Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

trenutno imam na motorju bridgestone battleaxe bt-002r pro.

to je bilo gori, ko sem motor kupil.

ima kdo kaj izkušenj s to gumo?

kaj lahko pričakujem, če zamenjam z dunlop SportSmart?

za r1 2004.

ne rabim za pisto in tudi neki jaki dirkač nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trenutno imam na motorju bridgestone battleaxe bt-002r pro.

to je bilo gori, ko sem motor kupil.

ima kdo kaj izkušenj s to gumo?

kaj lahko pričakujem, če zamenjam z dunlop SportSmart?

za r1 2004.

ne rabim za pisto in tudi neki jaki dirkač nisem.

zna bit zelo dobro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem se na servisu pogovarjal glede Qll in Sportsmart, pa je serviser rekel, da so Sportsmart čisto dovolj dobre gume. Jaz jih imam gor že cca 50 km :P, tako, da ti ne morem še nič povedati o njih. Ti bom pa rade volje povedal kaj več o njih, ko bom naredil kakšen kilometer več. Upam, da bom z njimi naredil vsaj toliko km kot s Qll. Aja, tudi jaz nisem neki dirkač, hehe.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je mogoče kdo probal s sprednjo Qualifier RR, zadnja pa Qualifier II? Vem da je najboljše da sta obe enake ampak sprednja RR je še dobra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor verjetno ne bo padal tako lepo v ovinke kot bi z obemi novimi Qualifier II, sam nima bit pa kej narobe :) Sta gumi podobnega ranga, Q RR za odtenek bolj športna, ampak je itak takoj segreta toliko da drži, tako da ni nobenega problema.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer za točno to kombinacijo ne vem, je imel pa kolega na svojem motorju spredaj gp racer in zada qrr in je motor nekako sredi nagiba kar padel dol.

Jst sem ga enkrat za par krogcev peljal na marofu in po tem ko je kar padu na šoferja(torej mene :D) sem raje zaključil motoriranje in svetoval čimprejšno menjavo gum, seveda šofer se je veselo naprej vozil s padanjem(se ga je navadil). Kdo bi si mislil z naslednimi gumami je bilo vse uredu, bile so celo super(sej veste na kaj cilam :D).

Kar hočem povedat je to, lahko da bo vse ok, lahko pa tudi da ne bo, če se splača probat, pač vsak pri sebi ve.

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes namontiral Sportsmart še zadaj, da vidim če kaj dlje zdrži kot Q RR ... Čeprav me je lokalni vulkanizer kar vesel ker sem prišel že po 4.000km nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam doma 2 let star komplet Dunlop Sportmax gum in bi jih rad zej dau na motor pa nevem al je to kul al ne? Gume so ble mal rablene sam nic strasnega, par krogcef na pisti in imajo se 4 mm profila, tak da me zanima, če je to zdj kul gor dajat? So pa ble skladiscene v temnem prostoru, temperatura od oka 18-20°C in vedno pokrite, da jim sonce ne pride bliz.

Kaj prafte?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje in sicer zadeva nabavo in montažo pnevmatik, saj so stare en jajc vredne. Namontiral bom dunlop roadsmart, ker sem jih imel na prejšnjem motorju in sem bil z njimi zelo zadovoljen.

Zanima pa me, kje se najbolj splača in hkrati kje naredijo kvalitetno montažo(da niso neki levaki, ker enkrat so mi nekam čudno umirili sprednjo gumo da je tresla pri 160+). Za sam nakup pnevmatike sem našel relativno ugodno ponudbo za komplet 180/55 17 in 120/70 17 za 210 € s poštnino(ampak se mi ne da prevažat gum do serviserja in še plačevat montaže, ker pridem skoraj na isto cifro kot če kupim pri lokalnem gumarju-kjer je montaža že všteta v ceno- in še več časa pobere vse motanje).

Torej- iščem pošten gumarski servis s pošteno ceno(lokacija primorska pa do ljubljane).

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Imam eno vprašanje in sicer zadeva nabavo in montažo pnevmatik, saj so stare en jajc vredne. Namontiral bom dunlop roadsmart, ker sem jih imel na prejšnjem motorju in sem bil z njimi zelo zadovoljen.

Zanima pa me, kje se najbolj splača in hkrati kje naredijo kvalitetno montažo(da niso neki levaki, ker enkrat so mi nekam čudno umirili sprednjo gumo da je tresla pri 160+). Za sam nakup pnevmatike sem našel relativno ugodno ponudbo za komplet 180/55 17 in 120/70 17 za 210 € s poštnino(ampak se mi ne da prevažat gum do serviserja in še plačevat montaže, ker pridem skoraj na isto cifro kot če kupim pri lokalnem gumarju-kjer je montaža že všteta v ceno- in še več časa pobere vse motanje).

Torej- iščem pošten gumarski servis s pošteno ceno(lokacija primorska pa do ljubljane).

LP

Pokliči tega strica in ga povprašaj: http://www.avtoklep.com/

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor verjetno ne bo padal tako lepo v ovinke kot bi z obemi novimi Qualifier II, sam nima bit pa kej narobe :) Sta gumi podobnega ranga, Q RR za odtenek bolj športna, ampak je itak takoj segreta toliko da drži, tako da ni nobenega problema.

Sm se kr za nov komplet Qualifier II odloču, jutr zmontiram pa da vidmo :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je že kdo od vas namontiral na svojega konička nove Metzeler Z8 interect....?do sedaj sem bil najbolj zadovoljen s Dunlop Roadsmart...guma res drži... tako kilometre kot ovinke....Me pa zanima zato ker se veliko voziva s punco in rabim gumo z veliko profila na sredini, včasih pa rad tudi sam skočim na kakšne ovinke

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm se kr za nov komplet Qualifier II odloču, jutr zmontiram pa da vidmo :photo:

Po mojem mnenju se na VFR '02 peljejo precej bolje kot (za nekatere ohinsploh) Metzeler M3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po mojem mnenju se na VFR '02 peljejo precej bolje kot (za nekatere ohinsploh) Metzeler M3.

Prvi vtisi s Q2 - DRŽI :evilgrin: upam da bo tko tut naprej :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom sel naslednjic sem verjetno ... http://www.tp-cars.si/

Ne boš prišu poceni skozi...(z širnikom je bla razlika okoli 50€ na komplet, bodisi Roadsmart ali Sportsmart) .) Poleg cene so pa vredu. Še so pa kaj pocenili, mi pa prosim sporoči. LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja? Sicer sedaj menjujem tu blizu doma, pri Šegi v Cerknici in pride samo malenkost drazje kot pri Širniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zadnja D211 gp racer M je bila po 800 km ceste kot nova..

no, danes pa je odpeljala še 76 km marofa in je praktično za stran..

oziroma lahko še ene 4.000 km po avtocesti naredim..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zadnja D211 gp racer M je bila po 800 km ceste kot nova..

no, danes pa je odpeljala še 76 km marofa in je praktično za stran..

oziroma lahko še ene 4.000 km po avtocesti naredim..

Hm, zanimivo,... imam enako gumo gor. Najprej je naredila enih 1500km po cesti in se ji ni skoraj nič poznalo, potem 83km na Marofu) dokler nisem začel gledat z žabje perspektive), potem pa še slabih 500 po cesti, in je še kar lepa vidt. No, po robovih je na oko pol manjka, po sredini jo je pa še precej. Je pa res, da mi še precej sekund fali do tvoje vožnje...

EDIT: kje policaji gledajo profil, tisti zakonski 1mm profila? Po sredini? Po celotni površini?

Popravljeno . Popravil MihaJ
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledajo poceli površini gume tko da je ne sme biti nikjer manj kot 1mm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja zadnja D211 gp racer M je bila po 800 km ceste kot nova..

no, danes pa je odpeljala še 76 km marofa in je praktično za stran..

oziroma lahko še ene 4.000 km po avtocesti naredim..

Pozdravljen!! Kot vidim voziš gume Dunlop D211 GP Racer. Te sem kupil zdaj tudi jaz spredaj soft zadaj medium. Pa me zanima, kako jih kaj pumpaš za na cesto?? :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem nasvet glede pnevmatike,imam sicer v originalu 110-80-19 sprednjo pnevmatiko,kolega ima pa doma novo sprednjo pnevmatiko 100-90-19 in mi jo podari,ker nima več motorja... Ali bo kaj narobe če dam gor to sprednjo pnevmatiko 100-90-19 namesto original 110-80-19 (če bo narobe kako se zna to pokazat?)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen!! Kot vidim voziš gume Dunlop D211 GP Racer. Te sem kupil zdaj tudi jaz spredaj soft zadaj medium. Pa me zanima, kako jih kaj pumpaš za na cesto?? :rolleyes:

če boš pumpal, kakor predvideva tovarna (2,5 in 2,9) ne bo prav nič narobe :)

pri meni se obnese odlično B)

Popravljeno . Popravil P182
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!