Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Katere pnevmatike, 110/80/18 in 150/70/17, masa motorja je 275kg, zaenkrat sem našel le dunlop roadsmart 1 in 2. Se kaj od metzelerja dobi, sam namreč nisem našel nič?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obeh kolesih (YAMAHA Bulldog) imam Michelin Pilot road 2 (ali nekaj takega). Prej sem z Dunlopom menjal enkrat prvo med trajanjem zadnje, sedaj , ko imam Michelin, sem prvo menjal 1000 km nazaj, zadnja pa je že zlizana. Razmišljam, da bi dal zadaj kar Dunlop Roadsmart 2. Eni sicer ne priporočajo dveh različnih gum, meni pa se zdi brez veze ostati na Michelinu, saj nisem zadovoljen s preveliko obrabo. Tako razmišljam za DUNLOP Roadsmart 2, ko se bo vmes prva "zlizala" oz. dobila "obliko", pa bom tudi prvo premenjal na Dunlop.

Pravilno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obeh kolesih (YAMAHA Bulldog) imam Michelin Pilot road 2 (ali nekaj takega). Prej sem z Dunlopom menjal enkrat prvo med trajanjem zadnje, sedaj , ko imam Michelin, sem prvo menjal 1000 km nazaj, zadnja pa je že zlizana. Razmišljam, da bi dal zadaj kar Dunlop Roadsmart 2. Eni sicer ne priporočajo dveh različnih gum, meni pa se zdi brez veze ostati na Michelinu, saj nisem zadovoljen s preveliko obrabo. Tako razmišljam za DUNLOP Roadsmart 2, ko se bo vmes prva "zlizala" oz. dobila "obliko", pa bom tudi prvo premenjal na Dunlop.

Pravilno?

Ne zdiš se mi novinec na forumu, o tem je bilo že veliko govora in vedno je isti odgovor.

Daj še enkrat enako zadnjo in potem menjaj komplet hkrati.

Občutek imam, da iščeš zgolj odobravanje za odločitev, ki si jo že sprejel. ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na obeh kolesih (YAMAHA Bulldog) imam Michelin Pilot road 2 (ali nekaj takega). Prej sem z Dunlopom menjal enkrat prvo med trajanjem zadnje, sedaj , ko imam Michelin, sem prvo menjal 1000 km nazaj, zadnja pa je že zlizana. Razmišljam, da bi dal zadaj kar Dunlop Roadsmart 2. Eni sicer ne priporočajo dveh različnih gum, meni pa se zdi brez veze ostati na Michelinu, saj nisem zadovoljen s preveliko obrabo. Tako razmišljam za DUNLOP Roadsmart 2, ko se bo vmes prva "zlizala" oz. dobila "obliko", pa bom tudi prvo premenjal na Dunlop.

Pravilno?

preveliko obrabo...po ocenah sodeč ma dunlop večjo obrabo kot michelin, sploh rs2 proti pr2....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveliko obrabo...po ocenah sodeč ma dunlop večjo obrabo kot michelin, sploh rs2 proti pr2....

Kje si zasledil te ocene? Jaz imam na kompletu rs1 prevoženih že skoraj 20.000 km (večinoma vožnja v dvoje), sedaj sem naročil rs2...ali moram pričakovati manjšo kilometrino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal pa bote delal z gumam tolk kot jaz z gumo na avtu :)?

Eni gume pokurijo v 2kkm :oops:, eni pa v 20kkm, pa so Še ok :oops:.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal pa bote delal z gumam tolk kot jaz z gumo na avtu :)?

Eni gume pokurijo v 2kkm :oops:, eni pa v 20kkm, pa so Še ok :oops:.

Ravno en teden nazaj me je policaj ustavu, pa preverjal gume...baje so Še ok, sam k grem konc mesca na daljŠo turo, jih mislm pred tem menjat...

Drugač bi ble Še za ene 3000 km verjetno. Bomo vidl kolk jih Še ta mesec nardim ;)

Še mal pa bote delal z gumam tolk kot jaz z gumo na avtu :)?

Eni gume pokurijo v 2kkm :oops:, eni pa v 20kkm, pa so Še ok :oops:.

Ravno en teden nazaj me je policaj ustavu, pa preverjal gume...baje so Še ok, sam k grem konc mesca na daljŠo turo, jih mislm pred tem menjat...

Drugač bi ble Še za ene 3000 km verjetno. Bomo vidl kolk jih Še ta mesec nardim ;)

Še mal pa bote delal z gumam tolk kot jaz z gumo na avtu :)?

Eni gume pokurijo v 2kkm :oops:, eni pa v 20kkm, pa so Še ok :oops:.

Ravno en teden nazaj me je policaj ustavu, pa preverjal gume...baje so Še ok, sam k grem konc mesca na daljŠo turo, jih mislm pred tem menjat...

Drugač bi ble Še za ene 3000 km verjetno. Bomo vidl kolk jih Še ta mesec nardim ;)

Se opravičijem za tojno objavo, nekej mi je šteknlo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje si zasledil te ocene? Jaz imam na kompletu rs1 prevoženih že skoraj 20.000 km (večinoma vožnja v dvoje), sedaj sem naročil rs2...ali moram pričakovati manjšo kilometrino?

večjo..cca 20%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zdiš se mi novinec na forumu, o tem je bilo že veliko govora in vedno je isti odgovor.

Daj še enkrat enako zadnjo in potem menjaj komplet hkrati.

Občutek imam, da iščeš zgolj odobravanje za odločitev, ki si jo že sprejel. ;)

lp

Ma saj vem, da morajo biti spredaj in zadaj enake. Sem mislil naročit Pilot Road 2 pa je vulkanizer rekel, da se jih ne dobi več, da so nove Pilot road 3 (PR3), katere lahko kombiniram z PR2 spredaj !?!? Sem šel za vsak slučaj na motor pogledat, sem pa sploh ugotovil, da me je lani malo nasankal, saj mi je, ko sem menjal prvo (ki je še skoraj nova) , namesto Michelin Pilot Road 2 2CT, namontiral Michelin Pilot Power (ki naj bi bila bolj športna guma).

Sedaj sem pa sploh "nesrečen", kot prvo zato, ker nisem preveril, kaj je dal gor (prezaupljivost), kot drugo,ker ne vem, kaj narediti. Ali dati zadaj PR3, ali kupiti novo tudi prvo (čeprav je skoraj nova), ali dati še zadaj Pilot Power (če jih sploh še delajo).....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

preveliko obrabo...po ocenah sodeč ma dunlop večjo obrabo kot michelin, sploh rs2 proti pr2....

Ne vem, malce gledam teste oz. pohvalo na MS glede RS2....

Sicer pa sem, ko sem imel DUNLOPOVE (207 ??) gor (na Bulldogu) delal okoli 8-9000, sedaj s Pilot Road 2 zadaj pa okoli 6000. Zato me je tudi uneslo, saj sem običajno na okoli 4-5 kilo menjal prvo, na okoli 9000 pa zopet obe in teh problemov nisem imel.. Sedaj pa je prva skoraj nova, zadnja pa potrebna menjave....

Popravljeno . Popravil Damian
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam dunlop Sportsmart, z njimi imam prevoženo 11000km in so še za 1000km, potem pa menjava.

Ker nisem nek dirkač, ne hodim na piste itd, me vseeno zanima,katera izbira in seveda zakaj bi bila boljša.

Odločam se ponovno za Dunlop Sportsmart ali pa za Dunlop GP racer D211.

Moram reči, da sem zelo zadovoljen z Sportsmartom glede prevoženih kilometrov. Torej skupaj jih bo cca 12000, kar bodo zdržale gume.

V čem bi bile boljše , oziroma slabše GP racer D211?

Naj povem še to, da sem lansko leto prvič na motor in kupil Yamaho FZ1S, na kateri so bile pnevmatike Dunlop Qualifier 2

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se odnese Michelin POWER PURE???

Dunlop mi je bil ok.. Metzeler tudi...... moped ki sem ga kupil pa je v to obut......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam dunlop Sportsmart, z njimi imam prevoženo 11000km in so še za 1000km, potem pa menjava.

Ker nisem nek dirkač, ne hodim na piste itd, me vseeno zanima,katera izbira in seveda zakaj bi bila boljša.

Odločam se ponovno za Dunlop Sportsmart ali pa za Dunlop GP racer D211.

Moram reči, da sem zelo zadovoljen z Sportsmartom glede prevoženih kilometrov. Torej skupaj jih bo cca 12000, kar bodo zdržale gume.

V čem bi bile boljše , oziroma slabše GP racer D211?

Naj povem še to, da sem lansko leto prvič na motor in kupil Yamaho FZ1S, na kateri so bile pnevmatike Dunlop Qualifier 2

GP racer so za razred bolj športne od Sportsmart - (še) več gripa, manj kilometrov... Ker praviš, da na progo ne greš, torej izključno za cestno uporabo, in pa, glede na to, da si bil očitno zadovoljen s sportsmart, bi na tvojem mestu ostal pri teh...

V kolikor pa si še bolj "umirjen" voznik, pa bi na tvojem mestu namesto ranga navzgor, mogoče vseeno pogledal tudi navzdol... Naprimer Roadsmart 2. V testih je precej hvaljena, Biker77 pa jo je tudi tukaj že parim priporočal kot fajn izbiro... Baje nič bistveno manj oprijema od sportsmart, pa še več km...

Vse je odvisno od stila vožnje...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam dunlop Sportsmart, z njimi imam prevoženo 11000km in so še za 1000km, potem pa menjava.

Ker nisem nek dirkač, ne hodim na piste itd, me vseeno zanima,katera izbira in seveda zakaj bi bila boljša.

Odločam se ponovno za Dunlop Sportsmart ali pa za Dunlop GP racer D211.

Moram reči, da sem zelo zadovoljen z Sportsmartom glede prevoženih kilometrov. Torej skupaj jih bo cca 12000, kar bodo zdržale gume.

V čem bi bile boljše , oziroma slabše GP racer D211?

Naj povem še to, da sem lansko leto prvič na motor in kupil Yamaho FZ1S, na kateri so bile pnevmatike Dunlop Qualifier 2

če se na kateri relaciji rad malo bolj sprostiš in pobrusiš tačke ostani na sport smart, če pa takih relacij nimaš in ne voziš športno pa bi na tvojem mestu probal roadsmart 2 .. gp-racer ni za tebe sodeč po kilometrini, ker očitno nisi dovolj agresiven, da bi imela ta guma smisel in opravljala funkcijo za katero je namenjena (to je track day guma)

edit: hehehe tak dolgo pisal ta post da me je kor13 prehitel :D

Popravljeno . Popravil m@dness
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam dunlop Sportsmart, z njimi imam prevoženo 11000km in so še za 1000km, potem pa menjava.

Ker nisem nek dirkač, ne hodim na piste itd, me vseeno zanima,katera izbira in seveda zakaj bi bila boljša.

Odločam se ponovno za Dunlop Sportsmart ali pa za Dunlop GP racer D211.

Moram reči, da sem zelo zadovoljen z Sportsmartom glede prevoženih kilometrov. Torej skupaj jih bo cca 12000, kar bodo zdržale gume.

V čem bi bile boljše , oziroma slabše GP racer D211?

Naj povem še to, da sem lansko leto prvič na motor in kupil Yamaho FZ1S, na kateri so bile pnevmatike Dunlop Qualifier 2

......evo, jest sem imel lansko sezono sportsmart.....prevozil 9000 km ( zadnja bi bila še za kakih 1000 - prva za 2000 ) , pa sem vseeno letos zamenjal in bom poizkusil kombinacijo

spredaj sportsmart zadaj pa roadsmart 1. Ko odvozim nekaj 1000 km poročam .

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

......evo, jest sem imel lansko sezono sportsmart.....prevozil 9000 km ( zadnja bi bila še za kakih 1000 - prva za 2000 ) , pa sem vseeno letos zamenjal in bom poizkusil kombinacijo

spredaj sportsmart zadaj pa roadsmart 1. Ko odvozim nekaj 1000 km poročam .

to pa tut mene zanima, ker zgleda da zadnja ne bo naredila 8000km. Žal je precej vožnje v dvoje nekaj AC in jo pobere po sredi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravno en teden nazaj me je policaj ustavu, pa preverjal gume...baje so Še ok, sam k grem konc mesca na daljŠo turo, jih mislm pred tem menjat...

Drugač bi ble Še za ene 3000 km verjetno. Bomo vidl kolk jih Še ta mesec nardim ;)

Sem vozil motor, ki je imel 18kkm z enim parom narejen. Ble so BT 21 ali 20 se ne spomnem točno, vglavnem ST gume. In s takŠnim motorjem oz. s takŠnimi gumami bi mene bilo zelo, zelo strah se vozit, pa ne zato, ker sem vedel koliko imajo gume prevožene ampak zato, ker je bila zadeva totalno nevozna oz. nevarna, po mokrem pa zelo nevarna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP racer so za razred bolj športne od Sportsmart - (še) več gripa, manj kilometrov... Ker praviš, da na progo ne greš, torej izključno za cestno uporabo, in pa, glede na to, da si bil očitno zadovoljen s sportsmart, bi na tvojem mestu ostal pri teh...

V kolikor pa si še bolj "umirjen" voznik, pa bi na tvojem mestu namesto ranga navzgor, mogoče vseeno pogledal tudi navzdol... Naprimer Roadsmart 2. V testih je precej hvaljena, Biker77 pa jo je tudi tukaj že parim priporočal kot fajn izbiro... Baje nič bistveno manj oprijema od sportsmart, pa še več km...

Vse je odvisno od stila vožnje...

Tukaj ti lahko samo pritrdim, kar se Roadsmarta tiče. Jaz nisem občutil-opazil nobene razlike pri oprijemu med Road in Sportsmart. Kar se pa mokrih razmer tiče mi je bila pa Sportsmart veliko bolj zanesljiva kot Roadsmat II, celo stara Roadsmat I se je lepše peljala kot Roadsmart II...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj ti lahko samo pritrdim, kar se Roadsmarta tiče. Jaz nisem občutil-opazil nobene razlike pri oprijemu med Road in Sportsmart. Kar se pa mokrih razmer tiče mi je bila pa Sportsmart veliko bolj zanesljiva kot Roadsmat II, celo stara Roadsmat I se je lepše peljala kot Roadsmart II...

to mi je zelo čudno da med enko in dvojko nisi opazil spremembe..ker je čist drugač oblikovana..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to mi je zelo čudno da med enko in dvojko nisi opazil spremembe..ker je čist drugač oblikovana..

kdor zna peljat...zna... pa ni važn kakšna je guma ( sevede vsaki svoj namen...) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem slabše, motor se bo upiral "padanju" v nagib, bo manj agilen

motor ni avto,pa še tam je zelo lahko naredit napako

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoč in odgovore.

Bom kar ostal na SportSmart, katere ima sedaj gor. Skoraj vsi ste mi te priporočili.

Še enkrat hvala.

Pa veliko užitkov v sezoni 2012...........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FZ6 ima zadnjo gumo široko 180mm

Bi se dalo z 190mm v ovinek peljati isto ali težje oz. lažje?

teoretično bi bilo možno da kr podobno, saj ima 180 guma ožjo felno kar pomeni da bi tudi 190 gumo bolj zaobilo...

tako da bi recimo pri 190/50 znalo bit podobno kot 180/55 medtem ko bi 190/55 bila kr krepko bolj špičasta..

seveda je to samo teoretično.. če ima kdo kakšne dokaze/izračune/skice.. kr na dan z dokazi, zna bit zanimivo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!