Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ma kdo kako poceni vezo za Dunlop GP Racer 120/180? Alpa Q RR? Širnik ma komplet 220€+6€ za poštnino. Lahko na PM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kdo kako poceni vezo za Dunlop GP Racer 120/180? Alpa Q RR? Širnik ma komplet 220€+6€ za poštnino. Lahko na PM

sej to je poceni..kaj bi jih rad za 120?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP racer ceneje od 220€ set, oziroma Q RR za 210€ set že težko dobiš, pa tudi če, ni neke bistvene razlike :)

Tako, da jaz bi kar pri Širniku naročil..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP racer ceneje od 220€ set, oziroma Q RR za 210€ set že težko dobiš, pa tudi če, ni neke bistvene razlike :)

Tako, da jaz bi kar pri Širniku naročil..

+ tega, da računa samo 6 EUR za poštnino(drugje znajo skor 2x računat)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kakšen imate tlak v gumah?Večina priporoča za cesto 2.8-2.9 zadaj, 2.4-2.5 spredaj.Na Marofu sem imel 2.1 obe-na začetku(prva dva kroga)je blo katastrofa, ma potem-super!cesta je cesta, pista je pista...ma nekateri tolko pupmajo tudi za na cesto.Skratka:kaj priporočate za živahno vožnjo PO CESTI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kakšen imate tlak v gumah?Večina priporoča za cesto 2.8-2.9 zadaj, 2.4-2.5 spredaj.Na Marofu sem imel 2.1 obe-na začetku(prva dva kroga)je blo katastrofa, ma potem-super!cesta je cesta, pista je pista...ma nekateri tolko pupmajo tudi za na cesto.Skratka:kaj priporočate za živahno vožnjo PO CESTI!

Tudi mene zanima. Jaz imam 2.5 in 2.9.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje kakšen imate tlak v gumah?Večina priporoča za cesto 2.8-2.9 zadaj, 2.4-2.5 spredaj.Na Marofu sem imel 2.1 obe-na začetku(prva dva kroga)je blo katastrofa, ma potem-super!cesta je cesta, pista je pista...ma nekateri tolko pupmajo tudi za na cesto.Skratka:kaj priporočate za živahno vožnjo PO CESTI!

Jaz vozim po cesti 2.3-2.4 spredaj in 2.5.-2.6 zadaj. Več napumpam le če grem na AC, ali v dvoje

Lahko pa da bi bilo, tudi 2.5, 2.9 čisto ok, ampak ko sem vozil še navadne qualifierce na cometu, mi je po ridah zadnja občutno bolj drsela pri 2.9 (priporočeno) kot pri 2.5. Od takrat naprej sem na tem tlaku in nimam propomb, pa tudi kilometrino delam zelo dobro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ima za po cesti Q RR 2.3 spredaj ter 2.5 zadaj ( navadne Q sem imel pa zadnjo 2.7 in se je obnesla odlično).

Popravljeno . Popravil shark357
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Eno vprašanje, a je kdo med vami že vozil Pirelli Diablo Rosso?? :blush:

po testih zelo pohvaljena ampak bi raje kot rosso za tisočaka vzel corso III ki je bolj športna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po testih zelo pohvaljena ampak bi raje kot rosso za tisočaka vzel corso III ki je bolj športna

Ja seos! Sem opazil na forumu, da si na Marofu raztrgal supercorso. Reci mi, si bil v četrtek z našimi na Grobniku? Meni ni zneslo, tako da bom počakal do naslednjega, ki bo drugo leto... :headbang:

Hja, Corso III vozi moj prijatelj na Superduku, je sicer zadovoljen, edino pobira mu jo tak da je joj. Tudi sam sem s Supercorso res zadovoljen, edina težava je, da se zdaj kar dosti voziva skupaj s svojo drago, in mi jo je začelo po obodu kar precej bolj pobirat kot prej, ko sem se vozil sam. Tako da sem spet v dilemi. Rosso me mika, ker je pač nov model, na nekem testu sem celo zasledil, da ima po njihovi oceno pač za cca 2% (kar je sicer zanemarljivo) boljši oprijem v suhem kot Diablo Supercorca. Ta test najdeš mislim da na 407 strani te teme. Na tem testu je tudi napisano približno koliko km bi naj gume zdržale in je razlika kar očitna. Za Diablo Supercorso mislim da je napisano cca 2800 kilometrov ali milj z zadnjo gumo, za Diablo Rosso pa piše kar 3800, to pa je kar 1000 kilometrov ali milj razlike, kar je seveda teorija. Malo sem samo skeptičen okoli tega testa, ker se mi ne zdi logično, da bi SS guma imela boljši oprijem kot Track day guma...

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej! Eno vprašanje, a je kdo med vami že vozil Pirelli Diablo Rosso?? :blush:

Moj kompletek teh gumic je po malo manj kot 7000km v zadnjih vzdihljajih (smo že indikatorje načel :whistle:) in moram rečt, da sem bila blazno zadovoljna z njimi, nobenih nepričakovanih zdrsov, tudi na zalivkah motor ni pometal, na idealno delovno temperaturo se ogrejejo zelo hitro, v nagibu držijo kot pribite, pri večjih hitrostih na ravnini (ac pa te fore) je motor zelo stabilen :worship:......všeč mi je tudi, da v primerjavi z Dragon Supercorso, ki sem jo vozila pred tem zdržijo skoraj še enkrat več, razlike v oprijemu in vožnji pa praktično ni bilo opaziti. Tako da ostajam na tej obutvi tudi z naslednjim kompletom :OK:.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kompletek teh gumic je po malo manj kot 7000km v zadnjih vzdihljajih (smo že indikatorje načel :whistle:) in moram rečt, da sem bila blazno zadovoljna z njimi, nobenih nepričakovanih zdrsov, tudi na zalivkah motor ni pometal, na idealno delovno temperaturo se ogrejejo zelo hitro, v nagibu držijo kot pribite, pri večjih hitrostih na ravnini (ac pa te fore) je motor zelo stabilen :worship:......všeč mi je tudi, da v primerjavi z Dragon Supercorso, ki sem jo vozila pred tem zdržijo skoraj še enkrat več, razlike v oprijemu in vožnji pa praktično ni bilo opaziti. Tako da ostajam na tej obutvi tudi z naslednjim kompletom :OK:.

Opala, ta odgovor pa mi je zelo všeč! Končno sem dobil odgovor od osebe, ki ima DEJANSKE izkušnje z obema gumama!!! Ja zaenkrat hvala lepa! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj kompletek teh gumic je po malo manj kot 7000km v zadnjih vzdihljajih (smo že indikatorje načel :whistle:) in moram rečt, da sem bila blazno zadovoljna z njimi, nobenih nepričakovanih zdrsov, tudi na zalivkah motor ni pometal, na idealno delovno temperaturo se ogrejejo zelo hitro, v nagibu držijo kot pribite, pri večjih hitrostih na ravnini (ac pa te fore) je motor zelo stabilen :worship:......všeč mi je tudi, da v primerjavi z Dragon Supercorso, ki sem jo vozila pred tem zdržijo skoraj še enkrat več, razlike v oprijemu in vožnji pa praktično ni bilo opaziti. Tako da ostajam na tej obutvi tudi z naslednjim kompletom :OK:.

Bi te še vprašal, kako dimenzijo voziš Diablo Rosso, ker zdaj sem vozil SC 190/55-17, in bi enako rad vozil Rosso, čeprav homologirano imam višino 50. Pa se s 55 bolje počutim med vožnjo skozi ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En nasvet oz. pomoc bi rabil...kolega isce za svojo Yamaho XT660R gume,ki bi bile nekaj vmesnega za po cesti in po terenu. Sam nisem tu dobro podkovan,zato prosim za kaksne predloge. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam eno prošnjo.A gdo mogoče ve kje bi snel tabelo za pritisk v moto gumah Continental zanima me prevsem Milestone

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi te še vprašal, kako dimenzijo voziš Diablo Rosso, ker zdaj sem vozil SC 190/55-17, in bi enako rad vozil Rosso, čeprav homologirano imam višino 50. Pa se s 55 bolje počutim med vožnjo skozi ovinke.

Jz vozim 120/55 spred in 190/55 zad, 55ko mam homologirano, pa tud če ne bi bla bi jo vozila, gre motor veliko lepše v ovinek kot na 50ki (tud na prejšnjih motorjih sem zmer vozila 55ko, tud na cbr 1000rr).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz vozim 120/55 spred in 190/55 zad, 55ko mam homologirano, pa tud če ne bi bla bi jo vozila, gre motor veliko lepše v ovinek kot na 50ki (tud na prejšnjih motorjih sem zmer vozila 55ko, tud na cbr 1000rr).

Ja ja, se popolnoma strinjam s teboj, bom tudi jaz naprej vozil zadaj višino 55! Hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!