Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

... cika, bi ti dal štiri pluse, pa lohka samo enga hahahaaa.

Roky. Sem že pisal o tem.... pa še enkrat...

Za po cesti imaš Road Smart II dovolj...

..kot pa praviš, da boš pa šel parkrat na Rejsland, pa dej gor Sport Smart, ker Road Smart boš pa tam lahko stopil.

KAPIš!

V kilometrih bo mogoče malo razlike, pa vendar na Racelandu prišparaš morebiten padec ( kot sem se že razlepil jaz na Marofu s sport touring gumami)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, z vsakim postom k ga preberem sem bl v dilemi hehe :D Neki bom vzel pa je :D

lej, z vsakim novim postom ti bo nekdo prilepil še kakšno podrobnost, pol se pa res ne boš mogo odločit. če boš res šou na pisto pol ti st ne priporočam, glede na to, da tut s sportsmart delajo nekateri kr veliko kmjev. pol rajš poglej Z8, ki je malo bolj proti sport kot roadsmart. ampak na dirkališču pa po pameti oz samo par kroggov potem pa hladit. sicer ti bo strošek popravila presegel par kompletov gum.

pa ne preveč komplicirat, dej ene gume gor pol pa probaj pa boš vido. :mellow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekej glede te homologacije pnevmatik. Piše mi v kartončku dovoljene pnevmatike in platišča: 130/70, a to pomen da zadi ne morem met večje npr. 140 ali 150?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi vsevedi!

daytonca bo rabla nove čeveljčke in se sedaj odločam kaj naj dam gor. Ker bo to moj prvi komplet gum bi neki bolj "normalnega" da se hitro segreje pa da ni panike, če me kak dež ulovi. Do zdej je mel motor gor dunlop sportsmart in so se baje dobro obnesle. Ima kdo še kak predlog? kaj so pa te pirellijeve diablo rosso II? Če prou kapiram so to podobne sportsmart.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekej glede te homologacije pnevmatik. Piše mi v kartončku dovoljene pnevmatike in platišča: 130/70, a to pomen da zadi ne morem met večje npr. 140 ali 150?

Kar je homologirano, to lahko voziš. sicer, če gre lahko gor nabiješ širšo pnevmatiko, definitivno pa boš imel probleme na tehničnem ali s policaji. Ne priporočam.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blush: se opravičujem. zgleda ni to primerljivo.

vsak proizvajalec gum ima tudi rubriko "find my tire", kjer izbereš svoj vozek, pa vidiš katero pnevmatiko ti predlagajo. To vem da ima dunlop, metzeler...nekateri proizvajlci celo v navodilih za uporabo priporočajo tip pnevmatike. Ne boš pa falila z dunlop roadsmart2, spotsmart, metzeler z8, ali m5..glede na to da si na začetku moto kariere in da ga ne boš žgala na polno bodo vse pnevmatike zdržale zelo dolgo. Predlagam edino, da se tlak redno preverja.
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dami sej pirelli ma tudi, pa je šlo tko angel st, pole ta ross II, pole pa že une corsa. Sej res ne bom komplicirala te sportsmart grejo gor, pa še vulkanizer jih ma. Bom pametovala spet upam da drugo leto :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar je homologirano, to lahko voziš. sicer, če gre lahko gor nabiješ širšo pnevmatiko, definitivno pa boš imel probleme na tehničnem ali s policaji. Ne priporočam.

Hvala za odgovor, me pa zanima sedaj še nekaj. Če pise v kartonu 130/70 17 (62H) ali lahko namestim 130/70 17 (62W). Kaj pravzaprav pomenita te kratici?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, me pa zanima sedaj še nekaj. Če pise v kartonu 130/70 17 (62H) ali lahko namestim 130/70 17 (62W). Kaj pravzaprav pomenita te kratici?

To je hitrostni razred pnevmatike in mislim da nebi smela biti ovira, popravite me če se motim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, me pa zanima sedaj še nekaj. Če pise v kartonu 130/70 17 (62H) ali lahko namestim 130/70 17 (62W). Kaj pravzaprav pomenita te kratici?

V bistvu ti je že Roky odgovoril, itak je W do 240 in je višji razred kot H. evo link: poglej tule: http://www.avtoo.net/_OPREMA/pnevmatike.asp, pa zbriši en o pri avto Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem nima tok veze ta hitrostni razred ali znajo tudi zaradi tega zatežit ker pač ni S? Če lahko namestim samo gume z S oznako, lahko res izbiram podn od podna. W definitivno odpre vrata v več izbire...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A potem nima tok veze ta hitrostni razred ali znajo tudi zaradi tega zatežit ker pač ni S? Če lahko namestim samo gume z S oznako, lahko res izbiram podn od podna. W definitivno odpre vrata v več izbire...

Ne sekiri se za to oznako, glej samo da bodo mere prave in je to to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Katere gume bi bile primerne za rekreativno vožnjo lažjega SM motorja?

Pred kratkim sem si omislil Sachs X-Road 125 in treba bo menjat gume. Trenutno so gor gume s cestnim profilom, rad pa bi take, ki bi poleg dobre lege ne cesti brez večjih težav prebavile tudi razne makadame, kolovoze in podobne površine. Dimenzije trenutnih gum so 110/70-17 in 150/70-17, dovoljene pa so še 120/70-17 in 160/60/17. Do zdaj sem imel samo cestne motorje in o supermoto gumah nimam pojma. Takole na oko se mi zdi da bi bila prava stvar nekaj v stilu Dunlop sportmax mutant ali pa tudi Heidenau K73. Kaj predlagate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume bi bile primerne za rekreativno vožnjo lažjega SM motorja?

Pred kratkim sem si omislil Sachs X-Road 125 in treba bo menjat gume. Trenutno so gor gume s cestnim profilom, rad pa bi take, ki bi poleg dobre lege ne cesti brez večjih težav prebavile tudi razne makadame, kolovoze in podobne površine. Dimenzije trenutnih gum so 110/70-17 in 150/70-17, dovoljene pa so še 120/70-17 in 160/60/17. Do zdaj sem imel samo cestne motorje in o supermoto gumah nimam pojma. Takole na oko se mi zdi da bi bila prava stvar nekaj v stilu Dunlop sportmax mutant ali pa tudi Heidenau K73. Kaj predlagate?

Mislim da je Dunlop Mutant tisto kar iščeš...Pomoje najbolša mešanica ceste in kakega brezpotja. Profila je naribanga zadosti ;)

ps. večina gum ki je na tržišču je narejena za motorje z višjo maso kakor SM. Če SM obuješ v take gume, se ti ne bodo pravilno segrevale (zadnja mogoče, prednja pa ne). Zato so za cestno uporabo za supermoto gume svoje kategorije. Najdeš jih pri Continentalu, Goldpeedu, Pirelliju... ;)

Lp Luka

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po priporočilu več Sm voznikov ter enega profi bom sam vzel Continental. Zadnje njihove so ContiForceSM. 2012 v slovenijo pridejo ContiAttackSM. Kar sem prebral na cafehusky.com ter supermotojunkie.com, še bolje držijo kot prejšnje, segrejejo se zelo hitro, pa več km se naredi z njimi!

http://www.conti-online.com/generator/www/de/en/continental/motorcycle/themes/motorcycletires/supermoto/attack_sm/attack_sm_en.html

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se pa dobi te gume? Kok km pa gre cez?

Če govoriva o gumah, ki jih js omenjam...dobil jih bom preko čarmana verjetno. En je napisal da jih je 50% vozu po progi 50% na cesti in tko naredu 2500km, drugi ki verjetno malo bolj normalno vozi 8000km. So pa kar poceni če mene vprašaš

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa za SM 600-700cm, za zacetnika, za kratke razdalje, da bi se cimhitreje ogrele. Samo za voznjo po asfaltu. Priporocate zadnjo gumo s trso plastjo da bi zdrzala pospesevanja iz ovinkov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakor sm že napisal...Sm pnevmatik ni veliko.

-ContiAttack SM

-ContiForce SM

-MichelinPowerPilot

-Pirelli MT 60 RS

-Maxxis Goldspeed

-BT Battlax 090.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Zanima me, če kdo že vozi Roadsmart2. Pri Širniku jih Še ne vidim v ponudbi, tud

pri Čarmanu Še ne... Sportsmart zadnja mi je zdržala ubogih 5.5K km... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, če kdo že vozi Roadsmart2. Pri Širniku jih Še ne vidim v ponudbi, tud

pri Čarmanu Še ne... Sportsmart zadnja mi je zdržala ubogih 5.5K km... :grrr

Poklič v Eliso ... mislim, da sem jih zadnjič tam vidu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!