Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Ne vem kako voziš ampak za neke začetke sta lasertec in gt501 primerni gumi. Tudi ostalim motoristom, ki ne polagajo ovinkov sigurno dovolj držita. Se mi zdi, da je še največja razlika med njima profil, če te ujame dež se bo lasertec bolje odnesla.

Zgornje, ki si jih napisala, vse so odlične ampak za tvojo vožnjo....če boš nekomu rekla, da imaš recimo lasertec bo wtf, če rečeš, da imaš katero od zgoraj naštetih bo pa reakcija: hudo, kul... ;) Drži tudi to, da guma nikoli ne drži preveč in bolje imeti rezervo kot manjko :) In vsaka od teh nova bo boljša od tiste stare na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tut motor si kupla priznane znamke...nisi kr neki kitajskega...

..ampak....tut s kitajskim motorjem se pelješ...

..zdej pa tut če se greš samo peljat, pa spala ne boš čisto 100% zarad tega...

..jebeš tistih 100€.. če zarad druzga ne , boš vsaj spala z nasmeškom na ličkih...in ne boš imela gubic med obrvmi zjutraj od skrbi, kako se boš peljala na furci...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je fora, ker nocem sparat na racun gum, hocm da drzijo! in da ne rabim skrbet a bo al ne bo.. samo kot napisano- hotla sm ene od prvo nastetih (se pravi: roadsmart, roadsmart II, roadattack, Z6, Z8, angel st), ponudli pa so mi, oz. rekli, da majo na razpolago GT501 in lasertec- in ce ze moram zbirat med tema 2ma, katera je boljsa? se hitro segreje (kot pravim, nisem divjak)..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja sej to je fora, ker nocem sparat na racun gum, hocm da drzijo! in da ne rabim skrbet a bo al ne bo.. samo kot napisano- hotla sm ene od prvo nastetih (se pravi: roadsmart, roadsmart II, roadattack, Z6, Z8, angel st), ponudli pa so mi, oz. rekli, da majo na razpolago GT501 in lasertec- in ce ze moram zbirat med tema 2ma, katera je boljsa? se hitro segreje (kot pravim, nisem divjak)..?

roadsmart, roadsmart II, roadattack, Z6, Z8, angel st

Z bilo katero od naštetih mislim, da ne boš zgrešla, glede na način vožnje, ki si ga napisala.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

roadsmart, roadsmart II, roadattack, Z6, Z8, angel st

Z bilo katero od naštetih mislim, da ne boš zgrešla, glede na način vožnje, ki si ga napisala.

...kot napisano..

..a če greš v trgovino po makarone, pa ti trgovec ponudi riž, ker makaronov nima.. zdej..al boš jedla rižoto, al pa šla v drugo trgovino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tut motor si kupla priznane znamke...nisi kr neki kitajskega...

..ampak....tut s kitajskim motorjem se pelješ...

..zdej pa tut če se greš samo peljat, pa spala ne boš čisto 100% zarad tega...

..jebeš tistih 100€.. če zarad druzga ne , boš vsaj spala z nasmeškom na ličkih...in ne boš imela gubic med obrvmi zjutraj od skrbi, kako se boš peljala na furci...

Lasertec je Metzeler

GT501 pa Dunlop

Toliko o kitajcih ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se splača vzet komplet novih gum letnik '07 za 60e? vem da je bilo že ogromno povedanega o "starih" gumah, ampak me vseeno mika zarad cene... :?

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer nism poznavalc, ampak js se mislm zdej gum 2007 znebit in kupit nove.. ceprou majo se miljon profila, ampak jim enostavno ne zaupam..

drugac pa folk hvala, ker mi ni dal miru, sem klicala se 1x, in ko sem povedala kaj cem met, za mojo dimenzijo, je blo kr na1X vse na zalogi ;) baje je narobe razumel.. je mislil, da mam er5 namesto er6 ;) he he, lep je dan!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se splača vzet komplet novih gum letnik '07 za 60e? vem da je bilo že ogromno povedanega o "starih" gumah, ampak me vseeno mika zarad cene... :?

hm.. to je 5 let staro... in je res je odlična cena..

če so bile pravilno skladiščene in če še imajo zaščitni premaz gor bi načeloma še mogle bit ok.. ampak jih jaz več kot 1 sezono nebi vozil..

če bi slučajno držale še čez zimo bi naslenjo pomlad raje kak burnout naredil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lep pozdrav

kupujem pnevmatike v rangu sportsmart in me zanima kaj je letos novega na tem području, oz. kaj priporočate, mogoče kje kak test?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ti kaj pomeni oprijem v dežju vzem Bridgestone bt 16 , če si bolj za agresivno vožnjo pol PIRELLI diablo rosso 2, če pa vsakega malo pa SPORTSMART. Če se ti ne mudi pa počaki na teste tanove Bridgestone s20.

http://www.youtube.com/watch?v=nDyhQXvVCCQ

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je pa kaj kilometrina pri PIRELLI diablo rosso 2?

sicer za po cesti bi mi bila sportturing guma dosti, samo 2-3 na leto pa grem na novi marof.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se splača vzet komplet novih gum letnik '07 za 60e? vem da je bilo že ogromno povedanega o "starih" gumah, ampak me vseeno mika zarad cene... :?

Valda da se splača :)

Jebeš letnco, če so "nove".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kakšna je pa kaj kilometrina pri PIRELLI diablo rosso 2?

sicer za po cesti bi mi bila sportturing guma dosti, samo 2-3 na leto pa grem na novi marof.

Ne vem, se ugotavljam, ugibam pa da podobno kot ostale v tem segmentu. :) Jaz sem jo vzel ker je bla na dirkaliscu najbolje ocenjena, pa velja za eno bolj lahkotnih gum za upravljanje v tem segmentu. Zelo hitro se segreje , hitreje kot sportsmart. Ne boš nič falil z njo, samo z zalogo je včasih problem- jaz sem čakal en mesec na dobavo.

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fural Pirelli Diablo Rosso I pa sem glih z ogrevanjem gume imel težave. Zdaj nevem kak so to na II rešli, ampak glede na teste je še vedno enaka težava. Govorim pa o ogrevanju gume pri normalni vožnji na cesti. Pri meni se je guma uspela vredu ogret šele ko sem začel malo bol "na hard" vozit. Enkrat sem celo probal primerjat mojo Diablo Rosso in Metzler Z6 na Jakanovi Futki in je bla Metzlerka neprimerno bol vroča. Oz bom tak povedal....Metzlerka je bla vroča, Diablo Rosso pa mlačna. Gumi sta meli enako km za sabo in enak tempo vožnje. Jaz je načeloma za po cesti nebi več zbral. Pa tudi na mokri cesti ni vlivala nekega zaupanja.

Glede km pa tak. Moje so ble po 7k km še 1mm do indikatorja. Je pa res, da guma ni okusla avtoceste, ampak samo magistrale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z 2.ko so kar precej stvari spremenil, ni za primerjat z enko. Sodeč po testu Motorrad je to top hipersport guma do tega momenta - pa v suhem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Valda da se splača :)

Jebeš letnco, če so "nove".

Točno,jaz in moja kolega vozimo na PISTI dunlop KR letnik 2004,pa se obnašajo super,je pa res da so "NOVE"

Popravljeno . Popravil bagio
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno,jaz in moja kolega vozimo na PISTI dunlop KR letnik 2004,pa se obnašajo super,je pa res da so "NOVE"

Če bi ble za 17ko, verjemi, da bi jih tut jst furov! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motor: Yamaha XJ600 l.93

Dimenzije: 110/80-17 in 130/70-18

Vožnja: motorju primerna - kruzanje z občasnimi hitrejšimi odseki (po suhem)

Odločam se predvsem med Metzeler Lasertec in Dunlop Arrowmax. Prebral sem že večino foruma, kjer sta ti dve gumi omenjeni, samo bi rad še kakšne bolj sveže informacije preden grem v nakup. Pri ceni je Arrowmax v manjši prednosti, vendar ne toliko da bi igralo odločilno vlogo. Slednjo hvalijo predvsem 125cc-jaši. Zanima pa me še razlika pri Dunlopu med GT501 in D103?

Mogoče še katera druga firma/model? Vendar je v tej dimenziji že težko dosti izbirati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lasertec je Metzeler

GT501 pa Dunlop

Toliko o kitajcih ...

ahmm..

HYOSUNG je Suzuki....

Daelim pa Kawasaki...

Dnepr pa BMW...

;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja z 2.ko so kar precej stvari spremenil, ni za primerjat z enko. Sodeč po testu Motorrad je to top hipersport guma do tega momenta - pa v suhem.

a maš kakšen link od testa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa kupte vi gume?

Jst sm jih mislu naročit prek spleta na superguma.si ali pa na motorjet.com sm tuki zgleda nimajo nč zaloge k ne morm niti v košaro dat da bi naroču.

Rabu bi:

110/70 17

150/60 17

Katere mi priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!