Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Zanima me, če kdo že vozi Roadsmart2. Pri Širniku jih Še ne vidim v ponudbi, tud

pri Čarmanu Še ne... Sportsmart zadnja mi je zdržala ubogih 5.5K km... :grrr

Ghandi, kolk si pa z roadsmartom1 naredu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gandi, kolk si pa z roadsmartom1 naredu?

Celih 7800 Km. Če jih nikjer ne dobim, bom namontiral Sport Attack, na kateri imam podobno kolimetrino kot s Sportsmart.

Mogoče še kak km več...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je zadeva v Elisi. Roadsmart II priporočena cena 235€ za 180/55R17, -30% (akcija) mi jo je ženska ponujala za vsega 164€. Imajo pa trenutno še dva kosa na zalogi. Aja pa garantirala mi je, da bo zdržala vsaj 3K km več kot stara Roadsmart. Bom vidu, se ne morem še odločit...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@gandi Glede Pirelli Diablo Rosso ti samo to povem...super guma ko jo enkrat uspeš ogret. Jaz sem mel prvo verzijo in sem z njimi naredo cca 6500 km preden sem motor položo. Je pa vse res kaj razni testi o njej pišejo...problem z ogrevanjem na cesti in na mokrem ne vliva nekega zaupanja. Sem jih pa vozo na Thundercatki, večinoma solo in zelo malo ravnin (koroška - sami ovinki :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm.... ne wem.Kere so bolše? Roadsmart 2 ali Metzeler z8 interact? cena me ne zanima :).

Zate obe so dobre!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, spomladi imam namen zamenjat gume na Hondi NSR 125 ccm, 2-takt. in sem gledal da bi dal gor Michelin Pilot Sport ali Pirelli Sport Demon...dimenzije so pa sprednja 100/80-17 in zadnja 130/70-17

Zanima me če ma kdo izkušnje s temi dvemi gumami katere izmed teh dveh bi mi priporočil, oziroma če ve za kakšne še boljše :)

Ker motorja skozi ovinke ne šparam, bi rad da bi gume brez problema zdržale nagib do tačke, česar te ki jih imam trenutno gor ne, ker so stare že 3 leta in so že kar precej trde :BUA: Tudi če stanejo kak EUR več mi ni problem dat , samo da bom lahko brez skrbi v ovinkih polagal do tačke :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima nekej glede te homologacije pnevmatik. Piše mi v kartončku dovoljene pnevmatike in platišča: 130/70, a to pomen da zadi ne morem met večje npr. 140 ali 150?

zakaj pa bi dajal gor širšo a da bolj zgleda pa žal ne bo ker bo preoska feltna in boš imel večji radius gume in ti ne bo šla do roba v ovinku. slabše se ti obnaša v ovinku edino če bi probal dat nižjo gumo .prej se dobro pozanimaj
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadsmart II, pri Širniku je cena 142€, Todivo Kranj jo ponuja za 153€ in pa že zgoraj omenjena Elisa 164€. Prov zanimivo, kako cena raste.

Sm se odločil in jo naročil, da vidim kako se bo obnesla na mojmu gumežderu... :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tkole je zadeva v Elisi. Roadsmart II priporočena cena 235€ za 180/55R17, -30% (akcija) mi jo je ženska ponujala za vsega 164€. Imajo pa trenutno še dva kosa na zalogi. Aja pa garantirala mi je, da bo zdržala vsaj 3K km več kot stara Roadsmart. Bom vidu, se ne morem še odločit...

Priporočene cene pri Dunlopu so čist brezpredmetne, ker so tako nenormalno visoke, da ne bi po njih prodali niti ene gume.. Standard pri Dunlopu je, da ti trgovec ponudi -30% na priporočeno ceno, to je pravzaprav "redna" cena Dunlopa pri večini prodajalcev z normalnimi cenami. Če je pa kao akcija, mora bit pa obvezno ceneje več kot 30% od priporočene cene :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, spomladi imam namen zamenjat gume na Hondi NSR 125 ccm, 2-takt. in sem gledal da bi dal gor Michelin Pilot Sport ali Pirelli Sport Demon...dimenzije so pa sprednja 100/80-17 in zadnja 130/70-17

Zanima me če ma kdo izkušnje s temi dvemi gumami katere izmed teh dveh bi mi priporočil, oziroma če ve za kakšne še boljše :)

Ker motorja skozi ovinke ne šparam, bi rad da bi gume brez problema zdržale nagib do tačke, česar te ki jih imam trenutno gor ne, ker so stare že 3 leta in so že kar precej trde :BUA: Tudi če stanejo kak EUR več mi ni problem dat , samo da bom lahko brez skrbi v ovinkih polagal do tačke :evilgrin:

Kupi Sava MC50 Racing soft ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej nisem,sam to je za kolega,ki nima časa,pa mi reku,da če povprašam ki imam čas...Sem mislna da se kdo tu gor sam z tem ukvarja,pa da reče,jst jih mam,cena je tolk pa tolk,plačaj,prid iskat in adijo.Tipu povem in ja al ne....

Anja37

Če nima časa za nabavit in menjat gum,kdaj bo pa imel čas jih ponucat. :kva1:

Popravljeno . Popravil DXR16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni, spomladi imam namen zamenjat gume na Hondi NSR 125 ccm, 2-takt. in sem gledal da bi dal gor Michelin Pilot Sport ali Pirelli Sport Demon...dimenzije so pa sprednja 100/80-17 in zadnja 130/70-17

Zanima me če ma kdo izkušnje s temi dvemi gumami katere izmed teh dveh bi mi priporočil, oziroma če ve za kakšne še boljše :)

Ker motorja skozi ovinke ne šparam, bi rad da bi gume brez problema zdržale nagib do tačke, česar te ki jih imam trenutno gor ne, ker so stare že 3 leta in so že kar precej trde :BUA: Tudi če stanejo kak EUR več mi ni problem dat , samo da bom lahko brez skrbi v ovinkih polagal do tačke :evilgrin:

Obu gumi sta totalno zanič (sprobano), kupi Dunlop Arrowmax oz. Sava mc50- ni boljših za tvoj motor ;) Gumi držita, da boš lahk v ovinku polagal do ušes ;)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ježevka je namontirana, zdej treba sam še sprobat... :OK:

Kako se pa obnese, bom pa poročal.

post-15567-0-00813800-1327502961_thumb.jpg

Ja to pa le. Me res zanima kakšna je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Sava MC50 Racing soft ;)

Obu gumi sta totalno zanič (sprobano), kupi Dunlop Arrowmax oz. Sava mc50- ni boljših za tvoj motor ;) Gumi držita, da boš lahk v ovinku polagal do ušes ;)

Hvala obema, vaju bom upošteval ;)

Za Dunlop Arrowmax sem že dobil predračun - obe gumi 126 EUR. Se vam zdi cena dobra al bi se dalo dobit tudi ceneje? Kolko približno pa nej bi bla ena uredu cena za Savo mc50?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala obema, vaju bom upošteval ;)

Za Dunlop Arrowmax sem že dobil predračun - obe gumi 126 EUR. Se vam zdi cena dobra al bi se dalo dobit tudi ceneje? Kolko približno pa nej bi bla ena uredu cena za Savo mc50?

Solidna cena, jaz sem jih dobil pri Primcu za mislim da 124€, nisem pa 100%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam motor yamaho yzf r125 in mislim v kratkem menjat gume. kupu sm sicer nov motor mam še orginal gume gor. čeprav sm zele v 1 mescu naredu sam 150 km nisem kej preveč zadovoljen z gumami. je res da je mraz in vse niso gume segrete tudi pa en asfalt. vglavnem gume so pretrde. najraj bi nekaj mehkejšega vzel da bi v suhi cesti breu problema kr fajn polagu ovink. mere gum so prva 100/80/17 zadnja pa 130/70/17. malo sem gledal gume in sem zasledil da so Dunlop Arrowmax med najbolšimi. ceno ciljam do 140€ ma gdo kak predlog kake pnevmatike naj nabavim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam motor yamaho yzf r125 in mislim v kratkem menjat gume. kupu sm sicer nov motor mam še orginal gume gor. čeprav sm zele v 1 mescu naredu sam 150 km nisem kej preveč zadovoljen z gumami. je res da je mraz in vse niso gume segrete tudi pa en asfalt. vglavnem gume so pretrde. najraj bi nekaj mehkejšega vzel da bi v suhi cesti breu problema kr fajn polagu ovink. mere gum so prva 100/80/17 zadnja pa 130/70/17. malo sem gledal gume in sem zasledil da so Dunlop Arrowmax med najbolšimi. ceno ciljam do 140€ ma gdo kak predlog kake pnevmatike naj nabavim?

Najprej počakaj na toplejše in primernejše vreme, pa se od začetka vozi kar z originalnimi, da se najprej vsaj malo navadiš na motor, brez skrbi, dovolj dobre bodo za to. Ko bodo obrabljene, pa le kupi kaj boljšega kot je original.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam motor yamaho yzf r125 in mislim v kratkem menjat gume. kupu sm sicer nov motor mam še orginal gume gor. čeprav sm zele v 1 mescu naredu sam 150 km nisem kej preveč zadovoljen z gumami. je res da je mraz in vse niso gume segrete tudi pa en asfalt. vglavnem gume so pretrde. najraj bi nekaj mehkejšega vzel da bi v suhi cesti breu problema kr fajn polagu ovink. mere gum so prva 100/80/17 zadnja pa 130/70/17. malo sem gledal gume in sem zasledil da so Dunlop Arrowmax med najbolšimi. ceno ciljam do 140€ ma gdo kak predlog kake pnevmatike naj nabavim?

tu si poglej kako zanič so originalne pnevmatike, medtem pa še malo na tipkarskih in slovničnih veščinah delaj, zadosti za prvo leto...

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena druga marketinška poteza s kuponi pride letos pri Dulopu ven. Bo kmal dano v medije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!