Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ups my bad :blush:

Ne vem od kje men ta F, ZR je oznaka :)

Se apravičujem :)

ZR je speed code, oziroma Z je speed code ki označuje da so pnevmatike hi speed razreda ki je nad 240km/h,R pa pomeni da je guma radialne zasnove.Max dovoljeno hitrost preberemo poleg indeksa max nosilnosti oz obremenitve.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem kva je to. Imam gume michelin race (spredaj in zadaj), sprednja ima

6000 km in je še ko nova, zadnja pa ima manj kot 3000 km in je že ''za v smeti''.

A je to normalno ali bi se gume morale menjati skupaj ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem kva je to. Imam gume michelin race (spredaj in zadaj), sprednja ima

6000 km in je še ko nova, zadnja pa ima manj kot 3000 km in je že ''za v smeti''.

A je to normalno ali bi se gume morale menjati skupaj ??

PO MOJEM SI VELIK POSPEŠEVALEC V PRVI IN DRUGI IN TI ZATO POSPEŠENO JE GUMO! SICER BI BILI BOLJ ENAKOMERNO OBRABLJENI! VERJETNO JE GUMA TUDI "PLOŠČATA"( BERI: MANJ OBRABLJENA PROTI ROBU)! TO JE ZA TAK NAČIN VOŽNJE NORMALNO!

KAK MOTOR PA VOZIŠ!?

lp 6 :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ siks:

1. izklopi caps-lock

2. dejavujev motor najdes tukaj

3. za prihodnost: malce se igraj s forumom v "test"-kategoriji.

prijeten dan se zelim. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst ne vem kva je to. Imam gume michelin race (spredaj in zadaj), sprednja ima

6000 km in je še ko nova, zadnja pa ima manj kot 3000 km in je že ''za v smeti''.

A je to normalno ali bi se gume morale menjati skupaj ??

Po moje se sprednja guma na cesti ne segreje dovolj, ostaja bolj trda in se zato manj obrablja. Kolk pa voziš po cesti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hy. glede na to, da je moj motor star že 5 let in da ma še ORIGINAL GUME, sm se zaradi varnosti odloču da zamenam. zdej me pa zanima, kere gume nej kupm za 125ccm čoprja (daelim daystar)? Pnevmatike - spredaj: 90/90-18

Pnevmatike - zadaj: 130/90-15 tko da bi prosu, če mi poveste kere gume bi ble najbl primerne, pa dost pocen!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A so gume, ki so bile vožene po pisti še primerne za cesto uporabo :hmm:

zakaj pa ne, če te ne ulovi dž so povsem :OK: pregreješ je ziher ne, če se pa segreje na delovno temperaturo, ki je precej visoka, drži pa k svija :grim prašanje edino če so homologirane za cestno rabo... če ne, so še zmeri odlično vozne, sam na papirju ne :nono:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj pa ne, če te ne ulovi dž so povsem  :OK: pregreješ je ziher ne, če se pa segreje na delovno temperaturo, ki je precej visoka, drži pa k svija :grim prašanje edino če so homologirane za cestno rabo... če ne, so še zmeri odlično vozne, sam na papirju ne :nono:

Verjetno ni bilo mišljeno, če so gume namenjene za na pisto primerne za cestno rabo...

Pač pa če so (cestne) gume, ki so bile vožene na pisti, še primerne... Po moje ni pravega razloga, da ne bi bile. Tudi. če si jih na pisti pregrel, gre predvsem za zunanjo plast gume, ki se bo tako ali tako obrabila in bo potem guma spet takšna, kot bi naj bila.

Jaz sem z zadnjo D208RR po Grobniku naredil še cca. 1000km, sprednja pa je še zdaj gor.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gre za slick gume jih jaz osebno ne bi uporabljal. Pregrete + na cesti se ne bodo segrele na delovno temperaturo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimalo me je kr tak, ker bi dobil malo rabljene Supercorse SC2 iz Grobnika za malo $. Po sredini so itak skor kot nove na straneh so pa značilne za pisto .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš namen nucati gume le po sredini, ni nobenega straha, da bi ga usral z nakupom omenjenih gum. :D Ob strani bo pa četudi pregreta verjetno še vedno držala bolj kot kakšna guma nižjega razreda. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimalo me je kr tak, ker bi dobil malo rabljene Supercorse SC2 iz Grobnika za malo $. Po sredini so itak skor kot nove na straneh so pa značilne za pisto .)

Ma ,če je cena prava-kupi.Jaz imam oz .sem imel tud supercorso spredaj(8000 km).In je po sredini še vedno bil profil.Žal je postala na strani bulasta.od zadaj imam corso in sem tud zadovoljen.Sem tud že prevozo z njo 7000 km.pa še bo kakih 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zamia če je tale pnevmatika pravino namontirana (glej slikco). Pa če ni jasno - motor na sliki ima prednji del na levi in zadnji na desni strani.

post-8013-1122994753_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej vidiš smer puščice, to se pravi da je guma pravilno namontirana :D

to je prva guma... puščica na gumi kjer piše front wheel pa je obrnjena navzdol.... če se premikam naprej se guma vrti tako da gre od spodaj navzgor (ta del ki se vidi na sliki)... tko da men to ni logično

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, sem jaz pozabil povečat sliko :oops: :blush: Sam kakšna guma je pa to, da je lahko namontirana zadaj ali spredaj :hmm: V tvoji situaciji je potem pnevmatika narobe zmontirana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tko da men to ni logično

Men tud ne, pa verjetno vulkanizerju tudi ne. :D

Jaz bi reku, da je narobe... :hmm:

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ups, sem jaz pozabil povečat sliko :oops:  :blush: Sam kakšna guma je pa to, da je lahko namontirana zadaj ali spredaj :hmm: V tvoji situaciji je potem pnevmatika narobe zmontirana

Metzeler ME22 .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce pravilno vidim je besedica "rotation" med dvema puscicama. torej je lahko guma montirana v "obe" smeri.

pise:

hinterrad - rear wheel (v tem primeru zgoraj)

vorderrad - front wheel (tukaj spodaj)

jaz bi vseeno obrnil gumo; bi lazje spal - oz. vozil. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tud ne, pa verjetno vulkanizerju tudi ne.  :D

Jaz bi reku, da je narobe... :hmm:

Očitno, da je Elisi logično, ker so mi jo oni tako zmontirali.

Drugače se gre za moj motor, ki sem ga v soboto prodal Urbanu. Z njo sem naredil 5500km po Švici in na istem potovanju kakšnih 600 km v dežju ali mokri cesti od tega 300 km v popolnem nalivu in mi sprednji del ni nikoli zdrsnil niti za milimeter. Prilagam sliko motorja, da bo viden profil sprednje gume kako poteka (slika narejena na Ajševici, ko sem se odpravljal v Švico .) )

Pozdrav od Roberta

P.S.: Urban, drugače pojdi do Elise in jim pokaži, kako so mi jo zmontirali in jih vprašaj ali so zajebali ali ne .) Glede na to, kako je motor držal cesto tako po suhem kot tudi v dežju, malo dvomim, ne bom pa trdil, da je niso.

post-106-1123010308_thumb.jpg

post-106-1123010698_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno, da je Elisi logično, ker so mi jo oni tako zmontirali.

Drugače se gre za moj motor, ki sem ga v soboto prodal Urbanu. Z njo sem naredil 5500km po Švici in na istem potovanju kakšnih 600 km v dežju ali mokri cesti od tega 300 km v popolnem nalivu in mi sprednji del ni nikoli zdrsnil niti za milimeter. Prilagam sliko motorja, da bo viden profil sprednje gume kako poteka (slika narejena na Ajševici, ko sem se odpravljal v Švico .) )

Pozdrav od Roberta

P.S.: Urban, drugače pojdi do Elise in jim pokaži, kako so mi jo zmontirali in jih vprašaj ali so zajebali ali ne .) Glede na to, kako je motor držal cesto tako po suhem kot tudi v dežju, malo dvomim, ne bom pa trdil, da je niso.

Ma sej po moje če si tolk prevozu nima bit kej... sam tko se mi je zdel čudno, ker se mi ni zdelo logično glede na to kar je napisano in narisano na gumi. Bolj me je matral to al jst ne kapiram teh oznak al kaj je zdej...

Sicer pa moram itak na servis, pa jih bom vprašal.

Popravljeno . Popravil urban+
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!