Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Vrjetno je mislil GP ne gp racer, te so pa mal dražje pr čarmanu, pa vrjetno mu jih je tud že zmankal.

Če bi ble pa 230eur bi jih pa ene par kompletu uzel :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ble 230 bi jih tud mi ene par kompletov vzeli, zadnič mi je en reku da drugač pridejo okrog 300e,u italiji se na enmu sejmu dobijo za 220 vsaj lani so jih kolegi kupili za tak denar

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi ble 230 bi jih tud mi ene par kompletov vzeli, zadnič mi je en reku da drugač pridejo okrog 300e,u italiji se na enmu sejmu dobijo za 220 vsaj lani so jih kolegi kupili za tak denar

O katerih gumah to vi točno govorite? D211GP?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol pa raj tako poglej, če si bil že parkrat na grobniku in se peleš zelo hitro se ti splača kupit GP, cena je pri nas okol 350-400+eur.

Če boš prvič gor ali pa tam za čase okoli 1.40-1.45+, je tudi GP racer vrh glave. Sicer zagovarjam, da je zmeraj bolše imeti malo viška pri gumah, ampak bo racer isto opravljala nalogo kot dražja gp(tudi če boš kakšnega dirkača tam vprašal ti bo isto povedal). Cena gp racer se giblje okoli 200-250eur.

Kaj je bolj ugodno pa sam vidiš :)

Cene so pa nekje povsod iste, kakšni imajo začetno ceno višjo, ti pa pol popusta nabije tolk, da si na isti ceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo povedano dolenc tko da bom za sebe kupu gp-racer - a te so lahko tud za na cesto pol,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Iščem po netu, pa nikjer ni ponudnika za gume z belim robom. Saj veste, tiste ''stare'', kot jih je tu in tam videti na Harleyih. Na lanskem motoboomu se mi zdi, da je bila ena firma, pa sem pozabil ime. A kdo ve? Prosim. :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

npr whitewall tires

al pa če hočeš cele barvaste (WARNING: MCN rated a set of these tires 38 out of 100, the lowest of any tires reviewed - eh pa kaj, za lepoto je blo treba vedno mal potrpet ;) )

Popravljeno . Popravil suzuki
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Suzuki, hvala za povezavo. Avon je bila firma. Moram na naslednjem Motoboomu vzet naslov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa bo res prišla na naš trg nova gp racer- ka, klik. Mislim da se je takšna guma že letos prodajala v USA, ker je Dex že kar nekaj časa nazaj prilepil sliko takšne gume in mislim da je rekel da je to gp racer za Usa trg.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne čist, bila je d209 gp in pa d209gp racer, dve različni gumi.

Potem so naredil d209 gp ntec, ki so jo kasneje kar preimenovali v d211 ntec.

Gp racer je ostala ista. Sedaj so pa še gp racer posodobili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je ena še ok, potem lahko daš tako kombinacijo in zvoziš lepo gumo do konca, če pa misliš kupovat obe novi, je pa nesmiselno mešat.. Kupiš set Q RR ali set Q2 in je.. Če mešaš, ne pridobiš popolnoma nič, tovarna že itak sama po sebi prilagodi prvo gumo uporabi na prednjem kolesu, tudi po sami zmesi, zato ni nobene potrebe, da bi človek še sam nekaj mešal in eksperimentiral.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Michelin predstavil zanimivo gumo za 2010 :hmm:

MICHELIN POWER PURE

Je popolnoma na novo razvita pnevmatika in ne zamenjava za PP.Zanimivo,da je Michelin NE uvršča v cesta-steza ampak je "ekstremna" cestna pnevmatika.

Naj bi nudila dobro trajanje,solidno ceno,vrhunski grip in voznost race gume :hmm:

Zanimivo:

Dvokomponentna s tem,da je na boku več mehke zmesi kot na PP 2CT

Mislim,da je prvič uporabljen pri cestno legalni gumi,pri izdelavi karkase kevlar.S tem pa je par težek od 1kg do 1,5 kg manj kot druge cestne gume.

120/70-17 & 190/50-17 9,59kg ostale od 10,50 do 11kg.

Prva montaža na Yamahi R1 specifikacija "A" 2010

Dostopne dimenzije bodo 120/60-17 in 120/70-17 za prednje gume, ter 160/60-17 , 180/55-17, 190/50-17 in 190/55-17 za zadnjo gumo.

Cena naj bi bila nekje enaka kot za PP 2CT

post-18324-126251975395_thumb.jpg

post-18324-126251980604_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koker se spomnim so kevlarski pas imele že cestne gume znamke maxxis :whistle:

Lepo pa da se tudi pri modrih kaj premika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo pa da se tudi pri modrih kaj premika

Res je!

Set 120/190

Power Pure 9,59 kg

Metzeler M3 10,62 kg

BT-016 10,70 kg

:naughty:

"Izboljšave" po njihovih testih napram Pilot Power 2CT

- Grip na suhem za 15%

- Grip na mokrem za 5%

- Ogrevanje na delovno temperaturo za 10%

- Stabilnost pod obremenitvami za 15%

- Upravljivost, povratne informacije in splošna dinamika v vožnji za 20%

Popravljeno . Popravil sesir
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko takole gledam tale grip v procentih, se mi zdi kar velik. Nevem, če bo guma toliko prenesla na cesti, kot na papirju. Bo pa sigurno spet po dolgem cajtu pr men na feltnah Michelin gor :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!