Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

a mogoče ve, če ima širnik v radljah gume na zalogi ali jih naroča? Namreč včeraj so mi pobrali tablico + 400€ kazni ker ni bilo dovolj profila na gumah :glare: zdaj pa imam problem, ker moram do četrtka namontirat nove gume na motor in ga peljat na policijo, da jim pokažem gume ... potem mi bodo pa vrnili tablico. Ampak je problem, ker ne morem koles sam dol dobit (nimam ne znanja, ne pripomockov) ... brez tablice se seveda ne bom kam vozil, prikolice ali pa kombija pa tudi nimam (prikolica mi niti ne koristi, ker nimam kljuke) :blush: Če ne porihtam do četrtka, bodo tablico poslali iz policije na upravno enoto, kar pa pomeni da bom moral potem še na tehničnega. :( bil bi vesel kakršnekoli pomoči ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zneb se štenderja..

Štender bo kar ostal... me tisti "dober cm" nič ne mika... če mal že "zaruži" po ovinkih, bi ga pa sicer pri "natovarjanju" in pucanju preveč pogrešal...

sicer pa komentar sem mislil predvsem glede "kilometrine"... res, da vozim večinoma sam, a veliko tudi polno obložen... vsekakor bi pa rekel da krepko zasluži z8 prvo mesto v ST klasi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče ve, če ima širnik v radljah gume na zalogi ali jih naroča? Namreč včeraj so mi pobrali tablico + 400€ kazni ker ni bilo dovolj profila na gumah :glare: zdaj pa imam problem, ker moram do četrtka namontirat nove gume na motor in ga peljat na policijo, da jim pokažem gume ... potem mi bodo pa vrnili tablico. Ampak je problem, ker ne morem koles sam dol dobit (nimam ne znanja, ne pripomockov) ... brez tablice se seveda ne bom kam vozil, prikolice ali pa kombija pa tudi nimam (prikolica mi niti ne koristi, ker nimam kljuke) :blush: Če ne porihtam do četrtka, bodo tablico poslali iz policije na upravno enoto, kar pa pomeni da bom moral potem še na tehničnega. :( bil bi vesel kakršnekoli pomoči ...

Če imaš kolikortoliko "normalno" dimenzijo ima menda vse na zalogi. Odvisno tudi kaj bi rad. Js sem bla v soboto pri njemu in ni bilo nobenih težav. Za kolo dol dobit prosi lokalnega majstra ali kakšnega kolega, ki to zna... Verjetno bo tako najbolj enostavno.

Po mojem je najboljše, da ga takoj jutri zjutraj pokličeš, dec je res model in mu razložiš situacijo. Menda gume tudi dostavlja (oni dan je kolegu v Ljubljano pripeljal neke Pirelli Corsa za R1). Za premontažo v LJ je pa kul B&F Pneumatic na Dolenjki (prodaja tudi Bridgestone, če te slučajno zanima), sem bila večkrat z nemogočimo gumami tam (12" lakirane feltne :blush:), šprikle itd. ... pa je bilo lepo narejeno.

Aja, z omenjenim vulkanizerjem nimam nič, naj ne zveni kot reklama, ampak zgolj dobronamerni nasvet.

Popravljeno . Popravil BelaStrela
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a mogoče ve, če ima širnik v radljah gume na zalogi ali jih naroča? Namreč včeraj so mi pobrali tablico + 400€ kazni ker ni bilo dovolj profila na gumah :glare: zdaj pa imam problem, ker moram do četrtka namontirat nove gume na motor in ga peljat na policijo, da jim pokažem gume ... potem mi bodo pa vrnili tablico. Ampak je problem, ker ne morem koles sam dol dobit (nimam ne znanja, ne pripomockov) ... brez tablice se seveda ne bom kam vozil, prikolice ali pa kombija pa tudi nimam (prikolica mi niti ne koristi, ker nimam kljuke) :blush: Če ne porihtam do četrtka, bodo tablico poslali iz policije na upravno enoto, kar pa pomeni da bom moral potem še na tehničnega. :( bil bi vesel kakršnekoli pomoči ...

Ma used se na motor pa odpel do vulkanizerja, ce te kopsi se enkrat ustavjo jim pa lepo povej, da gres gume premontirat, ker ste se tako zmenili. Meni niso kopliciral, pa sem bil z avtom brez tablic, ko sem ga peljal na tehnicnega. NE smes panicarit in moras bit skuliran in prijazen, pa bo ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma used se na motor pa odpel do vulkanizerja, ce te kopsi se enkrat ustavjo jim pa lepo povej, da gres gume premontirat, ker ste se tako zmenili. Meni niso kopliciral, pa sem bil z avtom brez tablic, ko sem ga peljal na tehnicnega. NE smes panicarit in moras bit skuliran in prijazen, pa bo ok.

Sej če bi bil vulkanizer bližje še ne bi bil problem , tako je pa do njega 30km. Naši lokalni so pa abnormalni z ceno in vprašanje je če tudi glede dimenzij gum..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Širnik gume ziher ma,samo brez tablice se pa jaz tut ne bi pelo iz Ravn do Radl..... Madona,da nimam gipsa na taci,bi ti že nekak pomago....! Mam orodje,.štender bi pa že nekak naredla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej če bi bil vulkanizer bližje še ne bi bil problem , tako je pa do njega 30km. Naši lokalni so pa abnormalni z ceno in vprašanje je če tudi glede dimenzij gum..

ok ena varjanta je da ti kak sosed bajker tablico posodi. al pa s traktorja ce se pase ;)

orodje so pa gedore, mislim da z 27 in 22 nastavkom. stedner pa nardis tako da motor privezes na strop garaze :) tako sem videl da delajo pri nekaterih vulkanizerjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah js sm tak bol glede šraufanja , ko da bi imel dve levi roki :wallbash: drugač je tudi to problem, ker nimam garaže :slap: najlažje bi bilo, če bi si nekdo, ki ima prikolico in kljuko na avtu vzel časa 2 uri ... pa mi motor zapeljal do radelj. Za stroške se bi pa že kako zmenli :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kaj pumpate sportsmart za na grobnik?

Jest bi vprašal vulkanizerja na Grobniku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mah js sm tak bol glede šraufanja , ko da bi imel dve levi roki :wallbash: drugač je tudi to problem, ker nimam garaže :slap: najlažje bi bilo, če bi si nekdo, ki ima prikolico in kljuko na avtu vzel časa 2 uri ... pa mi motor zapeljal do radelj. Za stroške se bi pa že kako zmenli :grim

... dej, ne kompliciri... dej gor tablico od kakega kolega, pa čimbolj potihom pa po predpisih do vulkanizerja...

...ko se boš šel pa pofočkat do Policije, pa pejdi do njih, jim reci kako pa kaj, naj ti dajo tablico, da se pripelješ pokazat, ker nimaš prikolice ... dej znajd se mal.. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... dej, ne kompliciri... dej gor tablico od kakega kolega, pa čimbolj potihom pa po predpisih do vulkanizerja...

...ko se boš šel pa pofočkat do Policije, pa pejdi do njih, jim reci kako pa kaj, naj ti dajo tablico, da se pripelješ pokazat, ker nimaš prikolice ... dej znajd se mal.. ;)

Če te pa slučajno ustavjo s kolegovo tablco.........ja pol sta pa zmagovalca oba!!! :hooray:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko kaj pumpate sportsmart za na grobnik?

Kolkor jest vem jih boš uniču neglede na to če bodo idealno napumpane al pa ne!! Sportsmart po mojih izkušnjah niso primerne za dirkališče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi po nove gume z avtom, vzami nase racun, se ustavi na policiji, pokazi gumr in racun in jih prosi za tablici, da se odpeles do vulkanizerja. nazajgrede se pokazes se z namontiranimi gumami. tolk enih verzij smo napisal da bi se ti zdej ze vozil naokoli,ce si se vedno v dvomih,potem ti ni pomoci :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš že hodil s kolegovo tablico, najdi še enega, ki bo vozil tik za tabo in enega tik pred tabo... lahko tudi z avtom ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem že našel enega ki mi bi kolesa dol odsraufal in jih bom nato zapeljal do širnika. Js ne vem ... glede širnika, nekateri pravijo, da če pri njih kupiš gume, da ti jih zastonj menjajo ... meni je po tel. rekel, da je 10€ na gumo. :closedeyes: bi mi mogoče kdo svetoval kaj dat na xt660x ?... za dunlop mutant vem, da jih ima na zalogi ... ampak kolegu je zadnja zdržala le 3000km , ker mutantko po sredini pobere :glare: ,kaj pravite na kakšno tourer gumo ali kaj podobnega, ki so po sredini trše... po strani pa mehkejše. Drugače se vam pa res zahvaljujem za pomoč in odgovore!

p.s.

URKOMAN glede te tvoje zadnje varijante ... ne zveni slabo ... ampak sem tudi s tem poskusil, da jim fotografiram gume na motorju ali jim prinesem račun o nakupu gum in se ni dalo kaj zmenit.

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja 10 eur na gumo je vzel tudi v soboto. To je zelo zelo zelo ugodno, vsaj napram ljubljani, kjer je minimalno 15 ali celo 20 na eno kolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so pri lokalnem vulkanizerju prvič zadnjič in nikoli več po domače rečeno nategnali ,ko so mi zadnjo gumo menjali na prejšnem motorju (beri gsxr 600). Res da so morali kolo dol dobit in da sem imel svojo gumo.... kasirali so mi pa 46€ :headbang: Nisem vedel al se nej smejem ali jokam. Drugače sem pa prej pozabil omenit, da se včasih po robu gume vozim. Zato bi bil vesel, če mi nekdo iz lastnih izkušenj svetuje katere gume naj kupim. Vsak predlog je dobrodošel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene so pri lokalnem vulkanizerju prvič zadnjič in nikoli več po domače rečeno nategnali ,ko so mi zadnjo gumo menjali na prejšnem motorju (beri gsxr 600). Res da so morali kolo dol dobit in da sem imel svojo gumo.... kasirali so mi pa 46€ :headbang: Nisem vedel al se nej smejem ali jokam. Drugače sem pa prej pozabil omenit, da se včasih po robu gume vozim. Zato bi bil vesel, če mi nekdo iz lastnih izkušenj svetuje katere gume naj kupim. Vsak predlog je dobrodošel

joni46 je dal zdaj na aprilio pegaso strada bridgestonke ... kolikor je govoril je zelo zadovoljen - z oprijemom - tačke so pa baje šle že rakom žvižgat ...

ali je že kdo vozil te gume : http://www.pirelli.c...port_demon.html

en redkih proizvajalcev v dimenziji za bonija z 18 colsko prednjo gumo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali mogoče pozna kdo razliko med continental trail attack 110/80 R 19 M/C 59 V TL in 110/80 R 19 M/C 59 V TL Z?

Hvala za odgovor

mogoče tole:

- der ContiTrailAttack (Vorderreifen mit Z-Kennung) ist eine echte Empfehlung wert. Der Vorgänger ohne "Z" neigte zum Lenkerflattern. Davon hört man vom TrailAttack mit Z gar nichts mehr.

ali

- Then another statement that the front is going to be available in Spring 2011 with a "Z" mark that cures front tyre issues. Again can't find this info from Continental. Cannot imagine Conti would make such a statement either.

jih ima pa več težave s pojasnilom kaj naj bi pomenil tale "Z".

jaz dajem sedaj gor že 3 set CTA gum - pa s prvo gumo ni bilo težav - no jaz jih nisem videl ("Z" je samo na prvi gumi)

Popravljeno . Popravil nejcgs
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, js sem rešila moj problem z zadnjo gumo. Kufri, polni neumnosti. Težja rit, boljši oprijem. Poceni in kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!