Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Kar sportsmartko bom kupil. Včasih, v čudnih nevarno nenadnih situacijah rabiš boljši oprijem tudi na cesti, zato mislim, da bom raskiral tisto malo večjo obrabo (en celo pravijo, da bolj dolgo zdrži). Bom videl in poročam na koncu sezone.

vse je odvisno od načina vožnje.. če si adrenalin freak ti bo roadsmartka držala manj kilometrov kot sportsmartka ker jo boš tudi na cesti pregreval.. simpl. in to o kilometrini.. če se voziš "normalno" ti bo pod normalnimi pogoji držala roadsmartka večjo kilometrino in ja, tudi v dvoje.. kar pa ne pomeni da z roadsmartko ne moreš kolenčkat ali si dat duška čez ptujsko goro.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za športno - racing vožnjo jih odsvetujem, za lagano šprtno in alternativno sport touring pa so ok.. čeprav je že m5 veni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Test ST pnevmatik iz Bike magazine - GB

Michelin Pilot Road 2 (£242/pair)

Verdict: a good all-round tyre; rated 4/5

Metzeler Roadtec Z8 Interact (£247/pair)

Verdict: quick, but don't inspire confidence; rated 2/5

Avon Storm Ultra 2 (£229/pair)

Verdict: Avon should try a Pilot Road 3; rated 1/5

Pirelli Angel ST (£247/pair)

Verdict: only for those who prioritise stability; rated 3/5

Michelin Pilot Road 3 (£255/pair)

Verdict: the best road tyre in the wet; rated 5/5

Dunlop Roadsmart (£250/pair)

Verdict: three years old, but a brilliant road tyre; rated 4/5

Bridgestone BT-023GT (£235/pair)

Verdict: good, but less sporty than the Dunlops; rated 4/5

Motorji na testu:

Triumph Sprint ST955: 118bhp, torque 78ftlb, weight 207kg, front 120/70/17, rear 180/55/17

Triumph Sprint ST1050: 123bhp, torque 75ftlb, weight 210kg, front 120/70/17, rear 180/70/17

Suzuki GSX1250F: 98bhp, torque 79ftlb, weight 272kg, front 120/70/17, rear 180/55/17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekatere gume so že od novega na sredini gladke (brez profila), če imaš take in če je drugje še zadosten profil pa bi se jaz pritožil.

post-10572-0-86236800-1332159740.jpgpost-10572-0-54537400-1332159725_thumb.jpgpost-10572-0-23941100-1332159714_thumb.jpg

lp

BT 16 mam... ne vem... :blush:

Najbrz bom res placu...glede na vse dogodke iz prejsnjih sezon je morda ze cas... :evilgrin:

Hvala vseeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimajo me Metzeler sportec m3 gume,ima kdo kakšne izkušnje s tem gumami?

sem jih vozo. za rejsing res niso, so pa za ss z lahkoto. tudi kr nekaj km zdržijo. a ko sem probal sportsmart me niso več zanimale. zdaj, ko majo že naslednika, se jih da malo bolj poceni dobit, a sam bi raje vzel sportsmart.

v globali pa sploh niso ble slabe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BT 16 mam... ne vem... :blush:

Najbrz bom res placu...glede na vse dogodke iz prejsnjih sezon je morda ze cas... :evilgrin:

Hvala vseeno...

It's your call.

Saj sam lahko oceniš koliko je tvoja pobrana na sredini in koliko jo je, ko je glanc nova.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jih vozo. za rejsing res niso, so pa za ss z lahkoto. tudi kr nekaj km zdržijo. a ko sem probal sportsmart me niso več zanimale. zdaj, ko majo že naslednika, se jih da malo bolj poceni dobit, a sam bi raje vzel sportsmart.

v globali pa sploh niso ble slabe.

Točno tak! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem jih vozo. za rejsing res niso, so pa za ss z lahkoto. tudi kr nekaj km zdržijo. a ko sem probal sportsmart me niso več zanimale. zdaj, ko majo že naslednika, se jih da malo bolj poceni dobit, a sam bi raje vzel sportsmart.

v globali pa sploh niso ble slabe.

se podpišem... samo da te potolažim... jaz sem vozil M5 (ki je naslednica M3), potem pa SportSmart... pa imam iste abčutke... hahahhaha.

Ni primerjave.. vsaj ne, ko gre guma bolj proti koncu, me je M5 razočarala....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene zanima kere gume bi mi bolj priporočalo za FZ1 Fazer, gledal sem naslednje: (samo zadnjo gumo 190/50/17)

Pirelli DIABLO CORSA 83€

Dunlop Qualifier II 122€

Dunlop Qualifier 99€

ali katero drugo

Rabu bi glavnm bolj za daljše turce pa učasih tut mal izživljanja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od teh treh bi tvojim željam najbolj ustrezala Qualifier II (je že dvokomponentna, po sredini trša, ob robovih mejhkejša)..

Ampak če dobiš novo Diablo Corso za ta denar, jaz sploh ne bi premišljal, ampak vzel Pirelli. Bo sicer naredila manj km, ampak za tiščat bo pa super :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm naroču kr diablo corso III za 95€ prej sm narobe napisal.

deliš z ostalimi podatek kje se jih da dobit za tako ceno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm naroču kr diablo corso III za 95€ prej sm narobe napisal.

a boš še enkat popravu.... na mogoče.... 195€?

no, od tle črpam info: http://www.motorjet.com/gume/cestne/pirelli-diablo-corsa-iii-190-50-17-m-c-tl-73w.html

Popravljeno . Popravil RSTDRIVER
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naročil sm pri motorjet pirelli diablo corsa III 190/50 R17 za 96€. cena je taka ker je letnik gume 2010. Na internetu nimajo gor moraš ke poklicat majo še neke duge od pirellija poceni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej.. medness.... pa zateži jim, da mi homologacijo za motor pošljejo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, pa sta dva cilindra požrla vse kar je blo na kolesih za prejšne leto. Rabimo nove copate

Prej sem vozil gp racer d211 in moram pohvalit gumo. Niti enkrat ni spustila ne glede na zebre in zalivke, drži se guma kot klop. Zadnja je zdržala ene 3,5kkm prednja pa 6kkm.

Sedaj razmišljam da bi poizkusil z Pirelli rosso corsa ali pirelli rosso II. Kolega vozi Rosso corsa in je ne more prehvaliti, tudi zdrži mu več kakor je meni GP racer, stil vožnje pa zelo podoben...

Kaj menite? Razlika v ceni kompleta je 50€ v prid rosso II...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rosso II je bolj st oz. manj športna.. če si se do sedaj razvajal z gp-racerkami je mogoče boljše da ne stopiš 2 nivoja nižje in vzameš rosso corse - bo pa verjetno res kilometrina malo manjša kot bi bila z rosso II

btw, bil pri motorjetu.. corsa 3 je bila še v dimenziji 190/50, mojih 190/55 ni bilo več (pa naj nekdo reče da višina ni pomembna.. za mene je :D:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno info kje jih dobiti (Prirelli Diablo Rosso Corsa) po dobri ceni?

širnik ima ceno 270 za par...

Lahko na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kakšno info kje jih dobiti (Prirelli Diablo Rosso Corsa) po dobri ceni?

širnik ima ceno 270 za par...

Lahko na PM.

To je zelo dobra cena, se ti ne zdi? Dvomim, da boš dobil kje ceneje... :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

orangepower, preveri še pri Protect, Kajuhova LJ. Jaz sem tam dobil Pirelli Diablo Rosso najceneje od cele ponudbe pri nas,ko je ta model prišel ven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical Protect, ima par za 292€ in to je že s popustom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!