Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

@Dimniburek - gumi sta obe novi in lepo okrogli, stare so bile verjetno do neke mere bolj zvožene kot po robovih, zato se ti naredi "stopnica" do katere gre motor skoraj ravno nato pa glede na obliko gume "pade" v nagib, pri novih stopnice ni in je prehod v nagib bolj tekoč in zato "lažji"

@David's - gume istih dimenzij in različnih proizvajalcev niso enako široke, vem da se čuje neumno ampak tako pač je, npr. v Motrrradovih testih gume vedno tudi izmerijo na platišču in podatki so lahko tudi do 5mm različni pri enaki deklarirani širini, druga bolj preprosta opcija preveri kolo, mogoče je postrani....

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dimniburek - gumi sta obe novi in lepo okrogli, stare so bile verjetno do neke mere bolj zvožene kot po robovih, zato se ti naredi "stopnica" do katere gre motor skoraj ravno nato pa glede na obliko gume "pade" v nagib, pri novih stopnice ni in je prehod v nagib bolj tekoč in zato "lažji"

Aha, se mi je zdelo ja, obe gumi so ble 9300km voženi samo naravnost, ker ga je punca vozila in verjemi da ni polagala, tudi motor je bil ulenjen ko satan...

Pol sm pa jest naredu še 5000km mal manj po sredini :closedeyes:

No tolk da vem ja, hvala za odgovor :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO danes mi je en hotel prodat buče: Trdil je da sem kupil slabe gume(nove) ker sem jih dobil namesto za 44k za 37k z montažo, da zaradi tega ker mi je dal tolko popusta ker so gume varjanta druge klase, in da jih nekako nardijo slabše - nenamerno in pol prodajo cenej, ampak brez vednosti kupca...

Kaj mislte?

Pa da mišelinke za 100k slabše držijo kot sava za 70k na nekem golfu, baje golf, baje enak...

No jest sm se mu smejal, ampak je pol na hitr šu offline na MSNju, kaj vi mislte?

:grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NO danes mi je en hotel prodat buče: Trdil je da sem kupil slabe gume(nove) ker sem jih dobil namesto za 44k za 37k z montažo, da zaradi tega ker mi je dal tolko popusta ker so gume varjanta druge klase, in da jih nekako nardijo slabše - nenamerno in pol prodajo cenej, ampak brez vednosti kupca...

Kaj mislte?

Pa da mišelinke za 100k slabše držijo kot sava za 70k na nekem golfu, baje golf, baje enak...

No jest sm se mu smejal, ampak je pol na hitr šu offline na MSNju, kaj vi mislte?

:grrr

Nekaj zna bit na tem...

Midva s prjatlom sva dobila cenejšo varianto D208 letos. K smo centriral je šlo ogromno več svinca gor kokr na tastare - une po navadni ceni. Tko, da naju najin mehanik skoz zajebava kakšne gume mava, da tok svinca še nikol ni na feltne gor zmetu.

Primejo isto ampak zgleda, da so bolj "oglate"!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Dimniburek - ne nasedaj takim kmeton, kot je nekdo napisal pred mano na ignore listo ga daj pa adijo. Tudi če bi guma prišla iz Turčije in ne iz Francije je kvaliteta enaka oz. si ne privoščijo kiksov (kontrola je ista v Franciji in Turčiji) npr. Bridgestone je pred leti imel v lasti podjetje Lassa, lahko si kupil gume Lassa ki so izgledale enako kot Bridgestone ampak so bile Lassa (torej za kvaliteto in kontrolo jamči Lassa in ne Bridgestone) vse ostalo pa mora štimat če je Michelin je Michelin pa ni važno od kod je. No ja pa ne delam reklame, ker sam ne vozim na njih... Če pa dvomiš pa idi do Primoža v Materijo oz. Povžane :OK: pa ti bo on povedal kako je s tem, meni je vedno pošteno svetoval pa še dobro ceno sem dobil pri njem.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bajsi ko že omenjaš gume Lassa sem strenal 2 kompleta na močnih avtih :grim

lahko samo rečem do danes še nisem imel boljše gume za mokro cesto!!..na suhem je tud una dobra k drat ven gleda :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej si vidu v pogovoru-jest sm pokal od smeha, enkrat sm skor do l s stola padu, ej res he made my day :lol1:

Jest sm gume kupu v AvtoShopu v Ilirski Bistrci pri Roniju... Komplet Sportmax Dunlopk- 100/17 pa 130/17 skupaj s obojmi zavornimi ploščicami in delom-ploščice tudi za 46k sit, kar je zelo poceni, po uradnem ceniku so ble gume 44k, ploščice pa 11k, torej sm ploščice skor zastonj dobu :OK:

Car :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnja leta sem vozil na Michelin in Dunlop, a moram reči, da takšnih "kiksov" nisem nikoli doživel. Enostavno nisem dosti "pameten", da bi prišel do pravega zaključka. To bi bilo potrebno dognati na pisti. Na cesti, se s takšnimi "testiranji" ni za "špilat".

motorist

Je možno, da jih vulkanizer/skladiščnik ni pravilno spucal/razskladiščil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko profila morajo imet gume, da so sploh še "legalne"?  :whistle:  :naughty:

2mm morda...

Ko me je policaj zadnjič ustavil, je nekaj momljal o 0.6. Ne vem, a se je norca delal, ker je guma že bolj plešasta a je resno mislil.

Čeprav kolikor jaz vem je 1mm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je možno, da jih vulkanizer/skladiščnik ni pravilno spucal/razskladiščil?

Možno! Ker so baje, več kot dve leti stale v skladišču. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam samo eno vprašanje,...

,...do sedaj sem mel na motorju (KTM SM) Metzeler rensport 160/60/17,zdej sm pa menjal gumo in dal gor Dunlopko D208 iste dimenzije 160/60/17 in guma "drsa" po verigi,...pri prejšnji tega ni blo,....kaj nardit?,...razrn tega da dam gor  bolj ozko gumo (150/60/17),...

Hvala LP

A bi šlo če bi rob gume zbrusil za cca. 2 mm ki drsi po verigi,.... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte mi povedati ali je varno malo narezati gumo mislim poglobiti profil to mi je predlagal kolega zdaj pa se ne morem odločiti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte mi povedati ali je varno malo narezati gumo mislim poglobiti profil to mi je predlagal kolega zdaj pa se ne morem odločiti

This is a joke right? :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dajte mi povedati ali je varno malo narezati gumo mislim poglobiti profil to mi je predlagal kolega zdaj pa se ne morem odločiti

... pa še ketne namontirja ... :wacko: :slap: :slap:

... ta tvoj kolega nima pojma ali pa te nima rad ...

... ne delaj neumnosti ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem mel en trk z motorjem, pa sem danes malo gume pokontroliral.

Na večih mestih našel zareze, nekje globoke do 3 mm. :hmm: V eni zarezi sem našel košček stekla. Se vam dogaja kaj podobnega, glede zarez na gumi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!