Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Jaz sem dobil Dunlop 404 (za čoperja) zelo poceni na www.pocenigume.net (Vulkanizerstvo Vovk Trebnje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a maš kakšen link od testa

žal ne, sem pa skeniral dve strani iz revije ki podajo največ uporabnih informacij. Upam da tebi in še komu pomagajo do odločitve. Kvaliteta je bolj tako tako :) Men je test prišel kot naročen ker so testiral na istem motorju kot ga imam.

post-30677-0-68561000-1335807729_thumb.jpg

post-30677-0-46821300-1335807775_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil fasttrack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa kupte vi gume?

Jst sm jih mislu naročit prek spleta na superguma.si ali pa na motorjet.com sm tuki zgleda nimajo nč zaloge k ne morm niti v košaro dat da bi naroču.

Rabu bi:

110/70 17

150/60 17

Katere mi priporočate?

za tvoj mopi sigurno le Pirelli diablo corsa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem iskal po netu pa ne najdem kako bi zvedu kakšna zmes so gume dunlop D 211 po oznaki na gumah

primer: dunlop sportmax D 211 200-55-17 trdota gume 7712 katera zmes je (M-medium,S-soft.....)

6680

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem iskal po netu pa ne najdem kako bi zvedu kakšna zmes so gume dunlop D 211 po oznaki na gumah

primer: dunlop sportmax D 211 200-55-17 trdota gume 7712 katera zmes je (M-medium,S-soft.... .)

6680

hvala za odgovor

6680 je Hard

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rabil bi rabljeno gumo roadsmart ali sportsmart ali qualifier2 dimenzij 180/55/17 da bi še bila za kakšne 2-3k km. če pride v poštev menjava lahko dam zadnji amortizer za suzuki gsxr 600/750 k1-k3. če ima kdo kaj ugodnega naj me kontaktira na pm. guma naj ne bo starejsa od 2 leti:D

LP

Popravljeno . Popravil Dejanx
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem iskal po netu pa ne najdem kako bi zvedu kakšna zmes so gume dunlop D 211 po oznaki na gumah

primer: dunlop sportmax D 211 200-55-17 trdota gume 7712 katera zmes je (M-medium,S-soft.... .)

6680

hvala za odgovor

6680 je trdota iz leta 2010 za trdo gumo. Dunlop ima vsako leto nove oznake zmesi, letos so pa na tržišču še D212, ki imajo spet svoje zmesi.

Za l.2011 imaš sledeče trdote;

6681 kvalifikacijske

7827 soft

7813 medium

7712 medium hard

6854 hard

6838 strong

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6680 je trdota iz leta 2010 za trdo gumo. Dunlop ima vsako leto nove oznake zmesi, letos so pa na tržišču še D212, ki imajo spet svoje zmesi.

Za l.2011 imaš sledeče trdote;

6681 kvalifikacijske

7827 soft

7813 medium

7712 medium hard

6854 hard

6838 strong

samo so s temi oznakami zmesi rest čisto mimo.. kot da je težko napisat hard ali pa medium gor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo so s temi oznakami zmesi rest čisto mimo.. kot da je težko napisat hard ali pa medium gor

to bi blo preenostavno :) Sicer pa, če hočeš enostavno voziš Pirellija/Metzeler. SC2 (K2) spredaj in zadaj, dela pri vseh temp, na vseh podlagah in se vedno lepo obrablja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali kdo ve kje na mariborsko prekmurskem koncu bi lahko dobil Mitas ali Heidenau gume? Jutri grem za 1 teden na Goričko in bi po poti menjal gume ker so moje tourance že obrabljene do konca.

Lp!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Danes je fant ugotovil, da ima moja zadnja guma v "sebi" nekaj kovinskega. Bom šla do vulkanizerja in v kolikor je zadeva "velika" in se je guma poškodovala, potem bom menjala gume.

Sedaj imam gor Qualifier RR.

Odločam se za Dunlop GP Racer D211. Katere naj vzamem? Mehke, srednje ali trde oz. kaj priporočate oz. kako dolgo "zdržijo" ene in druge?

A bi bilo vredu, če spredaj pustim Qualifire RR, zadaj pa dam novo gumo? Vem, da boste rekli, da je boljše, če menjam obe, vendar me zanima, kako se obnese takšna kombinacija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dimenzije: 110/80-17 in 130/70-18

Zanima me, če obstaja kakšen primerjalni test pnevmatik v tem rangu: Dunlop Arrowmax, Metzeler Lasertec, Bridgestone BT45F, Michelin Pilot Activ ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se za Dunlop GP Racer D211. Katere naj vzamem? Mehke, srednje ali trde oz. kaj priporočate oz. kako dolgo "zdržijo" ene in druge?

A bi bilo vredu, če spredaj pustim Qualifire RR, zadaj pa dam novo gumo? Vem, da boste rekli, da je boljše, če menjam obe, vendar me zanima, kako se obnese takšna kombinacija.

Največ vozijo(mo) spredaj "M", zadaj pa "E".

QRR in GP Racer D211 sta si podobni gumi...mislim istega - podobnega ranga, zato ne bi smelo biti nobenih problemov.

Jaz bom naslednjo kombinacijo najverjetneje izbral spredaj GP Racer "M", zadaj pa Sportsmart...ker zadnej čase se hoče moja kar naprej z mano vozit, pa Racerka ni preveč navdušena nad tem....Sport Smart pa zna ene 2 jurja več naredit....tudi v dvoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ vozijo(mo) spredaj "M", zadaj pa "E".

QRR in GP Racer D211 sta si podobni gumi...mislim istega - podobnega ranga, zato ne bi smelo biti nobenih problemov.

Jaz bom naslednjo kombinacijo najverjetneje izbral spredaj GP Racer "M", zadaj pa Sportsmart...ker zadnej čase se hoče moja kar naprej z mano vozit, pa Racerka ni preveč navdušena nad tem....Sport Smart pa zna ene 2 jurja več naredit....tudi v dvoje...

hvala! bom upoštevala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največ vozijo(mo) spredaj "M", zadaj pa "E".

QRR in GP Racer D211 sta si podobni gumi...mislim istega - podobnega ranga, zato ne bi smelo biti nobenih problemov.

Jaz bom naslednjo kombinacijo najverjetneje izbral spredaj GP Racer "M", zadaj pa Sportsmart...ker zadnej čase se hoče moja kar naprej z mano vozit, pa Racerka ni preveč navdušena nad tem....Sport Smart pa zna ene 2 jurja več naredit....tudi v dvoje...

Koliko km pa nardiš takole po cestah z Racerko ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa nardiš takole po cestah z Racerko ?

...hja... to je pa relativno.

ene 4 kkm...odvisno kako, pa kje, pa zakaj, pa s kom... ;)

Imam pa dvovaljnika 1000ccm , pa še toliko bolj papca gume... s CBR 600 boš sigurno precej več naredil (spet relativno..od stila vožnje)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko km pa nardiš takole po cestah z Racerko ?

Jst sm jih lansko leto z zadnjo medium naredil 7k km :) tahudi dirkači jo pa bojda skurjo tud pri 1500 km :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večkrat preberem katere gume hvalite ampak še dobro, da imam za moj motor na voljo le dve opciji (240/45-17) Pirelli ali Conti. :grrr Lažja odločitev, le cena je auch. :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima "nova" nerabljena (z original nalepko in premazom, ter pravilnim skladiscenjem) guma Dunlop Qualifier RR, izdelana 19 teden 2009, za 120€, naj pove in jo lahko "zrihtam".

Jaz bi jo porabila zase, vendar jo bi imela za cca. 3 leta, potem pa bi ze bila prevec stara.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima "nova" nerabljena (z original nalepko in premazom, ter pravilnim skladiscenjem) guma Dunlop Qualifier RR, izdelana 19 teden 2009, za 120€, naj pove in jo lahko "zrihtam".

Jaz bi jo porabila zase, vendar jo bi imela za cca. 3 leta, potem pa bi ze bila prevec stara.

Aja. Pozabila sem omenit... 180/55-17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce koga zanima "nova" nerabljena (z original nalepko in premazom, ter pravilnim skladiscenjem) guma Dunlop Qualifier RR, izdelana 19 teden 2009, za 120€, naj pove in jo lahko "zrihtam".

Jaz bi jo porabila zase, vendar jo bi imela za cca. 3 leta, potem pa bi ze bila prevec stara.

...

....nč bat... ne bo prestara... ;)

Drugo je, če bi bila 5 let stara na motorju.. tko pa kot praviš, da je vse kot "mora bit"...pravilno skladiščena..itd.

..3 leta?? hmm... pa jo prej skuri ;)

120€ :hmm: ...kr mal velik, se mi zdi, če je iz stare zaloge... pa nima veze, če je še vedno "iskana" guma od posameznikov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!