Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

a ma kdo od vas oz. koga poznate ki bi imel kak par gum za na grobnik? najraje gp racer, dimenzije 180/55 in 120/70, rabljene seveda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ma kdo od vas oz. koga poznate ki bi imel kak par gum za na grobnik? najraje gp racer, dimenzije 180/55 in 120/70, rabljene seveda

jst mam ene Metzlerke Slick, .... če te zanima PM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo slučajn ve kje na netu bi se dal pogledat za vsak model avta posebi.. katere dimenzije pnevmatik so dovoljene brez homologacije? na strani od AMZS-ja naj bi se dalo videt, sm jst nenajdem pa ne najdem.. mogoče kdo ve?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz,sem ga pred kakimi tremi tedni "preobul"...no,ker sem kar nekaj testev prebral + par kolegov jih tudi ima.. sem se odlocil za Dunlop Roadsmart..

V tednu pred prvo majskimi prazniki se je nabralo dobrih 800 km ..gume so res ODLICNE.. hitro pridejo na delovno temperaturo + drzijo od roba do roba brez kakih "zdrsov" - razlika med prejsnimi gumami (imel Pirelli Diablo) je ocitna..!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

originalne bridgestone sem zamenjal šele po 9000 km, zadaj so ble bt012, spredaj pa bt019, ogrele so se sorazmerno hitro, do zadnjega kilometra so se obnašale zelo predvidljivo v suhem in mokrem, zadnjo pa nisem nikdar položil do roba, ostalo je skoraj pol centimetra do konca, ne mislit da se trudim priti do tega, sploh ne, mogoče imajo bridgestone drugačen večji radij in rob bolj pri feltni, nimam pojma zakaj, skratka dobre gume za na cesto, čeravno ne vem ali jih sploh še delajo take, zadovoljen, predvsem z življensko dobo,

sedanje continental sportattack so zdržale 6000 km, brez kritičnih zdrsov, zanesljive so bile do roba, v dežju brez problema, hitro so se ogrele, skorajda takoj, prej kot prejšne, za nas sprehajalce dobrodošlo :trance_27_notworthy: , prednja nikdar ni zdrsnila, razen enkrat, ko sem sredi ovinka nabasal na pesek, pa je zagrabila na srečo nazaj in po drugi strani ceste mi je uspelo zvozit brez padca, sreča, zadnja mi je parkrat zdrsnila zaradi šaltanja v nagibu, ja bil sem na ego tripu :wallbash:, na golici sem jo svalkal po robu kot za šalo, kar mi je do sedaj redko uspelo, sem pa dobil občutek zdaj pri koncu da zalivke-razpoke slabše prevozim-rahel zdrs čez zalivko, skratka sem bil zadovoljen s to trotlziher gumo, samo malo hitro sem jih zradiral, priporočam,

zamenjal bom obe čeprav bi bila sprednja še za nekaj časa, odločil sem se za dunlop sportsmart iz firbca, ker jih hvalijo na vseh testih, čeravno sem prej ciljal na conti raceattack sem si premislil, upam na vsaj enake lastnosti, bom videl,

tole je opažanje amaterja o gumah, na sedanjem motorju, o gumah na drugem pa kdaj drugič.

:yea1:

Popravljeno . Popravil Dadi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zamenjal bom obe čeprav bi bila sprednja še za nekaj časa, odločil sem se za dunlop sportsmart iz firbca, ker jih hvalijo na vseh testih, čeravno sem prej ciljal na conti raceattack sem si premislil, upam na vsaj enake lastnosti, bom videl,

tole je opažanje amaterja o gumah, na sedanjem motorju, o gumah na drugem pa kdaj drugič.

:yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa navdušen nad mišelin pilot pover 2ct...zdržala neverjetnih 3700km oz. slaba 2 meseca! :yea1::yea1::yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pumpate d209 gp racer. Meni zadnjo pri 1.8 močno trga (pannonia 2:14.x) Mam občutek da je cold tear.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova zadeva od Pirelija

Diablo Rosso Corsa closedeyes.gif

guma za na pisto in cesto uporabo

Sam trenutno vozim na Pirelli Diablo Supercorsa SP. Kar se tiče gripa super, samo o kaki kilometrini pa raje ne. Narejenih 1100 km., pa so že slabe, tako da bo pri 1500 potrebno zamenjat. Sicer po večini vozim sc2, malo bolj dirkalna pnevmatika in tud "malo" več zdrži, ker tole z SP je pa tema "lahko res sam za te gume delaš".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa navdušen nad mišelin pilot pover 2ct...zdržala neverjetnih 3700km oz. slaba 2 meseca! :yea1: :yea1: :yea1:

Huh navdušen nad temi gumami? Jaz sem bolj turist proti nekaterimi, pa so mi bile bolj švoh. Na motorju sem jih imel 10.000 km, pa sem jih potem premontiral, preden so bile do konca znucane, pravzprav bi lahko naredil še vsaj 2 jurja z njimi. Zadnja je bila ob robovih bolj znucana kot po sredini, sprednja pa je tudi bila do roba na obeh straneh(no, saj je prerez gume bolj ''raven''...) So pa pri preganjanju konstantno skos po malem drsele. To sem videl potem, ko sem dal Supercorso gor.

Torej; sedaj imam Pirelli Dragon Supercorso Pro, spredaj SC1 in zadaj SC2. Narejenih imam 5500km, pa je zadaj po sredini ratala bolj obrabljena kot na robovih. Malo bolj bi moral merkat na prehitevanjih(če ga je pa zabavno vsake toliko nad 10k zluftat...), predvsem pa sem jo uničil na avtocesti, ker je pač včasih potrebno bilo narest kakšen transfer, kjer ni navadne ceste(recimo LJ-Ivančna Gorica). Pa tudi ko greš na izlet, ne moreš vseskozi hitro vozit, kar pomeni da jo obraljaš samo po sredini, bolj ali manj...

Drugače super zadovoljen z gumo, niti enega zdrsa, tudi sedaj ne, ko je bolj proti koncu. Ave Supercorsa :worship: :evilgrin:

V garaži čakajo D211 GP Racer, obe Medium, bom napisal ko zamenjam, kako se zdijo proti Supercorsi.

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa navdušen nad mišelin pilot pover 2ct...zdržala neverjetnih 3700km oz. slaba 2 meseca! :yea1: :yea1: :yea1:

Norc...na 150 konjev sem jo imel 9.000km :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UN K MI JE DAL MINUS TOCKO ZA ODGOVOR O DUNLOP SPORTSMART BI GA RAD VIDU K ZGLEDA DA NIMA POJMA O PNEVMATIKAH

TE VRSTE :nono: PREBER SI MAL LASNOSTI POL PA PAMETUJ SPLOH JO PA KUP PA PAMETUJ :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti dal +, da sem izničil tisti - in ti popravil dan :) Sicer pa ne oziraj se na te minuse in pluse, ker če bi se vsi tako ozirali jih pol ne bi bilo več na forumu.

Da ne bom :topic: Vas sprašujem naslenje:

Kakšne so vaše izkušnje z Dunlop D208R ?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti dal +, da sem izničil tisti - in ti popravil dan :) Sicer pa ne oziraj se na te minuse in pluse, ker če bi se vsi tako ozirali jih pol ne bi bilo več na forumu.

Da ne bom :topic: Vas sprašujem naslenje:

Kakšne so vaše izkušnje z Dunlop D208R ?

Jaz imam Dunlop Roadsmart in sem kar zadovoljen z njimi (naredil do sedaj 7200 km) in še bodo nekaj vzdržale. Prvih 200 km

sem bil sicer zelo "nezaupljiv" do njih, potem pa so se super odrezale (ne vem, al so res potrebovale toliko časa

da so se "udelale"). Na prejšnjem motorju sem sem imel PILOT POWER, in že po nekako 50 km so prijele kot je

treba.

Kaj mislite o PIRELLI DIABLO (strada) ? Ima res tako kratko kilometražo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite o PIRELLI DIABLO (strada) ? Ima res tako kratko kilometražo ?

Kilometražne ne bi smela imeti kratke, je pa res odvisno od motorja in stila vožnje wink.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj mislite o PIRELLI DIABLO (strada) ? Ima res tako kratko kilometražo ?

jaz sem zvozil dva kompleta diablo strada in po 10kkm še niso bile do indikatorjev po sredini, pa sem dosti po avtocestah in od semaforjev gas navijal + ene par kilometrov po mobikrogu in marofu.

navadno diablo pa seveda prej pobere, ker pač ni touring guma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti dal +, da sem izničil tisti - in ti popravil dan :) Sicer pa ne oziraj se na te minuse in pluse, ker če bi se vsi tako ozirali jih pol ne bi bilo več na forumu.

Da ne bom :topic: Vas sprašujem naslenje:

Kakšne so vaše izkušnje z Dunlop D208R ?

Na Husqvarni SM 125 sm jih meu. Za 125 čist zakon. Sam enkrat mi je zdrsnla pa še to je bla bolj kot ne moja napaka, ker sem spregledal olje na cesti. ( ok ... sj nit ni blo šans da bi ga videl ).

Imel sem jih do 0.4mm profila ( potem so mi tablco policaji vzeli zaradi premalo profila ) in sem ozadej kar isto dal, koleg pa je uzel tastaro in jo še narezal in naredil kar nekaj kilometrou (pačeprav sem mu to odsvetoval)

Mi je pa zadnja zdržala 6000km, za sprednjo pa nevem, ker sem prej moped prodal.

Popravljeno . Popravil budacki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ti dal +, da sem izničil tisti - in ti popravil dan :) Sicer pa ne oziraj se na te minuse in pluse, ker če bi se vsi tako ozirali jih pol ne bi bilo več na forumu.

Da ne bom :topic: Vas sprašujem naslenje:

Kakšne so vaše izkušnje z Dunlop D208R ?

Rabiš? mam še 3 pare, Dunlop D208 GP : 110/70, 150/60 cca. 130evrov par

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP mene pa zanima katero dimenzijo moram imeti na yamahi 36 letnik 2001 sedaj imam 190 50 17" vemda lahko se das 180 50 17" in z katreo dimenzijo je boljsi oprijem na cesti....odlocam se med dunlop in Continental kaj vi menite lp.

No se to me zanima kje razen Sirnika poceni gume dobit...

Popravljeno . Popravil cokolada113
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da je že kdo spraševal.. ampak bom tvegal.

Torej zanima me kaj priporočate namesto Q RR. Z omejenimi gumami sem bil zelo zadovoljen, sedaj pa bi imel nekaj podobnega za podobno ceno.

Vozim pa 50% Novi Marof, 50% cesta. No letos bo še pannonia vmes. :)

Lp Anže

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster Anže,

na sobotnem Marofu je rude na serijski Horneti s SportSmartkami (ki so direktno nadomestilo za Q RR) krožil 1: 18 brez težav (no ja, dimnik je drsal po tleh :P ), jih je zlo pohvalil... za Pannonio pa bi ble IMHO bolj primerne D211 GP Racer (ali BT003, če nisi ćustveno vezan na Dunlop ;) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Možno, da je že kdo spraševal.. ampak bom tvegal.

Torej zanima me kaj priporočate namesto Q RR. Z omejenimi gumami sem bil zelo zadovoljen, sedaj pa bi imel nekaj podobnega za podobno ceno.

Vozim pa 50% Novi Marof, 50% cesta. No letos bo še pannonia vmes. :)

Lp Anže

Jest sem imel enko situacijo in sem obul naslednika QRR to je Sportsmart.

Do sedaj nč slabše. Res pa na Marofu zaenkrat še ne pod 1:21 (Začetek sezone in je še čas).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem si malo prebral o tej naslednici pa izgleda super.. še profil je skoraj enak. :)

@Suzuki: nisem navezan na Dunlop, sem bil pa izredno zadovoljen s QRR, res je da sem prešel na njih iz Metzeler Z6, ampak kljub temu. Po eni strani si za pannonio ne želim prevelike razlike, za experimentiranje z novimi gumami se mi zdi bolj privlačen marof.

Bom razmislil tudi o D211 in pa BT003. Vsekakor pa bo tudi cena igrala vlogo. :)

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!