Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Tudi meni ne, ampak meni ni to, kako lahko z RR narediš samo 5k...vozim Supercorso SC, pa imam narejenih 4000km, pa bo še za slabega tisočaka. Guma je obrabljena od roba do roba enakomerno.

Hm...,štarta nobenega...,avtoceste nič...,res pa je,da ne šparam....,drugače nimam pripomb in sem zadovoljen hehe:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisto lepo naredim z eno gumo toliko kilometrov. Pri speljevanju in pospeševanju redko kdaj odpiram plin do konca, tudi najvišje hitrosti še nisem dosegel s tem motorjem, po odprtih cestah se redkokdaj vozim več kot 140 km/h. Če imam pa še najdražjo s seboj, sva pa bolj kot ne, turista. Pa da ne pozabim, ko včasih ožemam plin, me pozneje vedno stisne, koliko prej bo treba spet € iz denarnice ven vlečt :headbang:. Žal se ne pišem Serekeš, da bi delal z gumami, kot svinja z mehom.

LP Robert

Sedaj mi je jasno....,tako jst neznam voziti...,očitno nisem ravno turist:naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trebor je napisal da ima gor Qualifier II, ne pa Qualifier RR...ali je to ista guma? Upam da bo QII zdržala kej več kot pa 5kkm, da mi vsaj do sredine maja zdrži za panonio :slap: Sem šou iz sprotattacka na QII glih zaradi obrabe...a sem se zajeb..?

Seveda ni ista guma....Qrr je en rang višje od Q2.Verjetno ti bo Q2 več zdržala.....,če pa boš nažigal boš pa prej zamenjal:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem se pogovarjal z Širnikom, najbolj pričakovane nove cestno športne gume za leto 2010, bojo na zalogi konec februarja začetek marca, se pravi pirelli diablo rosso corsa, metzelek m5 in dunlop gp racer d211 ( info. cena okoli 240 evrov ). To ni reklama ampak samo informacija iz prve roke.

LP

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super...,če bo cena res okoli 240eur,takoj naročim en par M5...Hvala za informacijo @FrigoFrops.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še enkrat povem da je to okvirna cena za novo gp racer ne pa za M5, da nebo pol kdo Širnika z to ceno gnjavil.

LP

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam pa kontra problem, pr kraj jo zmanjka. Najbolj da jih po ene 4k km zamenjava whistle.gif

Po 4k? Po 4k so ze zanic! tongue.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Močno dvomim da bo M5 samo 240€... Prvo leto bo pomoje cena kar okoli 280€

Oila. Metzelerke m5 bodo nekje 255€ v sezoni!!

Kar se pa ostalih gum in obrabe tiče se pa ne toliko pritoževat. Če narediš z cestnim motorjem in seveda športno vožnjo nekje med 3in4 tisoč km je to čist ok.

To velje za gume Qrr, bt 015....itd te gume so malo mehkejše, zato imajo seveda tudi boljši grip v ovinkih posledično tudi večjo obrabo!!

Če pa želiš naredit z gumo 6 do 8 tisoč, izberi pirelli diablo ali dunlop roadsmart, te gume pa so malo trše in zato tudi malo dlje zdržijo!! (te uporabljajo pogosto tisti ki se večino vozijo skupaj z partnerji)..

lp Marko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, mene pa zanima, če kdo ve kje v ljubljani mi lahko najcenejš zmonterajo+centrirajo gume, pa kok je kj cena? Idealno bi blo kje v okolici rundika? Sj vrjetn ze piše tuki ampak nebi glih brau 450 strani :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sorry, samo 3-4k km ni ok za gume ki si jih naštel

z gumami tega ranga bi moral narediti vsaj 5k, če ne še več

No prav če meniš tako! Jst vem da mi guma ni zdržala več kot 4 tisoč! Sem pa tudi napisal športne vožnje in ne turistične, kar pomeni pošteno odpiranje gasa in ne samo do 6, 7ali 8 jurjev obratov!!

Pač vsak ima svoj pogled na vse skupaj. Pač takšno je moje mnenje.

lp Marko

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, mene pa zanima, če kdo ve kje v ljubljani mi lahko najcenejš zmonterajo+centrirajo gume, pa kok je kj cena? Idealno bi blo kje v okolici rundika? Sj vrjetn ze piše tuki ampak nebi glih brau 450 strani :whistle:

Za Rudnik ne vem, sam sem jih nesel v Novomotolegendo, in sem za centriranje in premontažo (obeh gum) plačal 26 eu. Drugače pa je tudi nek vulkanizer v Črnučah, samo ne vem koliko je cena pri njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar pomeni pošteno odpiranje gasa in ne samo do 6, 7ali 8 jurjev obratov!!

600 loh skoz v blokado tišiš, pa ne bo nobenga pobral. :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, mene pa zanima, če kdo ve kje v ljubljani mi lahko najcenejš zmonterajo+centrirajo gume, pa kok je kj cena? Idealno bi blo kje v okolici rundika? Sj vrjetn ze piše tuki ampak nebi glih brau 450 strani :whistle:

Ni glih na Radniku, je pa pri Dolgem mostu na Viču - Yamaha servis, Jure Primec. Cena ne vem, lahko pa pokličeš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo, mene pa zanima, če kdo ve kje v ljubljani mi lahko najcenejš zmonterajo+centrirajo gume, pa kok je kj cena? Idealno bi blo kje v okolici rundika? Sj vrjetn ze piše tuki ampak nebi glih brau 450 strani :whistle:

Žio, samo k B&F ne pelat, tuki pr petrolu, ker je 65€, maš pa še na letališki SMK cena okrog 30€...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žio, samo k B&F ne pelat, tuki pr petrolu, ker je 65€, maš pa še na letališki SMK cena okrog 30€...

aha a to je cena če ceu motor tja pelm al sam za gume zamenat (da jih dam sam dol)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jz sm motor tja peljal, ker mam 100m od doma in je bla cena taka...kok je pa cena če samo feltne z gumami tja prineseš pa ne bi vedu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, Dunlop GP RACER D211 NTEC, je že možno dobiti pri Širniku, cena pa tako kot se je pisalo v tej temi malo pod 240 evrov. Upam da se bo guma dobro obnesla, na terenu.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene od Širnika:

SPORTMAX GP RACER D211

120 /70 ZR17 58W SX GP RACER D211 S TL F F 99,14

120 /70 ZR17 58W SX GP RACER D211 M TL F F 99,14

120 /70 ZR17 58W SX GP RACER D211 E TL F F 99,14

160 /60 ZR17 69W SX GP RACER D211 E TL R F 114,26

180 /55 ZR17 73W SX GP RACER D211 S TL R F 129,02

180 /55 ZR17 73W SX GP RACER D211 M TL R F 129,02

180 /55 ZR17 73W SX GP RACER D211 E TL R F 129,02

190 /55 ZR17 75W SX GP RACER D211 S TL R F 134,06

190 /55 ZR17 75W SX GP RACER D211 M TL R F 134,06

190 /55 ZR17 75W SX GP RACER D211 E TL R F 134,06

200 /55 ZR17 78W SX GP RACER D211 S TL R F 139,10

200 /55 ZR17 78W SX GP RACER D211 M TL R F 139,10

200 /55 ZR17 78W SX GP RACER D211 E TL R F 139,10

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!