Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kakšne gume za cestaka do 100 KM? (Za endure imam izkušnje. Za te pa ne preveč .)

Prosim za vaše osebne izkušnje;

Bridgestone (vem da ima dober grip in tudi dosti kilometrov dela!)

Continental (Road attack 2)

Dunlop

Metzeler

Gre za dober oprijem in čimveč prevoženih kilometrov:

Hvala!

Popravljeno . Popravil semering
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti svetujem Dunlop roadsmart 2. Glede na teste naj bi bla to ena najboljših touring gum na tržišču. Jaz sem jih nabavu , samo zaenkrat sem naredil samo 30 km z njimi. Je pa razlika očitna proti prejšnjimi Bridgestone bt 21. Jo bom pa danes malo bolj stestiral ko grem na Slončke pogledat :)

Popravljeno . Popravil jozexj6
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne gume za cestaka do 100 KM? (Za endure imam izkušnje. Za te pa ne preveč .)

Prosim za vaše osebne izkušnje;

Bridgestone (vem da ima dober grip in tudi dosti kilometrov dela!)

Continental (Road attack 2)

Dunlop

Metzeler

Gre za dober oprijem in čimveč prevoženih kilometrov:

Hvala!

Bridgestone BT23

Continental Road attack 2

Dunlop RoadSmart 2

Metzeler Z8

Michelin Pilot Road 3

z nobeno od zgoraj naštetih ne boš narobe naredil (razlike so malenkostne) bolj stvar osebnih preferenc, pa če voziš 50 ali pa 150 KM

LP Bajsi

Popravljeno . Popravil bajsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kaj kej menite o Pirelli Diablo Rosso Corsa po testih so na suhem daleč pred, v Sloveniji tako opevanim Dunlopom Sport Smartom, katere mene niso prepričale spredaj sem moral zamenjati 2 gumi da sem se znebil šimija, grip je bil pa podoben kot na Metzelerkah M5 le da so se te peljale z veliko večjo natančnostjo in veliko manšo občutljivostjo na različne podlage. SS je pa bil bolši pri res hudem drsanjem kolenčnikov na priljubljenih cestnih odcekih saj so se pregrele malo kasneje vsekakor pa niso to track day gume. Kilometrina je bila pa podobna okrog 6000 km

Sem tudi jaz že spraševal po tej primerjavi kako stran nazaj...pa nisem dobil kakega prepričljivega odgovora.

...pa sem se odločil za Dunlop GP Racer..

Z M5 sem bil zadovoljen dokler je bilo gor več kot 50% profila, za na Marof ali kako drugo pisto NIKAKOR, jo pregreješ že z malo bolj hudo vožnjo po kakih ridah...

Dunlop Sport Smart mnogo boljša ( moja ocena ).. se ne pregreva, grip o.k., zaupanja vredna guma....in NI mi tresla!....

Dunlop GP Racer nisem vozil, pa pravijo kolegi, da se ti samo smeji ko si jih dal gor po Sport Smartu...

Po mojem boš z istim gripom naredil več KM z GP Racer kot pa s Pirelli Diablo Rosso Corsa (res da je GP Racer za razred bolj "športna" guma).

Diablo Rosso Corsa ima res veliko oprijema na suhem, na mokrem manj (prebrano na testu), to je tudi potrdil nek motorist, ki je brezkompromisno drajsal po kolenih....kilometrov pa ta guma ne dela veliko.

Jaz sem se odločil za preverjeno zadevo, ko z odličnim gripom narediš več km kot pri konkurenci..

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za prijatelja iščem

Bridgestone Exedra Max za žične felne, z notranjo gumo, dimenzije 90/90-21 i zadnja 160/80-15, motor je Honda Shadow Spirit 2007 VT750C2

se dobijo kje pri nas?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh kake gume fantje Verige so trenutno in!! Pa kokr norc prav samohodno metlo pod nujno de si loh ovink pometeč pa po kolenu....!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere gume priporočate za Hondo cbr 600 rr. Letnik '06. Prej sem imel GP racer, sedaj imam sport smart, vendar mi trese prednjo balanco, ker so bile sport smart že rabljene in je guma kot izgleda nekoliko jajčasta. Sam se najbolj nagibam k nakupu novih sport smartk. Bi bilo mogoče bolj pametno kupiti gp racer, ali pa morda kakšno drugo firmo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od načina vožnje in predvsem kje to vožnjo prakticiraš.. če se npr. voziš samo po cesti bi morale sport smart biti dobra izbira če nisi kamikaza - kar kerjetno nisi če sprašuješ za gume.. da trese sprednjo bi naj bil problem teh dunlopovih gum (sport smart), ampak jaz jih bom vseeno tud sam obul kot naslednje..

za metzeller več nočem niti slišat, lahko pa probaš kake Pirelli diablo rosso, conti sport attack tud niso slabe..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odvisno od načina vožnje in predvsem kje to vožnjo prakticiraš.. če se npr. voziš samo po cesti bi morale sport smart biti dobra izbira če nisi kamikaza - kar kerjetno nisi če sprašuješ za gume.. da trese sprednjo bi naj bil problem teh dunlopovih gum (sport smart), ampak jaz jih bom vseeno tud sam obul kot naslednje..

za metzeller več nočem niti slišat, lahko pa probaš kake Pirelli diablo rosso, conti sport attack tud niso slabe..

Zakaj in za katere Metzeler nočeš več slišat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...... lahko pa probaš kake Pirelli diablo rosso, conti sport attack tud niso slabe..

:OK: ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj in za katere Metzeler nočeš več slišat?

za nobene, imel sem m3 ki so me stale podrsanih plastik - seveda krivda tudi na moji strani da nebom krivil samo gum.. ampak vseeno zaupanje

so mi vzele.. tud drugače nisem bil z gripom kaj xtra zadovoljen in sem jih kr hitro (zelo malo rabljene) prodal..

do sedaj full zadovoljen z Pirellijem (diablo, dragon supercorsa in diablo supercorsa) in pa Dunlop (gp in qualifier 2 trenutno)..

tako da ostajam na Dunlopu

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za nobene, imel sem m3 ki so me stale podrsanih plastik - seveda krivda tudi na moji strani da nebom krivil samo gum.. ampak vseeno zaupanje

so mi vzele.. tud drugače nisem bil z gripom kaj xtra zadovoljen in sem jih kr hitro (zelo malo rabljene) prodal..

do sedaj full zadovoljen z Pirellijem (diablo, dragon supercorsa in diablo supercorsa) in pa Dunlop (gp in qualifier 2 trenutno)..

tako da ostajam na Dunlopu

Ja jaz M3 nisem vozil, sem pa bil s K3 zelo zadovoljen. Tudi s Pirelli Dragon in Diablo SuperCorsa sem bil zelo zadovoljen. Z GP Racer sem bil z oprijemom tudi zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...še zanimiva reklama za sport attack 2

..zakaj zanimiva?

300km/h + po AC :grrr

Hahaha, ja tako se ne sme voziti! :grrr Kako pa je Continental kaj cenovno napram Pirelli in ostalim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega jih je vozil in menjaval na cca 4k km.. včasih celo prej (gsxr 1000).. oprijem je baje ok, tud feedback.. ampak kilometrina pa..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kake so dejanske izkušnje z

Bridgestone

BT 016 Pro. obraba---?

odlične, vendar tako kot je omenil predhodnik....cca 4-5kkm nardiš. Držijo pa odlično, tako v mokrem kot suhem, hitro so ogrete, odličen feedback, v primerjavi s sportsmart, neprimerno bolj odzivne in precizne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!