaj je test te nove gume, je pa res da je pri nas ni na voljo. TUdi meni se zdi da je pri nekaterih gumarjih totalna zmešnjava glede gum.

http://www.motorcycle-usa.com/545/3841/Mot...uct-Review.aspx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar zamenjal in zmontiral in scentiral novo zadnjo gumo, je bil že skrajni čas, je bila že daleč nelegalna :)

GP Racer Medium - vožena po cesti pa eno dopoldne na Racelandu. Taka je po nekaj čez 6k prevoženih km in 3 krogih burnouta:

Do slabih 6k km je bila pa še čisto legalna. Sedaj je šla gor enaka, bom videli če bo kilometrina podobna..

Hm,dobre kilometre si naredil...Kaj pa sprednjo imaš tudi M ali S?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje M. Sem kar zadovoljen s kilometrino ja.. Sicer spredaj imam GP Racer gor šele kakšnih 1000km, ker prej sem imel 209GP soft, tako da upam, da bo zdržala tole zadnjo..

Drugače pa ravno iz rid, sem šel gumo upeljat. Po 13km je že zlahka koleno pelo :D Samo ovinkasto cesto je treba ponajt :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tukaj je test te nove gume, je pa res da je pri nas ni na voljo. TUdi meni se zdi da je pri nekaterih gumarjih totalna zmešnjava glede gum.

http://www.motorcycle-usa.com/545/3841/Mot...uct-Review.aspx

Kaj te Dunlop Sportmax Q2 gume se ne bo dalo kupit pri nas?

A je kakšna je razlika razen v različnih kanalih v primerjavi z to qualifier2 gumo, ki se jo da kupit pri nas?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, ja tista supercorsa je dost krogov naredila tam na dvorišču :D

Bom pršu enkrat na inštrukcije, kok nardit prav :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje M. Sem kar zadovoljen s kilometrino ja.. Sicer spredaj imam GP Racer gor šele kakšnih 1000km, ker prej sem imel 209GP soft, tako da upam, da bo zdržala tole zadnjo..

Drugače pa ravno iz rid, sem šel gumo upeljat. Po 13km je že zlahka koleno pelo :D Samo ovinkasto cesto je treba ponajt :)

ja pridi na golico, pa maš ride. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo fantje.

Danes montiral Bridgestone BT-003 gume.

Type 4 spredaj in 3ko zadaj.

Zadevo sem tudi stestiral po Bukovškem polju in sem zelooo zadovoljen. :kva2:

Priporočam zelo.

lp,Aljaž ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se zabrišejo luknjice je fertik.. Seveda veliko tistih, ki se gredo malo bolj zares menjajo veliko prej, ker lovijo stotinke :) Poleg tega slick guma ni lahko dobra tudi zaradi starosti, ravno kakšnih 5 let starih npr jaz ne bi gor dajal.. Drugače pa ne bi smelo bit težav, oziroma itak čutiš ko to ni več to in začne drset..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se zabrišejo luknjice je fertik.. Seveda veliko tistih, ki se gredo malo bolj zares menjajo veliko prej, ker lovijo stotinke :) Poleg tega slick guma ni lahko dobra tudi zaradi starosti, ravno kakšnih 5 let starih npr jaz ne bi gor dajal.. Drugače pa ne bi smelo bit težav, oziroma itak čutiš ko to ni več to in začne drset..

Če je guma nerabljena tudi starost ni ne vem kakšen problem.

Problem je rabljena stara guma, ki je že "spustila olje".

To vidiš po barvi (taka mavrična barva gume). Vsaj Pirelli Superbike je občutljiva na to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se zabrišejo luknjice je fertik.. Seveda veliko tistih, ki se gredo malo bolj zares menjajo veliko prej, ker lovijo stotinke :) Poleg tega slick guma ni lahko dobra tudi zaradi starosti, ravno kakšnih 5 let starih npr jaz ne bi gor dajal.. Drugače pa ne bi smelo bit težav, oziroma itak čutiš ko to ni več to in začne drset..

guma je stara 1 leto.

Na levi strani so se pojavile luknjice, desna stran je pa cela.

Guma je bila enkrat vožena na grobniku in 2x na marofu (zato pobrana leva stran).

Zdej pa ne vem če bo dobra še za en track-day na pannonia-ringu al jo menjam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

heh luknjice se niso pojavile, so že od začetka tam, tiste luknjice so tam namesto profila, in če luknjic zmanjka je isto kot da bi profila zmanjkalo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ne vem kakšne luknjice ti misliš, če praviš da so se pojavile..

Luknjice so pri slickih indikatorji namesto profila, kot je rekel k0ci. Na desni strani, kjer guma ni tako obrabljena bi morale biti še bolj vidne in globlje. Če jih ni več videt, je guma tam čisto obrabljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Morm pohvalit Dunlop gp racer, da se tudi po mokri cesti presenetljivo dobro obnesejo.

Lp, Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, ne vem kakšne luknjice ti misliš, če praviš da so se pojavile..

Luknjice so pri slickih indikatorji namesto profila, kot je rekel k0ci. Na desni strani, kjer guma ni tako obrabljena bi morale biti še bolj vidne in globlje. Če jih ni več videt, je guma tam čisto obrabljena.

Ja, to čist štekam.

torej bo dobra za še en cel dan ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bi tud svojo gumu pohvalu za po dežju, sprobano čez kočevje, pa raj ne bom k bo spet govora o supercorsi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morm pohvalit Dunlop gp racer, da se tudi po mokri cesti presenetljivo dobro obnesejo.

A bolš kot recimo Corsa III ali pa Z6 ali pa M3?

Ali si pač hotel samo povedat, da pač nisi padel, čeprav je deževalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Morm pohvalit Dunlop gp racer, da se tudi po mokri cesti presenetljivo dobro obnesejo.

Lp, Mitja

se strinjam, me je danes malo pralo in gume niso niti trznile :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še dodam o moji gumi katere ne bom omenjal, bistveno bolše se je obnašala po dežju kot qualifier rr(velko presenečenje, ker je drug rang), ki je stalno neki plesala, tle sem pa čez čas (je bla dolga pot) začel nažigat že skor ko po suhem, pa ni nit enkrat zaplesala. Potem sem šel tankat, pa sem fuknu na hrvaškem petrolu, sem se mal streznu da nisem več tolk teru. A ne zadolgo, ker guma je res držala, sem bil kmal na starem tempu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še dodam o moji gumi katere ne bom omenjal, bistveno bolše se je obnašala po dežju kot qualifier rr(velko presenečenje, ker je drug rang), ki je stalno neki plesala, tle sem pa čez čas (je bla dolga pot) začel nažigat že skor ko po suhem, pa ni nit enkrat zaplesala. Potem sem šel tankat, pa sem fuknu na hrvaškem petrolu, sem se mal streznu da nisem več tolk teru. A ne zadolgo, ker guma je res držala, sem bil kmal na starem tempu :D

vajenc :P

drugače pa so take primerjave nerealne..

treba je primerjat na istem motorju, isti voznik, ista podlaga, ista količina mokrote..

to je možno le na dirkališču, tam pa itak drži..

vse ostalo so občutki ki niso merodajni..pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!