Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kje bi lahko za ugodno cenodobil komplet Dunlop Roadsmart 120/70/R17 in 180/55/R17, po možnosti v širni savinjskidolini oz. celjski kotlini? Hvala za nasvet!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

salko, lahko se zapelješ na izlet do širnika v radlje ob dravi, ima odprto tudi v nedeljo dopoldan, cene pa:

120 /70 ZR17 58W SPMAX ROADSMART 88,9824€

180 /55 ZR17 73W SPMAX ROADSMART 118,9656€

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem to že vprašal v temi 125ccm, vendar se mi zdi da bom tukaj deležen večjega odziva.

Letošnjo sezono bom zamenjal gume na svoji Yamahi TDR 125. Ker nimam nikakršnjih izkušenj z kupvanjem gum, me zanima, katere bi mi priporočili za enduro motor in vožnjo izklučno po asfaltu?

Potrebujem pa dimenzije:

Spredaj 100/90-18

Zadaj 130/80-17

hvala!

Vsekakor ti predlagam Dunlop GT501, imel sam na TDR.li pred leti. hitro so se segrele, držale kot treba in to je to. Pa tudi kakšnega peska se ne bodo ustrašile, če kdaj sekaš pot po gozdu :P.

Na sliki sicer ne zgleda nekaj velik grip, vendar verjemi, da so kar orngi.

post-14902-126686298828_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če je bilo vprašanje že kje zastavljeno, vendar ga nisem našel. Zanima me. če je potrebno kaj spremeniti na vzmetenju, če na motor nataknem gume 190/55 ZR17, glede na to, da je za gsxr 1000 07 mišljena guma 190/50 ZR17? Ma kdo s tem izkušnje? Vem da ni homologiran za to dimenzijo, me pa zanima, če je razlika občutna? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem če je bilo vprašanje že kje zastavljeno, vendar ga nisem našel. Zanima me. če je potrebno kaj spremeniti na vzmetenju, če na motor nataknem gume 190/55 ZR17, glede na to, da je za gsxr 1000 07 mišljena guma 190/50 ZR17? Ma kdo s tem izkušnje? Vem da ni homologiran za to dimenzijo, me pa zanima, če je razlika občutna? Hvala!

No jaz sem na Fireblade dal tudi gor 190/55 17, homologirano pa ima 190/50 17. Spreminjat ne rabiš nič. Zadek bo sicer malenkost višji, in to je to. Če mene vprašaš, je vodljivost motorja s 55 gumo boljša. :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Demon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na mojem motorju je gor 190/55 guma, čeprav je original 190/50. Ko sem hotel lani menjat gume, sem Juretu na dolgem mostu povedal, da rabim gumo preseka 50, pa je rekel, da se dajejo gor 55, ker se motor lepše pelje. Nisem opazil razlike, ker nisem bil pozoren na dimenzijo gume, res pa je, da je bila stara guma takorekoč nevozna in je bila nova oh in sploh boljša kot stara :worship:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

salko, lahko se zapelješ na izlet do širnika v radlje ob dravi, ima odprto tudi v nedeljo dopoldan, cene pa:

120 /70 ZR17 58W SPMAX ROADSMART 88,9824€

180 /55 ZR17 73W SPMAX ROADSMART 118,9656€

LP

Ja za tega sem že prej slišal in se spraševal za prodajalca iz mojega konca .... No kakorkoli, zanima me še, če so kakšne omembe vredne razlike med Dunlop Roadsmart "Made in France" in "Made in Japan" ali je vseeno katero vzamem?? Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobr dan,dobrd dan!

Nikdar slišal za Michelin POWER PURE ?? Kaj te je to!??

lepa hvala!

Nekaj strani nazaj sem "prepisal" neki o njej.Hvali se jo ful :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

..enkrat sem že spraševal, pa nisem dobil odgovora..

..ali je že kdo preskusil kombinacijo spredaj BT-003 RS, zadaj BT-016?

Zanimajo me ali vaše izkušnje, ali pa mogoče samo kako teorijo, ali bi bilo to prebavljivo ali ne ( glede geometrij ene in druge gume ipd.)

Nisem "tišač", imam pa rad dober občutek v ovinku, še posebej na prednji gumi (kdo pa ne.. :OK: ). Sem zagovornik teorije, da naj pobira obe gumi hkrati, to se pravi, da ne menjaš 3 zadnje in eno prvo (seveda ob "normalni" vožnji), zato bi rad prvo mehkejšo.

Ali bi to bilo v redu, ali ne?

Hvala za odgovor!

LP,

Uroš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

..enkrat sem že spraševal, pa nisem dobil odgovora..

..ali je že kdo preskusil kombinacijo spredaj BT-003 RS, zadaj BT-016?

Zanimajo me ali vaše izkušnje, ali pa mogoče samo kako teorijo, ali bi bilo to prebavljivo ali ne ( glede geometrij ene in druge gume ipd.)

Nisem "tišač", imam pa rad dober občutek v ovinku, še posebej na prednji gumi (kdo pa ne.. :OK: ). Sem zagovornik teorije, da naj pobira obe gumi hkrati, to se pravi, da ne menjaš 3 zadnje in eno prvo (seveda ob "normalni" vožnji), zato bi rad prvo mehkejšo.

Ali bi to bilo v redu, ali ne?

Hvala za odgovor!

LP,

Uroš.

To sta dve gumi različnega razreda. Zakaj pa bi ju mešal?? Če mene vprašaš bi bilo bolje obe imeti enak razred... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

..enkrat sem že spraševal, pa nisem dobil odgovora..

..ali je že kdo preskusil kombinacijo spredaj BT-003 RS, zadaj BT-016?

Zanimajo me ali vaše izkušnje, ali pa mogoče samo kako teorijo, ali bi bilo to prebavljivo ali ne ( glede geometrij ene in druge gume ipd.)

Nisem "tišač", imam pa rad dober občutek v ovinku, še posebej na prednji gumi (kdo pa ne.. :OK: ). Sem zagovornik teorije, da naj pobira obe gumi hkrati, to se pravi, da ne menjaš 3 zadnje in eno prvo (seveda ob "normalni" vožnji), zato bi rad prvo mehkejšo.

Ali bi to bilo v redu, ali ne?

Hvala za odgovor!

LP,

Uroš.

taka kombinacija bi bil prebavljiva, vendar totalno nesmiselna

če praviš da nisi tišač, nudi že bt16 dovolj gripa in občutka tudi za malce hitrejši tempo

z bt003 bi motor verjetno malce hitreje spreminjal smer, da pa bi čutil razlike v gripu

bi moral že kar pošteno uletavat v ovinke, potem pa se zna zgoditi da bi spustila zadnja

razlika v kilometrini med prednjo bt003 in bt016, pa je zanemarljiva

in zadnjo bi še vedno hitreje pobralo

Popravljeno . Popravil P182
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sem hotel slišati.

Hvala!

Popravljeno . Popravil Zivnorc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

ima kdo kakšno opcijo za poceni gume:

METZELER

110/80 R 19 M/C 59V TL TOURANCE EXP H Front

150/70 R 17 M/C 69V TL TOURANCE EXP H Rear

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova sezona, nove gume :). Za firme pa modele ne bom spraševal, ker bom kar D211 probal. Edino me zanima za mojih par marofov pa kakšno panonio... Spredaj soft, zadaj medium. Sem zadel?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prvih 150 kilometrov z Metzeler K3 Interact je bilo zelo dobrih. Čeprav asvalt še ni čist in topel sem nad gumo navduše. DRŽI! Brez enega zdrsa ali občutka nesigurnosti. Če bo še zdržala isto kilometrino kot mi je zdržala Supercorsa je to to! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova sezona, nove gume :). Za firme pa modele ne bom spraševal, ker bom kar D211 probal. Edino me zanima za mojih par marofov pa kakšno panonio... Spredaj soft, zadaj medium. Sem zadel?

najbrž misliš d211 gp racer a ne?

tut če obe medium vzameš ne boš falil..

Popravljeno . Popravil biker77
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gp racer da. Torej ni neke razlike za mene začetnika? Qrr imam še za en Marof, potem pa bo že treba zamenjati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kuko je to možno da guma zdej bolj grabi kot poleti :trance_27_notworthy: :whistle::yea1:

Prejla sem naredil prvo furo,in sem tut mal probal kolk kej grabi :)

U Mengšu,kjer greš proti Leku,mi poleti vrti ama skoz do fabrike z drugo prestavo,dons mi tut z prvo ni hotel pokopat,me je rajš na zadnga postavil :kva1::yea1:

Zanimivo :worship:

Mam pa qf rr.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...dons mi tut z prvo ni hotel pokopat,me je rajš na zadnga postavil :kva1::yea1:

Zanimivo :worship:

Mam pa qf rr.

jah,SUZUKI ! :kva1::yea1::alko:

jaz pa pravkar kupjo mišelinke pilot power 2CT :boobies: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko kdo pove kaj so oznake A,B,C pa še mogoče kakšna ki je nisem zasledil na Michelin Pilot Road?

Hvala.

p.s. Tema je tako obširna da nisem šel iskat če je to že kdo opisal,tako da se že vnaprej opravičujem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!