Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

hvala za odgovore :) kaj pa razlika 180/55 in 190/55 je kaj razlike razen samo širine? sodeč po tej sliki je samo v širini.

Sprašujem ker moram menjati gume in pred tem sem vozil 180/55 sedaj pa 190/50 in mi ne leži, vem da ni samo to vzrok saj je tudi druga guma in motor...

gallery_10194_3388_13682.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da imaš homologirani 2 širini.. vprašanje je kako felno imaš, saj je ponavadi 180 na ožji felni (5,5 col) 190 pa na širši (6 col)..

če je felna za ožjo gumo (5,5 col) bi jaz dal 180, saj bi znal 190/55 preveč napihnit in bo še bolj jajčasta - še višja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P ne boš me uspel sprovocirat.....meni Pilotka ne zdrsuje/spodnaša.... :P

Meni pa...si ze pozabil moj "izlet" ko smo se vracali proti Pagu. Pa ce se takrat dobro spomnis ni samo meni spodneslo gume. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa...si ze pozabil moj "izlet" ko smo se vracali proti Pagu. Pa ce se takrat dobro spomnis ni samo meni spodneslo gume. :)

Če je bilo to takrat, ko sem bil jaz zraven, potem ni bila vzrok guma. Sicer sem takrat vozil M3. Vzrok je bil kar velik kamen sredi ovinka, dokaj velika hitrost, nepoznavanje ceste, nekaj šoferjev, ki so imeli bore malo km-jem za seboj in posledično je vsak odpeljal malo bolj ven, zadnji seveda največ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. včeraj dal gor GP Racer..

...jebenti... zalivke po cesti, flike, luknje....... ko da jih ni več... :D

Zanimivo, jaz sem pa ravno z GP Racerom zalivke ful čutil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, jaz sem pa ravno z GP Racerom zalivke ful čutil...

... k maš pa čudn motor.... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, jaz sem pa ravno z GP Racerom zalivke ful čutil...

Samo še en dokaz več, kako so kakršnakoli mnenja o gumah izrazito subjektivna in na podlagi njih pač ne moreš vedet ali ti guma ustreza ali ne, dokler ne probaš sam.

Jaz sem zvozil že kar nekaj kompletov GP Racerk in kar se mene tiče, kot da zalivk po cestah sploh ne bi blo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • jure.. ti bi dal ene par všečkotov, pa lahka sam enga prlepim...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo da imaš homologirani 2 širini.. vprašanje je kako felno imaš, saj je ponavadi 180 na ožji felni (5,5 col) 190 pa na širši (6 col)..

če je felna za ožjo gumo (5,5 col) bi jaz dal 180, saj bi znal 190/55 preveč napihnit in bo še bolj jajčasta - še višja

felna je 6.0.. torej bi 190/55 bila vredu... kaj pa v tem primeru 180/55?post-16842-0-48260600-1332923296_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil shark90
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P ne boš me uspel sprovocirat.....meni Pilotka ne zdrsuje/spodnaša.... :P

Hola mojster,

to pa sploh ni res :P se še dobro spomnim kako bled si pricapljal za nama s KeCem, ko sva te čakala na tistem izletu po Avstriji, ker ti je Michelinke skoz odnašalo, midva na SportSmartkah sva se pa čist normalno peljala ;)

pa ne zdej mislit da je SportSmart posebno dobra guma, s Q RR in GP Racer sem veliko bolj zadovoljen - da je boljša kot Michelinke si pa dokazal glih ti :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

to pa sploh ni res :P se še dobro spomnim kako bled si pricapljal za nama s KeCem, ko sva te čakala na tistem izletu po Avstriji, ker ti je Michelinke skoz odnašalo, midva na SportSmartkah sva se pa čist normalno peljala ;)

pa ne zdej mislit da je SportSmart posebno dobra guma, s Q RR in GP Racer sem veliko bolj zadovoljen - da je boljša kot Michelinke si pa dokazal glih ti :P

Hja, tvoje in njegovo vzmetenje se ne more primerjat. Žal je tako, kot si že rekel, da cestak ima vse to, kar motor rabi, žal ST motor tega nima. Pa še tisto je bila navadna PP guma, 2CT je boljša. Sicer pa ja, Dunlop Q RR, bi jaz vozil, če bi ga lahko kje dobil.

Popravljeno . Popravil bikez
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

to pa sploh ni res :P se še dobro spomnim kako bled si pricapljal za nama s KeCem, ko sva te čakala na tistem izletu po Avstriji, ker ti je Michelinke skoz odnašalo,

Od manevra pri bremzanju (se spomniš???!!!!), zaradi belega fiata punta (ali kaj je že bil) na Golici, mi je vse bilo mimo in mi je v glavi špilalo na polno...tako da....še zmeraj trdim da z PP2CT nimam težav z odnašanjem. Ko pa jih bom imel, pa obljubim, da dogodek napišem tukaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sj glede na to, da je SportSmart naslednica Q RR oziroma praktično enaka guma, nekih blaznih razlik ne more bit...kvečjemu na boljše. :OK:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da guma lažje pade v ovinek bi že čutil.. da pa bi bolj držala oz. bila bolj stabilna v nagibu in manj po ravnem v višjih hitrostih.. to pa bi bil bullshit..

čeprav sem tud sam za 55, tud moja naslednja bo take velikosti

Jaja, to se strinjam. Višina 55 je meni povzročila na motorju to, da pade lažje v ovinek, da je nekako bolj okrete, lažje vozen skozi ovinke, če se po domače izrazim. Vse ostalo, da je oprijem boljši in kaj vem kaj vse, tega jaz občutil nisem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je bilo to takrat, ko sem bil jaz zraven, potem ni bila vzrok guma. Sicer sem takrat vozil M3. Vzrok je bil kar velik kamen sredi ovinka, dokaj velika hitrost, nepoznavanje ceste, nekaj šoferjev, ki so imeli bore malo km-jem za seboj in posledično je vsak odpeljal malo bolj ven, zadnji seveda največ.

Jp, si bil zraven. Bore malo km-jev...takrat sem imel cca. 60.000 km na motorju za sabo in ne bi rekel,da je to bore malo. Kamna nisem povozil,ampak sem se izognil. In takrat mi je orgn odneslo sprednji konec.Ampak who cares.

Vem pa,da Michelin pilot Power nikoli vec ne montiram na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vuk...takrat na tistem odseku pri tistih "pogojih" bi ti tudi z "čigumi" gumo odneslo prvo kolo ;)

Sicer pa..saj vam ni treba Pilotk montirat.....ne bojo šle v prodajo, pa bojo cenej za tiste, ki jih bomo hahaha

Popravljeno . Popravil Frips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vozt po cesti po omejitvah in prilagoditvi vožnje razmeram na cesti, je vsaka guma dobra :whistle:

matr sm dobr napisu :lol:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

felna je 6.0.. torej bi 190/55 bila vredu... kaj pa v tem primeru 180/55?post-16842-0-48260600-1332923296_thumb.jpg

Živjo,

Kolker se jaz spomnim tegale BMWja, je serijsko gor 180/55, kot 190/55 pa je mišljena kot dodatna oprema. Tudi felga je zadaj serijsko 5,5", tako da, če imaš ti 6" felgo, kr lepo montiraj 190/55!! :OK: Mašpa tudi na BMWjevi strani napisano vse.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... zanimivo.. mogoče bi pa moral preverit vzmetenje in tlak v pnevmatikah.. ali pa še nisi dobro motorja navajen :hmm:

(sarkazem off) :kva2:

zanimivo je to, da je bilo to prvo kar sem preveril. motorja navajen? mislim, da se z motorjem učiš vsakič ko greš na pot :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo je to, da je bilo to prvo kar sem preveril. motorja navajen? mislim, da se z motorjem učiš vsakič ko greš na pot :)

neee.. ta post ni naletel na tebe direktno, nisi spremljal prejšnjih debat okoli michelinovih gum.. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pred leti je bilo tako, da če nisi vozil Super Corso, da sploh ne veš kaj je guma, zdej je isto z Dunlop-om :). Kako gre že una o psih in karavani :)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-je velika razlika med roadsmart 1 in 2?

-moj vulkanizer je naročil zame,sam pa nisem vedel,da je dvojka zunaj,mislim,da tudi ta ni dvojka,saj on se tudi ne razume najbolj na moto-gume,šele drugo sezono jih prodaja

-saj ga kličem,da pogleda,ampak danes ne dviguje slušalke (nedelja)

-spredaj je že roadsmart od prejšnje sezone

-je res,da dvovaljnik bolj požira zadnjo gumo zaradi navora,zdajšnja pirelli strada ni prišla do 8000km,vozim zmerno,rad močneje pospešujem :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-je velika razlika med roadsmart 1 in 2?

-moj vulkanizer je naročil zame,sam pa nisem vedel,da je dvojka zunaj,mislim,da tudi ta ni dvojka,saj on se tudi ne razume najbolj na moto-gume,šele drugo sezono jih prodaja

-saj ga kličem,da pogleda,ampak danes ne dviguje slušalke (nedelja)

-spredaj je že roadsmart od prejšnje sezone

-je res,da dvovaljnik bolj požira zadnjo gumo zaradi navora,zdajšnja pirelli strada ni prišla do 8000km,vozim zmerno,rad močneje pospešujem :yes:

Jst osebno ne občutim nobene razlike med Roadsmart ena in dve. Z obema sem bil, sem zlo zadovoljen glede oprijema v suhem, v mokrem pa bolj z enko, le kilometrina je bila pri enki nezadovoljiva. Dvojko vozim sedaj pa zgleda, da bo res malo več kilometrov kot jih je blo pri enki..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-hm,jaz pa prav zaradi kilometrine bi rad preizkusil roadsmart,pa na splošno se mi zdi,da je to guma zame :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!