Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Js delam nekaj manj km.,približno takole zgleda:Metzeler Sporttec M5-cca.4700km.,Dunlop GP Racer D211-cca.2000km.,Pirelli Diablo SuperCorsa Sp-cca.2400km.,Pirelli Dragon SuperCorsa-cca.2700km.To je za zadnjo gumo!Na 3 zadnje menjam 2 prednj.Nič avtocest,nič dirkališč.Zadja guma obrabljena v celoti(robovi in sredina),prednja pa po robovih,po sredini pa ostane kar nekaj profila.Blagor Vam,ko delate takšno število km.

...hahaha.. ka pa maš tazga gumoždera.... :P

..imam jaz enak problem... dvovaljnik cca130km, ko gume papca ko za šalo.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje svaka vam čast...kako vam uspe tako kilometrino delat z D211 racer-kam. Js sem presrečen,če nardim z njimi 1000km...pa to je redko kdaj.Seveda govorim za zadnjo...sprednja mi zdrži dve zadnji. Zdj pa ne vem...a bom res moral spremeniti stil vožnje al pa zamenjat gume...Fora pa je,da sem z gumami prezadovoljen...Edino kar pa je,je pa to kar sem zgoraj opisal. Ima kdo kakšen drug predlog glede zamenjave...seveda gume za cesto v tem stilu kot so racer-ke? :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje svaka vam čast...kako vam uspe tako kilometrino delat z D211 racer-kam. Js sem presrečen,če nardim z njimi 1000km...pa to je redko kdaj.Seveda govorim za zadnjo...sprednja mi zdrži dve zadnji. Zdj pa ne vem...a bom res moral spremeniti stil vožnje al pa zamenjat gume...Fora pa je,da sem z gumami prezadovoljen...Edino kar pa je,je pa to kar sem zgoraj opisal. Ima kdo kakšen drug predlog glede zamenjave...seveda gume za cesto v tem stilu kot so racer-ke? :blink:

Mater, pa sem te hotel vprašat če gremo na kavo do morja pa vidim, da ti ne bo zneslo prit tja in nazaj :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahahahaah.... Ah stari sj za daljše furce je pa druga guma v garaži...mičken bol trda,ki že ima dva obiska primorske...Tko da lahka kamot grema. Sj veš...racer-ka je pa bol za na Marijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakemu svoje.. mischelinke (pilot power) so bile na gsxr-ju ko sem ga kupil..

naj ti dovolj pove dejstvo da sem jih še s 1/4 profila vrgel vstran ker za druga žal niso bile..

ni mi bil všeč feeling vsakič ko sem peljal čez križišče z zebrami če mi bo odneslo samo zadnjo ali tudi sprednjo..

da se o zalivkah ne menimo..

je pa res da bi za adrenalin freake znala bit to prava izbira.. :)

PP 2Ct pač ne drsi na črtah in zalivkah toliko, kot so mi gume, ki so na tem forumu bog in batina ;).

P.S. vozil to in ono, tak da ne blefiram. Vem pa katero firmo ne bom več obesil na motor za po cesti.

Je pa res, da ne vozim po cesti na smrt, vozim pa tako, da pobere robe, le če je cesta prava. Kot sem rekel, nikoli nisem imel težav in ker gumi zaupam jo bom imel še naprej.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PP 2Ct pač ne drsi na črtah in zalivkah toliko, kot so mi gume, ki so na tem forumu bog in batina ;).

P.S. vozil to in ono, tak da ne blefiram. Vem pa katero firmo ne bom več obesil na motor za po cesti.

Je pa res, da ne vozim po cesti na smrt, vozim pa tako, da pobere robe, le če je cesta prava. Kot sem rekel, nikoli nisem imel težav in ker gumi zaupam jo bom imel še naprej.

saj v tem je fora..zaupat gumi..

eni se bolje počutite na debelinkotu, drugi na bog i batina..

prepucavanje kera je boljša je brezveze..

najbolš bi blo za vsakega da bi mel dva enaka motorja in bi probal ene in druge..ali pa še tretje..

ampak to je sanja svinja.......

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsakemu svoje..

Točno tako!

Zato je bzv govoriti kako so neke gume totalno sux in ga prepričevat da obstaja samo "ena in edina" guma.

Naj človek proba in naj sam vidi kaj mu paše in kaj ne.....

Gume v tem rangu so itak vse tu-tu nekje...odvisno kaj keremu bolj paše, glede motorja, stila vožnja, itd....

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje svaka vam čast...kako vam uspe tako kilometrino delat z D211 racer-kam. Js sem presrečen,če nardim z njimi 1000km...pa to je redko kdaj.Seveda govorim za zadnjo...sprednja mi zdrži dve zadnji. Zdj pa ne vem...a bom res moral spremeniti stil vožnje al pa zamenjat gume...Fora pa je,da sem z gumami prezadovoljen...Edino kar pa je,je pa to kar sem zgoraj opisal. Ima kdo kakšen drug predlog glede zamenjave...seveda gume za cesto v tem stilu kot so racer-ke? :blink:

Js bom verjetno probal K3 od Metzelerja (zaenkrat zadaj).Kaj menite?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako!

Zato je bzv govoriti kako so neke gume totalno sux in ga prepričevat da obstaja samo "ena in edina" guma.

Naj človek proba in naj sam vidi kaj mu paše in kaj ne.....

Gume v tem rangu so itak vse tu-tu nekje...odvisno kaj keremu bolj paše, glede motorja, stila vožnja, itd....

se popolnoma strinjam.. problem je da večina ljudi nima toliko denarja da bi probavala znamko za znamko, in model za modelom..

zato pa je forum, kjer se na taka vprašanja odgovarja, res pa je da so odgovori velikokrat preveč subjektivni.. ampak ko potegneš črto pod

vsem se pa vseeno vidi glas večine..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se popolnoma strinjam.. problem je da večina ljudi nima toliko denarja da bi probavala znamko za znamko, in model za modelom..

zato pa je forum, kjer se na taka vprašanja odgovarja, res pa je da so odgovori velikokrat preveč subjektivni.. ampak ko potegneš črto pod

vsem se pa vseeno vidi glas večine..

Kaj pa pomeni glas večine? A to je to, ko kolega kolegu pove katere gume in potem ta naprej prenaša katere gume so OK, čeprav drugih ni probal? Pač je potrebno zadevo probati, potem pa se govori!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js delam nekaj manj km.,približno takole zgleda:Metzeler Sporttec M5-cca.4700km.,Dunlop GP Racer D211-cca.2000km.,Pirelli Diablo SuperCorsa Sp-cca.2400km.,Pirelli Dragon SuperCorsa-cca.2700km.To je za zadnjo gumo!Na 3 zadnje menjam 2 prednj.Nič avtocest,nič dirkališč.Zadja guma obrabljena v celoti(robovi in sredina),prednja pa po robovih,po sredini pa ostane kar nekaj profila.Blagor Vam,ko delate takšno število km.

Hudo.

Res hudo. Ker da Racerke D211 znucaš tako hitro... potem si predstavljam da to ves čas v smrt leti, al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo.

Res hudo. Ker da Racerke D211 znucaš tako hitro... potem si predstavljam da to ves čas v smrt leti, al kako?

Sigurno mora bit nekaj takega,ker zdrži 500 km Panonije!!

Popravljeno . Popravil bagio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hudo.

Res hudo. Ker da Racerke D211 znucaš tako hitro... potem si predstavljam da to ves čas v smrt leti, al kako?

Za takšne ceste,kot jih imamo-sigurno!!Drugač pa,vozimo se 3-4 vskupini,še kar aktiven tempo bi rekel...Kar se pa gume tiče,kolega jo(in tudi ostale ss gume)zliže pod 1000km,pretežno Golica in spet Golica...Vozi pa KTM RC8...Dvocilindraš pač....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za takšne ceste,kot jih imamo-sigurno!!Drugač pa,vozimo se 3-4 vskupini,še kar aktiven tempo bi rekel...Kar se pa gume tiče,kolega jo(in tudi ostale ss gume)zliže pod 1000km,pretežno Golica in spet Golica...Vozi pa KTM RC8...Dvocilindraš pač....

Mal se zamislite in odpeketajte na dirkališče, ker to večno ne gre, slej ko prej se nekaj zalomi, kljub temu, da je cesta na Golico zelo široka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti pogledal če se je tu gor ta tema že kdaj obdelala, zato me ne na križ pribijat.

Oktobra 2011 sem nabavu Yamaho F6 in že pri nakupu opazu, da je zadnja guma že kar obrabljena, ampak samo po sredini. Kaj se je prejšen lastnik šel, ne vem, mogoče kakšen "burnout" z novimi gumami, ker je stranski profil skoraj nedotaknjen in prednja guma kot nova, al pa se je samo naravnost vozu. Kakorkoli, čez zimo sem s tako gumo naredil še cca. 2000km in sedaj jo je nujno zamenjat, zamenjat pa mislim samo zadnjo, ker kot sem omenil, je prednja skoraj kot nova. In tu sledi moje vprašanje!

Če zamenjam samo zadnjo gumo, ali mora bit istega proizvajalca oz. profila kot prva. Sedaj imam Continental SportAttack. Zasledil sem po forumih tudi da nekateri kombinirajo na način, odspredaj tipa Sport, odzadaj pa Road. Poglobil se bom tudi malo v zakonodajo, kako je s tem, vendar veliko dam tudi na mnenje nekoga ki se z motorjem dejansko vozi! Kaj bi bilo npr. če odzadaj dam gor Dunlop RoadSmart in odspredaj obdržim Continental SportAttack?

Nekateri so mi svetovali, da naj kar obe zamenjam, ampak če me razumete, za svojo varnost na cesti mi ni problem dati šolde, vendar pa tudi nisem človek ki meče denar proč in če je sprednja guma dobra, bi jo rad obrabil, ne?!

Dobrodošlo kakršnokoli mnenje!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je tkole: spredaj Sportsmart, zadaj Roadsmart II pa ne zaradi same vožnje, ampak mi zadnjo gumo veliko prej pobere, kot sprednjo. Se pa držim tega, da je sprednja boljša od zadnje ali pa, da sta obe enaki, obratno nikoli...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se moral na prejšnjem motorju po sili razmer zamenjati prednjo gumo z gumo, ki pa ni bila od istega proizvajalca kot zadnja, pa tudi profil je bil zelo drugačen. Rezultat je bil tresenje balance pri cca 60 do 70 km/h, oziroma 70 do 80 km/h če je bil gor še kovček. Aja, tresti je začelo samo če si spustil balanco, drugače na samo vožnjo ni vplivalo.

Moje osebno mnenje je da daj zadaj isto gumo kot jo imaš spredaj, če ne zaradi drugega boš lahko potem ko boš ta komplet izrabil dal gor famozne dunlopke in primerjal...

Popravljeno . Popravil aleksandergabriel
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se moral na prejšnjem motorju po sili razmer zamenjati prednjo gumo z gumo, ki pa ni bila od istega proizvajalca kot zadnja, pa tudi profil je bil zelo drugačen. Rezultat je bil tresenje balance pri cca 60 do 70 km/h, oziroma 70 do 80 km/h če je bil gor še kovček. Aja, tresti je začelo samo če si spustil balanco, drugače na samo vožnjo ni vplivalo.

Moje osebno mnenje je da daj zadaj isto gumo kot jo imaš spredaj, če ne zaradi drugega boš lahko potem ko boš ta komplet izrabil dal gor famozne dunlopke in primerjal...

no, nekako tako sem tudi sam razmišljal, vsekakor pa me zanimajo druga mnenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...za po cesti za "normalno" vožnjo je čisto vseeno katere gume maš gor. Kot že 100x napisano so nekatere gume občutljive na zalivke, nekatere ne, nekatere se obnašajo tko , nekatere malo drugače....v bistvu so pa vse gume istega ranga približno enake. V današnjih časih praktično ni več slabih gum (razen kake no-name gume, ki pa jih tako ali tako najbrž nihče ne kupuje)...zato je strah, da se ne boš mogel peljati , če boš imel gor gumi različnih proizvajalcev, odveč. Tudi če te ustavi organ, pa če preverja gume, preveri najbrž samo če imaš zlizane do amena...

Sej vem, da te matra, (tudi mene kdaj kej matra) da hočeš imeti vse v nulo na motorju, pa vendar, če te toliko matra, da ne boš spal zaradi tega, gumo zamenjaj, pa to nekomu prodaj za nekaj 10€, ki potrebuje ravno tako, ti pa kupi tisto , ki jo hočeš. Za cca 60€, ki boš moral doplačati za novo gumo, boš imel veliko lepši spanec, če ne drugega.....

;)

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem niti pogledal če se je tu gor ta tema že kdaj obdelala, zato me ne na križ pribijat.

Zato te bi bilo potrebno še prej. ;)

In kot so ti že drugi svetovali, ostani na isti znamki, nabavi pa si ContiRoadAttack2.

Sam imam enako kombinacijo in se zadovoljen.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kje menjate pnevmatike in cena za par plus centriranje, če prideš z motorjem. Dejstvo je, da eni vulkanizerji imajo navite cene in mislim, da bi tole znala biti zanimiva informacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz tudi kupujem nove gume in sem po teh prebiranjih še bolj neodločljiv. No, odločil sem se za Dunlop. Prebiram pa da so Sportsmart kakor tudi Roadsmart zelo OK gume, Kje je tista glavna razlika? Km naredijo enako, v mokrem sta nekje iste, razen oprijem na pisti je boljši pri prvih. Zakaj ne bi vsi kupovali Sportsmart, če je samo v temu razlika?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima kje menjate pnevmatike in cena za par plus centriranje, če prideš z motorjem. Dejstvo je, da eni vulkanizerji imajo navite cene in mislim, da bi tole znala biti zanimiva informacija.

V domači delavnici, plačam zvečer :P , za vse ostale pa 7€/kolo. Al pa v Logatcu pri rumenemcestaku, cena mi je pa žal ušla z glave, bo majster povedal :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!