Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kupujem gume za Jawo 350. Sprednja 3,25;18 zadnja 3,50;18. Vožnja bi bila večina po cesti na relacije, kdaj pa kdaj tudi kakšen kolovoz. Zelo pomembno pa je da se guma dobro drži mrzlega in mokrega asfalta, tudi kakšen sneg nebi smel bit problem. Motor uporabljam predvsem kod delovno živinče tko da ni nekega velikega tiščanja v ovinke itd. (konckoncev ga ta moped niti ne omogoča).

Ktere gume mi bi priporočal??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vprasal sem ker je ena redkih izbir za sprednjo 16 in zadnjo 18 col gumo .)

jaz bi še enkat uzel metzeler lasertech. zgledajo tako-tako, mal retro, ampak najbrž najbolše gume kar sm jih vozil 16/18 kot praviš. u 12ih sezonah jih je blo kar precej različnih.

@trojan69: to je širina 90, mislim, nism pa 100% de ima jawa enaka obroča spredej in zadej. najbrž lahko zmontiraš mal širšo tud spredej. ko sm jez mnal surfal je edino avon delal eno kao road enduro gumo 90/90 18. 8sm fantaziral de bi jawo najdu in obul v enduro gume ša se pelal na elefanttreffen)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk cenovno pa so OK Qualifire RR? za komplet.

za obe z montažo sem dal 230eur. Mogoče jih kje dobiš tudi ceneje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej bridgestone BT45 se jih sploh ne dobi... Sem klical zastopnika.

Zanima me, če lahko pri hondi vfr400 dam sprednjo gumo širine 110 namesto 100?

Zdaj sem vse potelefoniral in me zanimajo naslednje gume: dunlop arrowmax gt501 F, dunlop D251, michelin pilot sporty F in michelin pilot GT.

F pomeni sprednja guma.

To so vse gume, ki se jih dobi v Sloveniji za VFR400. Posebej bi povprašal, kakšne gume so michelin pilot sporty in michelin pilot GT, saj so edine povsem originalnih dimenzij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je kaj ceneje it recimo na izlet v Zagreb in sproti zamnejati gume...

Metzeler... in kje..

Hvala LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za obe z montažo sem dal 230eur. Mogoče jih kje dobiš tudi ceneje...

Sprejemljiva cena. Mi poveš še kje si jih zamenjal?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je kaj ceneje it recimo na izlet v Zagreb in sproti zamnejati gume...

Metzeler... in kje..

Hvala LP

Na Marofu sm enkat padu v debato o gumah z nekim Hrvatom in je reku, da majo skoraj za polovico višje cene kot pri nas. Poglej malo po njihovih oglasihsmile.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je kaj ceneje it recimo na izlet v Zagreb in sproti zamnejati gume...

Definitvno ni, ker potem ne bi Hrvati hodili knam po gume :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima, če je kaj ceneje it recimo na izlet v Zagreb in sproti zamnejati gume...

Metzeler... in kje..

Hvala LP

Definitvno ni, ker potem ne bi Hrvati hodili knam po gume :P

Frips, jaz sem ga drugače razumel, sicer bi bil isti odgovor... seveda se splača iti v Zagreb na izlet, vendar sproti (recimo v Krškem ali Brežicah) menjaš gume. Nikjer ni omenjal, da bi na Hrvaški strani menjal. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš vraga.....maš prav :hmm:

hehehe..

mislil sem nabavit v HR.. brez davka ipd...

zgleda, da bomo kr v brežicah/krškem menjal... spomlad :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmm, a že kdo ve kaj več o tem??

Pirelli Diablo Rosso Corsa. :rolleyes:

Eee,PO MOJE ful (pre)švoh za motosvetofce guma :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmmm, a že kdo ve kaj več o tem??

Pirelli Diablo Rosso Corsa. :rolleyes:

HAHAHAHAHA, a mi morda zna kdo tukaj povedat, zakaj sem za to vprašanje dobil 2 minusa?!?!? JAAAAAAOOOOO bože mili, je na tem forumu CEPCEV.... :kva2:

Aja, pa sorry za :topic: , hehehe!! :lol1::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHAHAHA, a mi morda zna kdo tukaj povedat, zakaj sem za to vprašanje dobil 2 minusa?!?!? JAAAAAAOOOOO bože mili, je na tem forumu CEPCEV.... :kva2:

Aja, pa sorry za :topic: , hehehe!! :lol1::lol1:

Je blo nekaj strani nazaj govora o teh pnevmatikah. Pirelli je naredu en velik bum bam, na primerjalnih testih se pa ne obnesejo najbolje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

HAHAHAHAHA, a mi morda zna kdo tukaj povedat, zakaj sem za to vprašanje dobil 2 minusa?!?!? JAAAAAAOOOOO bože mili, je na tem forumu CEPCEV.... trance_41_w00t2.gif

Aja, pa sorry za trance_28_offtopic.gif , hehehe!! trance_21_laughing1.giftrance_21_laughing1.gif

na pa maš 8 minusov...........

letos vozil conti supersport.....nisem šparoven voznik in ne prizanašam gumi whistle.gif moji občutki po 5k kilometrov s to gumo

zadnja super guma(vendar jo bo treba zamenat cca 1mm prrofila na sredini vendar še vedno mehka worship.gif

sprednja mi pa ni dajala tapravga občutka pri zaviranju...sploh kadar sm se postavil na sprednjo kolo je rada zdrsela in zacvililatrance_26_nono.gif

med ovinki super tako pri hitrih kot počasnih ovinkih...rabi nekaj časa da se ogreje potem je o.k. na črtah rada drsi...mad.gif

Grem nazaj na dunlop...letos zamenu 2 para gum prvi par sem imel dunlop 5k km potem pa conti 5k km...in po mojem mnjenju imam bolši občutek na dunlop gumah........

sami presodite trance_43_wavetowel2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je blo nekaj strani nazaj govora o teh pnevmatikah. Pirelli je naredu en velik bum bam, na primerjalnih testih se pa ne obnesejo najbolje.

Nene, na par straneh nazaj je bilo govora o Diablo Rosso, jaz pa sem vprašal za Diablo Rosso Corsa. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Grem nazaj na dunlop...letos zamenu 2 para gum prvi par sem imel dunlop 5k km potem pa conti 5k km...in po mojem mnjenju imam bolši občutek na dunlop gumah........

Probaj še recimo Metzeler,Michelin ali Pirelli pa potem povej na katerih imaš boljši občutek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nene, na par straneh nazaj je bilo govora o Diablo Rosso, jaz pa sem vprašal za Diablo Rosso Corsa. :naughty:

vzemi GP racer

odlična cena, odličen grip v vseh pogojih, najboljša stvar pa je kilometrina

moj komplet je že presegel 7K, naredile pa bodo še slabega tisočaka :worship:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vzemi GP racer

odlična cena, odličen grip v vseh pogojih, najboljša stvar pa je kilometrina

moj komplet je že presegel 7K, naredile pa bodo še slabega tisočaka :worship:

8000 kilmetrov ti bo zdržala GP racer?!?!? Huh, KRASNA kilometrina!!! :worship:

To imaš v mislih to gumo?

http://dunlop-tires.com/dunlop_dede/tyre_range/motorcycles/on_road/race/sportmax_gp/index.jsp

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

8000 kilmetrov ti bo zdržala GP racer?!?!? Huh, KRASNA kilometrina!!! :worship:

To imaš v mislih to gumo?

http://dunlop-tires....ax_gp/index.jsp

to ja..jest jo mam cca 2.500 km, dva marofa je dala čez, za ene 500-1000 bo še..

vendar pa marof kar pobere..no, pa tudi drugače ni bila preveč šparana..

glede na ceno je odlična izbira..

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!