Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sm že nabavu gumo Dunlop SportMax RoadSmat 180/55 17 v Trbovljah pri vulkanizerju zraven Petrola 125€ nova. 21€ je montaža če ti on da becikl dol pa montira in centrira, če pa pripelješ sam zadn becikl in ti on samo zamenja gumo in centrira pride pa 9€.

A jst tebe prav razumem???Za eno gumo premontažo in centriranje in seveda dol,gor na motor 21 euru???:wacko:

Jst sem dal po gumi za vse skupaj 10 euru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko mi je dečko reku. Če jst prpelem motor tja, in mi oni dajo kolo dol, zamenjajo gumo in centrirajo pride 21€.

Če pa jst doma sam dam kolo dol in nesem tja in mi oni samo zamenjajo gumo in centrirajo pride pa 9€.

Sm pa dobu še cenik gum...od unga iz Radelj.

SPORTMAX ROADSMART

150 /70 R17 69V SPMAX ROADSMART 100,2168

110 /80 R19 59V SPMAX ROADSMART 82,956

110 /70 ZR17 54W SPMAX ROADSMART 81,84

120 /70 ZR17 58W SPMAX ROADSMART 88,9824

130 /70 ZR17 62W SPMAX ROADSMART CQ 97,1664

150 /70 ZR17 69W SPMAX ROADSMART 109,5912

120 /60 ZR17 55W SPMAX ROADSMART 81,9888

120 /60 ZR17 55W SPMAX ROADSMART F 81,9888

160 /60 ZR17 69W SPMAX ROADSMART 112,4928

170 /60 ZR17 72W SPMAX ROADSMART 118,4448

180 /55 ZR17 73W SPMAX ROADSMART 118,9656

190 /55 ZR17 75W SPMAX ROADSMART K 125,6616

190 /50 ZR17 73W SPMAX ROADSMART 125,6616

190 /50 ZR17 73W SPMAX ROADSMART F 125,6616

110 /80 ZR18 58W SPMAX ROADSMART 89,4288

120 /70 ZR18 59W SPMAX ROADSMART 94,7856

160 /60 ZR18 70W SPMAX ROADSMART 119,3376

Se pravi da nism nč na zgub k sm dal za zadnjo 125€, če bi jo pa pr onemu vzel pa pride s poštnino 6€ isti klinc.

Zdej pa čakam sam še lepo vreme pa mislem da bo padu prvi burnout,če mi bo poratalo hehe.

Popravljeno . Popravil Borut81
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa čakam sam še lepo vreme pa mislem da bo padu prvi burnout,če mi bo poratalo hehe.

Samo en nasvet...ne pretiravat, ker kolega je potem klel, ko je kose gume pobiral dol z blatnika in plastik, ker je baje odletele koščke dobesedno zaleplo gor :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en nasvet...ne pretiravat, ker kolega je potem klel, ko je kose gume pobiral dol z blatnika in plastik, ker je baje odletele koščke dobesedno zaleplo gor trance_41_w00t2.gif

Jap, pametno je dat kšn karton pod rit pa si prihranš drgnjenjetrance_41_w00t2.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ma ne, sej nebom delu burnouta,mi je škoda motorja, itak ga nism s tem namenam kupu. Treba mirkat... nej se mi zgodi da dam preveč gasa, prenahitr spustim sklopko, da mi še pobegne kam k sosed v hišo....hehe bi blo štosn po drugi stran pa za razjokat. ž

Do kolk pa lahko gumo znucam da jo potem zamenjam z novo. Sicer ma po straneh še dovolj profila, le po sredi jo je znucalo,tko da je malce oglata. Predvidevam da je guma ( Dunlop Qualifier RR ki jo imam trenutn gor ) mehka in jo je pobral po sred, ker se vozm več al men z mojo bolšo polovico skup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ma ne, sej nebom delu burnouta,mi je škoda motorja, itak ga nism s tem namenam kupu. Treba mirkat... nej se mi zgodi da dam preveč gasa, prenahitr spustim sklopko, da mi še pobegne kam k sosed v hišo....hehe bi blo štosn po drugi stran pa za razjokat. ž

V tem primeru ti zihr ne bi pobegnil :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nej se mi zgodi da dam preveč gasa, prenahitr spustim sklopko, da mi še pobegne kam k sosed v hišo....hehe bi blo štosn po drugi stran pa za razjokat.

Hehe, kot je rekel mashina, po tem receptu ti ziher ne bo pobegnil. Če pa daš mal premal gasa, pa mal nerodnosti pri sklopki, pa ni izključeno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst sem naročil pri Širniku in drugi dan dobil....120-70-17..,98,08 eura...180-55-17....,128,65 euru..+poštnina 6,60 euru...,kar znese točno 233,33 euru in seveda račun zraven,če bo slučajno kakšna guma defektna.whistle.gif

Sem zablodu:zadnja 180-55-17 sportsmart, 137eur (všteta tudi montaža in centriranje!)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo sem v dilemi....Za VTR-ko rabim novo zadnjo gumo. Sedaj sem imel gor spredaj in zadaj dunlop q2, sedaj pa me mika ta nova Sportsmart ali Metzeler M5. Sprednja guma je dokaj nova (Q2), bo vredu funkcionirala z omenjenima zadnjima gumama?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@tomazinjo: Moraš razumet,da Primc ni vulkanizer trance_44_wink5.gif

Sem zablodu-cena je bla na nivoju vulkanizerske (marsikateri vulkanizer ima višjo!)

Se opravičujem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst jo vozim...,ene 100km šele...,fajn se pelje saj je Dunlop hehe....,no nisem še poskusil zagristi vanjo do konca njene poti,ker ni bilo vremena....,vendar pelje se odlično...,za mene kot turista bo.:D

ko vidim da si z naših koncev: kje si nabavu gume pa kolk si dal zanje z montažo vred? pri simčiču mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne izkušnje imate z Invader MC 24-sava?mislim da sem nekje prebral,da jih ne hvalijo preveč?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšne izkušnje imate z Invader MC 24-sava?mislim da sem nekje prebral,da jih ne hvalijo preveč?

lp

Že bolj offroad varianta MC 30 :) Sam po blatu neboš daleć prišu. Kaki makadam pa te fore. Za kaki hard enduro pozabi, za motocross po suhem bo pa še uredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že bolj offroad varianta MC 30 :) Sam po blatu neboš daleć prišu. Kaki makadam pa te fore. Za kaki hard enduro pozabi, za motocross po suhem bo pa še uredu.

sej hard endura ne nameravam voziti,pa tudi sam motor ni temu namenjen bi se lahko reklo.

Mene bolj zanima oprijem na cesti,ker se večino vozim po cesti-sem hotu kupiti SM samo ni bilo denarja....dobro tudi pade kakšen kilometer po gozdu ampak vlgavnem se vozim po cesti.

Torej bo vredu za po cesti?

Popravljeno . Popravil dejko39
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo že kaj izkušenj z Metzeler Racetec K3?

Kako se obnese na cesti in občasno kot "trackday" guma?

Mogoče primerjava še s Dunlop D209GP in D209GP racer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali ima kdo že kaj izkušenj z Metzeler Racetec K3?

Kako se obnese na cesti in občasno kot "trackday" guma?

Mogoče primerjava še s Dunlop D209GP in D209GP racer...

Jaz sem do zdaj prevozil cca 1600 km z K3. Po mojih občutkih je super, nimam kaj rečt. Z Dunlopom žal ne morem primerjati, lahko samo z Dragon Supercorso. Oprijem je pri obeh vrhunski, je pa res, da je Supercorsa ko je bila preko polovice zrabljena imela malo slabši oprijem. To bom videl kako bo s K3. K3 se zaenkrat obrablja manj kot se je SC, na črtah in zalivkah sta tudi zelo podobni, obe dokaj mirni. Da zalivk ali črt ne čutiš, to ni res, se jih čuti, ampak ne pregrobo. Sicer je draga guma, ampak zaenkrat sem zelo zadovoljen z njo in mi ni žal teh nekaj eurov, kar sem dal več za njo kot bi dal za konkurenco. :worship: Jo pa ima tudi moj prijatelj na GSX-R 1000, in je s temi gumami prevozil CELO Grčijo, pa so še legalne!!!! Pa verjami mi, da se pubec tudi zna ZELOOOO hitro peljat in ne špara mopeda.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U bistvu me najbolj zanima primerjava z D209GP.

Za občasno na dirkališče.

Za D209GP se ve, da je to prava stvar za na dirkališče in tudi po cesti imam z njo dobre izkušnje.

Z Metzeler M3 imam na cesti odlične izkušnje vendar na dirkališču nimaš z njo kej delat.

Na raceland po 10 krogih oprijema ni več, na grobniku pa že v 4. krogu začenja pregrevat.

Se pravi primerjava D209GP z Metzeler K3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, danes zmontirana Dunlop Sportsmart zadnja guma.... Koliko sem se prej uspel peljati daje dober občutek, več pa bomo izvedeli tekom sezone...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče metzeler racetec k3,sem jih mel lani na motorju in so mi od začetka držale zelo dobr,ko pa sem jih znucu nekje na polovico,so mi začele drset in to nenormalno!!!Prvo sem mislu da je zdrs bil slučajn,ko pa sem parkrat zaporedoma na vsakem drugem ovinku skoraj pogrnu,in to brez neke pretirane agresivnosti,sem jih vrgu z motorja pa nataknu gor qualifier rr.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da obstaja Q II, sam na čarmanovi strani oglašujejo Q2 in je na sliki sportsmart, zato mi ni jasno.

Popravljeno . Popravil FrigoFrops
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem da obstaja Q II, sam na čarmanovi strani oglašujejo Q2 in je na sliki sportsmart, zato mi ni jasno.

torej:

namesto qualifier je Q2

namesto QRR je sportsmart

namesto D209 gp racer je D211 gp racer

namesto D209GP je D211GP

roadsmart je pa že nekaj časa na tržišču in je namesto d220

če je pa slika napačna se ne sekiraj..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!