Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

metzeler K3 imajo 4600km pa je zadnja na indikatorju - sklepam, da ji ostane še slabe 1000km... Zanima me, kdo ima ugodne metzelerke pri nas, ker nameravam ponovno montirat tole gumo gor :D

Kaj pa kak Michelin, pirelli, conti, bridgestone? Kaj tole ni več aktualno, ker vsi neke dunlopke omenjate (nikoli mi ni bla ušeč nobena dunlopka :) )

Pimerljive gume z metzeler K3 so katere? PilotPower ct2, diablo supercorsa, gp racer, bt003 ?? (help needed)

kaj pa sportec M3 imel kdo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metzeler K3 imajo 4600km pa je zadnja na indikatorju - sklepam, da ji ostane še slabe 1000km... Zanima me, kdo ima ugodne metzelerke pri nas, ker nameravam ponovno montirat tole gumo gor :D

Kaj pa kak Michelin, pirelli, conti, bridgestone? Kaj tole ni več aktualno, ker vsi neke dunlopke omenjate (nikoli mi ni bla ušeč nobena dunlopka :) )

Pimerljive gume z metzeler K3 so katere? PilotPower ct2, diablo supercorsa, gp racer, bt003 ?? (help needed)

kaj pa sportec M3 imel kdo?

z m3 zelo zadovoljen. to je zdaj m5. obraba tudi ok. cca 5kkm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi ga videl junaka (in njegovo voznjo) ki je naredil 9k km s SportSmart ... :blink:

Trenutno jih ima 5k km pa še kar nekaj do indikatorja. Roadsmartka je bila prva ilegalna ob robovih pri 6600 kmjih, ta se mi zdi da bo zdrala kakega tisočaka več (že eni trije se čohamo po glavi, kako to, da nam bo guma SS segmenta preživela ST gumo :blink:) , za primerjavo QRR pa približno 5500 do indikatorja, do konca profila pa je trajalo še več kot 2k km. Zadnje pa so še lepo mesnate. Drugač mi pa te Sportsmartke niso glih všeč. Tumpaste so isto kot Roadsmartke, blazno občutljive na zalivke, pa zadnja pometa takoj ko je malo bolj gladek asvalt, 3ije kamenčki na cesti itd. So mi Roadsmartke dost bolj odgovarjale kar se občutka stabilnosti tiče, škoda le, da je tako kratek bok. Če se bo le dalo grem kupit še kak komplet QRR, s katerimi sem bila neverjetno zadovoljna, drugače pa bo treba sprobat še kaj drugega kot Dunlop za na cesto.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......, drugače pa bo treba sprobat še kaj drugega kot Dunlop za na cesto.

Jp...ne dela samo Dunlop gum za na cesto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....(že eni trije se čohamo po glavi, kako to, da nam bo guma SS segmenta preživela ST gumo :blink:)

Hmm, o tem smo se pogovarjali ene 3 leta nazaj v temi Metzeler. Ko sem še vozil FZ6 in CBR600F sem prišel do istega zaključka; M3 je trajala dalj kot Z6. Pa še nekaj motoristov je imelo enake izkušnje, med drugim tudi gody01.

Meni Roadsmart na TDM dela odlično, je pa res, da od nje ne zahtevam enakega tempa kot od GP211 na Hondi... :whistle:

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp...ne dela samo Dunlop gum za na cesto :P

Baje so še ene SuperCorner al SuperCruzer al neki takega, namensko narejene za racerje, sam ne vem, če sem glih ime zadel :).

Šalo na stran: Vozim Pilot Power, zaenkrat zelo zadovoljen.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... že eni trije se čohamo po glavi, kako to, da nam bo guma SS segmenta preživela ST gumo :blink: ...

To je v določenem obdobju vožnje povsem normalno.

Ko enkrat začneš ST gumo pregrevati na cesti, SS gume pa še ne.

Saj če kdo vozi za tabo v takem primeru prav vidna črna sled za ST gumo :)

Se mi je pa to na FZ-6 dogajalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj če kdo vozi za tabo v takem primeru prav vidna črna sled za ST gumo :)

Tudi SS guma dela črte v kolikor je dovolj športna vožnja. Preverjeno parkrat.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi SS guma dela črte v kolikor je dovolj športna vožnja. Preverjeno parkrat.

Hahahaha, jaja, tudi pri nas je preverjeno večkrat! Videna črta iz BT003, Continental Race attack. Za menoj pa je K3 in D211 tudi če risala črno sled.. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je v določenem obdobju vožnje povsem normalno.

Ko enkrat začneš ST gumo pregrevati na cesti, SS gume pa še ne.

Saj če kdo vozi za tabo v takem primeru prav vidna črna sled za ST gumo :)

Se mi je pa to na FZ-6 dogajalo.

:hmm: zvito. ampak, a nebi čutil, da je guma pregreta? opazil sm sicer da se guma po rečmo 300km u kosu obrablja čist drugače kot če jo segrevam čez col, ampak filing je bil več al manj zelo dober. tud med daljšo furo. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je v določenem obdobju vožnje povsem normalno.

Ko enkrat začneš ST gumo pregrevati na cesti, SS gume pa še ne.

Saj če kdo vozi za tabo v takem primeru prav vidna črna sled za ST gumo :)

Se mi je pa to na FZ-6 dogajalo.

Mnja, mogoče, ampak jaz sem se z Roadsmartkami vozila od sredine septembra do konca marca, tako da neke strašne vročine ravno niso videle.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno jih ima 5k km pa še kar nekaj do indikatorja. Roadsmartka je bila prva ilegalna ob robovih pri 6600 kmjih, ta se mi zdi da bo zdrala kakega tisočaka več (že eni trije se čohamo po glavi, kako to, da nam bo guma SS segmenta preživela ST gumo :blink:)

Preverjeno. Roadsmartka je zdrzala 5800 kmjckov pa je su profil pri robu in platno na sredini, RoadAttack slabih 5000, Sportsmart se pa se kar drzi, se kak milimeter do indikatorja pri priblizno 5500-6000 kilometrih. Obraba pa lepa, priblizno enako na sredini in strani... In to na ST motorju, ki niti ni lahek! Se pa strinjam z Ticko tule: blazno obcutljiva guma na zalivke, kamencke in podobne zadeve....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam pismo..zgleda, da sem res pussy rider ratal.

Trenutna Michelin PP ima 7.000 in je šele sedaj na sredini prišla do policajev. 2/3 gume enakomerno obrabljeno. Sami robovi (1 cm) imajo malo več profila..jbga, nimam lih ovinke pred bajto. :P

Najvrjetneje grejo jutri dol in nove gor (se mi ne da z policaji zajebavat). Če ker rabi stare, mu jih šenkam za pizzo (za take, ki vozijo do platna, bojo še za 1000-2000km):rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja

SportSmart na R1 zadnja 7700 km prednja 10.000

Zadnja je šla po sredini, po bokih pa je je blo še dosti (pomanjkanje Marofa)

občutljivost na neravnine: se strinjam z gornjimi izjavami.

Dodatno - QRR

- prednja je šla lepše v zavoj (bolj koničasta) in je ponovno gor

- z napori še našel en komplet za prvi del 2011. Torej bo teba nekaj poiskat.

- lani zadnja 6000 km in 4 Marofi. Pobralo jo je po boku (očitno mehkejša zmes)

drugih znamk še nisem probal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ljudje, pa kaj vi delate z gumami, a v vse ovinke letite po kolenu. Recimo, da deloma razumem tiste z jurja dvovaljniki.

Na Brutale imam GP Racer 211, tam enih 3800km, pa jih je še pol ali malo manj. Na F4 enake gume, dvakrat Adria, pa včasih tut brez milosti na cesti, pa jo je pri 2000km še pol ali raje malo več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni niso jasne te enormne obrabe pri enih..

Jaz ne šparam kolen, pa komot nardim z GP Racer tja proti 6k km.. Podobno Q RR in Pilot Power..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni se tudi zdi da glih ne šparam, pa več kot 5500 ne gre.(pp, m3, bridgestone še manj). a pol pomeni, da gasa sploh ne smeš orng odpret, če hočeš čez 6000 prit???ne vem.

sicer pa mi je važn občutek, da guma drži, da je mirna, a je to 4500 al 6000 je drugotnega pomena (seveda pa ni nepomebno)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se išče..norc:P

Očitno imaš težko roko, kar pa še ne pomeni, da si zmeraj hiter ;)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja, v bistvu se cisto lepo peljem. Probam vozit tekoče, brez zaviranj in pospeševanj. Ne vem kaj je blo s to gumo. SportSmart mi je zdrzala 1500km vec.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!