Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Sport Smart in Sport Attack nista ST gumi, pa z njimi delam po cca 10000 km :P ... z mojim postom sem samo hotel povedati, kako nekateri hvalijo samo eno vrsto gum, ki pa so dobre samo za na pisto in kakšn kilometer do morja in nazaj .. torej so gume tudi drugačne.. za drugačno vrsto vožnje, motorja itd.. in tako na pamet govoriti, kaj je najboljše na svetu, je dejansko brezplodno.

Zelo slabo včasih prebereš kak post, vsaj mojega. Ne trdim, da je Metzeler K3 najboljša guma, pravim samo, da je ZAME najboljša, ker se pač s temi gumami najbolje počutim na motorju. Je pa res, da vseh še nisem sprobal in jih nebom. To, da pa Sportsmart in Sportattack nista ST ampak da sta SS gumi pa vem zelo dobro, brez skrbi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo slabo včasih prebereš kak post, vsaj mojega. Ne trdim, da je Metzeler K3 najboljša guma, pravim samo, da je ZAME najboljša, ker se pač s temi gumami najbolje počutim na motorju. Je pa res, da vseh še nisem sprobal in jih nebom. To, da pa Sportsmart in Sportattack nista ST ampak da sta SS gumi pa vem zelo dobro, brez skrbi. :whistle:

Zelo pozorno berem poste in tvojega sploh nisem prebral, ker sem pisal post, ki se je nanašal na druge poste in nisem nikogar citiral (slabo si prebral moj prvi post :P ), sem pa napisal za super druper GP racer gume .. in ja Metzeler ima odlične touring gume, ker jih moji prijatelji imajo na potovalnikih in se obnesejo odlično in dobro kilometražo imajo :yes:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo pozorno berem poste in tvojega sploh nisem prebral, ker sem pisal post, ki se je nanašal na druge poste in nisem nikogar citiral (slabo si prebral moj prvi post :P ), sem pa napisal za super druper GP racer gume. K3 je GP-racer guma :? in ja Metzeler ima odlične touring gume, ker jih moji prijatelji imajo na potovalnikih in se obnesejo odlično in dobro kilometražo imajo :yes:

Ja K3 se tretira enko kot SC, GP Racer, v bistvu track day guma. Saj veš, vsak ima neke svoje izkušnje z gumami. Mene je pri GP Racer zelo motilo, da prednja trese in da je na zalivkah in belih črtah dokaj nemirna, pri SC me je motilo, da ko je preko polovice obrabljena zgubi na oprijemu, pri BT 015 me je motilo popolnoma VSE, pri Michelin PP pa me je motil oprijem. Tako da ja, pač si kupiš kaj ti najbolj odgovarja, verjamem pa, da je nekaj tudi v glavi, ampak zame je to ogromno. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja K3 se tretira enko kot SC, GP Racer, v bistvu track day guma. Saj veš, vsak ima neke svoje izkušnje z gumami. Mene je pri GP Racer zelo motilo, da prednja trese in da je na zalivkah in belih črtah dokaj nemirna, pri SC me je motilo, da ko je preko polovice obrabljena zgubi na oprijemu, pri BT 015 me je motilo popolnoma VSE, pri Michelin PP pa me je motil oprijem. Tako da ja, pač si kupiš kaj ti najbolj odgovarja, verjamem pa, da je nekaj tudi v glavi, ampak zame je to ogromno. :grim

Ja .. prav imaš, K3 je kao GP guma in sem popravil post, vendar si ti že pred tem citiral.

drgač pa ... je ContiSportAttack najboljša guma na ceumu svetu in bližnji okolici ... :P

tko se berejo posti pred mojim prvim in demonovim postom (da nau spet siku vame :lol: )

p.s. .. glih cajt mam, pa se mi da ... :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me prav zanima, kdo je s temi super druper GP-jkami prevozu kakšno daljš relacijo v enem potovanju po slabih cestah, avtocesti, kakšen makadam... tako.. cca 5000 km :? ...

za tele vožnje po cca 200 - 300 km na dan, ne štejejo, saj jih lahko zvečer doma zamenjaš, ko si pa nekje daleč u pi.ki mate..ni, pa to ne gre kr tako.

Jaz sem bil najbolj zadovoljen, za vsestranskost, z ContiSportAttack :worship: , čeprav Dunlop SportSmart, ki jih imam sedaj gor, tudi niso tok švoh, so pa Attačke, za moje pojme, boljše.

jst sm naredu 7000km z Dunlop GP D209, pa so že zlo proti koncu .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm naredu 7000km z Dunlop GP D209, pa so že zlo proti koncu .)

mi boš povedu takrat, ko boš mel 600 kubikov (ali več) in hkrati 100 KS (ali več) ;) ... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi boš povedu takrat, ko boš mel 600 kubikov (ali več) in hkrati 100 KS (ali več) ;) ... :P

zmenjen, torej ti povem tam nekje maja, junija :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zmenjen, torej ti povem tam nekje maja, junija :P

opala... fajn ... čestitam ... povedat sem ti hotel samo, da z močnejšim motorjem, boš take gume, znucal precej prej :D ... kaj boš pa nabavu :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a so zih d209, ne pa d208? mal gledam če je kdo dal d209 na aprilio pa ne najdem nobenga junaka :)

208 ja, sm se mal zatipku :blush:

post-20290-0-96698900-1294326865_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

opala... fajn ... čestitam ... povedat sem ti hotel samo, da z močnejšim motorjem, boš take gume, znucal precej prej :D ... kaj boš pa nabavu :?

zastopm... sam mislm da morjo zdržat kakih 4000-5000km normalne cestne vožnje :P pomoje ninjo al pa r6 :D

sorry sva že mal :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

208 ja, sm se mal zatipku :blush:

aaaaaaaaaaaa :kva2: ... pa te mamo ... glufiuc :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe sj se mi je zdel ja :) a si dau 150/110 al 160/120? če se sploh dobi 110 pa 150 dimenzija, 209gp se kolkr js vem ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe sj se mi je zdel ja :) a si dau 150/110 al 160/120? če se sploh dobi 110 pa 150 dimenzija, 209gp se kolkr js vem ne.

150/110.... tista naslednja dimenzija se mi zdi bolj primerna za RS250, drgač so ene dofukane gume dimenzije 160/120( nwm koko se jim že reče, INTERMIDIET, neki takkga)

drgač pa so GP209 teh dimenzij 100% :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ma mogoče bom zadnjo rabu novo, pa mal gledam kaj bom uzel, sam bom zihr 160 dau gor, en frend je mel pa se je čist lepo pelou :)

intermediate mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe ma mogoče bom zadnjo rabu novo, pa mal gledam kaj bom uzel, sam bom zihr 160 dau gor, en frend je mel pa se je čist lepo pelou :)

intermediate mogoče?

Poklič pa jo dobiš :evilgrin: neki takkga se reče no, sj tvoj sosed sigurn ve :whistle: če maš dnar uzem Supercorso, kolkr pravjo usi je ogromna razlika(razred zase), in jst jo letos sigurn probam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolkr je men znano so intermediate kao za suho pa če je možnost dežja majo neki profila. :) zihr ful mehke pa držijo sam jih fjst žre :)

hmm jajaja tole supercorso sm iskov, nism vedu točn kko se reče :)

dej jutr si cajt uzem za kofe 5 alpa 9 uro :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna kakšen kalkulator za spremembo dimenzij gume iz colskih v metrične za motorje. Na motorju Yamaha SR 125 imam predpisane gume spredaj 3,00 x 17 in 3,50 x 16 zadaj. Glede na to, da se colske gume takih dimenzij težko dobi v prodaji, sem nabavil za zadaj Michelin M45 110/90-16 in spredaj Heidenau K63 90/90-17 . Po moji kalkulaciji naj bi bile dimenzije za obseg oz. premer nekje kot original - pustimo širino, ki ni pravilna (2,54cm x 3,0 oz. 3,5). Motor seveda ni za podiranje hitrostnih rekordov na ravnini - bolj me skrbi majster na tehničnih pregledih., kjer bi se znal stručko spotaknit na "čudnih" dimenzijah gum.

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem!

lp

A

p.s. Provokatorji in nakladači naj se vzdržijo svojih komentarjev!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo pozna kakšen kalkulator za spremembo dimenzij gume iz colskih v metrične za motorje. Na motorju Yamaha SR 125 imam predpisane gume spredaj 3,00 x 17 in 3,50 x 16 zadaj. Glede na to, da se colske gume takih dimenzij težko dobi v prodaji, sem nabavil za zadaj Michelin M45 110/90-16 in spredaj Heidenau K63 90/90-17 . Po moji kalkulaciji naj bi bile dimenzije za obseg oz. premer nekje kot original - pustimo širino, ki ni pravilna (2,54cm x 3,0 oz. 3,5). Motor seveda ni za podiranje hitrostnih rekordov na ravnini - bolj me skrbi majster na tehničnih pregledih., kjer bi se znal stručko spotaknit na "čudnih" dimenzijah gum.

Za odgovor se vnaprej zahvaljujem!

lp

A

p.s. Provokatorji in nakladači naj se vzdržijo svojih komentarjev!

Kaj praviš na .....

http://www.metzelermoto.com/web/fitment/metzeler/selectSearchTyresForm.do?mySelectActived=confirm&myEntryPoint=%2Ffitment%2Fmetzeler%2FhomeMotoFull&brandVehicle=5285&modelVehicle=119755&versionVehicle=227051&consent=Y#fitmentanchor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj praviš na .....

Sicer sem želel dobiti kakšno informacijo (formulo/kalkulator)za pretvorbo gum iz colske v metrično enoto (gume že imam!) ..... ampak za trud sem dolžan pijačo ob prvi priliki - samo spoznati se morava!!

lp

A...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv test pnevmatik,na istem motorju na cesti in na pisti.Dober grip stane na sezono.Osebno izbiram nekaj zmes dober grip in dolga življenska doba,in če gledamo lansko leto smo vozili še v 11 mesecu,v takih razmerah pa Michelin nima konkurence vsaj po testu ne.

Kaj več pa http://www.motorevija.com.hr/test/Cestovne_sportske_gume_12070_ZR_17_i_19050_ZR_17_Test_na_stazi in http://www.motorevija.com.hr/test/Cestovne_sportske_gume_1_dio_Test_na_cesti

post-29022-0-01803700-1294639410_thumb.png

post-29022-0-11127200-1294639424_thumb.png

Popravljeno . Popravil Samuell
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv test pnevmatik,na istem motorju na cesti in na pisti.Dober grip stane na sezono.Osebno izbiram nekaj zmes dober grip in dolga življenska doba,in če gledamo lansko leto smo vozili še v 11 mesecu,v takih razmerah pa Michelin nima konkurence vsaj po testu ne.

Kaj več pa http://www.motorevija.com.hr/test/Cestovne_sportske_gume_12070_ZR_17_i_19050_ZR_17_Test_na_stazi in http://www.motorevija.com.hr/test/Cestovne_sportske_gume_1_dio_Test_na_cesti

ta test ravno ne obsega vseh novejših pnevmtik ki so na voljo recimo dunlop sport smart in metzler m5 kar bi lahko rezultate spremenilo oz. sem siguren da bi jih. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ta test ravno ne obsega vseh novejših pnevmtik ki so na voljo recimo dunlop sport smart in metzler m5 kar bi lahko rezultate spremenilo oz. sem siguren da bi jih. :D

Ne pozabi da je tudi Michelin Pilot Power Pure zunaj :))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!