Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Predlagam ti da si vzameš Dunlop Roadsmart, ker ima po sredini tršo zmes in zato tudi sredina dlje zdrži. Še vedno pa dovolj dobra da če te včasih prime da si daš malo duška.

Tud QRR ima po sredini tršo zmes, se pa strinjam, da je za tak način vožne Roadsmart idealna izbiratrance_40_thumbup.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi RoadSmart. Kje jo pa najceneje dobim ??? In kolk stane...mam pa mere 180/70ZR 17 m_/c (58W) ...

Hvala za Vaš trud, zelo cenim vsakršno koli informacijo, kajti nam začetnikom je teško :-) no ja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi RoadSmart. Kje jo pa najceneje dobim ??? In kolk stane...mam pa mere 180/70ZR 17 m_/c (58W) ...

Hvala za Vaš trud, zelo cenim vsakršno koli informacijo, kajti nam začetnikom je teško :-) no ja.

Mislm, da nas kar veliko naroča gume pri Širniku v Radljahsmile.gif Poštnina za 2 gume 6€ kamorkoli v Slo. dobiš v cca. 2 dnevih cene so pa tud ugodne ( za točno ceno poglej na njegovi strani).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos kupujem nove pnevmatike za BMW F 650 CS pa me najprej zanima kakšne dimenzije so najbolj optimalne za motor (v navodilih sicer piše 110/70 ZR 17 sprednja in 160/60 ZR 17 zadnja) ter katere točno (znamka in tip) priporočate.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam:

- Dunlop Sportmax Qualifier 110/70 ZR17 M/C (54W) spredaj,

- Dunlop Sportmax Radial D208 160/60 ZR17 M/C (69W) zadaj.

Popravljeno . Popravil wix
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno imam:

- Dunlop Sportmax Qualifier 110/70 ZR17 M/C (54W) spredaj,

- Dunlop Sportmax Radial D208 160/60 ZR17 M/C (69W) zadaj.

Na tvojem mestu bi dal originalno dimenzijo gor. Pomisli pa na gume predlagane nekaj postov nazaj - torej ST guma ala Dunlop Roadsmart, Continetal RoadAttack, Metzeler Roadtec Z6, Michelin Pilot Road... Jz bi in sem že velikokrat vzel Roadsmart in je super guma.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam pa eno vprašanje glede dimenzije gum na Africa Twin. Ali imajo do letnika ´92 širino 130, od ´93 naprej pa 140. Sam sem imel do sedaj dimenzijo 130, kakšna bi bila razlika če dam 140?

LP, Simon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm poslal povpraševanje ( vulkanizerstvo Širnik ) za zadnjo gumo Dunlop SportSmart 180/55 ZR 17 m/c 73W. Če me prepričajo, majo enga kupca več :-)

Hvala za pomoč

P.S.

Še eno vprašanje glede gum...bo kaj narobe če mam spredaj Dunlop SportMax Qualifier RR, zadaj pa Dunlop SportSmart ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RoadSmart pri Širniku stane:

sprednja 120 /70 ZR17 58W SPMAX ROADSMART 88,98€

in zadnja 180 /55 ZR17 73W SPMAX ROADSMART 118,96€

Montaža in centriranje ene gume pa je 12€.

Ponavadi se priporoča, da se vozijo obe gumi istega modela, če ti gre sprednja že proti koncu, se ti ne splača šparat, če je pa še recimo polovico uporabnega profila, pa bi jaz mirno zvozil do konca.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop SportSmart :

120 /70 ZR17 58W SPMAX SPORTSMART TL F F 98,06

120 /60 ZR17 55W SPMAX SPORTSMART TL F F 93,37

160 /60 ZR17 69W SPMAX SPORTSMART TL R F 122,61

180 /55 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 128,64

190 /55 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 136,97

190 /50 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 134,29

To so cene ki so mi jih poslal od Širnika. Cena dostave je 6€ na par ali kos.

Popravljeno . Popravil Borut81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SportSmart in RoadSmart nista enaki pnevmatiki, prva je super športna, druga pa touring.

Tebi bi glene na uporabo priporočal drugo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SportSmart...RoadSmart....ups tega pa sploh niusm opazu.....se opravičujem. Potem bom pa očitm mogu še enkrat poslat mail.

Hvala za opozorilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm poslal povpraševanje ( vulkanizerstvo Širnik ) za zadnjo gumo Dunlop SportSmart 180/55 ZR 17 m/c 73W. Če me prepričajo, majo enga kupca več :-)

Hvala za pomoč

P.S.

Še eno vprašanje glede gum...bo kaj narobe če mam spredaj Dunlop SportMax Qualifier RR, zadaj pa Dunlop SportSmart ?

nič nebo narobe, vsaj jez ne čutim, da bi blo kej narobe. Edino, prednja zmore večji nagib v ovinek, zato je najbrž ni varno brusit do roba. Zadnja bo prej do roba (roadsmart je sport-touring guma in kot taka ima drugače ukrivljeno tekalno površino)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop SportSmart :

120 /70 ZR17 58W SPMAX SPORTSMART TL F F 98,06

120 /60 ZR17 55W SPMAX SPORTSMART TL F F 93,37

160 /60 ZR17 69W SPMAX SPORTSMART TL R F 122,61

180 /55 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 128,64

190 /55 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 136,97

190 /50 ZR17 73W SPMAX SPORTSMART TL R F 134,29

To so cene ki so mi jih poslal od Širnika. Cena dostave je 6€ na par ali kos.

Za sport-smart se mi zdijo te cene (preveč) ugodne....pri Primcu hoče za zadnjo cca160eur....

Sport-smart je naslednica qrr ne?Izboljšana varjanta z n-tec tehnologijo.

Lahko kdo pripopa cene za primerjavo?

Popravljeno . Popravil tomazinjo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm že nabavu gumo Dunlop SportMax RoadSmat 180/55 17 v Trbovljah pri vulkanizerju zraven Petrola 125€ nova. 21€ je montaža če ti on da becikl dol pa montira in centrira, če pa pripelješ sam zadn becikl in ti on samo zamenja gumo in centrira pride pa 9€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče že kdo kakšne izkušnje z SportSmart gumo? Verjamem, da slaba ne more bit, samo vseeno vprašam, če jo kdo že vozi in kakšni so vtisi o tej gumi?

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst lahko samo povem za gumo Dunlop SportMax Qualifier RR da nama jo je 1,2,3... pobral po sredini. Vrjetno zato kr se zdej dva vozma na motorju, prejšni lastnik se je pa sam. Pobralo nama jo je pa samo po sredini, tako da je zdej guma oglata :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst lahko samo povem za gumo Dunlop SportMax Qualifier RR da nama jo je 1,2,3... pobral po sredini. Vrjetno zato kr se zdej dva vozma na motorju, prejšni lastnik se je pa sam. Pobralo nama jo je pa samo po sredini, tako da je zdej guma oglata :-)

Samo po sredini ti jo je pobralo zato, ker stisneš gas samo na ravnini, v ovinek ne nagneš fejst, ker sta gor dva, možno pa tudi, da si imel slabo napumpano. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopm da jo po sredini pobere, samo ne po 800 prevoženih kilometrih. K sm jo kupu je bla še čist ok. Zdej pa zlizana na sred.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopm da jo po sredini pobere, samo ne po 800 prevoženih kilometrih. K sm jo kupu je bla še čist ok. Zdej pa zlizana na sred.

Je Demon lepo napisal, da eno al drugo in pr teb je blo drugo (oz najbrž oboje s poudarkom na drugem :) )

Čuvaj te gume sedaj in jih pumpaj - sprednjo na 2,4 do 2,5 in zadnjo na 2,8 do 3 (če se res skoz dva vozita kar 3) pa bo zagotovo OK za 10.000km!!

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopm da jo po sredini pobere, samo ne po 800 prevoženih kilometrih. K sm jo kupu je bla še čist ok. Zdej pa zlizana na sred.

Morš upoštevat da je QRR hyper-sport pnevmatika in najbolje obratuje (tj. se ne obrablja preveč itd.)ko je ogreta na dokaj visoko temperaturo. Verjetno si se z njo vozil v teh še dokaj mrzlih mesecih + še v dvoje in rezultat je pač tak. Recimo pri meni je celo poletje lepo držala, se ni preveč obrabljala ko pa so se začeli mrzli dnevi jo je pa 1 2 3 pobral.smile.gif

Zej imam pa Sportsmart pa se še nism vozu z njim tko da test bo čez vikendbiggrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zastopm da jo po sredini pobere, samo ne po 800 prevoženih kilometrih. K sm jo kupu je bla še čist ok. Zdej pa zlizana na sred.

Tako hitro?? PREMALO NAPUMPANA, verjemi mi! :rolleyes: Redno preverjaj tlak v pnevmatikah in bo tako kot ti je suhi napisal, vozil jih boš kakih 8000 do 10000 km. :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sport-smart se mi zdijo te cene (preveč) ugodne....pri Primcu hoče za zadnjo cca160eur....

Sport-smart je naslednica qrr ne?Izboljšana varjanta z n-tec tehnologijo.

Lahko kdo pripopa cene za primerjavo?

No jst sem naročil pri Širniku in drugi dan dobil....120-70-17..,98,08 eura...180-55-17....,128,65 euru..+poštnina 6,60 euru...,kar znese točno 233,33 euru in seveda račun zraven,če bo slučajno kakšna guma defektna.:whistle:

Popravljeno . Popravil DINAMIK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima mogoče že kdo kakšne izkušnje z SportSmart gumo? Verjamem, da slaba ne more bit, samo vseeno vprašam, če jo kdo že vozi in kakšni so vtisi o tej gumi?

l.p.

Jst jo vozim...,ene 100km šele...,fajn se pelje saj je Dunlop hehe....,no nisem še poskusil zagristi vanjo do konca njene poti,ker ni bilo vremena....,vendar pelje se odlično...,za mene kot turista bo.:D

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za sport-smart se mi zdijo te cene (preveč) ugodne....pri Primcu hoče za zadnjo cca160eur....

Sport-smart je naslednica qrr ne?Izboljšana varjanta z n-tec tehnologijo.

Lahko kdo pripopa cene za primerjavo?

Cene so taprave. Meni se zdijo čisto normalne.. Glede na to, da se je dalo set Qualifier RR (120,180) dobit za 210€, je nekako čisto normalno, da se da set naslednic dobit za 230€. Vse kar je znatno dražje je predrago!

160€ za zadnjo je pa ripoff!!!

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!