Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ponavadi imam diablo SC.Sam med vožnjo nisem opazil razlike :hmm: .Je pa res,da je ta bila šele druga dragon SC,ki sem jo imel.Prvi komplet pa je bil malo rabljen,ko sem ga dal gor.

Zdaj bom dal gor spredaj KLIK,zadaj pa dunlop gp211racer M,ker je dost cenej pa,da vidimo in naj bi dost več zdržal...

Upam,da je kolk tolk primerljiva guma,da ne bom klel in moral takoj menjat...

Jest sm jesen probal GP RACER spredaj soft zadaj medium in po nekaj 100 ne toliko počasnih kilometrih lahko rečem, da je guma kr uredu in se ti bo ta par k ga ti misliš gor dat kr obnesu. Drgač pa tut jest že ene 15 kompletov Supercors znucou in noben zdržu več kt tm 3000 ( tako sprednja po robovih kot zadnja po celi površini). Drgač pa zame osebno za cesto je Supercorsa še vedno No.1

Sej sm jo že enkrat prlepu sam k je glih tema :)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men bi pa prav prišel nasvet iz prve roke, tistih, ki ste gume že vozil.

Imam Ducati Streetfighter, pa rabim nove gume.

Do sedaj imam Diablo Corsa III, pa so po cca. 6000km po sredini znucane (vožnja po cesti, avtocesti, pa par turističnih na Grobniku), sem bil pa z njimi čist zadovoljen.

Za nove gume razmišljam med Diablo Rosso Corsa; Sportsmart; M5 Interact.

Različni prodajalci mi govorijo različne stvari, za Dunlop pravijo da bodo zdržale več, so dobre na mokrem in dajo dober občutek, istočasno pa naj bi na italijanskih motorjih prva guma bila nemirna ali vibrirala (shimmy); Pirelli naj bi imel najboljši oprijem, še posebej na pisti, vendar naj bi se hitro izrabila (cca. 3 do 4.000km).

Glede na to, da je zaradi trenutne akcije Dunlop najcenejši se nagibam v to smer, ampak me skrbi če je res, da vibrira, ker pol bi zihr raje vzel Pirelli.

Kaj pravite in priporočate tisti, ki ste že vozil te gume?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RVT, a s tako gumo si se upal po cesti vozit? No, drži najbrž še kaj, ampak policaji ti skočijo za vrat in si zmagal...

Drugače pa sta po oprijemu zame GP Racer 211 in Dragon Supercorsa SC primerljivi, meni ni nikoli nobena drsela. Daje pa Supercorsa malo več in boljši občutek. Samo bojda je na tem forumu Supercorso prepovedano hvalit :P

Sem pa probal Dunlop zato, ker je bil ceneje kot Pirelli, pa iz gole radovednosti. Sprednja trdote M je neverjetno vzdržljiva, 4 krat na progi( 2x Grobnik), skupno enih slabih 3000 kilometrov mešano cesta/proga, pa jo je še polovica. Zadnjo je pa pobralo po robovih.

Je pa togost Dunlopk-vsaj bočna- večja kot pri Pirelliju(vsaj tak občutek sem dobil) in ni nujno v vseh pogledih to dobro, za občutek že ni, po mojih izkušnjah. In kot taka terja drugačno nastavitev vzmetenja. V katero smer točno še ne vem, menim da bolj na trdo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ŽIVJO

Zanima me kdo ima izkušnje z gumami METZELER RACETEC K1?

In kjer piše datum izdelave a je prvo leto potem tedni ali obratno?

HVALA L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je napisan teden in nato letnica

Hvala

Sem dubu 2.komada novih od prijatelja.Samo pri letu izdelave piše (0907) se pravi,da so stare 4,leta.Če so dobro skladiščene koliko časa je guma lahko stara,da je še OK?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Sem dubu 2.komada novih od prijatelja.Samo pri letu izdelave piše (0907) se pravi,da so stare 4,leta.Če so dobro skladiščene koliko časa je guma lahko stara,da je še OK?

Če ni napokana je vredu, itak pa jo boš hitro zradiral (verjetno).

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si s Pirellijem popolnoma zadovoljen, ne vem, zakaj bi menjal.

Zato ker je Dunlop kar nekaj cenejši, pa še več kilometrov naj bi naredil z njo, tako da bi mi še vedno prišlo prav kakšno mnenje tistih, ki to gumo poznajo in pa seveda Pirelli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato ker je Dunlop kar nekaj cenejši, pa še več kilometrov naj bi naredil z njo, tako da bi mi še vedno prišlo prav kakšno mnenje tistih, ki to gumo poznajo in pa seveda Pirelli.

Js sm mev pirelli zdaj mam pa danlop sporsmart pri prvi mi je treslo k sto hudicev pol sm sov reklamirat dal so mi isto sportsmart

zdej je pa cist ok. Ce bos danlop gor dajov ko zmonterajo se zapel pa pri 100 km/h spust balanco pa glej v rocke ce se ti bojo tresle pa lepo takoj zamenas dokler nebo dobra. Pirelli res drzi sam ce bi jih obdrzu bi moru 3 zadnje menat na sezono mal prevec stroskov zame danlop mi je cist OK nism nek dirkac pa dobr drzi.(Pirelli drzi bol).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RVT, a s tako gumo si se upal po cesti vozit? No, drži najbrž še kaj, ampak policaji ti skočijo za vrat in si zmagal...

Ne jest menjam pravočasno gume. Samo pr supercorsi na kšni daljši in mogoč mal hitrejši turi kr obrabiš gumo. In tole sm prou slikou k sm zjutri šou od doma še z kar nekaj profila domov pa popoldne nazaj pršou s tako. :blush:

Tura je bla pa LJ-Černevc-Marija Reka-Dvor-Bloke-Planina-Rakitna-LJ (pa vsako po 2-kat gor dol B) )

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni napokana je vredu, itak pa jo boš hitro zradiral (verjetno).

lp

Ja gume so skladiščene dobro in jih je kupu okoli 200 raznih dimenziji in vrst motorjov.Od enega,ki je šel v faliment v UDINAH.

Meni je prinesu 2x zadnje gume za pokazat.Samo METZELER nisem še imel zato.

:D

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kej pocen proda morde? Bi za na Marof mel :)

Ja samo koliko so sploh take gume nove recimo ena zadnja 190.55.17? Ker mi je reku,da jih bo dal poceni zato.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj malo gledam, in me zanima kakšna je razlika po vaših izkušnjah z GP racerji: S, M in E. Katere modele ste že vozii in kako so se vam odnesli. Kaj mi svetujete za moj moped? Da si malo razširim obzorje :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj malo gledam, in me zanima kakšna je razlika po vaših izkušnjah z GP racerji: S, M in E. Katere modele ste že vozii in kako so se vam odnesli. Kaj mi svetujete za moj moped? Da si malo razširim obzorje :D

s kombinacijo prednja S in zadnja M ne boš nič zgrešil :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s kombinacijo prednja S in zadnja M ne boš nič zgrešil :)

Verjamem, vendar se zaradi večje vzdržljivosti nagibam k M - E kombinaciji. Najbolj me pač zanima kilometina ki bi jo lahko z njimi nardil ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, vendar se zaradi večje vzdržljivosti nagibam k M - E kombinaciji. Najbolj me pač zanima kilometina ki bi jo lahko z njimi nardil ;)

Če te zanima kilometrina, potem gledaš popolnoma napačen segment gume, žal.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če išče kilometrino v športnem/track day razredu gum, potem kar prave gleda. S kombinacijo GP Racer 209 M spredaj, M zadaj sem brez težav delal po 6000km precej dinamične vožnje.

Če se ne motim je P182 delal še malo več..

Za 211 GP racer še ne morem rečt, ker nisem še zvozil prvega seta do konca, ampak prednja po cca 2000km in dveh Marofih, ter zadnja po 1000 km zaenkrat zgledajo še kot nove, tako da si obetam podobno kilometrino kot pri 209..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te zanima kilometrina, potem gledaš popolnoma napačen segment gume, žal.. :rolleyes:

hehe, sej ne iščem gum za 12.000 km ampak take za cca 5000 km

oprosti da vprašam :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjamem, vendar se zaradi večje vzdržljivosti nagibam k M - E kombinaciji. Najbolj me pač zanima kilometina ki bi jo lahko z njimi nardil ;)

hehe, sej ne iščem gum za 12.000 km ampak take za cca 5000 km

če ti je 5K zadosti, ti bo kombinacija S - M več kot dovolj

z M - E pa ne verjamem, da boš naredil dosti več, je imel kolega zadaj E

pa sem jaz z M naredil več km-jev :D

s kombinacijo S-M mi je na 211GP R upelo narediti okoli 7K

s starejšim modelom 209, pa slabih 9K

je pa kilometrina odvisna predvsem od tebe in kako boš skrbel zanjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je 5K zadosti, ti bo kombinacija S - M več kot dovolj

z M - E pa ne verjamem, da boš naredil dosti več, je imel kolega zadaj E

pa sem jaz z M naredil več km-jev :D

s kombinacijo S-M mi je na 211GP R upelo narediti okoli 7K

s starejšim modelom 209, pa slabih 9K

je pa kilometrina odvisna predvsem od tebe in kako boš skrbel zanjo...

Hvala namreč sploh nisem mel predstave kakšne kilometrine se pričakuje od teh pnevmatik...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala namreč sploh nisem mel predstave kakšne kilometrine se pričakuje od teh pnevmatik...

no, jest sm z zadnjo M naredil slabih 2.000 km (res je bil en marof vmes ampak tisto je bilo le slabih 80 km) pa je počasi za stran..

odvisno je od tebe, malo pa tudi od motorja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ti je 5K zadosti, ti bo kombinacija S - M več kot dovolj

z M - E pa ne verjamem, da boš naredil dosti več, je imel kolega zadaj E

pa sem jaz z M naredil več km-jev :D

s kombinacijo S-M mi je na 211GP R upelo narediti okoli 7K

s starejšim modelom 209, pa slabih 9K

je pa kilometrina odvisna predvsem od tebe in kako boš skrbel zanjo...

znanstvena fantastika za mene

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!