Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

Mimogrede, js sem rešila moj problem z zadnjo gumo. Kufri, polni neumnosti. Težja rit, boljši oprijem. Poceni in kul.

Aja, pol je bil ves problem v tem, da bavarci naredijo motor samo za vožnjo z polnimi kufri in prikolico na zadnjem sedežu :grrr Pa kako sem lahko to pozabil :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam res, kko smo lahko to pozabil?! :grrr :grrr Še eno debelo babo si naložim pa gajbo Paulanerja pa bo letel pun gas po tacah iz ovinka!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pojdi po nove gume z avtom, vzami nase racun, se ustavi na policiji, pokazi gumr in racun in jih prosi za tablici, da se odpeles do vulkanizerja. nazajgrede se pokazes se z namontiranimi gumami. tolk enih verzij smo napisal da bi se ti zdej ze vozil naokoli,ce si se vedno v dvomih,potem ti ni pomoci :)

No da javim kako je blo ... danes, ko sem se vozil od vulkanizerja z kolesi v prtljažniku sem se odločil da sprobam to varjanto, da se odpeljem do policije in jim pokažem kolesa na katerih so namontirane nove gume in seveda račun .... ampak je problem bil, da nisem prišel niti tako daleč, da bi lahko sploh do konca povedal, ko me je policist zavrnil s tem, da moram na tehničnega. Jaz se seveda s tem nisem strinjal, ker so bile tablice na policiji šele drugi uradni dan (tam jih ponavadi držijo 3 uradne dni in jih nato pošljejo na upravno enoto, kjer ti pa potem ne uide tehnični pregled). Sem mu tudi dal vedeti, da vem za kaj se gre ... nato pa tisti trenutek pride partner od policaja, ki je vodil postopek proti meni in mi lepo jasno pove, da je slišal , da mi je njegov partner rekel, da moram pripeljat pokazat motor z novim gumam pokazat na policijsko postajo. Tako, da nisem imel za burek. Čez 30 min. sem bil nazaj z motorjem ... seveda sem se pripeljal z njim in ga 20 metrov pred policijsko postajo ugasnil in ga do postaje porival ... nakar se je eden zelo prijazen policaj (za razliko od tistih dveh prej) sprehodil okoli motorja ,ga pregledal (bil je celo navdušen na akrapoti ... seveda sem takrat imel not dušilce) ter mi vrnil tablico, mi zašelel srečno ter varno vožnjo in mi celo svetoval, da nej pazim, ker so gume nove ... češ da moram prvo tistih par kilometrov naredit, da bodo dobile tisti pravi oprijem. 50 metrov od policijske postaje so bili dušilci ze zunaj :grim Zdaj sem se razpisal zato, ker bo mogoče kdaj komu koristila moja izkušnja. Nevem kakšni so policisti po sloveniji, ampak pri nasih ti lahko gre samo na bruhanje :SS

Hvala vsem za pomoč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... Težja rit, boljši oprijem.....

... se mi je zdel, da si se malo poredila :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok :topic: meni je zanimivo, da se ljudje vozijo kr brez izpita, nehomologiranim al drugače tehnično neizpravnim motorjem in ne samo to, na to svoje početje želijo opozoriti tudi za to pristojne organe ter jim izročiti prostovolni prispevek za državno blaganjno. edino ne vem zakaj se, ko dajejo ta prostovolni prispevek potem po forumu tako jezijo :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman kratka pamet .... doma ti to svojim govori, če ti pustijo ... ampak meni ne boš, jasno! In kaj ti ni jasno, da nekateri policisti dajo tudi ustno opozorilo in ne takoj kazen, če le ni tako hud prekršek. Glede na to, da sem bil ustavljen 2km od doma in je tisti policaj vedel, da sem zelo blizu doma bi me lahko spustil naprej z opozorilom. . Aja to, da sem bil pa še pameten, mislim od kje ti to? Jaz tukaj o tem razglabljam in na policiji nisem bil kaj pameten, ker nima smisla in sem šel le vprašat če se da tudi tako, da kolesa vidijo. Pa še to sem šel zaradi tega, da se izognem tveganju pri vožnji brez tablice in zaradi svetovanja enega člana iz foruma (hotel sem preverit, če se res da). Sploh pa so naše kazni pretirane, kar tudi sami veste in nekateri še vedno ne zastopite, da bi bil vsak vesel opozorila, sploh če si lokalni.

cikadina ... jaz se ne jezim zaradi razloga , zaradi katerega sem pokasiral kazen ... jezim se, ker sem imel smolo in se je policist iz krizisca za mano zapeljal in me brez razloga ustavil in to policist kateri je baje tu pri nas pobral zelo veliko prometnih dovoljen.

Za povrh je tudi motorist ... pa tudi dvomim, da ne naredi kdaj tudi sam prekrška ali kako drugače krši predpise. Da ne bo prišlo do kakšnega konflikta ali česa drugega se lahko moji posti zbrišejo, ker so tudi malo offtopic. LP

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gume.

Opozorilce uporabnikom Duhnlopove Roadsmart1.

Včeraj sem se prepričal, da ima zadnja RS1 po sredini napete jeklenice. Če delaš burnout, se lahko ta jeklenica odpne, in začne sesuvat motor. Skratka precej nevarno in neprijetno.

drugače pa sm bil z njo precej zadovoljen.

RS1 tud men ble full ušeč, bolj kot RS2, za vse pogoje, le kilometrina jim je bla šibka točka kar pa ima RS2...

Zdej trajbam Conti SportAttack II in jih ne morem prehvalit, velik kilometrov deževnih in tudi vročih pa nimam kritike zanje,

samo pohvale... :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RS2-kilometrina bo odlična, sedaj imam okrog 6000, pa je nekje okrog polovice...se pa za športno vožnjo sploh ne more primerjati s sportsmart, ali pa katero SS gumo.

Zgleda pa da bom za prednjo sportsmart uveljavljal garancijo. Namreč je jajčasta, neenakomerno se obrablja, 1x je že spustila, pa potem prijela, kot da bi sredica bila preveč trda, vogali pa mehki, najprej zdrsne in potem ko zagrabi pa tišči v ovinek. Bom javil kako se bo razpletlo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman kratka pamet .... doma ti to svojim govori, če ti pustijo ... ampak meni ne boš, jasno! In kaj ti ni jasno, da nekateri policisti dajo tudi ustno opozorilo in ne takoj kazen, če le ni tako hud prekršek. Glede na to, da sem bil ustavljen 2km od doma in je tisti policaj vedel, da sem zelo blizu doma bi me lahko spustil naprej z opozorilom. . Aja to, da sem bil pa še pameten, mislim od kje ti to? Jaz tukaj o tem razglabljam in na policiji nisem bil kaj pameten, ker nima smisla in sem šel le vprašat če se da tudi tako, da kolesa vidijo. Pa še to sem šel zaradi tega, da se izognem tveganju pri vožnji brez tablice in zaradi svetovanja enega člana iz foruma (hotel sem preverit, če se res da). Sploh pa so naše kazni pretirane, kar tudi sami veste in nekateri še vedno ne zastopite, da bi bil vsak vesel opozorila, sploh če si lokalni.

cikadina ... jaz se ne jezim zaradi razloga , zaradi katerega sem pokasiral kazen ... jezim se, ker sem imel smolo in se je policist iz krizisca za mano zapeljal in me brez razloga ustavil in to policist kateri je baje tu pri nas pobral zelo veliko prometnih dovoljen.

Za povrh je tudi motorist ... pa tudi dvomim, da ne naredi kdaj tudi sam prekrška ali kako drugače krši predpise. Da ne bo prišlo do kakšnega konflikta ali česa drugega se lahko moji posti zbrišejo, ker so tudi malo offtopic. LP

kratka pamet in kratke varovalke, zmagovalna kombinacija, čudno da nimaš R1

ti tvojim doma buče prodajaj kako so te 2Km od hiše dobili, njim lako tud razložiš da si gume znucal le dvajset metrov predno so te ustavili.in si u resnici zaslužiš pohvalo, ker si bil tako blizu doma. Spisal si 6-10 postov na temo kako zamenjat gume ker ne znaš snet koles, (spet dokaz kratke pameti pa še dveh levih) brez da bi pomislil na najem kombija za 50E na dan in motor naložil, pelal zamenat gume in pokazat na policijo. Prikazana sposobnost reševanja problema ki ga nebi smel met je strašno nizka- zmontirat dB killer samo za policaje je in my opinion totalno pametovanje, kako sm jih najebal, u resnici pa samo še en dokaz za....jep....kratko pamet.

RS1 tud men ble full ušeč, bolj kot RS2, za vse pogoje, le kilometrina jim je bla šibka točka kar pa ima RS2...

Zdej trajbam Conti SportAttack II in jih ne morem prehvalit, velik kilometrov deževnih in tudi vročih pa nimam kritike zanje,

samo pohvale... :OK:

:hmm: meni najprej crkne na levem boku, tam je indikatorje taknilo pri cca 5000, pol sm jo še 3000Km drsal v popoln slick, pol sm jo pa zakuril :D Še dobro de sm vidu frendovga bemfla...on jo je skuril de je potrgalo tiste zajle not....

a te kamjonske kontinentalke ki jih vsi hvalite tud trajajo tako dolgo?

zdej mam za uničt qualifire 2, pol ene sportsmart, ker so že na lagerju..se pravi...s trenutnim tempom pridejo kontinental mord na vrsto enkat konc leta 2014

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ni bilo dovolj profila na gumah...

a mogoče kdo ve, koliko je ZAKONSKO določena meja?

me zanima, če ima kdo to iz uradnega dokumenta kje zabeleženo. jaz iščem že nekaj časa pa nisem nič "pametnega" našla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa zanima kje enduraši nabavljate dualsport gume? :mellow: se splača po netu naročat al se tut tko kje dobijo? bi pa mel recimo mitas e-07 al pa heidenau k60 ali pa še kaj podobnega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cartman kratka pamet .... doma ti to svojim govori, če ti pustijo ... ampak meni ne boš, jasno! In kaj ti ni jasno, da nekateri policisti dajo tudi ustno opozorilo in ne takoj kazen, če le ni tako hud prekršek. Glede na to, da sem bil ustavljen 2km od doma in je tisti policaj vedel, da sem zelo blizu doma bi me lahko spustil naprej z opozorilom. . Aja to, da sem bil pa še pameten, mislim od kje ti to? Jaz tukaj o tem razglabljam in na policiji nisem bil kaj pameten, ker nima smisla in sem šel le vprašat če se da tudi tako, da kolesa vidijo. Pa še to sem šel zaradi tega, da se izognem tveganju pri vožnji brez tablice in zaradi svetovanja enega člana iz foruma (hotel sem preverit, če se res da). Sploh pa so naše kazni pretirane, kar tudi sami veste in nekateri še vedno ne zastopite, da bi bil vsak vesel opozorila, sploh če si lokalni.

cikadina ... jaz se ne jezim zaradi razloga , zaradi katerega sem pokasiral kazen ... jezim se, ker sem imel smolo in se je policist iz krizisca za mano zapeljal in me brez razloga ustavil in to policist kateri je baje tu pri nas pobral zelo veliko prometnih dovoljen.

Za povrh je tudi motorist ... pa tudi dvomim, da ne naredi kdaj tudi sam prekrška ali kako drugače krši predpise. Da ne bo prišlo do kakšnega konflikta ali česa drugega se lahko moji posti zbrišejo, ker so tudi malo offtopic. LP

zakaj se pa nisi zapeljal z izrabljenimi gumami v avstrijo ustavit - če so baje tam nižje kazni ???

brez razloga ? mogoče trenutnega ... lahko pa si je gume že prej ogledal na kakšni pumpi ali parkingu... pa če si kje podriftal ...

ej a je ta policist iz SG? tisti ki se ga lastni kolegi skupaj s komandirjem bojijo ker je brez napak na cesti? :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo furam xj6 trenutno mi je po 3700km zadnja quliferka prestopla na prag nelegalnosti, obrabljena po celem. V mislih imam nabaviti sportsmart, glede na to da je v ceni razlike 40€ me zanima, če lahko pričakujem vsaj 5000km. Odspredaj imam gp racer.

Glede na to da je sportsmartka dvokomponenta guma, me zanima kakšna je razlika v trdoti gume med sredino in robi.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo furam xj6 trenutno mi je po 3700km zadnja quliferka prestopla na prag nelegalnosti, obrabljena po celem. V mislih imam nabaviti sportsmart, glede na to da je v ceni razlike 40€ me zanima, če lahko pričakujem vsaj 5000km. Odspredaj imam gp racer.

Glede na to da je sportsmartka dvokomponenta guma, me zanima kakšna je razlika v trdoti gume med sredino in robi.

podatki s strani proizvajalca pravijo , da je sredina pretrda za kolenčkat ... :grim

3700 km ? samo ? trebor pa z r1 čez 10... tkm .. tukaj mi nekaj ne gre skupaj ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fasttrack je svojo bivšo XJ6 na sportsmartkah konstantno nažigal po kočevskih ridah, pa ni bilo niti v sanjah take obrabe... :blink:

78 uglajenih konjičev ne more bit tako lačnih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fasttrack je svojo bivšo XJ6 na sportsmartkah konstantno nažigal po kočevskih ridah, pa ni bilo niti v sanjah take obrabe... :blink:

78 uglajenih konjičev ne more bit tako lačnih.

Troo... tud na marof smo šli.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga zanima mnenje za bridgestone bt 016 pro...

prevozeni kilometri: cca. 4200km/ od tega 500km na AC ( hitrost 160km/h+), na dirkaliscu 0km.

voznja v dvoje: cca. 450km

Zadnja guma po sredini do indikatorja, prva bi se zdrzala cca. 1500km...

Komplet sem zvozil na CBR 1000rr, guma drzi na polno do samega roba, nobenega zdrsavanja, hitro se ogreje...kilomterina pa se mi zdi za moj stil voznje kar zadovoljiva...tkoda moj motor jo bo se videl :OK:

Popravljeno . Popravil monst3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce koga zanima mnenje za bridgestone bt 016 pro...

prevozeni kilometri: cca. 4200km/ od tega 500km na AC ( hitrost 160km/h+), na dirkaliscu 0km.

voznja v dvoje: cca. 450km

Zadnja guma po sredini do indikatorja, prva bi se zdrzala cca. 1500km...

Komplet sem zvozil na CBR 1000rr, guma drzi na polno do samega roba, nobenega zdrsavanja, hitro se ogreje...kilomterina pa se mi zdi za moj stil voznje kar zadovoljiva...tkoda moj motor jo bo se videl :OK:

s katerimi drugimi pnevmatikami pa primerjaš kilometrino?? - koliko ti druge za primerjavo držijo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men so bt016 naredile 5000km, bil zelo zadovoljen. Pro verzija naj bi imela izboljšano kilometrino za cca 20%

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

podatki s strani proizvajalca pravijo , da je sredina pretrda za kolenčkat ... :grim

3700 km ? samo ? trebor pa z r1 čez 10... tkm .. tukaj mi nekaj ne gre skupaj ....

cca 250 km je avtoceste, cca 120km golice na polno in slabih 1000 v dvoje. Do 2500km je bila kot nova, za tem pa jo je dobesedno pobralo dol. Danes sem se fural čez ene ovinke skozi guma je bila natrgana ko da sem na grobniku bil. Pa nisem pretiraval, res je pa da drugače nimam preveč umirjenega tempa vožnje.

Prva vgradnja gum mi je zdržala 8300km a žal vlivale totalno nezaupanje.

Popravljeno . Popravil norc 16
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!