Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kak se obnese st guma dunlop roadsmart na cestaku?? Ali imate vsi sport gume gor? Ful razmišlam, da bi jo dal gor, ker se kakih 30% vozim po avtocesti, ker ravno ne kolenčkam po cest in mi qualifier znuca po sredin že pri slabih 4k km :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dj gor M3 al pa PilotPower, če hočeš kompromis. S tem, da ne na AC terat 200. tam do 150-160

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ceneje ne boš dobil premontaže razn če bi se sam lotil :) js sm dau za obe gume 30€ za demontažo montažo pa centriranje.

Dobro, sam da vem inforamtivno. Aja, pa Širnik mi je pa predaleč, se mi ne splača.

Gume grem zdej iskat, ko bo pa čas pa feltne z motorja dol poberem (mam že vse pripravljen) in jih do Nove motolegende odpeljem, zmotiram nazaj gor, pa gasa.

P.S.: Aja, pa še to, na začetku naj bi bilo dobro, da se ne nagibam preveč (čeprov se nagibam kot en pussy :headbang: ), ker naj bi bila na gumi neka zaščitna plast še iz tovarne, ki je ''spolzka'', ali pač? :hmm:

Popravljeno . Popravil macak333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš na eno ovinkasto cesto, pa lepo postopoma zvečuješ nagib in počasi malo pregreješ gumo.

Pri meni gre ponavadi že v prvih 20km do kolena, pa ni bilo še nikoli težav ali kakšnih zdrsov :) Je pa potrebno postopno povečevat nagib, ne kar prvi ovinek na polno. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrš če so nedolgo nazaj delal masterbike test z navadno kvalifajerco na pravi pisti se tudi tebi ne bo pregrela na krškem ali marofu, ki so supermoto steze :D

Sicer boš pa tko in tko prej zmetran ti koker pa guma :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greš na eno ovinkasto cesto, pa lepo postopoma zvečuješ nagib in počasi malo pregreješ gumo.

Pri meni gre ponavadi že v prvih 20km do kolena, pa ni bilo še nikoli težav ali kakšnih zdrsov :) Je pa potrebno postopno povečevat nagib, ne kar prvi ovinek na polno. :)

Tko bom reku, moja vožnja na polno je izenačena s tvojo turistično vožnjo :worship: . Aja že let in pol se matram, saj ta bi slišal kako drsa kolen ''rrrrrr'', pa še kar ne, samo kot sem bral v drugih temah praviš, da to itak ni point.

Evo jih, zdej jih samo namontiramo in čakamo na lepo vreme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem namontiral Q RR in moram reči,da sem.... :rolleyes: .. :worship: ..,lahko samo rečem,da je BT016 bleda senca..,guma se hitreje ogreje in moj moped je vsekakor bl vodljiv skozi hitre zaporedne ovinke,če mi bo zdržala ene 6 jurčkov bom še bl vesel....,no se vsem zahvaljujem za pomoč....,najbl pa Juretu,ker je največ pripomogel pri odločitvi katero naj poskusim..,pa sem bl turist pa je zadnja po 50km že rob gledala hehe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če komu prav pride... Pri Primcu danes videl cel kup zadnjih gum D208 po 50 ojrotov... Na "akcijskem" kupu tudi qualifier in mnoge druge zadeve...

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če komu prav pride... Pri Primcu danes videl cel kup zadnjih gum D208 po 50 ojrotov... Na "akcijskem" kupu tudi qualifier in mnoge druge zadeve...

novih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak se obnese st guma dunlop roadsmart na cestaku?? Ali imate vsi sport gume gor? Ful razmišlam, da bi jo dal gor, ker se kakih 30% vozim po avtocesti, ker ravno ne kolenčkam po cest in mi qualifier znuca po sredin že pri slabih 4k km :angry:

Lahko ti povem,da sem z roadsmartko zelo zadovoljen.Ponavadi se vozim sam,občasno s svojo drago,pa mal je avtobana,tko da mi jo je po 6k km ostalo še vsaj za enkrat toliko.Ti jo priporočam-vsaj z mojega vidika.Aja,pa ninjo 9ko mam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

novih?

Kljub moji kar solidni dioptriji, sem na gumah z lastnimi očmi videl nalepljene originalne nalepke... :winkiss:

Ja ima cel kup novih gum po nekih smešnih cenah...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na avtopikanetu sem že videl, da nekateri poceni prodajajo nove D208.. Vprašanje je samo koliko so te gume stare. Nehali so jih delat ene 2 leti nazaj, če prav vem.. No, če so stare dve leti, pa če so bile dobro skladiščene, potem je to zagotovo guma vredna nakupa za to ceno.. Sam če je pa kakšna oreng stara zaloga pa ne vem.. Daš par € več pa maš novo gumo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na avtopikanetu sem že videl, da nekateri poceni prodajajo nove D208.. Vprašanje je samo koliko so te gume stare. Nehali so jih delat ene 2 leti nazaj, če prav vem.. No, če so stare dve leti, pa če so bile dobro skladiščene, potem je to zagotovo guma vredna nakupa za to ceno.. Sam če je pa kakšna oreng stara zaloga pa ne vem.. Daš par € več pa maš novo gumo..

Leto izdelave 2005

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nehali so jih delat ene 2 leti nazaj, če prav vem..

mene sam zanima če je to letošnja guma?..ker na te oznake se ne spoznam

post-20385-1247386332_thumb.jpg

imam D208 ki naj bi jih nehali delat 2 let nazaj :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm da ceneje ne boš dobil premontaže razn če bi se sam lotil :) js sm dau za obe gume 30€ za demontažo montažo pa centriranje.

Vulkanizer Pestator na Brodu mi je zamenjal in centriral gumo (prinesel feltno samo, ne na motorju) za 8€. Po tej analogiji imas pri njemu obe za 16€

lp Anze

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene sam zanima če je to letošnja guma?..ker na te oznake se ne spoznam

post-20385-1247386332_thumb.jpg

imam D208 ki naj bi jih nehali delat 2 let nazaj :?

0709

se pravi sedmi teden leta 2009 ;)

očitno se še tvojo naredl..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0709

se pravi sedmi teden leta 2009 ;)

očitno se še tvojo naredl..

kaj pa če je sedmi teden leta 99... :trance_33_sleep:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

0709

se pravi sedmi teden leta 2009 ;)

očitno se še tvojo naredl..

aha bom za vnaprej vedu :D

pol se prav da te D208 še vedno delajo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno te majhne dimenzije še, ker teh tanovih sploh ni v tvoji dimenziji..

Samo pri 180 in 190 so pa 208 in 208RR zamenjale Qualifier in Qualifier RR in ni novih, samo še zaloga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri Širniku zamenjal zadnjo gumo, presedlal iz Michelin PilotRoad na Metzeler Z6, cena z montažo 145 ojrov, montaža samo 10 ojrov, vse pohvale osebju, res zelo prijazni in gostoljubni, samo oprati bi mi ga še morali pa bi blo :kva2: Glede Michelina, kaj pa vem prej imel gor Bridgestone.... originalne na fejzerki, no z Mišelinko se mi zdi da nisem naredil toliko km kot so obljubljali, sedaj me je trgovec prepričal v Metzelerko ker sem omahoval med to in Dunlopko Road smart, bomo videli kako bo.

Jutri bo test, Pavličevo sedlo in Jezersko..... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri Širniku zamenjal zadnjo gumo, presedlal iz Michelin PilotRoad na Metzeler Z6, cena z montažo 145 ojrov, montaža samo 10 ojrov, vse pohvale osebju, res zelo prijazni in gostoljubni, samo oprati bi mi ga še morali pa bi blo :kva2: Glede Michelina, kaj pa vem prej imel gor Bridgestone.... originalne na fejzerki, no z Mišelinko se mi zdi da nisem naredil toliko km kot so obljubljali, sedaj me je trgovec prepričal v Metzelerko ker sem omahoval med to in Dunlopko Road smart, bomo videli kako bo.

Jutri bo test, Pavličevo sedlo in Jezersko..... :naughty:

Kaj pa prva guma??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes pri Širniku zamenjal zadnjo gumo, presedlal iz Michelin PilotRoad na Metzeler Z6, cena z montažo 145 ojrov, montaža samo 10 ojrov, vse pohvale osebju, res zelo prijazni in gostoljubni, samo oprati bi mi ga še morali pa bi blo :kva2: Glede Michelina, kaj pa vem prej imel gor Bridgestone.... originalne na fejzerki, no z Mišelinko se mi zdi da nisem naredil toliko km kot so obljubljali, sedaj me je trgovec prepričal v Metzelerko ker sem omahoval med to in Dunlopko Road smart, bomo videli kako bo.

Jutri bo test, Pavličevo sedlo in Jezersko..... :naughty:

ne vem, ce niso par strani nazaj ugotavljal, zakaj Sirnik prepricuje v Metzeler Z6... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne vem, ce niso par strani nazaj ugotavljal, zakaj Sirnik prepricuje v Metzeler Z6... :whistle:

so, ampak je ZELO TEŽKO pogledat kako stran nazaj ;)

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so, ampak je ZELO TEŽKO pogledat kako stran nazaj ;)

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

Men je pa kul. A ma Q RR več gripa?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!