Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

vsem lepa hvala :OK: jih bom kr kupu pa probou pa bo :)

lp primozh

A ste vidli da continental razvija na veliko gume za motorje.

Predleti jih je blo sam en par modelov, zdej so pa kr resni...

Jih je kdo testiral?

jst sm 1x za hec na SM in morem reč da so ful dobre-se obnašajo podobno kot dunlop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

A je kdo že imel Metzeler Sportec M-3?

  • Izkušnje, mnenja, ... ?
  • Cena (cenik na Motorjet-ovi strani jih še ne pozna :devil: )?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že imel Metzeler Sportec M-3?



  • Izkušnje, mnenja, ... ?

  • Cena (cenik na Motorjet-ovi strani jih še ne pozna :devil: )?

D.

Guma je šele pred kratkim prišla na tržišče, tako da mislim, da je še ni noben testiral.

Profil me nekak spominja na konkurenco (ob strani D208 na sredini pa Michelin pilot power :hmm: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je kdo že imel Metzeler Sportec M-3?



  • Izkušnje, mnenja, ... ?

  • Cena (cenik na Motorjet-ovi strani jih še ne pozna :devil: )?

D.

So že naročene, dostava pa baje v pvem tednu Marca.

A kdo ve, ce bi se dalo kje v Sloveniji dobit Michelin Sport?

O ja, seveda. :D

Samo ni pa čez dunlop ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So že naročene, dostava pa baje v pvem tednu Marca.

O ja, seveda. :D

Samo ni pa čez dunlop ;)

Kje si jih pa kupo? V MB MotorJet ali iz tujine? In kolk boš plačal. No ja seveda kere dimenzije že maš :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem kupil Metzeler, le pozanimal sem se. ;)

Aha. Sm narobe razumel. :blink:

Jz sm letos naredu primerjavo gum (cenovno) za dimenzije 120/70ZR17 (58W) in 180/55ZR17 (73W) in ugotovil, da so najugodnejše ravno Metzeler. V primerjavo sem vzel gume, ki so za malo ostrejšo cestno vožnjo (ne na pisti).

Januarja so mi po telefonu sporočali sledeče cene:

Dunlop D208 (Sitar pneumatic) :: 30.600 SIT + 40.600 SIT (popusta mi niso hoteli dati),

Metzeler Sportec M1 (Motor JET) :: 33.990 SIT + 45.990 SIT (popust 10% na gotovino + vključena montaža v MB),

Metzeler Rensport (Motor JET) :: 37.500 SIT + 47.500 SIT (enako kot Sportec M1),

Samo pozanimal sem se tudi za Michelin (TSC-Laba) :: cena je čisto previsoka kolega ki mu zelo zaupam odločitve za motocikel pa mi jih je odločno odsvetoval.

V Motor Jetu pa so tudi meni povedali, da novi model M3 gume pridejo marca, cenovno pa padejo na ceno, ki jo je ponudil Sitar za 208ke (z že všetim popustom).

Mogoče še to, jaz sem vozil do sedaj Dunlop in sicer v zadnjih letih D207RR, D207, D208 in sem bil najbolj zadovoljen z D207. Lani mi je 208 tako drsela in kolegu prav tako 207, da sva se oba odločila da zamenjava gumo. Morda je bila le slaba linija, ne vem. No jaz bom letos vozil z Bridstone gumami model 014. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha. Sm narobe razumel. :blink:

Jz sm letos naredu primerjavo gum (cenovno) za dimenzije 120/70ZR17 (58W) in 180/55ZR17 (73W) in ugotovil, da so najugodnejše ravno Metzeler. V primerjavo sem vzel gume, ki so za malo ostrejšo cestno vožnjo (ne na pisti).

Januarja so mi po telefonu sporočali sledeče cene:

Dunlop D208 (Sitar pneumatic) :: 30.600 SIT + 40.600 SIT (popusta mi niso hoteli dati),

Metzeler Sportec M1 (Motor JET) :: 33.990 SIT + 45.990 SIT (popust 10% na gotovino + vključena montaža v MB),

Metzeler Rensport (Motor JET) :: 37.500 SIT + 47.500 SIT (enako kot Sportec M1),

Samo pozanimal sem se tudi za Michelin (TSC-Laba) :: cena je čisto previsoka kolega ki mu zelo zaupam odločitve za motocikel pa mi jih je odločno odsvetoval.

V Motor Jetu pa so tudi meni povedali, da novi model M3 gume pridejo marca, cenovno pa padejo na ceno, ki jo je ponudil Sitar za 208ke (z že všetim popustom).

Mogoče še to, jaz sem vozil do sedaj Dunlop in sicer v zadnjih letih D207RR, D207, D208 in sem bil najbolj zadovoljen z D207. Lani mi je 208 tako drsela in kolegu prav tako 207, da sva se oba odločila da zamenjava gumo. Morda je bila le slaba linija, ne vem. No jaz bom letos vozil z Bridstone gumami model 014. :devil:

Michelin pilot power je 30.500 SIT + 40.500 SIT(+5%popusta na gotovino). Ne vidim kje je tukaj previsoka cena??

Lahko še mogoče poveš zakaj ti jih je odločno odsvetoval? Ker me res zanima.Hvala in Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo potestirat še dunlop qualifier, ki je mislim da novi model pa tudi prva vgradnja na novi r6, tako da verjetno že ne more biti slaba, cenovno pa mislim da tu nekej kot ostale.

O lastnostih karkase pa bi znala bit kar ugodna na straneh mehkejša na sredini trša.

Več o njej pa tukaj:http://www.biker247.com/news/4019.asp

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo bi bilo potestirat še dunlop qualifier, ki je mislim da novi model pa tudi prva vgradnja na novi r6, tako da verjetno že ne more biti slaba, cenovno pa mislim da tu nekej kot ostale.

O lastnostih karkase pa bi znala bit kar ugodna na straneh mehkejša na sredini trša.

Več o njej pa tukaj:http://www.biker247.com/news/4019.asp

Cena 180/55-17 cca. 43.000

120/70-17 cca. 33.000

Dobijo jih nekje v začetku marca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk bojo kaj cene novih dunlopk D208

Približno 3.000 cenejše kot qualifier ( ena objava višje )

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Približno 3.000 cenejše kot qualifier ( ena objava višje )

Torej okoli 40 in 30 000!To se mi zdi drago,ker sem lani dal za sprednjo d208 110-70/17 13k in za komplet 110-70/17 in 160-60/17, 38k kar je pa komplet za ceno ene same zadne gume po zgoraj omenjeni ceni :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa kliči ke kjer si lani dubu! Jest sm dobu Dunlop Sportmax 130 in 100 za 38k sit, cena iz uradnega cenika pa je bla 46k sit + montaža

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej okoli 40 in 30 000!To se mi zdi drago,ker sem lani dal za sprednjo d208 110-70/17 13k in za komplet 110-70/17 in 160-60/17, 38k kar je pa komplet za ceno ene same zadne gume po zgoraj omenjeni ceni :?

Eno je uradna cena, drugo so pogajanja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, Metzeler Sportec M3 so tu! :yea1: Še malo, pa se bom lahko vozu s svojim mopedom! :OK:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, resno ste me spravil v dilemo... :wacko: kere gumice kupit za moped. Nč, bomo še mal počakal, pa kak test prebral, pogledal na bančni račun in se za nekaj odločil. Samo navada je železna srajca... lansko leto sm vozil D207RR, pa sm biu kar zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja pa kliči ke kjer si lani dubu! Jest sm dobu Dunlop Sportmax 130 in 100 za 38k sit, cena iz uradnega cenika pa je bla 46k sit + montaža

Jaz sem tudi vedno dobil Dunlopke vsaj 5k po kosu ceneje od tiste uradne cene pri uvozniku.. Pa naj bo za avto ali motor. Vse se da zmenit :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sem danes klical,tam ko kupujem gume in sicer D207RR je 21400 sit,D208RR pa 24000,samo morem pa en tedn pocakat da dobijo navadno D208,tisti dve bi pa lahko dobil ze jutri,gre se pa za 160-60/17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa si se to menil? Ker jaz namreč kupujem D208rr 160-60/17 in se mi zdi da je 24.000super cena. Lahko sporočiš tudi na pm.

LP, DeX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakaj toliko kupujete rr variante da takšno gumo ogreješ na delovno temperaturo rabiš na cesti celo večnost če ne hodiš na dirkališča je 208 navadna pomoje boljša izbira

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!