Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mogoče kdo že ve, ali bo imel Dunlop spet akcijo prednakupa, kot lansko leto?

Ja . Od 14. februarja naprej.Tko mi je primec reku. Eni kuponi bojo.

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tu si poglej kako zanič so originalne pnevmatike, medtem pa še malo na tipkarskih in slovničnih veščinah delaj, zadosti za prvo leto...

LP Bajsi

sej ne pravim da so zanič. v mokri cesti jih malenkost odnaša čeprav se ne nagibam preveč in tudi ne pri veliki hitrosti. da neboš mislil da govorim zdaj v tem času ko je sneg. moj motor počiva zdaj dokler se ceste ne splužijo sneg posuši in se pesek poizgubi iz ceste bo pri tem tudi ostalo. point je v tem da v suhem se dobro držijo če je pa cesta mokra pa ne najbol. vem da se nobena guma ne drži odlično na mokri hladni cesti samo vseen malo bolše kot ta se sigurno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej počakaj na toplejše in primernejše vreme, pa se od začetka vozi kar z originalnimi, da se najprej vsaj malo navadiš na motor, brez skrbi, dovolj dobre bodo za to. Ko bodo obrabljene, pa le kupi kaj boljšega kot je original.

vem da dobiš občutek. sicer imam že 2 leti in pol prakse vožnje z motorjem tko da izkušenj mam dost :) sej to tut nameravam naredit. potem ko bo pa poletje in pa sezona pa bom vrjetno menjal gume. bomo videli kako se bojo obnašale na terenu in kako bom zadovoljen z njimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da dobiš občutek. sicer imam že 2 leti in pol prakse vožnje z motorjem tko da izkušenj mam dost :) sej to tut nameravam naredit. potem ko bo pa poletje in pa sezona pa bom vrjetno menjal gume. bomo videli kako se bojo obnašale na terenu in kako bom zadovoljen z njimi.

Glede na tvoje desettisoče in še več kilometrov izkušenj na motorju, ti priporočam, da si nabaviš vsaj Pirelli DIABLO Supercorsa SP1(spredaj) in SP2(zadaj)! Če pa si ekstremno grob na gasu, na izhodu iz ovinka, pa bi lahko vzel tudi zadno SP1, čisto tak, za ziher! :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe tolk jih spet ni. lani sm jih 4000 naredu predlani pa tudi okoli 3000. Tko da kej več kot to jih sicer nimam lahko pa rečem, da začetnik pa tudi nisem. in kakšne so ponavadi cene takih gum? okoli 140€?

No ja, čisto po pravici, žal, si še vedno začetnik, tudi sam sem do danes prevozil samo kakih 40000km, pa se še vedno ne smatram za nekega izkušenega motorista, daleč od tega... Se pa strinjam s teboj, ko si napisal, da dobre gume zmeraj prav pridejo, to pa drži! No, če si že tako zagret, si jih pač privošči, ampak pri tem ne razmišljaj da ne smejo stati več kot 140 eurov. Sicer ne vem kake so cene tvojih dimenzij, ampak, če hočeš DOBRO gumo, potem žal na ceno ne smeš gledati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja, čisto po pravici, žal, si še vedno začetnik, tudi sam sem do danes prevozil samo kakih 40000km, pa se še vedno ne smatram za nekega izkušenega motorista, daleč od tega... Se pa strinjam s teboj, ko si napisal, da dobre gume zmeraj prav pridejo, to pa drži! No, če si že tako zagret, si jih pač privošči, ampak pri tem ne razmišljaj da ne smejo stati več kot 140 eurov. Sicer ne vem kake so cene tvojih dimenzij, ampak, če hočeš DOBRO gumo, potem žal na ceno ne smeš gledati...

sej se tudi jaz nimam za zelo izkušenega pravim, pa da nisem popoven začetnik da bi prvič sedel na motorju kej nekaj izkušenj se je že nabralo v teh dveh letih. gume so najpomembnejši potrošni materjal na motorju in pri njih ne smemo preveč šparati kej s slabimi gumami nimamo kaj iskati na cesti. govorim o obnucanih pnevmatikah da nebo pomote. tako ali drugače jih bom moral enkrat menjati bomo videli res kako se bojo odzivale poleti na vroči cesti. mere gum so prva 100/80/17 zadnja pa 130/70/17

vem da nesmem gledati na ceno zato sem pa malo vprašal za vaše mnenje kake gume bi bile primerne in če jih že ima gdo če ste zadovolni.

Popravljeno . Popravil zankuk
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj kej menite o Pirelli Diablo Rosso Corsa po testih so na suhem daleč pred, v Sloveniji tako opevanim Dunlopom Sport Smartom, katere mene niso prepričale spredaj sem moral zamenjati 2 gumi da sem se znebil šimija, grip je bil pa podoben kot na Metzelerkah M5 le da so se te peljale z veliko večjo natančnostjo in veliko manšo občutljivostjo na različne podlage. SS je pa bil bolši pri res hudem drsanjem kolenčnikov na priljubljenih cestnih odcekih saj so se pregrele malo kasneje vsekakor pa niso to track day gume. Kilometrina je bila pa podobna okrog 6000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst mam motor yamaho yzf r125 in mislim v kratkem menjat gume. kupu sm sicer nov motor mam še orginal gume gor. čeprav sm zele v 1 mescu naredu sam 150 km nisem kej preveč zadovoljen z gumami. je res da je mraz in vse niso gume segrete tudi pa en asfalt. vglavnem gume so pretrde. najraj bi nekaj mehkejšega vzel da bi v suhi cesti breu problema kr fajn polagu ovink. mere gum so prva 100/80/17 zadnja pa 130/70/17. malo sem gledal gume in sem zasledil da so Dunlop Arrowmax med najbolšimi. ceno ciljam do 140€ ma gdo kak predlog kake pnevmatike naj nabavim?

Dunlop arrowmax! Neboš nič zgrešil!

Original gume pa takoj dol, so pa tko zanič gume da groza res. Trde ko svina, teško jih ogreješ, po mokrem je občutek kot bi plaval v vodi. Če boš z original gumami kej preveč eksperimentiru se zna zgodit da boš zelo hitr padu, pri Dunlopovih je velik več rezerve.

Lej govorim iz izkušenj, sem imel ta motor od 0km do 28 000km.

Če te še kej zanima PM.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop arrowmax! Neboš nič zgrešil!

Original gume pa takoj dol, so pa tko zanič gume da groza res. Trde ko svina, teško jih ogreješ, po mokrem je občutek kot bi plaval v vodi. Če boš z original gumami kej preveč eksperimentiru se zna zgodit da boš zelo hitr padu, pri Dunlopovih je velik več rezerve.

Lej govorim iz izkušenj, sem imel ta motor od 0km do 28 000km.

Če te še kej zanima PM.

LP

no vsaj eden. vem da so orginalne bol slabe. kaj pa pri teh dunlop arrowmax ko se nagneš do roba si mel občutek da te je kaj odnašalo? seveda ob suhi segreti cesti in segretimi gumami. kako si bil pa nasploh zadovoljen z motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj kej menite o Pirelli Diablo Rosso Corsa po testih so na suhem daleč pred, v Sloveniji tako opevanim Dunlopom Sport Smartom, katere mene niso prepričale spredaj sem moral zamenjati 2 gumi da sem se znebil šimija, grip je bil pa podoben kot na Metzelerkah M5 le da so se te peljale z veliko večjo natančnostjo in veliko manšo občutljivostjo na različne podlage. SS je pa bil bolši pri res hudem drsanjem kolenčnikov na priljubljenih cestnih odcekih saj so se pregrele malo kasneje vsekakor pa niso to track day gume. Kilometrina je bila pa podobna okrog 6000 km

No, Diablo Rosso Corsa imam tudi jaz letos namen sprobat. Sicer so gume drage, kot da bi kupoval Supercorso, ampak, če bodo držale vsaj kakih 1000 km več kot SC, bom zadovoljen. Dunlopa pa nekak tudi jaz ne maram, me je grozno motilo tresenje prednje gume na GP Racer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no vsaj eden. vem da so orginalne bol slabe. kaj pa pri teh dunlop arrowmax ko se nagneš do roba si mel občutek da te je kaj odnašalo? seveda ob suhi segreti cesti in segretimi gumami. kako si bil pa nasploh zadovoljen z motorjem?

Nič ne odnaša, držijo na desno stran do izpuha! Po tačkah brez problema res. Tudi v dežju se obnašajo velik boljše od originalnih.

post-20290-0-92443800-1328614625_thumb.jpg

post-20290-0-30784300-1328614740_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki podobnega jst iščem tko da vrjetno ko bo lepo vreme še te orinalne pnevmatike malo obnucam potem pa nove gor in vrjetno da bojo to kr dunlop arrowmax :)

hvala za nasvet

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mel gor qualifer, sicer res da prvo verzijo, sm je bla katastrofa, kupu nove Roadsmart 2 v akciji Dunlopa dal 210 eur z montažo. Najbolj ugodna varianta, super guma zaenkrat, naredu 5000 km pa še k nova.

zelo dobr držijo tud v mokrem, sem nažalost tud to stestriov. zaenkrat super guma, nism pa še probov Sportsmart to je res. Aja o tresenju kot eni jambrajo ni ne duha ne sluha!

yeah :)

Shibby si to nabavil pri širnik-u ali kje drugje? Kar ugodno.

Popravljeno . Popravil honda2000
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shibby si to nabavil pri širnik-u ali kje drugje? Kar ugodno.

Če potrebuješ nove gume jih lahko vzameš takrat kot jaz....to je nekje v začetku aprila...in to M5ke...cena je bila lani okrog 230-240€ se ne spomnim točno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če potrebuješ nove gume jih lahko vzameš takrat kot jaz....to je nekje v začetku aprila...in to M5ke...cena je bila lani okrog 230-240€ se ne spomnim točno...

Ma ne morem se odločit kaj narest. Zadnjo mam še cca70% sprednja pa nekje 40%ali manj. Opažam,da bom moral spremenit stil vožnje v zavoje( preveč zaviram v zavojih, tak da mi gumo radira najbolj med sredino in zunanjim robom).

Tak, da za zamenjat bo prej sprednja. Sicer za moje pojme te continental sport attack kar jih imam sedaj gor so 1 liga, ampak me mika, da bi še probal kako je vozit kakšne ST gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma ne morem se odločit kaj narest. Zadnjo mam še cca70% sprednja pa nekje 40%ali manj. Opažam,da bom moral spremenit stil vožnje v zavoje( preveč zaviram v zavojih, tak da mi gumo radira najbolj med sredino in zunanjim robom).

Tak, da za zamenjat bo prej sprednja. Sicer za moje pojme te continental sport attack kar jih imam sedaj gor so 1 liga, ampak me mika, da bi še probal kako je vozit kakšne ST gume.

Koliko pa se naredil z continetal do sedaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko pa se naredil z continetal do sedaj?

S sprednjo imam sedaj dobrih 7.oookm, z zadnjo sedaj 4500km(1 in 2 prestava večinoma na izi). Z drugačnim stilom vožnje bi po moje z prvo naredil lahko nekje 15.000km ali več, z zadnjo pa čist odvisno kak ŠparaŠ na gasu :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Shibby si to nabavil pri širnik-u ali kje drugje? Kar ugodno.

jap jap, nikjer ni ugodneje u slo. verjemi preverjeno, in k prideš tja gor, dečki obvladajo in k vidš da je pol motoristov austricev ti use pove, kvaliteta+cena je pr njemu špica.Nikamr drugam ne grem menjat gume. pa še na izlet greš ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ja, da ugodnjeje ni nikjer drugje, sem lani zadnjo gumo gor kupil. Sam preverjam, če se je slučajno kje kak drug trgovec opogumil in znižal svojo maržo. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Sava MC50 Racing soft ;)

Obu gumi sta totalno zanič (sprobano), kupi Dunlop Arrowmax oz. Sava mc50- ni boljših za tvoj motor ;) Gumi držita, da boš lahk v ovinku polagal do ušes ;)

Hvala obema, vaju bom upošteval ;)

Za Dunlop Arrowmax sem že dobil predračun - obe gumi 126 EUR. Se vam zdi cena dobra al bi se dalo dobit tudi ceneje? Kolko približno pa nej bi bla ena uredu cena za Savo mc50?

Dobu sm še predračun za Savo mc50...108 EUR...tko da mi je kar se tiče cene popolnoma vseeno. Katero od teh mi bolj priporočate? Raje Dunlop Arrowmax ali Sava mc50? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem ja, da ugodnjeje ni nikjer drugje, sem lani zadnjo gumo gor kupil. Sam preverjam, če se je slučajno kje kak drug trgovec opogumil in znižal svojo maržo. :hmm:

Tud jaz že kupoval pr Širniku, letos pa me je presenetilo Vulkanizerstvo Mauser iz Hrastnika z Še nižjo ceno...

res da 5 eur ampak ceneje je!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na kakšen tlak naj napolnim Roadsmartke I. ?

na predpisan 2,3 spredaj in 2,5 zadaj, oziroma za vožnjo v dvoje 2,5 in 2,9
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!