Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kje bi se dalo dobiti gume z belim robom, firma niti nima vloge. Za naše bajke tako skoraj vsaka drži, kolikor mi pritiskamo po gasu.

Dimenzije: 130/90X16 in 180/70X15

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cene od Širnika:

SPORTMAX GP RACER D211

DDV je zraven

Kaj mislite, bi bilo treba te gume ogrevat za vožnjo po progi?

Večino časa bom vseeno preživel na cesti, pa ne vem, bi raje kar samo GP racer vzel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster MihaJ,

razlika med GP Racer in "pravo" GP gumo naj bi bila prav ta (poleg cestne uporabe, jasno), da se GP Racer hitro segreje, torej je kao idealna za "klubske" dirke - tko pravi uradna razlaga

pa še v slovenščini

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer 209 so za po cesti zakon, sprobano.. Odličen grip, hitro segrevanje, dobre lastnosti tudi v hladnejšem vremenu in predvsem zelo dobra kilometrina.

Glede na to, da so GP Racer 211 naslednica, ki je narejena za isti segment gum in enako uporabo, potem bi pričakoval, da slabše od predhodnic ne bi smele bit.

Ko znucam zdajšnje GP Racer, grejo ziher te gor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo na Marofu delovala tako kot treba, potem so zame pri mojih potrebah in zahtevah vse dileme glede gum rešene :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster greg570,

najbrž imaš v mislih nove GP Racer D211 - fora je zlo enostavna, s tem hoče Dunlop nove GP Racer približat svojim "čisto tapravim" race gumam (npr seriji D211 GP in KR), ki imajo še malo bolj "bogate" dimenzije, npr 195/65, 200/70 itd kot lahko vidiš npr tule

ni kaj, razvoj gum gre neznansko hitro naprej, danes so race gume široke in (predvsem) visoke, kar lahko vidiš npr če si boš kdaj pogledal kak prenos MotoGP dirke ali pa tudi če boš šel na track-day na kako dirkališče; in ta image se potem prodaja tudi pri gumah za na cesto ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj vi mate te gume kar za po cesti? a ni to bolj track-day guma? kakšna je pa kaj kilometrina (teh vem da noben nima, torej kolko zdržijo 209ke ob neki normalni vožnji)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster Žorž,

lani so mi GP Racer D209 zdržale 6655 kmjčkov, že malo čez rob legalnosti (ampak ni bla čisto normalna vožnja, ker sem pussy ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jap tut za po cesti.

Meni so lani GP Racer D209 spredaj soft zadaj medium zdržale 2x grobnik in cirka 4k po cesti! S tem da je grobnik naredu velik ''škode'' predvsem na levi strani kjer zdj skor ni profila. Tako da spomladi grem na D211 definajtli! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bolj neumestno vprasanje:

So pnevmatike metzeler lasertech (retro dizajn, imajo pa nek dodatek silike in novejsa tehnologija) sploh primerne za

kaksno dirkalisce? Pac motor ima 16" spredaj in 18" zadaj in to je edino kar se dobi.

Sicer sam vem da bolj niso pa vseeno vprasam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bolj neumestno vprasanje:

So pnevmatike metzeler lasertech (retro dizajn, imajo pa nek dodatek silike in novejsa tehnologija) sploh primerne za

kaksno dirkalisce? Pac motor ima 16" spredaj in 18" zadaj in to je edino kar se dobi.

Sicer sam vem da bolj niso pa vseeno vprasam.

ma nis še nabavu enga bol simpl and logical motorja :) ? Verjemi, iz iskušenj ti povem, se splača. čist navadn cbr 900 je mega!!!! (jez sm pusi pa mam vtr, ker je bol touring/enduro, ma ludosti od GPzja med vožnjo redko redko kdaj pogrešam, pa še to iz napačnih razlogov)

glede gum: jaz sm parkrat vidu starodobnike dirkat in njihova izbira je bil bridgestone. zdej se ne spomnim kera oznaka, ma sva to že predebatirala enkat. Laserteck je na cesti neprimirno boljši. za grobnik nevem, mord jo bo uničil, za gladek asfalt pa IMHO dobra. Bojim se le, da boš prej znucal motor kot gume. res.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No konkretno sem mislil vprasat za pannonia-ring. Ker o grobniku sem se ze tolk pogovarjal, da mi ga noben ne svetuje.

Vem samo, da je na madzarskem bolj prijazen asfalt, samo ne vem pa spet koliko..

@za motor: imam vse mozne liste, studije, ne bom kupoval, ce pa se ta ni obnovljen. Bom imel pa verjetno dva kasneje. Tega verjetno sezono, dve, da pridem nazaj v formo ker 2 leti nisem vozil nic. Poleg tega pa ni se dovolj sredstev (likvidnost :closedeyes:)

Ampak to ze ni stvar pnevmatik.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako zadaj nacentriraš kolo?

Ne gumo, ampak celotno kolo, ko ga že montiraš na nihajko. A to kr tko mal "na uč" al kje kej pomeriš?

Na osi kolesa so na vsaki strani vilic nameščene kvadratne podložke, na katerih so vtisnjene črtice. Le te omogočajo natančno nastavitev kolesa v linijo s sprednjim kolesom. Nastavlja se jih pa s pomočjo druge oznake, ki je na vilici. Te oznake so udarjene na vsaki strani, da lahko s pomočjo nastavitvenih vijakov nastaviš natančno lego kolesa. Ta dva vijaka se uporablja tudi za zatezanje pogonske verige. Podložke imajo tudi oznako, mislim, da TOP, s katero preprečiš napačno nastavitev.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno bolj neumestno vprasanje:

So pnevmatike metzeler lasertech (retro dizajn, imajo pa nek dodatek silike in novejsa tehnologija) sploh primerne za

kaksno dirkalisce? Pac motor ima 16" spredaj in 18" zadaj in to je edino kar se dobi.

Sicer sam vem da bolj niso pa vseeno vprasam.

Lasertec sem vozil na Racelandu - hitro se pregreje, zato je potrebno malo prej odnehati. Jaz ne bi eksperimentiral na Pannoniji... pravzaprav si danes s to gumo ne bi več upal na katerokoli dirkališče.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Preden obujem svojega gsxr-a 600 potrebujem nasvet.... Namreč motor sem pred kratkim kupil in potrebna je zamenjava gum.

1. Zanima me kakšne gume priporočate za omenjeni motor?

2. Proizvajalec priporoča bridgestone bt016, sem pa najdu da se prodaja po 160€ dunlop quaifier (mnenje o tej gumi, se splača?).

Kakršna koli pomoč oz nasvet bi mi bil koristen.

V naprej hvala vsem za odgovor :)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Preden obujem svojega gsxr-a 600 potrebujem nasvet.... Namreč motor sem pred kratkim kupil in potrebna je zamenjava gum.

1. Zanima me kakšne gume priporočate za omenjeni motor?

2. Proizvajalec priporoča bridgestone bt016, sem pa najdu da se prodaja po 160€ dunlop quaifier (mnenje o tej gumi, se splača?).

Kakršna koli pomoč oz nasvet bi mi bil koristen.

V naprej hvala vsem za odgovor :)

Lp

vzemi vsaj Dunlop Q RR, ali Q2, ali Gp racer

se splača par evrov več dat..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko vzameš QII, meni je zadnja guma zdržala 7200 km, prva je pa gor že čez 8000 km. Gume se dobro obnesejo, res pa je, da jih ne mučim do konca (€ so v igri), hehe :whistle: :wacko:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to tud mene zanima, katere gume bi predlagal za SS motor, za bolj športno vožnjo.. v mislih sm meu kt bt016, bt003, Qrr, Q2, supercorsa, diablo rosso.... kj o občutkih pa kai se najbol splača, nočem da mi guma popusti ko bom šou premikat meje, nism še tok zelo izkušn voznik zato pa bi rd da gume zdržijo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to tud mene zanima, katere gume bi predlagal za SS motor, za bolj športno vožnjo.. v mislih sm meu kt bt016, bt003, Qrr, Q2, supercorsa, diablo rosso.... kj o občutkih pa kai se najbol splača, nočem da mi guma popusti ko bom šou premikat meje, nism še tok zelo izkušn voznik zato pa bi rd da gume zdržijo..

Pa kar meje bi ze premikal....upam, da se jih lotis vsaj na dirkaliscu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!