Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

nak, PILOT POWER prevoženih natanko 17300m... smo kar na preizkušeni varjanti ostali :grim pa še dimenzija če koga zanima ->

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a obstaja kaksen test sportnih gum  :hmm:  Vem da sem ga enkrat nekje zasledil, sedaj ga pa ne najdem vec  .)

Ja, v Motoristu številka 70 je test sedmih supersport pnevmatik. Drugače je v številki 69 še test 12-ih pnevmatik za skuterje, v številki 68 test 10-ih supermoto pnevmatik in v številki 67 še test sedmih touring pnevmatik, če bi koga zanimalo .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, v Motoristu številka 70 je test sedmih supersport pnevmatik. Drugače je v številki 69 še test 12-ih pnevmatik za skuterje, v številki 68 test 10-ih supermoto pnevmatik in v številki 67 še test sedmih touring pnevmatik, če bi koga zanimalo .)

Pozdrav od Roberta

se da dobit za ss v elektronski obliki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se da dobit za ss v elektronski obliki?

Bi bilo potrebno malo poiskat po netu, iz glave ne bi vedel. Bom malo pobrskal .)

Pozdrav od Roberta

Popravljeno . Popravil Robert
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bi bilo potrebno malo poiskat po netu, iz glave ne bi vedel. Bom malo pobrskal .)

Pozdrav od Roberta

Nisem dobil nič :(

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, za ta lene...

[http://www.motorradonline.de/static/specials/ReifenSpezial/Reifentest2005/FrameSet_reifen_05.html]test pnevmatik

Pa še za tiste, ki nimajo časa cele klobase brat...

primerjava športnih gum

Evo, še delujoč link...

test pnevmatik

Popravljeno . Popravil premza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ko smo glih pri športnih....naneslo je, da sem na pisti fural z različnima....ali vožnja ali pa nič....dobro za spoznavni dan....

Spredaj D 208RR, zadaj BT 014; 208 je bila še legalna, Bridgestonka po sredini ne, ob robovih pa kot nova.

V pavzi sem bil presenečen....sprednja je bila še po 15 min. kot vroča žemljica , Bridgeston-ka se je ohladila v dobrih 5-ih minutah :blink: .... resda na šlatanje, ampak vseeno :?

Spadata v isti rang.....zakaj takšna razlika? Zmes? Nepravilen pritisk?

Obraba je bila ista pri obeh.

LP, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Fantje a bi mi znal kdo svetovat v kaj naj obujem mojo endurco,ki bi jo rad spremenu v en turistični supermoto!V mislih mam samo menjavo gum za cesten,čimbolj cestne,čimbolj dirkalne bi bilo fajn pa da so še vedno legalne za na cesto :P

No problem je v tem da ne najdm nobenih konkretnih gum za mojo dimenzijo gum:

spredaj:80/90-21"

zadaj:110/80-18"

Upam da se je kdo ubadal že s takimi merami cestnih gum in zadevo rešil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No problem je v tem da ne najdm nobenih konkretnih gum za mojo dimenzijo gum:

spredaj:80/90-21"

zadaj:110/80-18"

Upam da se je kdo ubadal že s takimi merami cestnih gum in zadevo rešil...

Cestn profil teh dimenzij bos tezko najdo!

Ce hoces met supermoto nek na neti najdi enga razbitiga pa felgne kupi al pa od cestaka pa bos brez problema gume dobil! Sory za :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja,to opcijo poznam...SM feltne+gume!Sam morš računat da nimam lih 100 jurju za feltne pol pa še kakih 100 za gume!

Sm mel namen mal cenej skoz pridt .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja,to opcijo poznam...SM feltne+gume!Sam morš računat da nimam lih 100 jurju za feltne pol pa še kakih 100 za gume!

Sm mel namen mal cenej skoz pridt .)

Sej na avtoneti sem ze veckrat zasledil feltne+gume za manj kot 100k!Enkrat mislim da so ble celo komplet prve+zadne za 60k z gumami(rablenimi)!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko smo glih pri športnih....naneslo je, da sem na pisti fural z različnima....ali vožnja ali pa nič....dobro za spoznavni dan....

Spredaj D 208RR, zadaj BT 014; 208 je bila še legalna, Bridgestonka po sredini ne, ob robovih pa kot nova.

V pavzi sem bil presenečen....sprednja je bila še po 15 min. kot vroča žemljica , Bridgeston-ka se je ohladila v dobrih 5-ih minutah :blink: .... resda na šlatanje, ampak vseeno :?

Spadata v isti rang.....zakaj takšna razlika? Zmes? Nepravilen pritisk?

Obraba je bila ista pri obeh.

LP, hvala.

Hola!

Hmmm... glede na to da sem prav letos vozil najprej BT014 in potem D208 RR se ne bi strinjal, Red... isti rang so IMHO navadne D208 in BT014, D208 RR pa se mi zdijo bolj športne, z veliko boljšim oprijemom...

(poglej še MCNjev test - link je malo višje objavil premza)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Ne vem, ne vem... jst sem bil pa prepričan, da sta isti rang BT020 in D208.

Odkod ideja? V users manualu od mojega motorja piše naj uporabljam gume Bridgestone BT020 (takrat prva vgradnja) ali Dunlop D207. D208 je naslednica D207, ergo... očitno napačen zaključek. BT014 torej.

Popravljeno . Popravil ernessto73
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

A me kdo poduči o gumah, ki imajo sredino iz trde zmesi, rob pa mehki? :blush: :naughty:

Proizvajalci, modeli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zelo zanimiva informacija moram rečt... :OK:

Modeli in kombinacije?? ... me bolj zanimajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zelo zanimiva informacija moram rečt... :OK:

Modeli in kombinacije?? ... me bolj zanimajo.

Poglej na Michelinovo stran, mislim pa da obstaja 7 kombinacij. So pa to Michelin Power Race gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A me kdo poduči o gumah, ki imajo sredino iz trde zmesi, rob pa mehki? :blush: :naughty:

Proizvajalci, modeli?

Tudi na novem Pegasotu so bile gume PIRELLI MT90 SCORPION S/T, ki se ob robu hitreje obrabljajo.

:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi na novem Pegasotu so bile gume PIRELLI MT90 SCORPION S/T, ki se ob robu hitreje obrabljajo.

:?

:P

jest sm supercorso po robu pobral do platna, po sredini je bila pa še kot nova

voženasamonagrobnikupress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!