Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala obema! Suzuki po tem kar sem prebral v tvojem linku, bi se s to gumo z normalno vožno dalo z mojim motorjem prevozit vsaj 8-9000 km, če ne še kakega več, pa bi morala biti še vedno "legalna"...mogoče jo pa celo sprobam :OK:

Hmmmm, "NORMALNO" vožnjo... Tega si razlagati ne znam, ker za to definicije ni. Sportsmart pa je SS guma kolikor se jaz na to spoznam in se mi zdi OGROMNO 8 - 9000 kilometrov s 150 kojnskim motorjem. Če pa že, potem brezveze kupuješ SS gumo, potem kupi ST gumo, ki ti bo držala še več. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmmm, "NORMALNO" vožnjo... Tega si razlagati ne znam, ker za to definicije ni. Sportsmart pa je SS guma kolikor se jaz na to spoznam in se mi zdi OGROMNO 8 - 9000 kilometrov s 150 kojnskim motorjem. Če pa že, potem brezveze kupuješ SS gumo, potem kupi ST gumo, ki ti bo držala še več. :rolleyes:

Normalno vožnjo smatram kot kombinacijo potovanja in nekaj bolj grobih "nastopov" in ravno pri tem bi rad sprobal to gumo. Sedaj imam roadsmartko pa bom z njo naredil čez 10k km. Stil vožnje je pa tako kot pravim...če imam svojo zadaj je tempo useeno dokaj hiter, ko pa sem sam ga pa kdaj tud ornk zmouzem :P Glede na prebrano v Suzukijemvem linku, pa si upam trdit, da naredim s svojim stilom vožnje toliko kmjev s SportSmartko kot sem napisal:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čist za hec, učeri prvič od blizu pogledal sportsmart, zelo čvrsto deluje v primerjavi z qualifire2, pa tudi profil ima na prvi pogled malo globji, kar najbrž malo pripomore k dolgoživosti. In še ena stvar, zdi se mi precej težka, kar najbrž pomeni da ima res močno karkaso. tako, na polici, na pogled in otip res deluje kot gp211.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Normalno vožnjo smatram kot kombinacijo potovanja in nekaj bolj grobih "nastopov" in ravno pri tem bi rad sprobal to gumo. Sedaj imam roadsmartko pa bom z njo naredil čez 10k km. Stil vožnje je pa tako kot pravim...če imam svojo zadaj je tempo useeno dokaj hiter, ko pa sem sam ga pa kdaj tud ornk zmouzem :P Glede na prebrano v Suzukijemvem linku, pa si upam trdit, da naredim s svojim stilom vožnje toliko kmjev s SportSmartko kot sem napisal:grim

Ja saj ne rečem, da je odločitev za to gumo slaba. Sigurno je bolje konkretno pritisnit z SS gumo kot z ST gumo! Če pa ti še uspe takšna količina kilometrov ob BOLJŠEM oprijemu, pa si tako zmagal! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte mi povedat če se guma, ki je sicer še nerabljena vendar narejena pred nekaj leti, kaj deformira in se s tem poslabša njen oprijem... To me zanima predvsem zato, ker prodajajo gume kot nove, leto izdelave je pa npr. 2007. Ali ob pravilnem skladiščenju lastnosti gume ostanejo enake?

Najbrš je bilo že kje napisano, zanima me kje na gumi vidiš njeno leto izdelave? Zato da me ne bodo mogli nategnit :D .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je pravilno skladiščena je OK. Sam ne bi jemal starejše kot letnik 2005.

Drugače pa piše na gumi DOT. tam najdeš letnico in teden v letu ko je bila guma izdelana) DOT 1 7 0 6 pomeni da je bila izdelana 17 teden leta 2006.

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, ima kdo kaj izkušenj z gumami BridgeStone 056? (mislim, ali so mogoče 058?) - prva vgradnja na CBF600SA ...

Profesorji, a na tole pa noben nič?

Že prav ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OJ

Jaz sem imel na CBF 1000 ko je bila nova, model 57 in ti lahko rečem samo tole....

Drgač ni preveč napačna, ampak ko JE BILO prevoženih 5k km, gume (oz. profila) praktično NI BILO VEČ!

Zdej je gor Michelin Pilot Road 2, z njo je prevoženih nekje 8,5k km pa bo še zdržala kakega juraj al pa dva. Eni so nardili z njo še veliko več, ampak jaz pač ne šparam in mi je vseeno kako dolgo drži, samo da DRŽI! Pa tud popolnoma drgač pade motorček v ovinek s to gumo, skratka jaz druge nočem!

Upam da sem kaj pomagal... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo eno hitro vprašanje, celo temo sem samo na hitro preletel. Zanima me kje se da najcenej kupiti gume DUNLOP (sportsmart), rabil bi 3 komplete pa me zanima kje bi jih dobil najceneje. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam samo eno hitro vprašanje, celo temo sem samo na hitro preletel. Zanima me kje se da najcenej kupiti gume DUNLOP (sportsmart), rabil bi 3 komplete pa me zanima kje bi jih dobil najceneje. lp

kukr sm jst gledu, k sm kupvou ma širnik še najcenejš :trance_33_sleep:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima že kdo kake izkušnje z d211 gp racer?

V mislih imam namreč to gumo kot kompromis za cestno - pistno kombinacijo..

sem v dvomih če bi nabavil zadnjo novo d211gp (sprednja je še dobra..)

ali komplet d211 gp racer..

moti me namreč to, da moram d211 gp menjavat pred grobnikom, gpracer pa bi vozil tud na cesti..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima že kdo kake izkušnje z d211 gp racer?

V mislih imam namreč to gumo kot kompromis za cestno - pistno kombinacijo..

sem v dvomih če bi nabavil zadnjo novo d211gp (sprednja je še dobra..)

ali komplet d211 gp racer..

moti me namreč to, da moram d211 gp menjavat pred grobnikom, gpracer pa bi vozil tud na cesti..

Nekaj vtisov imaš v temi Novi Marof, poročila pa so nekoliko mešana glede vzdržljivosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanima imam ugodno za prodat !NOVO gumo PIRELLI DIABLO SUPERBIKE slick 190/65/R 420 ( za platišče 16,5 ) trdota SC2, letnica je pa 1408.

mail: aeroxevo77@gmail.com ali 041330601

lp

post-1402-127047208424_thumb.jpg

post-1402-127047210067_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima že kdo kake izkušnje z d211 gp racer?

V mislih imam namreč to gumo kot kompromis za cestno - pistno kombinacijo..

sem v dvomih če bi nabavil zadnjo novo d211gp (sprednja je še dobra..)

ali komplet d211 gp racer..

moti me namreč to, da moram d211 gp menjavat pred grobnikom, gpracer pa bi vozil tud na cesti..

Če se boš vozu 1,43 pa na gor pol bi to špilal, drgač pa za kej manj te "cestno-dirkalne" verzije ne bodo nikoli vzdržljive in varne pri boljših časih na grobniku. Žal grobnik res zahteva za doseganje dobrih časov izključno dirkalno pnevmatiko !!!

Popravljeno . Popravil RVT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi kaj kupit. Dunlop GP RACER D211 NTEC 190/55-17

Michelin POWER PURE 190/55-17

Metzeler SPORTEC M5 INTERACT 190/55-17

Continental SPORT ATTACK 190/55-17

Do sedaj sem imel Continental SPORT ATTACK 190/55-17 sedaj pa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos kupujem nove pnevmatike za BMW F 650 CS pa me najprej zanima kakšne dimenzije so najbolj optimalne za motor (v navodilih sicer piše 110/70 ZR 17 sprednja in 160/60 ZR 17 zadnja) ter katere točno (znamka in tip) priporočate.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem v dilemi kaj kupit. Dunlop GP RACER D211 NTEC 190/55-17

Michelin POWER PURE 190/55-17

Metzeler SPORTEC M5 INTERACT 190/55-17

Continental SPORT ATTACK 190/55-17

Do sedaj sem imel Continental SPORT ATTACK 190/55-17 sedaj pa

Odvisno za kaj rabiš gume. Gp Racer D211GP niso v istem rangu kot spodnje tri. GP Racer je track day pnevmatika, ostale so pa športne. V rangu GP racer bi bile npr Michelin Power One, ali Conti Race Attack, oziroma obratno, Dunlop ima v rangu spodnjih treh novo model Sportsmart.

Če boš hodil na pisto, potem GP Racer. Če se boš vozil po cesti, potem Sportsmart :) Kar se mene tiče, v vsakem primeru Dunlop :D

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar podpišem pod Jureta...,sedaj sem na motorinčk nataknil Dunlop Sportsmart :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se kar podpišem pod Jureta...,sedaj sem na motorinčk nataknil Dunlop Sportsmart :P

se popolnoma strinjam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav.

Obračam se na vas, kajti sem novopečeni motorist. Ob nakupu morotja sem imel gume vizuelno še dobro ohranjene. Ampak po nekaj prevoženih km s sopotnico sem opazil da je zadnja guma dejansko postala oglata, se pravi da je po sredini nastala ploščata.

Ker se vozim večinoma s svojo boljšo polovico, mi ni čudno da je zadnjo gumo pobralo le po sredini.

Na motorju so gume Dunlop Sportmax Qualifier RR. Ker se ne spoznam na tipe gum se obračam na Vas.

Očitno bom mogel zadnjo gumo menjati še preden se bo začela sezona. Katero gumo predlagate da mi je nebo treba sredi sezone spet menjati. Večinoma sma dva na motorju. Ne rebim neki dirkaške gume ampak tako za po cestah ( ne vozim nikoli več k 130km/h če je to kaj v pomoč ).

Katero priporočate in kje jo najceneje kupiti.....

Hvala za vsako pomoč ob nakupu.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam ti da si vzameš Dunlop Roadsmart, ker ima po sredini tršo zmes in zato tudi sredina dlje zdrži. Še vedno pa dovolj dobra da če te včasih prime da si daš malo duška.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Borut, Dunlop Roadsmart ali guma istega ranga (Continetal RoadAttack, Metzeler Roadtec Z6, Michelin Pilot Road...) bo pomoje popolnoma ustrezala tvojim potrebam, moj glas pa gre za Dunlop :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!