Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Potrebujem malo pomoči pri izbiri gum za 250ccm ninjo, dimenzije gum so 110/70/17 in zadaj 130/70/17.

Zdaj sem imela Metzeler Lasertec.

Kupila sem jih v začetku lanske sezone, letnik 2010. Guma se je lansko sezono segrela po 10km vožnje bolj kot se letos, ko naredim 70km, postala je trda....

Iskala sem katere gume pridejo v poštev za moj motor: Michelin Pilot Active, Avon am26 Roadrider, Bridgestone bt45, Dunlop Arrowmax.

Metzeler Lasertec ne dam več gor. Mi priporočate katere od zgoraj naštetih?

bt003rs

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Nimam cajta prebirat celega foruma, da vidim če je že kdo povedal kaj zanimivega zame; zato na brzino sprašujem:

Imam Suzuki GXS-R 600 K5 o gumah nimam pojma...

Zadnji 2 leti (od kar imam izpit) vozim z PIRELLI supercorsa diablo in moram povedat da je guma kar se tiče oprijema zakon!!! Drži res neverjetno. Sicer nisem nevem kaj izkušen motorist za sabo imam cca 20000 km... ampak glede na ostale vidim, da mi po ridah kjer je pač varno paše dokaj agresivna vožnja....

Problem pri teh gumah pa je, da z njimi naredim mogoče maximalno 4000 - 5000 km...pa še to se vedno izogibam avtocesti!!!

Za moje pojme po avtocesti to gumo požgem v 1500 km...

Rad bi zamenju gume ampak hočem ene gume, da bodo imele po robih podoben oprijem kot supercorsa po sredini pa pač trše...da grem lahko mirno na daljšo furo tudi po avtocesti....

Ima kdo kakšen predlog?

Hvala v naprej!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop GP Racer 211, po možnosti zad Endurance.. Avtocesta ne bi smela bit noben problem, če ga ne boš po njej žgal 200 in več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

Nimam cajta prebirat celega foruma, da vidim če je že kdo povedal kaj zanimivega zame; zato na brzino sprašujem:

Imam Suzuki GXS-R 600 K5 o gumah nimam pojma...

Zadnji 2 leti (od kar imam izpit) vozim z PIRELLI supercorsa diablo in moram povedat da je guma kar se tiče oprijema zakon!!! Drži res neverjetno. Sicer nisem nevem kaj izkušen motorist za sabo imam cca 20000 km... ampak glede na ostale vidim, da mi po ridah kjer je pač varno paše dokaj agresivna vožnja....

Problem pri teh gumah pa je, da z njimi naredim mogoče maximalno 4000 - 5000 km...pa še to se vedno izogibam avtocesti!!!

Za moje pojme po avtocesti to gumo požgem v 1500 km...

Rad bi zamenju gume ampak hočem ene gume, da bodo imele po robih podoben oprijem kot supercorsa po sredini pa pač trše...da grem lahko mirno na daljšo furo tudi po avtocesti....

Ima kdo kakšen predlog?

Hvala v naprej!

No ja, 4000 - 5000 km s Supercorso je krasna kilometrina. :grim

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej pravi da še ni izkušen... glede na to pa verjetno take gume ne potrebuje in bi lahko probal rang nižje.. conti sport 2 , športno pametne dunlopke ali kaj podobnega..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bt003rs

???????????? http://www.bridgestone.com/products/motorcycle_tires/products/battlax/bt003rs.html http://www.motosvet.com/bridgestone-bt-003-rs.html ????

road race guma ni za nxyz ... ona je motoristka , ki se pelje tudi po hladnem sončku - torej ni pussy ....

no jaz dobim avon-ke drug teden ... glede na vremensko bom pač še lahko zdržal do takrat z easy vožnjo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok časa vam zdrži napis na sport attack 2? men je po sredini po 500 km že šel... pa sem čist lepo vozil... :/

... pa vzemi flomaster, pa na novo napiši... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok časa vam zdrži napis na sport attack 2? men je po sredini po 500 km že šel... pa sem čist lepo vozil... :/

To je čisto normalno. Guma ima 6mm profila, napis pa je poglobljen kaki dve desetinki mogoče. V glavnem napis gre takoj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem na zadnji gumi (dunlop qualifire rr 180/55Z R17) opazil da je po sredi gumo znucalo "do konca" izgledalo je nekako (takole se bom potrudil opisati). Guma je po sredini že sicer v slabem stanju ampak na sredi gume je bil pašček širok 5mm in dolg nekje 5cm in v tem paščku sem čisto na sredi videl mislim da neke vrste platno. Sprva sem že mislil da je žica ampak ko sem fino gledal se mi je zdelo da ni to žica. Sedaj pa imam ene par vprašanj za vas. Naj vam še prej povem da bom seveda gumo zamenjal, da ne bo kdo mislil da bi se rad še naprej z tako vozil :kva2:. Zanima me ali je to od naglega pospeševanja + na motorju sva bila 2 kar sem bral da bolj znuca gumo ali od česa drugega saj nebi rad nove gume uničil že po nekaj 1000 km. Drugo pa me zanima kako občutljiv moraš biti z motorjem ko zamenjaš gumo. Lani ko sem na cbr 125 zamenjal gumo in po 100 km malce bol položil...je guma popustila in sem se že valjal po asvaltu :BUA: . Sedaj pa ko imam R6 in se zavedam koliko večje sile prenaša guma me pa prav skrbi da se bo pesem ponovila. Koliko km predlagate vi da naredim predem lahko začnem motor normalno voziti? Nameravam pa kupiti malce bolj trdo gumo saj zaenkrat še ne rabim tako mehke gume kot je sedaj gor ker se še ne upam motorja voziti tako kot ga vozijo tisti ki ga imajo že nekaj let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je čisto normalno. Guma ima 6mm profila, napis pa je poglobljen kaki dve desetinki mogoče. V glavnem napis gre takoj.

Podajam dezinformacije. Napis "Conti" je na sport attack 2 precej globji kot na enki. Sem si ogledal danes na eni čedni ninđi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa lej, kakor za koga. Zame ni ker vozim počasi, sicer pa boš videl koliko kilometrov ti bo zdržala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma kdo kaj izkušenj z roadsmart 2

Js sm jo oduzad dal, pa zgleda, da bo kilometrina res dobra...aja, pa drži cesto :D
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... zame je, če naredi 5000 km, dobra kilometrina..... :OK:, ...... 6000 km, odlična ....... več mi pa guma še ni zdržala.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kok pa je to dobra kilometrina? :)

od 8-10kkm je že dobra, vsaj zame :P oziroma kar se tiče STgume
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem rabljene gume 120/70/17 ter 160/60/17. Lajko samo zadnja, more met profila tok da je še legalna, pa ne prestara. Kr drugače tehničnega ne bomo nardili! Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kr drugače tehničnega ne bomo nardili! Hvala!

Zanimiva filozofija... guma ki bo dobra za tehnični...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP Racer uporabniki, kakšno imate razmerje med obrabo prednje in zadnje gume? 1:2?

Ni treba nakladat 'odvisno kako voziš' in podoben crap, povejte kako je blo to pri vas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunlop Qualifier II - 11.000km + 15min grobnika na konc za piko na i :D stil voznje: touring (pr pocasnih).

Popravljeno . Popravil bboyspin
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiva filozofija... guma ki bo dobra za tehnični...

Ja pač, imam druge stroške trenutno in nove gume pridejo ko pride plača. Hvala za tvoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!