Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Hvala.

Tudi meni je vulkanizer rekel, da dam lahko spredaj mehkejšo gumo, da je bolj varno. Strogo pa je bil proti eni firmi spredaj in drugi zadaj.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Lj bi dobil ugodno sprednjo gumo (3.50-19)+ centriranje (kolo bi prinesel sneto)??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a ima mogoče kdo izkušnje z prevmatikami avon distanzia in če ve kje bi se jih dalo dobit. Dal bi jih pa na xtx 660

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

zanima me če je ta kombinacija na Fz6 uredu

spredaj; dunlop GP racer M

zadaj:dumlop sportmax road smart

pa vaša mnenja prosim

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem vozil spredaj gp racer m zadaj pa sport smart je bolj dorasla guma gpraceru kot road smart.roadsmar ne paše z track day gumo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

zanima me če je ta kombinacija na Fz6 uredu

spredaj; dunlop GP racer M

zadaj:dumlop sportmax road smart

pa vaša mnenja prosim

hvala

Če že, daj spredaj Sportsmart in ti bo več kot preveč.

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje v Lj bi dobil ugodno sprednjo gumo (3.50-19)+ centriranje (kolo bi prinesel sneto)??

Kakšna ideja?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

zanima me če je ta kombinacija na Fz6 uredu

spredaj; dunlop GP racer M

zadaj:dumlop sportmax road smart

pa vaša mnenja prosim

hvala

Bedarija na kubik.

Pojma nimam kaj bi s takšno kombinacijo rad dosegel. Sprednja še ogreta ne bo, ko se ti bo zadnja že pregrevala. Če bo seveda vzmetenje na fejzerki sploh sledilo temu.

Kot kaže so proizvajalci gum aboslutni bedaki in nimajo pojma o motorizmu in še nikoli niso niti pomislili, da bi mogoče v istem paru bila sprednja "mehkejša" od zadnje, ker je pametno, da ima malo več grifa.

Daj obe sportsmart pa boš za fejzerkino vzmetenje imel vrh glave.

Popravljeno . Popravil KeC
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mal vaše mnenje glede montaže rabljenih pnevmatik? Gre konkretno za metzeler Z8interact letnik 2010. Profila imajo še več kot polovico. Drugače nisem ravno pristaš rabljenih ampak cena je kar ugodna. Se splača to vzet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bedarija na kubik.

Pojma nimam kaj bi s takšno kombinacijo rad dosegel. Sprednja še ogreta ne bo, ko se ti bo zadnja že pregrevala. Če bo seveda vzmetenje na fejzerki sploh sledilo temu.

Kot kaže so proizvajalci gum aboslutni bedaki in nimajo pojma o motorizmu in še nikoli niso niti pomislili, da bi mogoče v istem paru bila sprednja "mehkejša" od zadnje, ker je pametno, da ima malo več grifa.

Daj obe sportsmart pa boš za fejzerkino vzmetenje imel vrh glave.

Jp jp. Imel to kombinacijo. SportSmart so absolutno dovolj zmogljive za FZ6. Tudi lahkoten dan Novem Marofu ni bil problem.

Tako ali tako te bodo povsod bremzale in motile prenizko nameščene stopalke.

Popravljeno . Popravil Shinobi70
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me mal vaše mnenje glede montaže rabljenih pnevmatik? Gre konkretno za metzeler Z8interact letnik 2010. Profila imajo še več kot polovico. Drugače nisem ravno pristaš rabljenih ampak cena je kar ugodna. Se splača to vzet?

Če jih dobiš za 2 evra se splača vzet če pa hoče za njih 300eur pa se jih ne splača. Bo ok?

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[media=]

Evo test MCNja ST gum na mokrem

Hvala za info, če je bilo to namenjeno mojemo zgornjemu postu. Ampak kako se obnesejo v dežju me praktično ne zanima, ker se ga izogibam, če pa me že dobi se pa tako ali tako vozim kot po jajcih :afro1: . Bolj me zanima oprijem na suhem glede na starost gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako starost?! če si pa napisal da so letnik 2010?? Povprečen slovenski motorist rabi vsaj 2 sezoni da zvozi ST gume, če jih misliš vozit 5 let jih ne dajaj gor, če pa jih boš v 2 letih pa po moje nimaš kaj študirat (če imajo več kot pol profila bodo dobre za cca. 7kkm +- 25% odvisno od stila vožnje) zdaj pa kalkuliraj, pa glej da te ne bodo več koštale kot polovico cene novih (ki jo sam preveri, ne pa preko tega ki ti jih prodaja)

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako starost?! če si pa napisal da so letnik 2010?? Povprečen slovenski motorist rabi vsaj 2 sezoni da zvozi ST gume, če jih misliš vozit 5 let jih ne dajaj gor, če pa jih boš v 2 letih pa po moje nimaš kaj študirat (če imajo več kot pol profila bodo dobre za cca. 7kkm +- 25% odvisno od stila vožnje) zdaj pa kalkuliraj, pa glej da te ne bodo več koštale kot polovico cene novih (ki jo sam preveri, ne pa preko tega ki ti jih prodaja)

LP Bajsi

E vidiš hvala tak odgovor se mi dopade. Cena je za obe 90eur, kar je manj kot polovico novih.Bom šel po njih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.

zanima me če je ta kombinacija na Fz6 uredu

spredaj; dunlop GP racer M

zadaj:dumlop sportmax road smart

pa vaša mnenja prosim

hvala

Ker vozim tisto kar pač ostane viška sem imela na R6 to kombinacijo, pa mi je čisto ustrezala. prednjo je zdaj zamenjala QRR, zadaj mam pa še vedno Roadsmart, pol pa pomoje šaltamo na zadnje GP in SC, ker jih na pisti ubijem samo na robu, in so indikatorji še čist nerazdevičeni ;). Je pa res, da tako kot se sedaj vozim po cesti, je čisto vseeno tudi če mi izolir trak na feltno nalimajo :ninja: . Če misliš kupit novo, potem bi jaz na tvojem mestu uzela spredaj Gp racer pa zadaj Sportsmart, če je problem kilometrina zadnje gume in imaš rad bolj špičasto prednjo gumo, če te prednja ne moti -> obe sportsmart.

Popravljeno . Popravil svobodnaptica01
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker vozim tisto kar pač ostane viška sem imela na R6 to kombinacijo, pa mi je čisto ustrezala. prednjo je zdaj zamenjala QRR, zadaj mam pa še vedno Roadsmart, pol pa pomoje šaltamo na zadnje GP in SC, ker jih na pisti ubijem samo na robu, in so indikatorji še čist nerazdevičeni ;). Je pa res, da tako kot se sedaj vozim po cesti, je čisto vseeno tudi če mi izolir trak na feltno nalimajo :ninja: . Če misliš kupit novo, potem bi jaz na tvojem mestu uzela spredaj Gp racer pa zadaj Sportsmart, če je problem kilometrina zadnje gume in imaš rad bolj špičasto prednjo gumo, če te prednja ne moti -> obe sportsmart.

hvala za odgovore vsem :)

pomoč popolnoma sprejeta

spredaj ne nova racerka zadnja pa bo kmal za zamenjat :) bo pa gor šla sportsmart

lp vsem pa upam da se kje kdaj srečamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

E vidiš hvala tak odgovor se mi dopade. Cena je za obe 90eur, kar je manj kot polovico novih.Bom šel po njih.

Moraš upoštevati še nekaj:

kvaliteta vožnje pada z obrabljenostjo gume. Odvisno od vožnje prejšnjega lastnika... lahko je prednjo gumo zvozil v "strehico"..in je zaradi tega motor praktično nevozen, pa čeprav ima guma še več kot polovico profila....Dobro preglej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moraš upoštevati še nekaj:

kvaliteta vožnje pada z obrabljenostjo gume. Odvisno od vožnje prejšnjega lastnika... lahko je prednjo gumo zvozil v "strehico"..in je zaradi tega motor praktično nevozen, pa čeprav ima guma še več kot polovico profila....Dobro preglej.

Hm :hmm: tud na to sem že pomislil, da bi bilo mogoče bolje zato samo zadnjo vzet in eno novo prednjo. Kolk sem mal gledal bi naj prednje gume bile vse eno komponentne in verjetno kilometrina podobna, tak da bi verjetno zaradi boljšega gripa bolje bilo dati spredaj kak M3 zadaj pa te Z8. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo znamko gum Mitas? Kakšne izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hobby offroaderji jih cenijo zaradi nizke cene, ni bilo pa nikoli govora o kakšnih performansah ali kvaliteti

Toliko jaz vem o njih.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm :hmm: tud na to sem že pomislil, da bi bilo mogoče bolje zato samo zadnjo vzet in eno novo prednjo. Kolk sem mal gledal bi naj prednje gume bile vse eno komponentne in verjetno kilometrina podobna, tak da bi verjetno zaradi boljšega gripa bolje bilo dati spredaj kak M3 zadaj pa te Z8. :?

Misiliš M5 ne M3 je že stara guma ampak nevem kaj se je zdaj to tako razpaslo da folk daja sprednje gume iz drugega segmeta gor to je meni bolano saj se vsaka guma segreva drugača se različno odziva na različne podlage. Npr. Z8 dela že pri veliko nižjih temp. kot pa M5 pol boš pa mislil uhhh zadna že drži sprednja bo pa še mrzla in boš drsal leder in ti nebo jasno kaj je bilo...... moje menje

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne poznam Metzelerja, ti pa lahko povem da pri dunlopu ni nobene hude razlike v segrevanju med sportsmart in roadsmart. Celo sem bil pozitivno presenečen ker sportsmart drži pozimi bp tudi mlačna-neogreta..edino kilometrina je problematična za zadnjo, ker jo vožnja po ac preveč skuri. Zato na zadnjo običajno dajemo segment nižjo oziroma ST gumo. Da dosežem več km.

Popravljeno . Popravil DAMI34
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misiliš M5 ne M3 je že stara guma ampak nevem kaj se je zdaj to tako razpaslo da folk daja sprednje gume iz drugega segmeta gor to je meni bolano saj se vsaka guma segreva drugača se različno odziva na različne podlage. Npr. Z8 dela že pri veliko nižjih temp. kot pa M5 pol boš pa mislil uhhh zadna že drži sprednja bo pa še mrzla in boš drsal leder in ti nebo jasno kaj je bilo...... moje menje

Za to ker imajo v gumarski industriji zaposlene same nesposobne inžinere in mora NEKDO namesto njih razmišljat... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!