Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mi lahko nekdo razloži kaj pomeni oznaka SC1, SC2 oziroma brez te oznake, pri gumah Pirelli Dragon Supercorsa PRO. Ker je razlika v ceni kar precejšnja če je to oz. ni te oznake. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo razloži kaj pomeni oznaka SC1, SC2 oziroma brez te oznake, pri gumah Pirelli Dragon Supercorsa PRO. Ker je razlika v ceni kar precejšnja če je to oz. ni te oznake. 

SC1= soft

SC2= medium

SC3= hard

če ni pa nič je pa street legal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi članki ki sem jih danes prebral o Metzeler z8, govorijo o zelo dobrih lastnostih, nisem pa zasledil nobenih testov...Ker sam vedno kopujem gume tipa sport-turing, od metzelerja z6, dunlopa roadsmart, dunlop sportmart...bi sedaj še želel sprobat z8.......komplet gum stane pri širniku 260 eur.....je pa guma prišla na naš trg v juniju 2010....

mogoče že ima kdo izkušnje z omenjemo gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsi članki ki sem jih danes prebral o Metzeler z8, govorijo o zelo dobrih lastnostih, nisem pa zasledil nobenih testov...Ker sam vedno kopujem gume tipa sport-turing, od metzelerja z6, dunlopa roadsmart, dunlop sportmart...bi sedaj še želel sprobat z8.......komplet gum stane pri širniku 260 eur.....je pa guma prišla na naš trg v juniju 2010....

mogoče že ima kdo izkušnje z omenjemo gumo?

Kaj si malo pomešal gume ti?Kajti Dunlop Sportsmart ni sport-turing guma....,sploh ne spada v ta razred in med te gume,ki si jih opisal....,saj je razred višje!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.......sem opazil zmoto!.....črtite sportsmart

hvala dinamik ker tako budno bediš nad našimi izjavami.... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-21704-127834554327_thumb.jpg zanima ma, če ima kdo izkušnje z pirelli diablo supercorsa gumami?? zgleda huda guma..ali je sploh legalna za cestno uporabo?

kmalu bom namreč mogo preobut mojga konjička in se odločam med metzeler, pirelli, dunlop. metzeler m3 sem že imel, dobra guma niam kaj rečt, dunlop+pirelli pa še nisem probal...

Popravljeno . Popravil dejansmb
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na pisto je dobra, za na cesto malo manj, pa tudi gre :), zdej pa sam odvisno za kam rabiš.

Za na cesto ima pirelli diablo rosso, kombinacijo cesta+pista pa diablo rosso corsa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja.......sem opazil zmoto!.....črtite sportsmart

hvala dinamik ker tako budno bediš nad našimi izjavami.... :kva2:

qualifier II bi najbrž kr dobr padle v tvojo izbiro..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-21704-127834554327_thumb.jpg zanima ma, če ima kdo izkušnje z pirelli diablo supercorsa gumami?? zgleda huda guma..ali je sploh legalna za cestno uporabo?

kmalu bom namreč mogo preobut mojga konjička in se odločam med metzeler, pirelli, dunlop. metzeler m3 sem že imel, dobra guma niam kaj rečt, dunlop+pirelli pa še nisem probal...

če ga rad stisneš po ovinkih je super za na cesto, sploh v poletnih dneh... v hladnejših pa jo malo dlje ogrevaš ampak vseeno top.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje za vas..

Kje bi v nekaj dnevih oz. cimprej dobil gumo dimenzije 160/60-18, najraje roadsmart, oziroma kje v sloveniji je na zalogi. Ce bi kdo vedel ?

Preklical ze kar nekaj prodajaln, pa nihce ne ve kje bi to v temu tednu dobil :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje za vas..

Kje bi v nekaj dnevih oz. cimprej dobil gumo dimenzije 160/60-18, najraje roadsmart, oziroma kje v sloveniji je na zalogi. Ce bi kdo vedel ?

Preklical ze kar nekaj prodajaln, pa nihce ne ve kje bi to v temu tednu dobil :(

če ti bo kaj pomagalo

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3846161

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje za vas..

Kje bi v nekaj dnevih oz. cimprej dobil gumo dimenzije 160/60-18, najraje roadsmart, oziroma kje v sloveniji je na zalogi. Ce bi kdo vedel ?

Preklical ze kar nekaj prodajaln, pa nihce ne ve kje bi to v temu tednu dobil :(

Mislim, da bi Širnik moral imeti na zalogi, verjetno tudi roadsmart v tej dimenziji, pokliči, lahko ti pošlje tudi po pošti če ti je predaleč ( http://www.sirnik.net/ )

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno vprasanje za vas..

Kje bi v nekaj dnevih oz. cimprej dobil gumo dimenzije 160/60-18, najraje roadsmart, oziroma kje v sloveniji je na zalogi. Ce bi kdo vedel ?

Preklical ze kar nekaj prodajaln, pa nihce ne ve kje bi to v temu tednu dobil :(

Če želiš, lahko jaz vprašam na enem mestu, samo je v Lendavi. Si boš moral nekako zrihtat dostavo. Načeloma je dobavni rok 1-2 delovna dneva, ampak glede na to, da imaš malo bolj nenavadno dimenzijo, ne bom rekel, da se da tudi tako hitro dobit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdajle narocena preko neta, ce dobim uspasen odgovor da jo ima na zlogi bom kar srecen, ce ne bom pa se malo po vasih predlogih brskal, hvala vam zaenkrat.

Sicer pa kako se kaj roadsmartke obnesejo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar dobil tole "Pnevmatika katero ste naročili ni na zalogi in tudi ni dobavljiva v tovarni."

:(, roadsmart odpade, je mogoce kaka druga guma dobavljiva v 160/60-18 ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar dobil tole "Pnevmatika katero ste naročili ni na zalogi in tudi ni dobavljiva v tovarni."

:(, roadsmart odpade, je mogoce kaka druga guma dobavljiva v 160/60-18 ?

Pokliči na 07 49 66 990 (vulk lašič) in vprašaj :)

160/160-18? al 17

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poskusi poklicati v Kmetijsko zadrugo Lendava (kot sem ti že zgoraj omenil) - ne, ne hecam se, res se ukvarjajo tudi s prodajo pnevmatik in še marsičesa :)

Na eno od teh dveh številk pa če bo prodajalec kakšen malo bolj zmeden, prosi g. Lutarja

02 575 10 40

02 575 17 12

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ga rad stisneš po ovinkih je super za na cesto, sploh v poletnih dneh... v hladnejših pa jo malo dlje ogrevaš ampak vseeno top.

ja saj najbolj me zanima oprijem te gume; seveda predvsem v ovinkih to mi je bistvo......more 'lepit'. bom še malo pretuhtal,mika me tudi dunlop(qualifier)...hudič, ko je tolk proizvajalcev na voljo, se je težko odločit.

vseeno hvala za odgovore...če pa se še kaj spomnite pa hitro napisat:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejan, moreš razumet in delit segmente gum..

metzeler m5 in dunlop qualifier so ss gume, supercorsa in npr. dunlop gpracer pa track day guma..

slednje lepijo dosti bolj kot ss in dopuščajo večje nagibe seveda ob predpostavki da so primerno ogrete.

za poletne dni ti za nažiganje ovinkov vsekakor priporočam track day gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem hotel montirat (zadaj) na mojo cbr 1000 rr dunlop gp racer vendar so te gume dimenzij 190/55 medtem ko homologirana je 190/50. Do sedaj sem imel qualifier rr in ta guma bo tudi ostala spredaj. Zna ta sprememba dimenzij povzročat kašne probleme pri ciklistiki oz. drugačno obnašanje motorja? Problem pri qualifier rr je, da sedaj ko je toplo mi drsi zadaj :/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem hotel montirat (zadaj) na mojo cbr 1000 rr dunlop gp racer vendar so te gume dimenzij 190/55 medtem ko homologirana je 190/50. Do sedaj sem imel qualifier rr in ta guma bo tudi ostala spredaj. Zna ta sprememba dimenzij povzročat kašne probleme pri ciklistiki oz. drugačno obnašanje motorja? Problem pri qualifier rr je, da sedaj ko je toplo mi drsi zadaj :/

motor bo lepše padel v ovinek..

pomojem se to ne splača narest .)

sicer pa je bilo že nešteto debat okoli tega..

najbolš pa da kar komplet menjaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mojstri, sedaj pa še jaz rabim nasvet od vas:

Že dobro leto ne spremlam več kakšne so novosti glede moto pnevmatik, zato nisem več na tekočem glede teh stvareh. Nazadnje sem imel v uporabi Continental RaceAttack in so bile odlične gume. Kasneje sem menjal motor (GSX-R 1000) na katerem so Dunlop Qualifier, kater so tak tak, nekako jim ne zaupam, saj so že parkrat spustle. Počasi gredo k koncu, zato iščem nove gume. Torej nekako si zamišlam takšno gumo: na straneh kar se da mehka ( rečmo kot Supercorsa, da drži kolk se le da), na sredini pa mal bolj trša, da bo zdržala cca. 5000km. Ker ste bolj ne tekočem, boste vi bolje vedeli katere guma bi bila takšenga karakterja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Sportsmart ali se bolje GP Racer ... sicer pa ce si bil zadovoljen z RaceAttack natakni nazaj te.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!