Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Brez problema,samo moto gume so pa precej predrage.

Lp

te k sm jst mislu Sava mc25 racing soft majo dost cenej ampak jih nimajo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te k sm jst mislu Sava mc25 racing soft majo dost cenej ampak jih nimajo

HEHEHEHE....

Zato jih pa imajo dost ceneje.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

te k sm jst mislu Sava mc25 racing soft majo dost cenej ampak jih nimajo

lej ne splača se ti kupovat prek neta. resno. js sm jih 1 tedn nazaj naroču..in sm se fajn zajebu. gume sm dobu par evrou cenej..čaku sm jih en tedn..pol sm šou pa premontirat je bla pa premontaža dražja ker nism tm gum kupu in sm pršu na čist isto ceno. ubistvu sm zračunu da bi iste gume kupljene pr španu u lj ble isto drage...

naroču sm jih na superponudba.si ...sm pa tud gledu na gume-direkt pa so cene približno iste povod. uglavnem brezveze ti je na netu naročat. js nikol več,ker ni računice!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam!

Ne kupuj preko neta.

Če imaš v tvojem kraju kakšnega dobrega trgovca z moto gumami boš prišel cenej do njih kot pa kjerkoli po netu.

Sem gledal komplet za mojega - dunlop roadsmart - komplet na netu najcenej 250 eu, sem vprašal v moto trgovini pa obe skupaj še ne 200 eu...

Po netu je še en haklc, ker ne veš kaj boš dobil...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, odvisno kaj pojmuješ pod kupovanje preko interneta.. Če je ta pojem omejen zgolj na spletne trgovine z gumami, potem se kar strinjam, saj cene velikokrat res niso pretirano ugodne (čeprav se najde tudi kakšna ugodna varianta kdaj). Če pa pod kupovanje preko interneta spada tudi to, da ponajdeš gume preko spletne strani posameznih trgovcev ali preko avto neta (Ala Širnik, Vulkanizerstvo F1 in podobni) ter naročiš po telefonu, so pa cene velikokrat precej ugodnejše kot pri marsikaterem lokalnem trgovcu/vulkanizerju. Če pa gume še menjaš sam, pa sploh :D

Kar se pa tiče tega, da ne veš kaj dobiš, smo pa v Sloveniji potrošniki pri nakupih preko interneta zelo zavarovani. Lahko se enostavno premisliš če ti kaj ni všeč in od pogodbe brez razloga odstopiš, vrneš robo, oni pa tebi keš. Je pa res, da imaš komplikacijo, ker moraš gume peljat nazaj, oziroma strošek če pošlješ po pošti. Vendar načeloma se, vsaj te malo večje spletne trgovine, kar držijo tega kar je bilo dogovorjeno, oziroma kar izhaja iz opisa.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, odvisno kaj pojmuješ pod kupovanje preko interneta.. Če je ta pojem omejen zgolj na spletne trgovine z gumami, potem se kar strinjam, saj cene velikokrat res niso pretirano ugodne (čeprav se najde tudi kakšna ugodna varianta kdaj). Če pa pod kupovanje preko interneta spada tudi to, da ponajdeš gume preko spletne strani posameznih trgovcev ali preko avto neta (Ala Širnik, Vulkanizerstvo F1 in podobni) ter naročiš po telefonu, so pa cene velikokrat precej ugodnejše kot pri marsikaterem lokalnem trgovcu/vulkanizerju. Če pa gume še menjaš sam, pa sploh :D

Kar se pa tiče tega, da ne veš kaj dobiš, smo pa v Sloveniji potrošniki pri nakupih preko interneta zelo zavarovani. Lahko se enostavno premisliš če ti kaj ni všeč in od pogodbe brez razloga odstopiš, vrneš robo, oni pa tebi keš. Je pa res, da imaš komplikacijo, ker moraš gume peljat nazaj, oziroma strošek če pošlješ po pošti. Vendar načeloma se, vsaj te malo večje spletne trgovine, kar držijo tega kar je bilo dogovorjeno, oziroma kar izhaja iz opisa.

vulkanizerstvo f1 v bistrici ob sotli?? če misliš tam, je skoraj definitivno najugodnejši...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se pa tiče tega, da ne veš kaj dobiš, smo pa v Sloveniji potrošniki pri nakupih preko interneta zelo zavarovani. Lahko se enostavno premisliš če ti kaj ni všeč in od pogodbe brez razloga odstopiš, vrneš robo, oni pa tebi keš. Je pa res, da imaš komplikacijo, ker moraš gume peljat nazaj, oziroma strošek če pošlješ po pošti. Vendar načeloma se, vsaj te malo večje spletne trgovine, kar držijo tega kar je bilo dogovorjeno, oziroma kar izhaja iz opisa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavi jih na tržno inšpekcijo.. Zakon predpisuje rok v katerem je treba vrniti kupnino - se mi zdi da je 14 dni (nisem ziher, bi moral preverit). Če ga prekršijo dobijo ne tako majhno kazen.. Eno je ravno zadnjič pridelal znanec, ki dela v eni računalniški trgovini, ki prodaja tudi preko interneta in je pozabil stranki nakazat denar nazaj pravočasno..

Jih prijaviš ti, pa še ene dva se najdeta in bodo naslednjič točni.. Tako gre to..

Jaz sem že kar ene parkrat vrnil zadeve, ki sem jih kupil preko interneta in nikoli nobenih težav.

vulkanizerstvo f1 v bistrici ob sotli?? če misliš tam, je skoraj definitivno najugodnejši...

Tako je :) Cene so res dobre, načeloma so cenejši kot Širnik :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prijavi jih na tržno inšpekcijo.. Zakon predpisuje rok v katerem je treba vrniti kupnino - se mi zdi da je 14 dni (nisem ziher, bi moral preverit). Če ga prekršijo dobijo ne tako majhno kazen.. Eno je ravno zadnjič pridelal znanec, ki dela v eni računalniški trgovini, ki prodaja tudi preko interneta in je pozabil stranki nakazat denar nazaj pravočasno..

Jih prijaviš ti, pa še ene dva se najdeta in bodo naslednjič točni.. Tako gre to..

Jaz sem že kar ene parkrat vrnil zadeve, ki sem jih kupil preko interneta in nikoli nobenih težav.

Tako je :) Cene so res dobre, načeloma so cenejši kot Širnik :)

poznam lastnika...kupujem tam gume...še nisem cenejšega zasledil...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povejte mi kaj se dobi 120/65 višine... ninja 636 ima to homologirano, pa smo v riti. polovica vulkanizerjev al nima, al pa se jim ne da ukvarjat s tem, da bi sploh dobili to dimenzijo...

Drugače pa kupim 2 kosa NOVA 180/55, če ima kdo pa se mu zadeva. Ni važno katera, samo da je športna - sport - race (ne road oz touring). Uzamem tudi sprednjo iz kompleta 120 bilokere višine :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povejte mi kaj se dobi 120/65 višine... ninja 636 ima to homologirano, pa smo v riti. polovica vulkanizerjev al nima, al pa se jim ne da ukvarjat s tem, da bi sploh dobili to dimenzijo...

Drugače pa kupim 2 kosa NOVA 180/55, če ima kdo pa se mu zadeva. Ni važno katera, samo da je športna - sport - race (ne road oz touring). Uzamem tudi sprednjo iz kompleta 120 bilokere višine :)

....bo treba malu po netu brskat pa se vse najde......http://www.nakupovanje.net/dunlop-120-65-17-f-d-207-rr-f-moto-pnevmatika-guma-pr-1191645

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povejte mi kaj se dobi 120/65 višine... ninja 636 ima to homologirano, pa smo v riti. polovica vulkanizerjev al nima, al pa se jim ne da ukvarjat s tem, da bi sploh dobili to dimenzijo...

Drugače pa kupim 2 kosa NOVA 180/55, če ima kdo pa se mu zadeva. Ni važno katera, samo da je športna - sport - race (ne road oz touring). Uzamem tudi sprednjo iz kompleta 120 bilokere višine :)

http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)/_OPREMA/ad.asp?ID=3655054

tegale pokliči...pa ti bo poveal kaj ima na zalogi...

Popravljeno . Popravil krezumica
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav, nameravam kupiti set za krpanje pnevmatik za motoriste... tisto verzijo, ki ima zraven orodje, CO2 bombice in tisto stvar, ki zarineš v luknjo :D ... zdaj me pa zanima, če to pride v poštev za gume, ki imajo noter zračnico. Oz. če obstaja kakšna rešitev tudi za gume z zračnico... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav, nameravam kupiti set za krpanje pnevmatik za motoriste... tisto verzijo, ki ima zraven orodje, CO2 bombice in tisto stvar, ki zarineš v luknjo :D ... zdaj me pa zanima, če to pride v poštev za gume, ki imajo noter zračnico. Oz. če obstaja kakšna rešitev tudi za gume z zračnico... lp

Pri zračnicah ta set ne pride v poštev, ker je namenjen za pnevmatike brez zračnice. Za pnevmatike z zračnico imaš na razpolago ali običen set z flikami za zračnico in CO2 bombice za polnjenje (tu ti ostane demontaža kolesa in gume ter krpanje), ali pa sprej za krpanje brez demontaže. Slednji način je preprostejši, moraš pa vzeti v zakup, da sprej ni trajna rešitev ampak običajno zadošča, da se pripelješ do vulkanizerja. Osebno sem ga uporabil samo enkrat in ga ne priporočam, ker sem imel totalno zamazano feltno in notranjost gume, pa še demontaža je bila komplicirana, ker guma ni hotela odstopit od feltne!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos bom probal conti race attack..ima kdo kakšnje izkušnje? prejšnjo sezono sem vozil conti sport attack in sem bil zelo zadovolen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos bom probal conti race attack..ima kdo kakšnje izkušnje? prejšnjo sezono sem vozil conti sport attack in sem bil zelo zadovolen

Malo prej jih boš menjal. Zakaj menjava?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos bom probal conti race attack..ima kdo kakšnje izkušnje? prejšnjo sezono sem vozil conti sport attack in sem bil zelo zadovolen

Meni so ble še kar uredu, se pa ne po kilometrini ne po oprijemu nemorjo primerjat z D211 GP Racer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni so ble še kar uredu, se pa ne po kilometrini ne po oprijemu nemorjo primerjat z D211 GP Racer.

Tudi te me nekako mikajo, ampak konti dobim za zelo zelo ugodno ceno, če pa je razlika nekako 50€ bi se pa znalo zgodit da bi vozu D211...mogoče veš če imajo širino zadnje gume 160???

BIKEZ ;

Drugače jih pa nebom prej menjal dokler teh ne skurim ;) burn your rubber not your soul.....za srečo v sezoni 2011

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

letos bom probal conti race attack..ima kdo kakšnje izkušnje? prejšnjo sezono sem vozil conti sport attack in sem bil zelo zadovolen

Imam jest! Velika obraba in zelo slab grip za gumo tega razreda. Tle je pa rezultat

post-8975-0-63478500-1296666038_thumb.jpg

post-8975-0-32649500-1296666075_thumb.jpg

post-8975-0-80073700-1296666098_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a kdo pozna slučajno pirelli dragon supercorsa pro CP ? baje je to neka nova "civilna" oz street varianta supercorse- ne SC?!po besedah vulkanizerja je naj ne bi tako pobiralo kot SC! se jo zdaj da ugodno dobit, pa ne vem, na netu je nisem našel (na pirellijevi strani).

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Potrebujem komplet gum za maxiskuter. Dimenzije so 120/70-15" 56P in 130/80-15" 63P. Ker bom vzel enega proizvajalca me zanima kaj priporočate: Michelin, Dunlop, Metzeler, Pirelli ali Bridgestone? Kaj se pri nas sploh dobi razen Dunlop in Michelin (te sem našel na internetu), kje kupiti in kje menjati. Sem pa z dolenjske tako da bi blo dobr, da je kje v bližini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo preizkusil Metzeler RACETEC K2 na Grobniku? In ali so primerljive z Dunlop 211.Hvala Za informacije.

Motopuls jih je imel še veliko več različnih na testu na Grobniku a nobene bolje od dunlopa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!