Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

s katerimi drugimi pnevmatikami pa primerjaš kilometrino?? - koliko ti druge za primerjavo držijo?

jih ne primerjam z drugimi pnevmatikami, sem samo izrazil mnenje kako se obnesejo...pac se mi zdi da za SS gumo pa moj nacin voznje oz. da je bilo vmes tud dost AC zdrzijo precej. Ce pa bi primerjal s tistimi, ki sem jih imel prej gor- Dunlop Qualifire II, se ne dajo primerjat oz. sem jih dal dol se predno sem jih zvozil do konca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cca 250 km je avtoceste, cca 120km golice na polno in slabih 1000 v dvoje. Do 2500km je bila kot nova, za tem pa jo je dobesedno pobralo dol. Danes sem se fural čez ene ovinke skozi guma je bila natrgana ko da sem na grobniku bil. Pa nisem pretiraval, res je pa da drugače nimam preveč umirjenega tempa vožnje.

Prva vgradnja gum mi je zdržala 8300km a žal vlivale totalno nezaupanje.

Brez strahu preizkusi Sportsmart. Bom presenečen, če ne boš zadovoljen.

Žensko pusti za šporhetom, mal bolj umirjeno po ravninah in gasa čez ride - pa bi tud kilometrina morala biti zadovoljiva :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest nisem bil zadovoljen.

pobral zadnjo prehitr kljub jakim obljubam

motor je bolj tresel,pa smo 2x centriral, guma ok.

mene dunlop ne vid vec pa ce vesolsko ladjo iz tega kaucuga nardi.

conti pobere enako hitro,nc ne trese pa zaupam jim vedno v vsakem vremenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest nisem bil zadovoljen.

pobral zadnjo prehitr kljub jakim obljubam

motor je bolj tresel,pa smo 2x centriral, guma ok.

mene dunlop ne vid vec pa ce vesolsko ladjo iz tega kaucuga nardi.

conti pobere enako hitro,nc ne trese pa zaupam jim vedno v vsakem vremenu.

Mogoče feler pnevmatika? hmmm...

Zdej spet odvisno, s kakšno kilometrino si pri športnejši gumi zadovoljen.

Drugače pa ja, same pohvale poslušam glede Continentalk. Nisem še probal, me pa drži.

Čeprav v tem segmentu že nekaj časa harajo Pirelli modeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gledal so gumo in nihce ni potrdil da je jajcasta ali pa da je vidna kaka napaka.

5-6k mi je cist zadost,ampak ce dela conti enako razdaljo,ne vem zakaj bi se silu s kako drugo gumo ki isto zdrzi. sem pa res probal samo 3 firme in se mi zdi da ne bom vec probaval drugih,se raj normalno vozim in uzivam. celo sezono sem se ukvarjal s prednjo gumo,lezaji,amortizerji,se blazilc sem namestil na balanco. velik casa in dnara zarad ene napacne odlocitve pri izbiri gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil novo zadnjo gumo ContiAttack SM. Torej guma prav za supermoto (street/race varjanta). Po tujih forumih govorijo same dobre besede o tej gumi, zato sem se tudi odločil zanjo. Upam samo, da mi jo ne pobere prehitro ;) Bom poročal o rezultatih!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam gume Pirelli st angel, pa so mi rekli, da se , ko je guma za zamenjat pokaže hudič na gumi, ker imam prilično že obrabljene, me zanima kako ta hudiček izgleda, ker do sedaj ga še ni na spregled. Mogoče ma kateri kakšno sliko tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se ne morejo dogovorit. eni vidijo angela, drugi pa hudiča. pri novi.

ph01.jpg

že vidim, bo treba počasi menjat, saj je pa že itak preko 10.000 km

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem po nov set pnevmatik. Sedaj imel gor sport attack1. Ker Širnik nima sport attack2(samo po naroćilu+zasoljena cena) iščem alternativo. Dunlop qualifier2 ali Metzeler M3(te se verjetno lepše peljejo, ker so podobno zaobljene kot conti). Če je kdo probal razliko med contijem in katero od teh dve bi prosil za mnenje(ogrevanje, vožnja v zavoje, grip itd...)

Aja stil vožnje je dinamičen. Po kolenu še ni šlo, upam pa da bo enkrat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam kupone za conti gume. 33% popusta uvoznika bomag. ma tanove 2jke. road attack so cist zadost,mehke kot je treba,moj set 180 in 120 je bil 256eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud včeri nabavu pr Bomagu Sport attack2. komplet 120 in 160 me je prišel 230 €. Me zanima kolk bojo zdržale.Z Dunlop roadsmart2 sem naredu 13k pa je nism šparal.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mam kupone za conti gume. 33% popusta uvoznika bomag. ma tanove 2jke. road attack so cist zadost,mehke kot je treba,moj set 180 in 120 je bil 256eur.

Sem še nekako odločil, da ta set še bo kakšna bolj SS guma, potem pa verjetno ST. Bom povprašal še na Bomag.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm tud včeri nabavu pr Bomagu Sport attack2. komplet 120 in 160 me je prišel 230 €. Me zanima kolk bojo zdržale.Z Dunlop roadsmart2 sem naredu 13k pa je nism šparal.

Kolk vidim je potem so potem pri Panigazu najcenej. 120 in 180 za 214eur(tak ima ceno na netu).

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem klical v Panigaz pa zadnje 160 nima na zalogi. Bi moral čakat vsaj 14 dni. Tolk mi pa stare gume ne bodo več zdržale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda2000,definitivno ne 2. bodi pozoren na oznake,saj se hitro reklamira nekaj,proda pa drugo. govoril z motohisami,bomag jim da po 20-30% popusta,zdej jim gre pa v nos ker je promocijske kupone rastalu fizicnim osebam in jim naredu micken stalo. jest sem dobil obe gumi letnik 12.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

joze zakaj si pa sport uzel,napisal si da si prej veliko kmjev z roadsmart naredu. raje bi vzel potemtakem roadattack,sicer so mal drazje ampak bi ti dlje drzale. meni dunlop ni drzal vec kot 7000,res lepo vozte pa sm mislu da jest to znam :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda2000,definitivno ne 2. bodi pozoren na oznake,saj se hitro reklamira nekaj,proda pa drugo. govoril z motohisami,bomag jim da po 20-30% popusta,zdej jim gre pa v nos ker je promocijske kupone rastalu fizicnim osebam in jim naredu micken stalo. jest sem dobil obe gumi letnik 12.

lp

Mislim da se ni honda2000 nič zmotil. Sam sem pred 14mi dnevi kupil pri Panigazu SportAttack2, 120/70/17 ter 190/50/17 za 220 €. Za premontažo pa računa 15€ po gumi.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da se ni honda2000 nič zmotil. Sam sem pred 14mi dnevi kupil pri Panigazu SportAttack2, 120/70/17 ter 190/50/17 za 220 €. Za premontažo pa računa 15€ po gumi.

lp

Če mu pa prineseš samo kolesa pa računa 5€ po komadu in prišparaš en kestl bencina... :grrr (gorenci smo šparovni)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem po nov set pnevmatik. Sedaj imel gor sport attack1. Ker Širnik nima sport attack2(samo po naroćilu+zasoljena cena) iščem alternativo. Dunlop qualifier2 ali Metzeler M3(te se verjetno lepše peljejo, ker so podobno zaobljene kot conti). Če je kdo probal razliko med contijem in katero od teh dve bi prosil za mnenje(ogrevanje, vožnja v zavoje, grip itd.. .)

Aja stil vožnje je dinamičen. Po kolenu še ni šlo, upam pa da bo enkrat.

Vidim da imava isti motor pa mislim, da tudi enak(manj ali več) slog vožnje...nekje 2 tedna nazaj sem vzel novo zadnjo gumo Dunlop qualifier (star model) in morem reči da sem presenečen oz. zelo zadovoljen s to gumo, vodljivost je super...polaganje ovinkov na roglo do tačke brez problema...tudi ko sva 2 na motorju gre brez težav po ovinkih...na avtocesti sem minimalno, čez vikend naredil tudi 700km (morje itd) 2 na motorju brez težav in na koncu glede na to da je guma stala dobrih 90€ sem več kot zadovoljen...prej sem imel GP racerja , ki se je zelo hitro obrabil pa še z svojo vožnjo ga nisem izkoristil do konca...

to je nekako moja izkušnja s to gumo..aja vzel sem jo pa kr pri VULCO-tu za pumpo MOL v smeri Poljčan...

Lp, Boštjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto grem po nov set pnevmatik. Sedaj imel gor sport attack1. Ker Širnik nima sport attack2(samo po naroćilu+zasoljena cena) iščem alternativo. Dunlop qualifier2 ali Metzeler M3(te se verjetno lepše peljejo, ker so podobno zaobljene kot conti). Če je kdo probal razliko med contijem in katero od teh dve bi prosil za mnenje(ogrevanje, vožnja v zavoje, grip itd.. .)

Aja stil vožnje je dinamičen. Po kolenu še ni šlo, upam pa da bo enkrat.

Za Q2 ti ne morem rečt, ker je nisem vozil, za M3 ti jo pa odsvetujem. Kilometrina je boga in rada zdrsne...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Q2 ti ne morem rečt, ker je nisem vozil, za M3 ti jo pa odsvetujem. Kilometrina je boga in rada zdrsne...

Qualifier 2 je dobra guma.. daje dober občutek, lepo vodljiva.. M3 stara metzelerka, ki res rada zdrsne in oblika same gume taka da imaš občutek kot da boš padel v ovinek.. se je treba malo navadit tega občutka.. bi pa raje kot M3 svetoval Qualifier 2 in raje kot qualifier 2 sportsmart.. če pa že more bit metzeller pa je M5 baje veliko boljša od M3 (sam M5 nisem nikdar vozil ker me je že M3 krepko razočarala)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

honda2000 se mogoce ni zmotil ampak jest vedno napisem za katere gume gre. sportatt. so cenej kot roadatt. pa zdrzijo manj. govorim iz izkusenj starih modelov. voznja je pa pri obeh dobra,gre do roba brez strahu in zdrsov. ok,morm potrkat na les,do zdej je slo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js pa z m3 nisem mel slabih izkušenj, prej nasprotno. kolega na dvovaljniku je tudi rekel, da mu je zdrsnila, vendar to pri grobem odpiranju v naklonu. s sportsmart sem zelo zadovoljen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!