Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mene predvsem zanima koliko je tisto "veliko" (boljša ali slabša) ena pnevmatika od druge.

Sam sem sprobal nekaj modelov pa vendar pri istem segmentu pnevmatik ne bi mogel rečt da so ene veliko (boljše ali slabše) od drugih.

Če so "veliko" (karkoli že) se da izmerit le in izključno v istih pogojih.

Ga nisem šparal in podobne stvari so tako široki pojmi da je brezveze sploh o tem govorit.

Res pa je, da se nekdo bolje počuti na eni znamki drug na drugi.

In nikakor ne bosta dva človeka z isto pnevmatiko dosegla enake "rezultate" pa četudi imata enak motocikel.

Jaz lahko zase rečem da mi Dunlop trenutno veliko bolj sede kot ostale znamke. Pa to ne pomeni da ne bi spet kako SC dal gor ki nikakor ni slaba pnevmatika.

To, da nekdo reče vzemi to in to znamko ker je ful boljša od druge pa je en velik larifari.

Vse današnje pnevmatike priznanih znamk so dobre. Treba je samo poiskat prave zase. Al je pomembna cena, kilometrina ali kaj tretjega je pa stvar vsakega posameznika.

Se popolnoma strinjam...,čeprav sam "zagovarjam" Diablo SC...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hello,

kratko vprašanje:

ta teden bi rad menjal zadnjo gumo 180/55/17 - Dunlop Sportmax oz Sportmax Q2, če ni neka bitna razlika bi mogoče kar obe (zdaj imam Sportmax Qualifier), ampak je prednja še čisto cool. Zadnja se je pa začela cefrati po sredini...

No skratka, kak vulkanizer v Kranjski okolici za ok ceno z delom?

Hvala lepa :)

Vomberger kranj?

Čarman Medvode?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Vombergerja ne vem, ampak Čarman je za Dunlopke precej drag. Ko sem lani spraševal za set GP Racer je bil ene 60€ dražji kot pri Širniku..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes sem nabavo komplet qualifier2 od dunlopa (120/70-17, 190/55/17) pri antocommerce maribor (aprilia). z montažo vred 273,13€ za set.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes sem nabavo komplet qualifier2 od dunlopa (120/70-17, 190/55/17) pri antocommerce maribor (aprilia). z montažo vred 273,13€ za set.

jaz sem se danes zmenil pri Kristancu, set 120,70,17 in 180,55,17 qualifier 2 z montazo vred 250€.

Hvala za nasvete :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem se danes zmenil pri Kristancu, set 120,70,17 in 180,55,17 qualifier 2 z montazo vred 250€.

Hvala za nasvete :)

širnik ima ceno z montažo 227€!

danes moja lubika dobila novo obutev. odločla sem se za Continental Road Attack 2.

prejšnje bridgestone bt020, stare 4 leta, prevoženih 11500 km, so že bile zelo proti koncu. in ker se za naslednji podaljšan vikend odpravljava na morje, je bilo potrebno nekaj storit.

upam, da nisem falila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

širnik ima ceno z montažo 227€!

že že, ma je treba pridet do Širnika iz Kranja z razcefrano gumo... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravno danes sem nabavo komplet qualifier2 od dunlopa (120/70-17, 190/55/17) pri antocommerce maribor (aprilia). z montažo vred 273,13€ za set.

To pa si jih ZELOOOOOOOOOO drago plačal... Jaz sem dal 275 eurov za Dunlop D211 GP racer.. Z montažo vred se razume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje Zdej mam gor Dunlop sportmax qualifier in bi zamenjal samo zadnjo z roadsnart.

kdo vidi kak problem?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje Zdej mam gor Dunlop sportmax qualifier in bi zamenjal samo zadnjo z roadsnart.

kdo vidi kak problem?

lp

Vsi tisti, ki ne mešamo različnih gum vidimo problem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa si jih ZELOOOOOOOOOO drago plačal... Jaz sem dal 275 eurov za Dunlop D211 GP racer.. Z montažo vred se razume.

dobro da vem za drugič! mad.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa tud če ista znamka in samo drug model?

lpm

jaz sem se zanimala za kombinacijo conti race attack in conti sport attack, pa so odsvetovali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eno vprašanje Zdej mam gor Dunlop sportmax qualifier in bi zamenjal samo zadnjo z roadsnart.

kdo vidi kak problem?

lp

Na čoperja pa res lahko natakneš bilo kaj....:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nobenga problema ni če daš različne gume gor. Vedit morš kaj maš gor, ko se navadiš in spoznaš kako se motor obnaša s tako kombinacijo pa to upoštevaš pri svoji vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ampak gume so gume....

Seveda, imaš prav, prej sem se malo šalil na račun čoperjev, upam da nisi zameril...

No, če damo šalo na stran je pa tako, da ponavadi niti ni tako slaba kombinacija če imaš spredaj bolj športno gumo zadaj pa sport touring. Kako se obnaša kombinacija qualifier - roadsmart ti ne morem reči ker še nisem poskusil. Lahko pa ti povem da sam že kar nekaj časa uporabljam podobno kombinacijo od Pirellija namreč spredaj diablo corsa zadaj pa angel ST in se odlično obnese. Tako da kot ti je svetoval že kolega pred mano: poskusi, ampak previdno. Pa dosti prijetnih kilometrov :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gume Pirelli dragon supercorsa za suzi 1000r letnik 2008 ( dimenzije so če se ne motim 120/70-17 in 190/55 oz. 50-17 ). Kakšen neuraden prodajalec...

Ali kdo ve kakšne so razlike med dragon in diablo verzijo poleg te da je diablo novejša in menda nekolk bolj mehka guma.

Z dragonco sem prevozil po cestah ( nič dirkanja po pistah ) cca 3000km pa bo zelo kmalu zrela za žale. Dunlop mi nekak ne leži michelin je premalo za mene drugih pa nisem vozil Skratka pireli in vaše mnenje...Hvala vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem gume Pirelli dragon supercorsa za suzi 1000r letnik 2008 ( dimenzije so če se ne motim 120/70-17 in 190/55 oz. 50-17 ). Kakšen neuraden prodajalec...

Ali kdo ve kakšne so razlike med dragon in diablo verzijo poleg te da je diablo novejša in menda nekolk bolj mehka guma.

Z dragonco sem prevozil po cestah ( nič dirkanja po pistah ) cca 3000km pa bo zelo kmalu zrela za žale. Dunlop mi nekak ne leži michelin je premalo za mene drugih pa nisem vozil Skratka pireli in vaše mnenje...Hvala vsem!

Hmmmm, poskusi Metzeler K3, sem pred K3 vozil Dragon SC, pa ti povem, da je K3 zelooooo podobna guma, drži fenomenalno, boljše kot Supercorsa drži ko je obrabljena, kjer je Dragonci kar občutno padel oprijem. Kilometrov pa boš s K3 naredil nekoliko več..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdi se mi, da sem pred časom nekje videl orodje za ročno demontažo gume s feltne. Torej, z nekim vzvodom se pritisne na bok gume in odmakne s feltne, potem pa se jo nekako na roko vzame dol in novo gor.

Zanima me, če kdo ve kje bi to našel? Iščem, a nikakor ne najdem. Pa če slučajno kdo to ima, kako težko je potem zamenjati gumo.

Ker se mi nekako ne daje več 34 € vsakič, ko hočem zamenjat komplet gum. To je pa precejkrat, če greš malo na progo, sploh če kupiš že rabljene gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!