Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Pr men vse tko kaže, da bom mogu BT015 po 5000km že menjat, k so baje tak jajc, da je hitr naslednica ven prišla. Nisem glih zadovoljen z njimi, ampak a ponucat pa so. Pol pa probam BT016. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kako fajn. Dex in Maus, vidim de smo v istem klubu. Mlaj nas trka. sam de jez o gumah mislim svoje, o uporabnikih tud, ampak, grdih stvari ne pišem. . . .:D

nisva govorila grdih niti nespodobnih stvari ... debata na nivoju :)

Hehe, zgleda da res.. :rolleyes:

No sej tut z mausom ne piševa grdih stvari, samo malo debatirava :D

tuki se pa strinjam s tabo :P

maus maš point do neke mere.

za ostalo pa ne vem a samo malo provociraš ostale forumaše al ti res ni jasno!? :worship:

vsakega pomalem ... moje poste je potrebno malo drugače brat ;)

včer RaceAttackStreet ogrevu ... še 0,5 cm do roba (upam, da nisem pussy :whistle: )... ablubm, da bodo dans šle po robu :D ... zaenkrat dober občutek, čeprav bi imel rajši SportAttack :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gume za skuter dimenzije 90/100-10 po možnosti nekje na dolenjskem, posavju oz beli krajini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr men vse tko kaže, da bom mogu BT015 po 5000km že menjat, k so baje tak jajc, da je hitr naslednica ven prišla. Nisem glih zadovoljen z njimi, ampak a ponucat pa so. Pol pa probam BT016. :naughty:

Kar probaj BT016 in poročaj....,jst nisem bil preveč navdušen,obraba je katastrofalna :headbang: ...,sem letos komaj 4500km naredil in sta bile obe gumi hin...Prva je bila po sredini sicer še dobra,vendar pri strani pa hin in nič piste,pa sm bl turist,da ne bo pomote.Uh sedaj imam Qrr in 1000km in se jim samo :worship: in še ekrat :worship: ,jst sam :whistle: BT016....,nikoli več na moj mlinček...Amen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste ko so že imeli oba tipa gum. Dunlop Q RR proti Bridgestone BT 002? Sedaj imam RR pa se mi zdi, da so se mi v soboto na Marofu pregrevale. Sem baje že kr fajn plesal z ritjo. Ali pa gum prej nisem vredu napumpal/spustil. Sicer so BT 002 dražje za 80 Eur, samo bi vseeno probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za tiste ko so že imeli oba tipa gum. Dunlop Q RR proti Bridgestone BT 002? Sedaj imam RR pa se mi zdi, da so se mi v soboto na Marofu pregrevale. Sem baje že kr fajn plesal z ritjo. Ali pa gum prej nisem vredu napumpal/spustil. Sicer so BT 002 dražje za 80 Eur, samo bi vseeno probal.

niso samo pnevmatike vsega krive..moraš računat na to, da vzmetenje na tvojem motorju ni ravno super-duper..

sigurno jih nisi pregreval pri časih kakršnih si dosegal in temperaturah ki so bile..

sicer pa kar probaj..zgubit nimaš kaj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ju3 namontiram Dunlop Q RR, bom poročal koliko se kaj bolje obnesejo od trenutnih navadnih Dunlop Q (zvozil sem dva kompleta, sprednja je zdržala dobrih 17K KM zadnja pa ena 6,5K KM, druga pa 5,5K KM, po sredini zadnja malce bolj pobrana zaradi 50% vožnje v dvoje)

Tud moje RR so že v garaži. Lani je par navadnih Q zdržal 18K zadaj, pa ena prva je šla v tem času. Letos pa prvič prva guma fuč pred zadnjo. In sicer ima prva po 7,5k sredino še za enkrat toliko, pri straneh, so pa že indikatorji pokukali na plan. Zadnja jih ima 8,5k, in tudi ravno prišla na indikatorje na levi in po sredini, na desni še malenkost manjka. Kako pojasnilo, zakaj prva zdaj zdrži kar konkretno manj (res da se sicer kar dvignil tempo)? Zdaj pa enkrat za spremembo še ene malo boljše gume gor, da vidim, če je kaka razlika (me neki Suzuki gnjavi, da si Brumčk zasluži ene malo boljše gume, za tist njegov LS :naughty: :naughty:). Za jesen in zgodnjo sopmlad sem mislila pa Road smart poskusit, ker se mi je v Q copatkih precej dričalo začetek leta, oz. razmišljam, če bi jih mogoče dala gor še vmes, ko gremo ene ST počitnice v Makedonijo, da mi ne bi RR-k prehitro poradiralo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud moje RR so že v garaži. Lani je par navadnih Q zdržal 18K zadaj, pa ena prva je šla v tem času. Letos pa prvič prva guma fuč pred zadnjo. In sicer ima prva po 7,5k sredino še za enkrat toliko, pri straneh, so pa že indikatorji pokukali na plan. Zadnja jih ima 8,5k, in tudi ravno prišla na indikatorje na levi in po sredini, na desni še malenkost manjka. Kako pojasnilo, zakaj prva zdaj zdrži kar konkretno manj (res da se sicer kar dvignil tempo)? Zdaj pa enkrat za spremembo še ene malo boljše gume gor, da vidim, če je kaka razlika (me neki Suzuki gnjavi, da si Brumčk zasluži ene malo boljše gume, za tist njegov LS :naughty: :naughty:). Za jesen in zgodnjo sopmlad sem mislila pa Road smart poskusit, ker se mi je v Q copatkih precej dričalo začetek leta, oz. razmišljam, če bi jih mogoče dala gor še vmes, ko gremo ene ST počitnice v Makedonijo, da mi ne bi RR-k prehitro poradiralo?

če z navadno Q nardiš 18k je to čez glavo dobra guma zate. js sem zadnjo Q zradiral v 3,8K z 1k laganega ulavfavanja mopeda, pa nisem največji divjak. 8,5k so za mene mokre sanje 18k pa znanstvena fantastika. kr daj roadsmart. ko jih boš pa prej kot v 8k zradirala pa razmišljaj o kaj bolj ss.

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje.

Zadaj imam Dunlop Q-II, ki je še dobra, je pa problematična sprednja guma. Katero gumo mi priporočate v kombinaciji z zadnjo Q-II?

Hvala!

Lp Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede gum Bridgestone BT016R, kako se kj v ovinkih drži, pri neki srednjih hitri vožnji? Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi gumami, ker opažam namreč neke dvome glede teh gum. :unsure:

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede gum Bridgestone BT016R, kako se kj v ovinkih drži, pri neki srednjih hitri vožnji? Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi gumami, ker opažam namreč neke dvome glede teh gum. :unsure:

l.p.

Pri neki "srednje hitri" vožnji se čisto vsaka guma v ovinkih drži dovolj dobro..... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam vprašanje glede gum Bridgestone BT016R, kako se kj v ovinkih drži, pri neki srednjih hitri vožnji? Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi gumami, ker opažam namreč neke dvome glede teh gum. :unsure:

l.p.

kolker sem sam prebral o teh gumah je najbolj problematična kilometrina (kje pa ni :naughty: ), glede gripa ni toliko pripomb. najboljše bi blo probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno vprašanje.

Zadaj imam Dunlop Q-II, ki je še dobra, je pa problematična sprednja guma. Katero gumo mi priporočate v kombinaciji z zadnjo Q-II?

Hvala!

Lp Boštjan

najboljš da spredaj in zadaj montiraš SC! :whistle: bi rekel kdo na msju.

ja zakaj pa ne ista????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

eno vprašanje...

zanima me če je normalno, da je razpoka ki se vidi na fotografiji nastala zaradi vožnje z nekoliko nižjim tlakom - 2,2 bar (hladna guma), na relaciji cca 40 km. razpoka je na obeh straneh po celotnem robu naokrog.

gume mi je malo žal ker ima še kar nekaj mesa in je za v smeti, ampak res nisem vedel da je to že toliko prenizek tlak za na cesto..

post-20836-1248797678_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

eno vprašanje...

zanima me če je normalno, da je razpoka ki se vidi na fotografiji nastala zaradi vožnje z nekoliko nižjim tlakom - 2,2 bar (hladna guma), na relaciji cca 40 km. razpoka je na obeh straneh po celotnem robu naokrog.

gume mi je malo žal ker ima še kar nekaj mesa in je za v smeti, ampak res nisem vedel da je to že toliko prenizek tlak za na cesto..

ni to zaradi prenizkega tlaka..2.2 bara sploh ni tolk nizko..

to je guma mal spokala..nič posebnega, se naredi večkrat..

mirno ponucaj do konca..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biker77 hvala za odgovor, vendar gume ne morem ponucat do konca ker na omenjenem mestu spušča..

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biker77 hvala za odgovor, gume pa ne morem ponucat do konca ker tukaj spušča

si ziher da tam spušča in nisi česa povozu ali pa ventilček ne dihta?

probal v vodi?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekateri probajo take zadeve celo reklamirat, saj je očitno, da za porabljen denar nisi dobil tistega, kar so ti ponujali. :naughty: Probat ni greh, sej te nič ne stane.

Kar se tlaka tiče, se je pa prejšnjič menda en v Eliso prpelu z 0,5bara. Kar se mi zdi pa strahotno mal. Pol ta najbrž tut ne bi porajtu, če bi mu guma spustila. :slap: Je res treba tlak v gumah kr redno preverjat. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni!

eno vprašanje...

zanima me če je normalno, da je razpoka ki se vidi na fotografiji nastala zaradi vožnje z nekoliko nižjim tlakom - 2,2 bar (hladna guma), na relaciji cca 40 km. razpoka je na obeh straneh po celotnem robu naokrog.

gume mi je malo žal ker ima še kar nekaj mesa in je za v smeti, ampak res nisem vedel da je to že toliko prenizek tlak za na cesto..

če res tam pušča jo reklamiraj!!! drugače pa 2.2 bara res ni tako nizek tlak da bi guma tam kar počila, jaz se z tlakom priporočenim za cesto (2.5 in 2.9) sploh ne znam peljat, katerokoli gumo dam gor jo vedno natlačim na 2.1 in 1.9

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!