Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

kako je zdaj s temi tresljaji pri SportSmart...se to dogaja vsem ali le nekaterim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako je zdaj s temi tresljaji pri SportSmart...se to dogaja vsem ali le nekaterim?

Zvozil 2 seta na R1. Tresljajev nobenih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men tut nč ne tressssssseeeeee... :grrr

..nekateri nič ne uravnotežijo koles po menjavi gume. Jaz jih vedno.

...ejga, fajtr.... nama že mopeda tolk treseta, da če še guma trese, tega sploh ne porajtaš...hahahhahha

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men tut nič ne tresejo (sportsmartke). Kilometrina pa bo: prva cca 8000. (ki jo pobira najbolj če gledamo prerez na 10 in 2 uri, kar pomeni verjetno precej zaviranje v ovinke in pa verjetno tudi samo težišče motorja. Če bi gledal samo sredino bi lahko šel čez 10000km) in zadnja, če mi ne bo sredine pobralo (problem daljših relacij v dvoje) tudi tam nekje.okrog 8000 km, poraba pa je dokaj enakomerna po celem obodu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...men tut nč ne tressssssseeeeee... :grrr

..nekateri nič ne uravnotežijo koles po menjavi gume. Jaz jih vedno.

...ejga, fajtr.... nama že mopeda tolk treseta, da če še guma trese, tega sploh ne porajtaš...hahahhahha

ja trese se k traktor :D hahaha

glede na to da se pnevmatike tudi odlično obnašajo na mokri površini me čudi da se na suhi površini trese.

ali ima tudi pritisk v gumi kaj veze...verjetno ima...

hvala za info. vsem ;)

Popravljeno . Popravil Streetfighter1098S
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si že reko, da ne bom pisal o kilometrini, pa vseeno še enkrat.

očitno zelo različno dojemamo pojem "način vožnje" , da lahko pride do takih razlik. osebno nisem še nikoli naredo s ss gumami (zadnjo) več kot 6500kmjev, povprečno pa okoli 5000kmjev. prednja verjetno še najmanj pol toliko, pa se ne smatram za kamikazo. res pa je, da mam motor za uživanje, in na gumah ne šparam. uživam v pospeševanju iz naklona v ovinku, na nažigam pa prve in druge z mesta na polno.

najbolš bi blo :-), da se nas enih par dobi na kaki atraktivni lokaciji, in pol pelemo turo skupaj in vidimo, kako in kaj kdo dela. :mellow:

Popravljeno . Popravil siks
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako so kaj Michelin pilot pover 2ct? menjal sem motor in ima te gume, so kot nove vendar mi ne dajejo dobrega občutka, zdi se kot da zadnja guma kar drsi v ovinkih.. Prej sem vozil sportsmart in sem bil zelo zadovoljen. je tudi kar drugače zaradi tega ker je zdaj michelin 190, prej pa sem vozil 180? je pa tudi razlika v motorju v sami medosni razdalji, ki je zdaj večja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako so kaj Michelin pilot pover 2ct? menjal sem motor in ima te gume, so kot nove vendar mi ne dajejo dobrega občutka, zdi se kot da zadnja guma kar drsi v ovinkih.. Prej sem vozil sportsmart in sem bil zelo zadovoljen. je tudi kar drugače zaradi tega ker je zdaj michelin 190, prej pa sem vozil 180? je pa tudi razlika v motorju v sami medosni razdalji, ki je zdaj večja..

Poleg ostalega...

1. Ne pozabi, da zdaj je še asvalt hladen.

2. Kaj pa pritisk v pnevmatiki, poizkusi ga malce znižat.

3. Pa verjetno ga bolj nažigaš. :krneki:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. pa verjetno ker je res mischelinka dosti slabša guma... ko boš prešaltal nazaj na dunlop bodo ti problemi čudežno izginili..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4. pa verjetno ker je res mischelinka dosti slabša guma... ko boš prešaltal nazaj na dunlop bodo ti problemi čudežno izginili..

hvala za odgovore.. Me je že bilo strah da je dosti kriv motor...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za odgovore.. Me je že bilo strah da je dosti kriv motor...

Jaz in kolega voziva Michelin PP 2CT. Oba motorja 150PS+. Zadnjo v dimenziji 190/55 pobral do roba, drsenja nobenega. Sem pa vozil tudi Dunlop,pred Michelinom, pa ...., ostajam na Michelin. Malo raje preveri vzmetenje in tlak.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz in kolega voziva Michelin PP 2CT. Oba motorja 150PS+. Zadnjo v dimenziji 190/55 pobral do roba, drsenja nobenega. Sem pa vozil tudi Dunlop,pred Michelinom, pa ...., ostajam na Michelin. Malo raje preveri vzmetenje in tlak.

bom vsekakor preveril še tlak in počakal na toplejše dni... če bo enako pa bom preklopil na sportsmart...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med gumami Sportsmart in Roadsmart. Katera bi bila bolj primerna za športno-potovalno vožnjo. Obuvam pa ER 6n.

Hvala za odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo

mam eno ugodno ponudbo za vas fantje če vas kej zanimajo malo rabljene gume

2x Dunlop GP 200/55/17 (medium)

2x Dunlop KR106 125/80/17 (soft)

cena za vse 4 gume je 100€ in je zadna gume so pa še zelo dobre

mobitel 030 619 396

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se med gumami Sportsmart in Roadsmart. Katera bi bila bolj primerna za športno-potovalno vožnjo. Obuvam pa ER 6n.

Hvala za odgovor!

road smart 2

Popravljeno . Popravil m@dness
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja izkušnja z širnik pnevmatik centrom :) v soboto po telefonu vprašam če lahko pošljejo 2 moto pnevmatiki po pošti . Vprašam če lahko koristim tisti bon ki ga imajo do konca marca (-50 € bon ob nakupu seta metzeler pnevmatik ) in mi po telefonu odgovori da brez problema velja bon ob dostavi. No in danes vjutro pride stric z hitro pošto in pravi da je za plačat 252 € namesto 202 €. Seveda sem odposlal nazaj pnevmatike . Nisem pa šel ugotavljat ali je širnik pozabil upoštevat bon ali me je hotel nategnit......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Današnja izkušnja z širnik pnevmatik centrom :) v soboto po telefonu vprašam če lahko pošljejo 2 moto pnevmatiki po pošti . Vprašam če lahko koristim tisti bon ki ga imajo do konca marca (-50 € bon ob nakupu seta metzeler pnevmatik ) in mi po telefonu odgovori da brez problema velja bon ob dostavi. No in danes vjutro pride stric z hitro pošto in pravi da je za plačat 252 € namesto 202 €. Seveda sem odposlal nazaj pnevmatike . Nisem pa šel ugotavljat ali je širnik pozabil upoštevat bon ali me je hotel nategnit......

Lepo piše, da plačaš polno ceno in dobiš bon, ki ga lahko unovčiš ob naslednjem nakupu. Torej širnik je naredil prav. ti pa žal slabo bereš. Drugače, se strinjam, da gre za dokaj perfidno manipulacijo s popusti.

Pri nakupu para pnevmatik iz akcije in gotovinskim plačilom

vam v času od 15.2-30.3.2012 podarimo bon v vrednosti -50eu.

Bon velja le za nakup seta pnevmatik METZELER&PIRELLI.

Bon velja do 1.5.2012

Bon je prenosljiv,pri plačilu z bonom se ponovno ne podari bona.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, tudi jaz sem razumel, da bom ob nakupu RoadSmart2 prišparal 30€ na licu mesta, ampak je to res unovčljivo pri naslednjem nakupu.

bom vsekakor preveril še tlak in počakal na toplejše dni... če bo enako pa bom preklopil na sportsmart...

Kje maš pa motor iz tvojega avatarja ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kako so kaj Michelin pilot pover 2ct? menjal sem motor in ima te gume, so kot nove vendar mi ne dajejo dobrega občutka, zdi se kot da zadnja guma kar drsi v ovinkih.. Prej sem vozil sportsmart in sem bil zelo zadovoljen. je tudi kar drugače zaradi tega ker je zdaj michelin 190, prej pa sem vozil 180? je pa tudi razlika v motorju v sami medosni razdalji, ki je zdaj večja..

Nobenih težav pri 150ps kot je napisal Bikez. Niti enkrat mi ni zdrsnila, pa je že vse drselo po tleh. Tlak v zadnji gumi je bil zmeraj na predpisanih 2.9. Berem, da si zamenjal motor....vsakega novega motorja se je potrebno navaditi..pa če si še taki as.

4. pa verjetno ker je res mischelinka dosti slabša guma... ko boš prešaltal nazaj na dunlop bodo ti problemi čudežno izginili..

...buče:P .....je pa res, da je psiha ena takšna hecna zadevščina:)

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakemu svoje.. mischelinke (pilot power) so bile na gsxr-ju ko sem ga kupil..

naj ti dovolj pove dejstvo da sem jih še s 1/4 profila vrgel vstran ker za druga žal niso bile..

ni mi bil všeč feeling vsakič ko sem peljal čez križišče z zebrami če mi bo odneslo samo zadnjo ali tudi sprednjo..

da se o zalivkah ne menimo..

je pa res da bi za adrenalin freake znala bit to prava izbira.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...trenutno imam dva enaka motorja (ne me spraševat zakaj..)..na enemu imam Sport Smart, na drugemu Michelin (hmmm..a so sport power ..al pa pilot power...al kaj..zdele glih ne grem gledat v garažo).

škoda besed za opis primerjave...kot je napisal prejle madness...

Michelin gre dol še ta vikend, gor pa GP Racer...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si že reko, da ne bom pisal o kilometrini, pa vseeno še enkrat.

očitno zelo različno dojemamo pojem "način vožnje" , da lahko pride do takih razlik. osebno nisem še nikoli naredo s ss gumami (zadnjo) več kot 6500kmjev, povprečno pa okoli 5000kmjev. prednja verjetno še najmanj pol toliko, pa se ne smatram za kamikazo. res pa je, da mam motor za uživanje, in na gumah ne šparam. uživam v pospeševanju iz naklona v ovinku, na nažigam pa prve in druge z mesta na polno.

najbolš bi blo :-), da se nas enih par dobi na kaki atraktivni lokaciji, in pol pelemo turo skupaj in vidimo, kako in kaj kdo dela. :mellow:

sem si že reko, da ne bom pisal o kilometrini, pa vseeno še enkrat.

očitno zelo različno dojemamo pojem "način vožnje" , da lahko pride do takih razlik. osebno nisem še nikoli naredo s ss gumami (zadnjo) več kot 6500kmjev, povprečno pa okoli 5000kmjev. prednja verjetno še najmanj pol toliko, pa se ne smatram za kamikazo. res pa je, da mam motor za uživanje, in na gumah ne šparam. uživam v pospeševanju iz naklona v ovinku, na nažigam pa prve in druge z mesta na polno.

najbolš bi blo :-), da se nas enih par dobi na kaki atraktivni lokaciji, in pol pelemo turo skupaj in vidimo, kako in kaj kdo dela. :mellow:

Js delam nekaj manj km.,približno takole zgleda:Metzeler Sporttec M5-cca.4700km.,Dunlop GP Racer D211-cca.2000km.,Pirelli Diablo SuperCorsa Sp-cca.2400km.,Pirelli Dragon SuperCorsa-cca.2700km.To je za zadnjo gumo!Na 3 zadnje menjam 2 prednj.Nič avtocest,nič dirkališč.Zadja guma obrabljena v celoti(robovi in sredina),prednja pa po robovih,po sredini pa ostane kar nekaj profila.Blagor Vam,ko delate takšno število km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!