Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

če prav razumem objavo si bil z lastnostmi M3 zelo zadovoljen?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pa kul. A ma Q RR več gripa?

jap..je takoj enkrat mal zdrsela..pa je bla ogreta

če prav razumem objavo si bil z lastnostmi M3 zelo zadovoljen?

narobe razumel..

ampak da je jasno..to je moje mnenje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so, ampak je ZELO TEŽKO pogledat kako stran nazaj ;)

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

Zanimivo, nekateri jo pa kar pohvalijo. Mogoče ne ustreza tvojemu stilu vožnje. Po domače povedano, ni dovolj dobra zate.

Zato je pa superkorsa zakon, ne? :naughty:

Popravljeno . Popravil dive
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje imam za vas, ki se malo bolj spoznate na te zadeve...

danes sem našla tole v (praktično novi) gumi... :headbang: in šlo je kar precej globoko. :angry:

kaj mislite? je guma še varna za uporabo ali bo treba spet menjat?

post-22737-1247845594_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil domina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola dečva,

o pišuka, kakšna smola!!! ampak če je poškodovana samo guma IMHO ni problema, saj je profil tud vrezam v gumo, kajne ;), vzemi ven in se veselo vozi naprej; če pa je poškodovana nosilna karkasa pod gumo, se bojim da bo treba zamenjat, saj bo nastala bula, kasneje pa zna tudi nehat držat zrak :(

(držim pesti da je presekana samo zunanja plast gume!!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

Zakaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, nekateri jo pa kar pohvalijo. Mogoče ne ustreza tvojemu stilu vožnje. Po domače povedano, ni dovolj dobra zate.

Zato je pa superkorsa zakon, ne? :naughty:

ne vozim superkorse :naughty:

Zakaj?

ker se dobi za moje pojme boljšo pnevmatiko za manjši denar..

je pa res da mi ni pomembno a z njo naredim 4 ali 6 tisoč kilometrov..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ker se dobi za moje pojme boljšo pnevmatiko za manjši denar..

je pa res da mi ni pomembno a z njo naredim 4 ali 6 tisoč kilometrov..

To pač ni razlog, odvisno je od več dejavnikov: motor,nastavitve, tlak, starost gume, obrabljenost, ..., kar tudi sam veš. Tudi z M3 ne bom naredil veliko več kot 4kkm, z prejšnjo sem jih 5kkm. Guma za moje pojme dobro drži, ne rečem pa da ni boljše.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat - Q2 je zakon :) Vozil sem pa že kar precej koles od bridgestona do priellija ter tudi Q1, pa me živ bog ne prepriča več da za cestno rabo nataknem na moped kaj drugega kot Q2. Peljem pa ne glih kot upokojenc, tako da lahko tudi rečem da se ne pregreva!

LP, Rok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje imam za vas, ki se malo bolj spoznate na te zadeve...

danes sem našla tole v (praktično novi) gumi... :headbang: in šlo je kar precej globoko. :angry:

kaj mislite? je guma še varna za uporabo ali bo treba spet menjat?

Pozanimaj se kaj je poskodovano, kot je reku Suzuki, ampk, ce b se men tole naredl bi brez pomislekov menjal...Sem bolj ziheras.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje imam za vas, ki se malo bolj spoznate na te zadeve...

danes sem našla tole v (praktično novi) gumi... :headbang: in šlo je kar precej globoko. :angry:

kaj mislite? je guma še varna za uporabo ali bo treba spet menjat?

glede na to, da je vsaj 5 ali 6 mm kavčuka preden prideš do karkase ni nujno da je treba menjat..

kolk globok in pod kakšnim kotom je pa šla zadeva not?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem trem za odgovore!

To zadevo smo odstranil. Izkazalo se je, da je delček stekla velik približno 5mm in kot zakleto se je zapičil naravnost v gumo. :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem trem za odgovore!

To zadevo smo odstranil. Izkazalo se je, da je delček stekla velik približno 5mm in kot zakleto se je zapičil naravnost v gumo. :headbang:

to ni hudega..steklo sem že večkrat pobiral iz gume pa nikol ni nč blo..

sam gasa ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

super!

tenx ;)

Sm vseen naslednjič, preden se greta pelat, preverta pritisk v gumi...just in case, če dušo spušča ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm vseen naslednjič, preden se greta pelat, preverta pritisk v gumi...just in case, če dušo spušča ;)

to jo moraš itak pred vsako vožnjo..

čeprav tega ne prakticiramo vedno se le samo po dveh malih zaplatah vozmo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm vseen naslednjič, preden se greta pelat, preverta pritisk v gumi...just in case, če dušo spušča ;)

ja to pa itak... guma je še opazovanju predn gre nazaj na cesto :)

mogoče se bo pokazal, kakšno je dejansko stanje, še predn dež neha padat :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

so, ampak je ZELO TEŽKO pogledat kako stran nazaj ;)

btw.: učer peljal M3..sicer samo par kilometrov, pa me vseeno živ bog ne prepriča da jo na svoj moped namontiram

stari, mislim, da pretiravaš oz. gledaš preveč subjektivno. če bi realno primerjal, je to zelo dobra guma (po mojem okusu superdobra), tudi v primerjavi z neposredno konkurenco. menim, da so razlike med posameznimi proizvajalci gum istega razreda, a so male oz. za cestno uporabo skoraj zanemarljive.

seveda ne morem pomagati, če ti je manj všeč kot kakšna druga a verjamem, da bi se normalni pilot po cesti s katerokoli (ss ali hs) gumo peljal zelo primerljivo. sam jo lahko primerjam z 207,208, Q, diablo, pp, bt14 pa ti povem, da je od vseh najboljša.(v vseh parametrih primerjave) najbolj se ji po mojem mnenju približa pp. res pa, da še nisem vozil Qrr še manj pa supercorso, itd...

v čem jo pa sploh primerjaš s konkurenco??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Intermezo :whistle: dal gor Q rr-po prvih 500km super zadovoljen!Oziroma psiha bolj pomirjena,posledično vožnja bolj sproščena kot pa z bt 014 :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

stari, mislim, da pretiravaš oz. gledaš preveč subjektivno. če bi realno primerjal, je to zelo dobra guma (po mojem okusu superdobra), tudi v primerjavi z neposredno konkurenco. menim, da so razlike med posameznimi proizvajalci gum istega razreda, a so male oz. za cestno uporabo skoraj zanemarljive.

seveda ne morem pomagati, če ti je manj všeč kot kakšna druga a verjamem, da bi se normalni pilot po cesti s katerokoli (ss ali hs) gumo peljal zelo primerljivo. sam jo lahko primerjam z 207,208, Q, diablo, pp, bt14 pa ti povem, da je od vseh najboljša.(v vseh parametrih primerjave) najbolj se ji po mojem mnenju približa pp. res pa, da še nisem vozil Qrr še manj pa supercorso, itd...

v čem jo pa sploh primerjaš s konkurenco??

ej stari..

pravim da sem jo vozil, par kilometrov, glede na to, kako opevana je za cestno vožnjo, se mi zdi čudno da je na prvem kamenčku spodrsnilo..

btw. z mojo se to ne dogaja (niti če je več peska)..zato sem rekel, da me živ bog ne prepriča da jo dam gor, sploh glede na to, da se za manjši denar dobi po mojem mnenju boljšo gumo (Q RR)..

nisem pa nikomur rekel da je slaba ali da naj jo ne vzame..

bo dovolj razumljivo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa imate kaj izkušnje z Continental Raceattack za po cesti za dokaj dinamično, sicer sem z dunlopkami zadovoljen, sam je ena ugodna varjanta umes prišla pa me zanima če so ok te gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne pa imate kaj izkušnje z Continental Raceattack za po cesti za dokaj dinamično, sicer sem z dunlopkami zadovoljen, sam je ena ugodna varjanta umes prišla pa me zanima če so ok te gume.

vozu na testni hondi..

moraš bit FAJN dinamičen da jih segreješ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa naj vprašam še za Q2, a je to naslednjica Qrr, al je naslednica navadne Q, ker vidim da se dobi dost ugodno, pa de se kr hvali po foromu. Ker trenutno vozim z gp racer pa mi je odlična, sam jo pa malo prehitro pobira.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!