Skoči na vsebino

Gume - Pnevmatike splošno, dimenzije, legalnost itd..


FalcoR

Priporočene objave

zakaj toliko kupujete rr variante da takšno gumo ogreješ na delovno temperaturo rabiš na cesti celo večnost če ne hodiš na dirkališča je 208 navadna pomoje boljša izbira

zato ker je (če gledamo samo dunlop) RR edina varianta ki na cesti dobro drži, seveda če ti je všeč _malo_ hitrejša vožnja :P

edited: segreje se po cca 4-5 km, če je zate to celo večnost potem pa res ne vem.

sicer je pa vse odvisno od stila vožnje

Popravljeno . Popravil misty
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pnevmatike za ENDURO 750 ccm (130/90/17'')

Zanimajo me VAŠE izkušnje? & Mnenja?

Največ sem vozil na pnevmatikah DUNLOP in jih poznam.

V preteklosti MICHELIN in AVON. Zanimajo me tudi druge znamke, s katerimi imate (lastne) izkušnje.

V kaj bi "obuli" VI svoj motor, če bi se odločali v izbiri pnevmatik za "turistično & (tudi) športno" vožnjo v tej kategoriji?

Oprijem & vzdržljivost & cena?

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a nam zaupaš ceno :hmm:

281,785 EUR (67628,4 SIT) za komplet (120/70ZR17 + 180/55ZR17)... :OK:

Kupljeno na E-Bayu.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

281,785 EUR (67628,4 SIT) za komplet (120/70ZR17 + 180/55ZR17)... :OK:

Kupljeno na E-Bayu.

D.

Torej je treba zraven prišteti še Versandkosten. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej je treba zraven prišteti še Versandkosten. :hmm:

:nono: To je skupaj s poštnino - vse, kar kupujem z E-Baya, računam s poštnino, drugače je primerjava nerealna.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pnevmatike za ENDURO 750 ccm (130/90/17'')

Zanimajo me VAŠE izkušnje? & Mnenja?

Največ sem vozil na pnevmatikah DUNLOP in jih poznam.

V preteklosti MICHELIN in AVON. Zanimajo me tudi druge znamke, s katerimi imate (lastne) izkušnje.

V kaj bi "obuli" VI svoj motor, če bi se odločali v izbiri pnevmatik za "turistično & (tudi) športno" vožnjo v tej kategoriji?

Oprijem & vzdržljivost & cena?

Hvala!

Vozil sem D604 zelo dobra guma tudi nova D607, potem sem kuril poceni Mitasove E08 navsezadnje so bile ekvivalent najdražje, ampak Metzeler tourance je pa najboljša varianta ...

Nekaj pa se da tudi videt na motorrad-ovih testih: Motorrad reifen test

lp Damč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:nono: To je skupaj s poštnino - vse, kar kupujem z E-Baya, računam s poštnino, drugače je primerjava nerealna.

D.

Spodobi se in pravično je. :OK: Pohvaljen. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Raziskujem Maxxis gume, cene so izgleda :OK: , bom poročal takoj ko dobim točne podatke. Obljubljajo jih za sredino prihodnjega tedna.

Cenik MAXXIS gum

Uradna stran MAXXIS

Bom najbrž opreiskusil, ker sem do sedaj vse kar sem obul (2x Dunlop, 1 x Metzeler) skuril v 7000 km in to na starem potovalnem BMW-jčku K75 RT ?? Če bodo te zdržale tolko, sem profitiral cca 25 % :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pnevmatike za ENDURO 750 ccm (130/90/17'')

Zanimajo me VAŠE izkušnje? & Mnenja?

Največ sem vozil na pnevmatikah DUNLOP in jih poznam.

V preteklosti MICHELIN in AVON. Zanimajo me tudi druge znamke, s katerimi imate (lastne) izkušnje.

V kaj bi "obuli" VI svoj motor, če bi se odločali v izbiri pnevmatik za "turistično & (tudi) športno" vožnjo v tej kategoriji?

Oprijem & vzdržljivost & cena?

Hvala!

Sam sem na KLE-ju vozil vedno Dunlop D604 in je super guma, nato na Varaderu Metzeler Enduro 4 in sem bil navdušen, škoda ker jih ne izdelujejo več. Sedaj imam gor Metzeler Tourance ki so izdihnile tam okoli 10 000km ob prvem normalnem vremenu se zapeljem do vulkanizerja in montirava gor ponovno Tourance. Res super guma predvsem v mokrem se zelo izkaže, dejansko je bila prva guma ki sem jo prej pobral po bokih kot po sredini.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pnevmatike za ENDURO 750 ccm (130/90/17'')

Zanimajo me VAŠE izkušnje? & Mnenja?

Največ sem vozil na pnevmatikah DUNLOP in jih poznam.

V preteklosti MICHELIN in AVON. Zanimajo me tudi druge znamke, s katerimi imate (lastne) izkušnje.

V kaj bi "obuli" VI svoj motor, če bi se odločali v izbiri pnevmatik za "turistično & (tudi) športno" vožnjo v tej kategoriji?

Oprijem & vzdržljivost & cena?

Hvala!

Na Super Tenere sem imel spredaj Tourance in po 8kkm še pol ni bila obrabljena. Zadaj sem pa mislil dat eno Mitasko, ampak sem prej prodal motor. Sprednja guma mora biti 100%, zadnja pa že ni toliko delikatna.

Pa še eno vprašanje glede RR in sport-touring gum:

Kolikor sem do zdaj razumel, rr gume zdržijo višje temperature in bolj agresivno vožnjo, ST gume se pa začnejo pregrevat pa zgubljat oprijem? Pri "običajni" vožnji pa ni neke razlike, razen obrabe?

Ker je moj stil vožnje bolj ST tudi ciljam na tak tip gum, ker ne želim da mi jih pobere v par kkm, pa po dirkališčih nimam namena vozit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Simonsi pa kakšne so kaj te Mitaske. ČE se prav spomnim časov ko sem jih jaz vozil je bila to zelopoceni guma, o kakšni kvaliteti pa tudi človek ne bi mogel govorit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, ker nisem nobene vozil :D

Kolikor sem pa bral po drugih forumih, se za svojo ceno presenetljivo dobro obnesejo. Pa odvisno kaj pričakuješ od gume :hmm: .

Za ~15k za zadnjo gumo ni greh probat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil sem D604 zelo dobra guma tudi nova D607, potem sem kuril poceni Mitasove E08 navsezadnje so bile ekvivalent najdražje, ampak Metzeler tourance je pa najboljša varianta ...

lp Damč

HVALA ZA TVOJE MNENJE!!! :worship:

Sedaj imam gor Metzeler Tourance ki so izdihnile tam okoli 10 000km... Tourance. Res super guma predvsem v mokrem se zelo izkaže, dejansko je bila prva guma ki sem jo prej pobral po bokih kot po sredini.

LETEČI, HVALA ZA MNENJE!!! :worship:

Na Super Tenere sem imel spredaj Tourance in po 8kkm še pol ni bila obrabljena.

SIMONSI, VELIKA HVALA!!! :worship:

No fantje! To, kar sem v svoji glavi skalkuliral, ste potrdili tudi Vi!

Želel sem le preveriti iz prve roke. Dolgo že nisem vozil Metzeler, pa bomo zopet probal. - Tourance! Samo da stare skurim.

V suhem je tako rekoč (skoraj) vsaka guma dobra. Na mokrem se pa začne; "Dancing in the rain/2"!

Moj poklon vsem 3m!

P.S.

(Če bo še kdo napisal svoje mnenje, zahvala že vnaprej).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh sem vedel da sem nekaj pozabil. NA zadnjem testu enduro gum ki sem ga bral je Tourance dobil izredno dobro oceno glede oprijema v mokrem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

281,785 EUR (67628,4 SIT) za komplet (120/70ZR17 + 180/55ZR17)... :OK:

Kupljeno na E-Bayu.

D.

Tudi jaz M3 s takšno dimenzijo! (eBay 242€+26€ poštnina) Kako se bodo pa obnesle bomo pa vidl! :eek: :kva2: Pri Firlani v Dobovi mi je rekel, da je cena za prvo 39k SIT in 46k SIT za zadnjo. (seveda za zgoraj omenjeno dimenzijo) :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz M3 s takšno dimenzijo! (eBay 242€+26€ poštnina) Kako se bodo pa obnesle bomo pa vidl! :eek: :kva2: Pri Firlani v Dobovi mi je rekel, da je cena za prvo 39k SIT in 46k SIT za zadnjo. (seveda za zgoraj omenjeno dimenzijo) :doze:

... vrjetno si mislil Furlanu ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Napača! D208 še vedno delajo. Jo želiš naročiti?! ;)

Ja hoto sem narocit,pa se je zenska javla pa je pol nazaj klicala pa rekla da ne delajo vec,ko sem se pa z moskim meno je pa reko naj dans poklicem ker bo lahk naroco,pa ne vem kaj bo zdaj :? bom jutr poklical.

Kera pa je se drugac dobra?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kera pa je se drugac dobra?

Odvisno, kaj bi rad.

Malo bolj športna od 208 je 208RR, lahko pa tudi 207RR. Letos je nova guma Dunlop Qualifier v rangu 208RR. Pireli ima recimo Diablo v tem rangu, nad njo je Supercorsa. Michelin ima Power in Race. Metzeler ima Sportec in Rennsport.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... vrjetno si mislil Furlanu ...

Malček sem se zatipkal! Furlan bo prav! :grim Če sta pa i in u tako skupaj! :blush: :whistle: Kam pa vozite posavci montirat gume ... sej vem, da ne k mesarju ... mislil sem pri katerem vulkanizerju montirate gume za motorje? :? Al je boljš, da sam poberem feltne dol in prinesem zmontirat, ker sem opazil, da vulkanizerji najprej stegnejo (raje preveč kot premal) in potem vprašajo (probajo z moment ključem)! :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem zdaj gledal na Dunlopovi in Pirellijevi strani,...pa na Dunlopovi nism najdo d208 razn d208gp,navadne pa vec nimajo :? drugace sem pa na Pirellijevi strani najdo nasledne gume:

-Dragon GTS MTR 24

-Dragon MTR02

-Diablo Strada

-Diablo

Me zanima ce je keri mel te gume,pa ce ve kak se obnesejo,za sport voznjo,ker z 125cc se glih kaj prevec supersport tud ne da,razn po robih:D Pa ce ve keri kolk pridejo te gume pr nas?Ce pa lahk kdo zrihta D208 dimenzije 150-70/17 pa naj me po pm obvesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bil prejšnji tedn v eni naši trgovini, tm sm tudi jest nabavu za svojga, dobu ful popusta zastonj montaža plus ploščice mi je zastonj montiru, sprednje in zadnje...

Tko da ju3 grem jest po novo svečko in mu bom reku...

A D207RR bo v redu če nima D 208? Po vsej verjetnosti nima 150 in bi blo treba naročt.... Boš dal za drink :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm bil prejšnji tedn v eni naši trgovini, tm sm tudi jest nabavu za svojga, dobu ful popusta zastonj montaža plus ploščice mi je zastonj montiru, sprednje in zadnje...

Tko da ju3 grem jest po novo svečko in mu bom reku...

A D207RR bo v redu če nima D 208? Po vsej verjetnosti nima 150 in bi blo treba naročt.... Boš dal za drink :D

D207RR glih ne vem ce bi mel ker RR je baje tezko zagret.Sej jst jutr poklicem se enkrat enga,ko zadnic se je zenska javla pa nima pojma,tak da jutr bom vedo,lahk pa vprasas pa sporocis.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!