Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sej malo ugibam, ampak poleg tega da je to pač marketing, je bilo verjetno mišleno za vožnjo po cesti, da ni tako občutliva na toplotne cikle.

Če jo pa na pisti stopiš je pa drugo :)m k3 je le mišlena kot sport cestna guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej malo ugibam, ampak poleg tega da je to pač marketing, je bilo verjetno mišleno za vožnjo po cesti, da ni tako občutliva na toplotne cikle.

Če jo pa na pisti stopiš je pa drugo :)m k3 je le mišlena kot sport cestna guma.

Jaja, vsekakor! Saj so mi rekli, da bo verjetno po cesti potem slabše delala, ampak take razlike nisem pričakoval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Imam vprašanje, na svojem SV 1000S-u imam montirane DUNLOP Qualifier II Prednja je že dila gor ko sem ga kupo z dlačicami še po sredini, zadnjo sem montiral jaz.

Obe gumi sta že konkretno izrabljeni... Kolk kaj vam držijo te gume?

Čez prvomajske sem se vozil malo po jadranu in naredil cca 1150km predtem sem že naredil enih 950 torej skupaj je to 2100km-jev.

Voznja je bila 50% v dvoje ostalo sam.

SV 1000S ima prdepisamo polnjenje pnevmatik 2,5 spredaj in 2,5 zadaj pri vožnji v dvoje zadaj 2,9. A ni malo čudno da se obe gumi pumpata enako???

Kater gume priporočate, ciljam na 5000km vzdržljivosti

Hvala za odgovore

Kaj glede tlakov pa nihče nič neve kak se to pumpa???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj glede tlakov pa nihče nič neve kak se to pumpa???

nič "čudnega" ni v tem da naj bi bile isto napumpane..

tudi kak drug proizvajalec ima take priporočljive tlake..

jest bi na tvojem mestu pumpal 2.3-2.4 spredaj in 2.6 zadaj solo ter 2.9 v dvoje..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj glede tlakov pa nihče nič neve kak se to pumpa???

Za mojo Suzo proizvajalec navaja:

2,5 spredaj, zadaj pa 2,5 solo do 90kg oz. 2,9 v dvoje ali več od 90kg. Glede na mojih ca 100kg pumpam 2,7 zadaj za solo.

QualifierII sicer nisem vozil, feltne preozke in gume ne grejo gor, sem pa z Michelin Pilot Activ naredil nekaj čez 10.000km (z obema), z Avon AV26 Roadrider pa nekaj manj, so mejkejše a še vedno prek 8000 v sport tour stilu. Seveda brez drsenja.

Popravljeno . Popravil gsx750f
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mojga Tla je priporočeno 2,5 za solo obe, v dvoje 2,7 zadaj. Nardim pa z njimi (Qrr) cca 4-6k.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje okoli pnevmatik. :wallbash: Imam Hondo transalp 650 in me zanima, če mi lahko kdo priporoč kakšne gume. Oklevam med Michelin ANAKEE 2, SIRAC in med DONLOP. Dimenzija prednje 90/90-21 in zadnje 120/90-17.

Zanima me, čeima kdo izkušnje in ali je možna kakšna druga dimenzija?

Hvala za odgovore in mnenja :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če ima kdo mogoče kaj izkušenj z gumami Metzler Sportec M3? Kolikor sem uspel zbrati informacij, naj bi bila kvalitetna guma (naslednjica M1), tako za po mokrem kot suhem, in za malce več km :).

Ter kakšne bi bile v primerjavi z Pirelli Dragon Supercorsa, ki pa že malce "drsijo" :hmm: (gredo proti koncu).

Hvala :OK:.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če ima kdo mogoče kaj izkušenj z gumami Metzler Sportec M3? Kolikor sem uspel zbrati informacij, naj bi bila kvalitetna guma (naslednjica M1), tako za po mokrem kot suhem, in za malce več km smile.gif.

Ter kakšne bi bile v primerjavi z Pirelli Dragon Supercorsa, ki pa že malce "drsijo" trance_19_hmm.gif (gredo proti koncu).

Hvala trance_40_thumbup.gif.

Lp

Če gredo stare že proti koncu, bodo M3 sigurno boljše! :D Ne, drugače je M3 zelo v redu guma, imaš pa že tudi naslednico M5, ki pa bi naj bila še bolj dodelana od predhodnice.

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem danes dal gor dunlop_sportmax_qualifie RR, a ker je slabo vreme ne morem sprobat, bom pa takoj, ko posije sonček,prilepil svoje mnenje o njej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

mene pa zanima, če ima kdo mogoče kaj izkušenj z gumami Metzler Sportec M3? Kolikor sem uspel zbrati informacij, naj bi bila kvalitetna guma (naslednjica M1), tako za po mokrem kot suhem, in za malce več km :).

Ter kakšne bi bile v primerjavi z Pirelli Dragon Supercorsa, ki pa že malce "drsijo" :hmm: (gredo proti koncu).

Hvala :OK:.

Lp

Najprej je treba povedat, da M3 in Supercorsa niso gume istega segmenta in niso namenjene enaki uporabi, torej jih ne moreš neposredno primerjat.

M3 je primarno cestna športna guma. Supercorsa je pa track day guma, ki se jo sicer lahko vozi tudi po cesti. Prva naredi več km, se prej ogreje, verjetno boljša po mokrem in hladnem, z drugo pa ni nobenih težav, če nanjo obesiš grelce in greš žgat na Marof ali Grobnik :)

Odvisno za kaj torej rabiš gumo.

drugače pa je tudi M3 že mal "zastaraela", saj je namesto nje prišla M5.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je treba povedat, da M3 in Supercorsa niso gume istega segmenta in niso namenjene enaki uporabi, torej jih ne moreš neposredno primerjat.

M3 je primarno cestna športna guma. Supercorsa je pa track day guma, ki se jo sicer lahko vozi tudi po cesti. Prva naredi več km, se prej ogreje, verjetno boljša po mokrem in hladnem, z drugo pa ni nobenih težav, če nanjo obesiš grelce in greš žgat na Marof ali Grobnik :)

Odvisno za kaj torej rabiš gumo.

drugače pa je tudi M3 že mal "zastaraela", saj je namesto nje prišla M5.

Najprej obema hvala za odgovor :).

Bo treba premislit, dobre so tak obe, težko mim udarit.. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Supercorsa je pa track day guma, ki se jo sicer lahko vozi tudi po cesti. Prva naredi več km, se prej ogreje, verjetno boljša po mokrem in hladnem, z drugo pa ni nobenih težav, če nanjo obesiš grelce in greš žgat na Marof ali Grobnik smile.gif....

Na koliko pa kaj pumpate SC na Marofu in Pannoniji? Jaz sem jo imela zadnjič gor prvič, pa morem rečt, da sem zelo zadovoljna (prišla iz QRR, kar je bila do zdej najbolj športna guma, ki sem jo vozila, tako da je itak občutek na SC bistveno boljši) Spustila sem jo spredaj na 2.3 in zadaj 2.5, bi jo glede na to, da ni kazala nikakršnih znakov pregrevanja kljub nenehni vožnji (2 voznika) lahko še malo spustila za boljši grip, a bi že začela drseti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na koliko pa kaj pumpate SC na Marofu in Pannoniji? Jaz sem jo imela zadnjič gor prvič, pa morem rečt, da sem zelo zadovoljna (prišla iz QRR, kar je bila do zdej najbolj športna guma, ki sem jo vozila, tako da je itak občutek na SC bistveno boljši) Spustila sem jo spredaj na 2.3 in zadaj 2.5, bi jo glede na to, da ni kazala nikakršnih znakov pregrevanja kljub nenehni vožnji (2 voznika) lahko še malo spustila za boljši grip, a bi že začela drseti?

Jaz jih pumpam 2.0 spredaj in 2.1 zadaj in grejem z grelci,pa ne drsi nič.

A je že nova zverina u štalci?whistle.gif

Popravljeno . Popravil bagio
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej malo ugibam, ampak poleg tega da je to pač marketing, je bilo verjetno mišleno za vožnjo po cesti, da ni tako občutliva na toplotne cikle.

Če jo pa na pisti stopiš je pa drugo :)m k3 je le mišlena kot sport cestna guma.

Nič, najprej bom še probal z znižanim tlakom, spredaj bom dal 2.2, zadaj 2.5, pa da vidim če bo kaj bolje... Če ne, bo treba it po nove... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz jih pumpam 2.0 spredaj in 2.1 zadaj in grejem z grelci,pa ne drsi nič.

A je že nova zverina u štalci?whistle.gif

Tnx, bom poskusila drugic se mal spustit, ce se bo kj čutila razlika. zverina pa ze caka v garazi, do panonije pa upam, da bo ze spimpana v poliestre in karbonsko zaščito vitalnih delov :P

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej obema hvala za odgovor :).

Bo treba premislit, dobre so tak obe, težko mim udarit.. :lol:

Osebno kakšne superiornosti, ki jo razglašajo mnogi forumaši in tudi nekateri prodajalci pnevmatik, v M3 nisem videl - nasprotno, motor je bil trd kot kanta (v primerjavi s Qualifier 2.. ). Da o občutljivosti na pesek ne govorim. Jaz bi raje šel v smeri nove Dunlop Sportsmart ali Qualifier 2. Metzeler M3 ni slaba pnevmatika, a je po mojih izkušnjah definitivno slabša kot Qualifier 2 (na Hondi VFR). Je pa res, da dokler ne boš probal, ne boš vedel in več pnevmatik kot boš preizkusil, širša obzorja boš imel.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. rabim nasvet za nakup pnevmatik. mogoče tudi kakšno okvirno ceno in izkušnjo.

Gre se za hondo vfr 800(VTEC). u mislih imam bolj športno/turer varianto. Veliko se voziva v dveh in kar dolge relacije.

Izbiram med:

Dunlop (itak): RoadSmart, Qualifier, Qualifier II, SportSmart. ?? katero mi priporočate(neki najboljši kompromis med kilometrino in oprijemom)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. rabim nasvet za nakup pnevmatik. mogoče tudi kakšno okvirno ceno in izkušnjo.

Gre se za hondo vfr 800(VTEC). u mislih imam bolj športno/turer varianto. Veliko se voziva v dveh in kar dolge relacije.

Izbiram med:

Dunlop (itak): RoadSmart, Qualifier, Qualifier II, SportSmart. ?? katero mi priporočate(neki najboljši kompromis med kilometrino in oprijemom)

Roadsmart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še eno vprašanje okoli pnevmatik. :wallbash: Imam Hondo transalp 650 in me zanima, če mi lahko kdo priporoč kakšne gume. Oklevam med Michelin ANAKEE 2, SIRAC in med DONLOP. Dimenzija prednje 90/90-21 in zadnje 120/90-17.

Zanima me, čeima kdo izkušnje in ali je možna kakšna druga dimenzija?

Hvala za odgovore in mnenja :OK:

Kva nima nobeden izkušenj pri teh gumah in na tem oročju?????? :? :? :?:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. rabim nasvet za nakup pnevmatik. mogoče tudi kakšno okvirno ceno in izkušnjo.

Gre se za hondo vfr 800(VTEC). u mislih imam bolj športno/turer varianto. Veliko se voziva v dveh in kar dolge relacije.

Izbiram med:

Dunlop (itak): RoadSmart, Qualifier, Qualifier II, SportSmart. ?? katero mi priporočate(neki najboljši kompromis med kilometrino in oprijemom)

Brezdruzga Roadsmart.Qualifier niti približno niso vredu za ta motor.Tudi Pilot road se dobro obnesejo.Ja in to vem iz lastnih izkušenj,do lani sem imel vfr-ko

Lp Dare

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. rabim nasvet za nakup pnevmatik. mogoče tudi kakšno okvirno ceno in izkušnjo.

Gre se za hondo vfr 800(VTEC). u mislih imam bolj športno/turer varianto. Veliko se voziva v dveh in kar dolge relacije.

Izbiram med:

Dunlop (itak): RoadSmart, Qualifier, Qualifier II, SportSmart. ?? katero mi priporočate(neki najboljši kompromis med kilometrino in oprijemom)

jest pravim QII ali Sportsmart

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.. rabim nasvet za nakup pnevmatik. mogoče tudi kakšno okvirno ceno in izkušnjo.

Gre se za hondo vfr 800(VTEC). u mislih imam bolj športno/turer varianto. Veliko se voziva v dveh in kar dolge relacije.

Izbiram med:

Dunlop (itak): RoadSmart, Qualifier, Qualifier II, SportSmart. ?? katero mi priporočate(neki najboljši kompromis med kilometrino in oprijemom)

Na svoji VFR imam Qualifier 2 in slednje bi izbral tudi na tvojem mestu. Na vprašanje o kilometrini, ki so jo te pnevmatike sposobne, ti točno žal ne morem odgovoriti, ker je to moj prvi komplet - predvsem pa je kilometrina odvisna od stila vožnje. Najbrž bodo zdržale ravno toliko kot so mi Metzeler M3 (8-9 kkm).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!