Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Za svojo Hornetko kupujem Dunlop Roadsmart ali Sportsmart. Vožnja potovalna, na vsake tok časa športna.

Kaj priporočate?

Lep motoristični pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za svojo Hornetko kupujem Dunlop Roadsmart ali Sportsmart. Vožnja potovalna, na vsake tok časa športna.

Kaj priporočate?

Lep motoristični pozdrav!

Od Dunlopa za tvoj stil vožnje Metzeler z8 interract :kva2:

Z M5 pa V2 se nardi nekje med 5-6,5kkm kolega je pa z Z750 naredil 7-8kkm, foter pa z CBR XX in z Z8 10kkm

Na FJR sem delal z z6 med 9 in 11 tkm. M5 je bolj športna, zato ne vem kako se obnese... Sem pa danes kupil 2 para z8 (izkoristil bon za 50 € pri širniku). Upam, da bodo vsaj tako dobre kot so bile z6 :kva2:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ve kdo slučajno če Sava še proizvaja enduro gumo INVADER. Namreč imam jih na motorju in bi moral zadnjo zamenjat, ampak mi zadnič pri vulkanizerju pravi, da jih ni več za dobit!

Je pa tu ta druga guma, na tem linku http://www.savatech....kel/enduro.html

Po moje za enduro gume ni zelo pomembno, da so od istega proizvajalca...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po moje za enduro gume ni zelo pomembno, da so od istega proizvajalca...

katero? Jas mam MC 24 še 80-90% ohranjene... prednja in zadnja, kupljene spomladi 2011... dale skozi okrog 1500-2000km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

igr...

..eni imajo raje bel špricer, eni pa črnega... pa po obeh si lahka pijan...

... ker ti je pa bolj všeč, moraš pa sam probat....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prvič kupujem gume za motor , sem se odločil da malo povprašam katere gume priporočate in sicer za kawasaki ninja l.2001 ?

Z motorjem delam predvsem turce , se pa zna zgoditi, da letos zavijem tudi na pisto , zato bi rad kupil gume ki so malo bolj vzdržljive , pa vendar z dobrimi performansi. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prvič kupujem gume za motor , sem se odločil da malo povprašam katere gume priporočate in sicer za kawasaki ninja l.2001 ?

Z motorjem delam predvsem turce , se pa zna zgoditi, da letos zavijem tudi na pisto , zato bi rad kupil gume ki so malo bolj vzdržljive , pa vendar z dobrimi performansi. ;)

lp

Tega načeloma NI! :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker prvič kupujem gume za motor , sem se odločil da malo povprašam katere gume priporočate in sicer za kawasaki ninja l.2001 ?

Z motorjem delam predvsem turce , se pa zna zgoditi, da letos zavijem tudi na pisto , zato bi rad kupil gume ki so malo bolj vzdržljive , pa vendar z dobrimi performansi. ;)

lp

tega še res niso izumili.. ampak če misliš še na kako pisto zavit in glede na to da si še začetnik..

Dunlop Sportsmart, Continental Sportattack 2 (nova še ne preverjena), Pirelli Diablo rosso..

v tem segmentu so še Britgestone bt016, Metzeller M5, Michelin power pure... bi pa vseeno priporočal kaj od zgornjega..

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega še res niso izumili.. ampak če misliš še na kako pisto zavit in glede na to da si še začetnik..

Dunlop Sportsmart, Continental Sportattack 2 (nova še ne preverjena), Pirelli Diablo rosso..

v tem segmentu so še Britgestone bt016, Metzeller M5, Michelin power pure... bi pa vseeno priporočal kaj od zgornjega..

tudi (nova) guma Bridgestone BT016 PRO naj bi bila zelo dobra ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi (nova) guma Bridgestone BT016 PRO naj bi bila zelo dobra ...

tudi stara je bila.. ampak kilometrina je bila problem.. kako je z to ne vem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tega še res niso izumili.. ampak če misliš še na kako pisto zavit in glede na to da si še začetnik..

Dunlop Sportsmart, Continental Sportattack 2 (nova še ne preverjena), Pirelli Diablo rosso..

v tem segmentu so še Britgestone bt016, Metzeller M5, Michelin power pure... bi pa vseeno priporočal kaj od zgornjega..

Dodam še moj podpis.

Sportsmart po moji oceni daleč najboljši glede zahtev, ki si jih navedel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo katere gume izmed naštetih vzame, bo ok. Bi pa sigurno rajš PPure kot pa Sport Smartko :) Že zato, ker ni Dunlop :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo katere gume izmed naštetih vzame, bo ok. Bi pa sigurno rajš PPure kot pa Sport Smartko :) Že zato, ker ni Dunlop :P

sam sem s sportsmart IZREDNO zadovoljen. vozim prvi komplet, tako da za kilometrino še ne vem kakšna bo, po besedah ostalih kar dobra. zadovoljen sem, če s supersport gumo naredim 5000kmjev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam sem s sportsmart IZREDNO zadovoljen. vozim prvi komplet, tako da za kilometrino še ne vem kakšna bo, po besedah ostalih kar dobra. zadovoljen sem, če s supersport gumo naredim 5000kmjev.

Tudi jaz sem s sportsmartkami zadovoljen. Ravno danes sem zamenjal zadnjo po prevoženih 10473 kilometrih. Pred menjavo jo je ostalo ravno še za en podpis na cesti, hehe. Bi je bilo pa še za kakšen kilometer več, če se ne bi toliko po mestu vozil :BUA: .

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, tud moja naslednja bo skoraj sigurno sport smart.. so me dokaj prepričali uporabniki, pa tud z zdajšnjo qualifier 2 sem bil kr zadovoljen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz če kupim naslednje gume, so spet sportsmart, prva mi je zdrzala 2 sezoni, tam nekje med 18.000-20.000km, zadnja pa po 10.000km tam nekje, je pa večinoma tišanja na polno na rakitni, pa do morja kar dostkrat pa še v bosno je zdržala, pa celi teden dol tišanja na okol. Sm kar presenečn da so tolko zdržale, drži čist dobr (ZAME) za druge nevem kolk je dobr. Pri meni majo ornk velk plus. Pa znjimi se da po kolenu na polno vozit, skoraj brez presedanja, na rakitni kjer je dobr asvalt.

To je od mene mislim da nimaš kej falit s temi gumami, edino če maš kake druge v mislih, se pa sam odloč.

Upam da ti je kej v pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala vsem za nasvete, tudi sam sem imel v mislih sportsmartko , vendar sem sedaj v dilemi ,ker mi je namreč nekdo pri Širnik-u ,ko sem se zanimal za gume rekel , da je Metzeller M5 boljŠa kot sportsmartka , pa Še v akciji je. ;)

Kaj pa pravite vi , ki ste že dali nekaj km in nekaj menjav gum skozi?

Že vnaprej hvala za koristne informacije.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo, zgleda da v tej temi in v temi ki jo najdete pod zgornjim linkom ne pišejo isti ljudje....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sportsmart, prva mi je zdrzala 2 sezoni, tam nekje med 18.000-20.000km, zadnja pa po 10.000km tam nekje, je pa večinoma tišanja na polno na rakitni,

tega verjetno niti Dunlopovi tehniki niso pričakovali, da SS guma zdrži 10.000 km tiščanja na polno na motorju, ki ima +150km, prva pa 18.000??

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

http://www.motosvet....-ali-zivljenje/

zanimivo, zgleda da v tej temi in v temi ki jo najdete pod zgornjim linkom ne pišejo isti ljudje....

res je prav da se to pove naglas in javno izpostavi ampak.. če sem z določeno gumo zadovoljen je sam nebom menjal, pravtako mislim da rejcerji ne bodo nehali kupovat dunlopovih gp gum ker so preprosto za dirkališče najboljše..

zamislim se lahko nad odnosom zastopnikov, nad sport smartko pa ne, ker sem prepričan da sta gumi sport smart in gp popolnoma različni..

tudi tehnologija izdelave se pomoje razlikuje.. nevem.. bom pa vsekakor previdnejši in gumo pregledal vsakič ko bom mazal verigo..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!