Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Bi bil slučajno kak interesent za gume continental sport attack 180/55/17(cca90% profila) in 120/70/17(cca50%profila)? V novi sezoni grem na ST gume, zato če bo kak interesent gredo v prodajo, drugače jih zvozim do konca.

Info na zs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

blage veze nimam, slišal sem da bodo morali avtomobilistične gume opremljati s podobnimi kot so zgoraj

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je zdej edina zadost dobra guma za Rakitno, Ride, Dvor-Kočevje in kar je še takih skoraj-motogp poligonov

Bomo rajši na GP Racer-kah ostali...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maaa kaj pa vem, Rossi se nekje zadaj vozi, pa prednja guma mu neki zdrsuje pogosto, ne vem če je on čisto merodajen vir za izkušnje z gumami za nas tahude racerje. Zdej če bi to govoril Stoner ali Lorenzo, potem bi jima mogoče že vrjel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maaa kaj pa vem, Rossi se nekje zadaj vozi, pa prednja guma mu neki zdrsuje pogosto, ne vem če je on čisto merodajen vir za izkušnje z gumami za nas tahude racerje. Zdej če bi to govoril Stoner ali Lorenzo, potem bi jima mogoče že vrjel...

a si mislo, da bo 18x svetovni prvak. sej je že v letih. pa še vedno dober. :-). pa vsi samo njega gledamo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume bi mi priporočili za yamaho xj6, če bi imel naslednje zahteve:

-čim boljši oprijem na suhi in mokri podlagi ali najboljši oprijem v suhem in predvidljiv oprijem na mokri podlagi.

-majhna razlika v karakteristikah oprijema med ogretimi in neogretimi gumami.

-obe predhodni alinei naj veljata na klasičnem cestnem asfaltu osrednje slovenije in hrvaške istre.

cena, obraba in življenjska doba pnevmatik pri izbiri ne igrajo vloge!!!

izbor je prevelik, pa bi se raje naučil kaj na tujih izkušnjah...

v naprej hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz lastnih izkušenj, pa tudi enako mnenje deli moj kolega ki sedaj ima XJ6, roadsmart zadnja je super, drži v vseh pogojih, zelo slaba pa je prva, ki jo nikakor ne priporočam, namreč zdrsne brez opozorila, sploh ko je malce izrabljena, je izredno občutljiva na spremembe temperature in kvalitete asfalta. Upam ,da so zadevo rešili pri roadsmart2. Drugače pa smo prednjo dajali sportsmart in je bil občutek in obnašanje motocikla veliko boljše (no ja lahko daš tudi zadnjo, se razume). Kajti xj6 je bo touring motorček in se je potrebno za malce ostrejšo vožnjo precej metati naprej. Izgleda da ima težišče zelo na sredini. Aja pa še tole, premakni si krmilo na pozicijo naprej, se ful pozna pri vožnji, je takoj bolj vozen in gre veliko lepše v zavoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

katere gume bi mi priporočili za yamaho xj6, če bi imel naslednje zahteve:

-čim boljši oprijem na suhi in mokri podlagi ali najboljši oprijem v suhem in predvidljiv oprijem na mokri podlagi.

-majhna razlika v karakteristikah oprijema med ogretimi in neogretimi gumami.

-obe predhodni alinei naj veljata na klasičnem cestnem asfaltu osrednje slovenije in hrvaške istre.

cena, obraba in življenjska doba pnevmatik pri izbiri ne igrajo vloge!!!

izbor je prevelik, pa bi se raje naučil kaj na tujih izkušnjah...

v naprej hvala za odgovore!

Trenutno imam 209 gp odspredaj in odzadaj qulifer. Proti orginalnim je to kot noč in dan. Glede na približno isti tempo vožnje po ovinkih mi zdaj ostaja kar nekaj rezerve na gumah. Je pa slabost tega motorčka da ima težišče motorja preveč odzadaj. Upam da se bo kaj izboljšalo z tem ko bom zadnji amortizer nastavil na večjo trdoto, sprednje vilce pa bom za cca pol cm spustil v križih.

Jaz ti priporočam roadsmart ali pa sportsmart, za pomoč pri odločitvi, če boš vozil bolj divji tempo potem sportsmart, normalen in včasih malo hitrejši tempo pa bodo tudi zdržale roadsmart.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam menjat na moji xj6 gume spomladi. gor so še originalne s katerimi sem naredu 11k. In gledam te razpredelnice pri dunlopu glede uporabe gum. Kakšne so pa kaj Sportmax Qualifier II ? So na tej razpredelnici med Sportsmart in roadsmart. In po moji vožnji sodeč bi mi tak tip gume še najbolj odgovarjal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam menjat na moji xj6 gume spomladi. gor so še originalne s katerimi sem naredu 11k. In gledam te razpredelnice pri dunlopu glede uporabe gum. Kakšne so pa kaj Sportmax Qualifier II ? So na tej razpredelnici med Sportsmart in roadsmart. In po moji vožnji sodeč bi mi tak tip gume še najbolj odgovarjal.

Če si z originalom nardeil 11kkm, potem dvomim da rabiš qualifier. Sportsmart bo več kot dovolj. Se je pa potrebno zavedati nekaj, ST guma (roadsmart. Metzeler z8) so v hladnem vremenu, in mokrem, veliko boljše kot športne gume, ki jih je težje segreti na delovno temperaturo. Se pravi, tu le vzemite v obzir tudi čas kdaj se vozite in seveda pogoje vožnje.

Po mojem velja tako kot je napisal prej Norc 16. Po mojem niti s sportsmart, niti z roadsmart2 ne boš zgrešil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se opravičujem za neprimerno objavo ampak, ker trenutno kar nekaj lastnikov xj6 spremlja temo bom napisal. Če bi bil kdo zainterisiran da zamenja orginal izpuh z "orginalnim" ki da glas od sebe,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si z originalom nardeil 11kkm, potem dvomim da rabiš qualifier. Sportsmart bo več kot dovolj. Se je pa potrebno zavedati nekaj, ST guma (roadsmart. Metzeler z8) so v hladnem vremenu, in mokrem, veliko boljše kot športne gume, ki jih je težje segreti na delovno temperaturo. Se pravi, tu le vzemite v obzir tudi čas kdaj se vozite in seveda pogoje vožnje.

Po mojem velja tako kot je napisal prej Norc 16. Po mojem niti s sportsmart, niti z roadsmart2 ne boš zgrešil.

Verjetno si mislil Roadsmart? Ker Sportsmart je še en rang bolj športna kot Qualifire2. Btw, drugače sem pa s Sportsmartko naredla 12,5k spredi -15k zadi do ilegale, z Roadsmart pa 6,6k spredi (sem jo res martretirala s kratkimi ovinki in zaviranji v njih)- 15k zadi pa je še em mm do indikatorjev. Je pa res zadnje čase bolj na izi vožnja in redkeje zaidem na ovinke, kljub temu je roadsmartka zadaj pobrana prav lepo enakomerno. Sportsmartke mi je zmanjkalo na levem boku, prednji sta šli obe na levem robu. Zadnjih nekaj mesecev sem vozila kombinacijo Gp racer in Roadsmart, pa morem rečt, da mi je všeč. Motor ni tumpast za prekladanje,pa kilometrina zadaj je več kot solidna ;)

Do nadaljnega sem zaključila z nakupi novih gum, treba začet šparat in povozit še ostanke prejšne(ih) sezon. Za začetek sezone mam eno SC še za ubit do konca, pol pa če bo imel kdo kako dobro ohranjeno zadnjo dunlopko ali pireliko za prodat, naj se javi :)

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz nameravam menjat na moji xj6 gume spomladi. gor so še originalne s katerimi sem naredu 11k. In gledam te razpredelnice pri dunlopu glede uporabe gum. Kakšne so pa kaj Sportmax Qualifier II ? So na tej razpredelnici med Sportsmart in roadsmart. In po moji vožnji sodeč bi mi tak tip gume še najbolj odgovarjal.

Qualifier 2 ni slaba guma z dobrim oprijemom tudi pri bolj dinamični vožnji ne popušča, se hitro segreje, kilometrina pa bi bila tam okrog 7 - 8k km (na mojem mopedu)..

Glede na to da bi naj imele sport-smart boljši grip in isto oz. še boljšo kilometrino bi se jaz odločil drugače - za športno vožnjo sport-smart in za športno-turistično vožnjo road smart..

qualifier bi naj bila vmesna varianta ki pa s kilometrino ni najbolje posrečena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!